Avlu

Avlu Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir? Avlu Dizisi Oyuncuları Gerçek İsimleri

Star Tv ekranlarında başlamak için gün sayan Avlu dizisinin konusu nedir? Avlu dizisinin oyuncuları kimler? Avlu dizisi ne zaman başlayacak? Tüm bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında siz değerli takipçilerimizle…

Avlu Oyuncuları Tüm Kadro

Seda Altaylı Turgutlu’nun senaristliğini üstlendiği Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda da oldukça deneyimli oyuncular göze çarpmakta. Gelin hep beraber Avlu oyuncuları kim olduğuna bakalım;

Demet Evgar (Deniz)

Avlu dizisinde Deniz Demir karakterini kim canlandığını ve  oyuncunun gerçek adı söyleyelim. Avlu dizisindeki Deniz karakterini Demet Evgar canlandırmaktadır. Mayıs 1980 yılında kaysısı ile ünlü olan Manisa da hayata gözlerini açan Demet şu an 37 yaşındadır. Oyunculuk hayatına 1997 yılında lise son sınıfta iken Manisa da bulunan “Asfem Tiyatrosunda” hem eğitim alıp hem de tiyatro oyunlarında oynamaya başladı.

demet evgar avlu resmi

Aslen Arvanut’tan olan Demet Evgar, 1980 senesinde Manisa’da dünyaya gözlerini açmıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu hem oyun yazdı hem de oyunlarda rol aldı. Tiyatro Kılçık adlı bir tiyatro topluluğund kuran oyuncu Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım, Emret Komutanım, Beyza’nın Kadınları, Banyo, Güneşi Gördüm, Yahşi Batı, Vay Arkadaş, 1 Erkek 1 Kadın, Vatanım Sensin adlı yapımlarda yer aldı.

Şebnem Dönmez (Cezaevi Müdürü Nihal) – Öldü

avlu şebnem dönmez resmi 1

Avlu dizisinde Nihal Müdürün gerçek adı Şebnem Dönmez. Son olarak fenomen dizi Medcezir’de Sude karakteri ile seyirciyle buluşan oyuncu Mayıs, 1974, Almanya / Salzgitter doğumlu. Daha önce program sunuculuğu ile adından söz ettiren yetenekli oyuncu kamera karşısına ilk geçtiğinde de Sabah Şekerleri programını sunmuştur. Görevimiz Tehlike, Cumartesi Gecesi Ateşi adlı programların da sunuculuğunu yapan oyuncu ayrıca kliplerde yol almıştır.

Ceren Moray (Azra)

Azra’nın gerçek adı Ceren Moray. Son olarak Fox Tv’de yayınlanan O Hayat Benim adlı dizide baş karakter olan Efsun karakterine hayat veren oyuncu, Haziran 1985, Diyarbakır doğumludur. Babası Diyarbakırlı bir bankacı olan oyuncunun annesi ise Kastamonuludur. Çocukken İstanbul’a yerleşmiş olan oyuncu İstanbul Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Ailenin tek çocuğu olan güzel oyuncu, ergenlik döneminin çok sıkıntılı geçtiğini belirtiyor. 1,60 boyunda ve 45 kilodur. Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Su karakteri ile adından uzun bir süre söz ettirmiş olan oyuncu bu dizinin yoğun temposundan dolayı o dönemde 39 kiloya kadar düştüğünü söylüyor.

ceren moray avlu resmi

1985, Diyarbakır doğumlu olan güzel oyuncu Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Kamera karşısına Serseri Aşıklar adlı dizi ile geçmiş olan oyuncu, Kavak Yelleri, O Hayat Benim adlı yapımlarda yer almıştır.

Nursel Köse (Kudret) – Öldü

Kudret’in gerçek adı Nursel Köse. Ocak 1961, Malatya doğumlu olan oyuncunun boyu 1,75 kilosu ise 63. Oğlak burcu olan başarılı oyuncu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi mezunu. Ulrich Mertin ile sevgili. Üniversiteyi yurt dışında Almanya’da okuyan oyuncu Türkiye’deki kazandığı üniversitenin özel olarak gönderdiği bir öğrenci olmayı başarmıştır. Bir taraftan öğrencilik yaparken diğer taraftan da kendini geliştirmek adına yazar, şair, tiyatrocu ve komedyen olarak da hayatına renk katmıştır. Almanya’da pek çok tiyatro oyununda rol alan oyuncu yine burada kadın Kabare grubunu kurmak başarısını da elde etmiştir. 1961, Malatya doğumlu olan oyuncu Köln Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. Yönetmen, komedyen, yazar olan oyuncu daha önce Yasemin, Yaşamın Kıyısında, Kuzu, Kafkas, Sessiz Gece, Paramparça adlı yapımlarda yer almıştır.

nursel köse avlu resmi

Rüçhan Çalışkur (Nilgün) Ayrıldı

Deniz’in görümcesi Hakan’ın ablası olan Nilgün’ün gerçek ismi Rüçhan Çalışkur’dur. Şubat 1947 yılında Trabzon da hayata gözlerini açan Rüçhan kova burcudur. Oyunculuk üzerine 1983 yılında “Ankara Devlet Tiyatrosu” bölümünden mezun olduktan sonra tiyatrolarda sahne almaya başladı. Beş yıl sonra 1988 yılında sinema ve film sektörüne seslendirme sanatçısı olarak dahil oldu. İlk seslendirdiği film ise 1988 yılında “Beter Böcek” sinema filmidir.

rüçhan çalışkur avlu resmi

Kenan Ece (Murat)

Star TV’nin yani dizisinde cezaevi müdürü olan Nihal’in en yakınında olan ve Gardiyan Murat Ünal rolü ile karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu Kenan Ece’dir.  Aralık 1980 yılında Dubai de hayata gözlerini açan Kenan oğlak burcudur. Biz her ne kadar Kenan Ece olarak bilsek de adının başında Cahit vardır. Yani Cahit Kenan Ece’dir. Babası Murat bey iş için Dubai de olduğu sırada Cahit Kenan Ece dünyaya gelmiştir. Liseyi İstanbul’da bulunan Avustralya özel lisesinde tamamladıktan sonra aileden gelen meslek olan oyunculuğa adım atmak için Amerika’ya gidip özel bir tiyatro da oyunculuk üzerine eğitim aldı.

kenan ece avlu resmi

Çağdaş Onur Öztürk (Oktay)

Avlu dizisi Oktay’ın gerçek adı Çağdaş Onur Öztürk. Ağustos 1979, Sivas doğumlu oyuncu Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunudur. Eğitim hayatı boyunca oyunculuğa ilgili olan oyuncu, üniversitede iken de tiyatro kulüplerinde çalışmalara katılmıştır. Askerlik yaptıktan sonra ilaç mümessili olarak çalışmış olan oyuncu daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümünden mezun olmuştur.

Ece Aksel (Nil)

Nil’in gerçek adı Ece Aksel. 2005 senesinde Show Tv’de yayınlanmış olan Çapkın adlı dizide Fatma karakteri ile kariyerine başlayan oyuncu Aralık 1983, İstanbul doğumlu. Zeliha’nın gözleri adlı Stra Tv’de yayınlanmış olan dizide Ece karakterine hayat veren oyuncu, 2008 senesinde Kız Takımı adlı dizide de Halide karakteri ile adını duyurmuştur. Oyunculuk dışında oyuncu eğitmeni de olan Aksel, Kar Beyaz adlı sinema filminde eğitmen olarak görev yapmıştır.

ece aksel avlu resmi

Şeyla Halis (Jale)

Jale’nin gerçek adı Şeyla Halis. Avlu dizisi için tarzında büyük bir değişikliğe giden usta oyuncuyu görenler şaşırıyor. Ocak 1977, İstanbul doğumlu olan tecrübeli oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü mezunudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim alan oyuncu Dormen Tiyatrosu ve Tiyatro Kılçık gibi meşhur tiyatro merkezlerinde çalışmıştır.

şeyla halis avlu resmi

Mihrimah Cankur(Öykü)

Şu na için oyuncunun hangi karakterde diziye dahil olacağı net değil kısa süre içerisinde eklenecektir.

mihrimah cankur avlu resmi

Teoman Kumbaracıbaşı (Hakan)

Hakan’ın gerçek adı Teoman Kumbaracıbaşı. Daha önce pazarda annesinden öğrendiği reçelleri satarak gündeme gelen oyuncunun Teonun Reçeli adıyla sattığı süt reçelleri meşhurdur. 1971, Arjantin doğumlu olan oyuncunun annesi Arjantinden babası ise Türktür. Henüz altı yaşında küçük bir çocukken Türkiyeye geldiğinde Türkçe konuşmayı bilmeyen oyuncu okulda öğrenmiştir. Kısa sürede Türkçeyi öğrenen oyuncu tiyatro kulüplerinde yer aldı

teoman kumbaracıbaşı avlu resmi

Ayça Damgacı (Hasret)

Hasret’in gerçek adı Ayça Damgacı. Temmuz 1973, İstanbul doğumlu olan başarılı oyuncu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Şahika Tekand Oyunculuk ve Sanat Stüdyosu’nda oyunculuk konusunda eğitim almıştır. Senaryo da yazan oyuncu kendi kaleme aldığı Gitmek adlı sinema filminde başrolde yer almıştır. Bu filmde kendi yaşadıklarını kaleme almıştır. Sesi ile de beğeni toplayan oyuncu vokalde de çalışmıştır.

ayça damgacı avlu resmi

Onuryay Evren Tan (Özlem)

Özlem’in gerçek adı Onuryay Evrentan. Mart 1974, Ankara doğumlu olan oyuncunun babasının adı Onurdur. Kızına da kendi ismini vermek isteyen babası Onuryay adını vermiştir. Ankara Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan güzel oyuncu Trt 1 ekranlarında yayınlanan Tersine Akan Nehir adlı dizide canlandırdığı Raziye karakteri ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir.

onuryay evrentan avlu resmi

Hülya Şen

Oyuncunun hangi karakterde geleceği şu an için belli olması. Kısa süre içerisinde oyuncunun dizideki adı eklenecektir.

hülya şen avlu resmi

Deniz Barut (Cezaevi Psikoloğu Melis)

Avlu dizisinde Ceza evinin psikoloğu Melis Ersoy olarak diziye dahil olan oyuncu Deniz Barut‘tur. Mart 1983 tarihinde Denizli’de hayata gözlerini açan Deniz, balık burcudur. Sporcu olmak isteyen bu alanda Eskişehir Üniversitesi Spor akademisini başarı ile tamamladıktan sonra profesyonel Voleybolcu olmuştur. Kariyerini bu alanda ilerletmek isterken talihsiz bir sakatlık yaşaması sonrasında çok sevdiği voleybolu bırakmak zorunda kalmıştır. Hobi olarak yaptığı fotoğraf çekmeyi profesyonelliğe taşımak için Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünü okuyup bu işin lisans düzeyinde eğitimini almıştır.

deniz barut avlu resmi

Eslem Akar (Ecem) – Öldü

Ecem’in gerçek adı Eslem Akar. Peki Eslem Akar kimdir? Bu sorunun cevabına bakacak olursak oyuncu Mart 1998, İstanbul doğumlu. Güzel oyuncu henüz çocukken kamera karşısına geçmiştir. Küçük olmasına rağmen oldukça beğeni kazanan oyuncu bu yönde kendini geliştirmek için büyük bir çaba sarf etmiştir. Ümit Çırak’tan oyunculuk konusunda eğitim almıştır.  İngilizce ve Almanca konuşma konusunda oldukça başarılı olan genç oyuncu, buz pateni, masa tenisi, yüzme, jimnastik ve bisiklet sürme ile boş vakitlerini değerlendirmekte.

avlu dizisi oyuncuları eslem akar resmi 1

Merve Atılmış ( Hatice)

Avlu dizisinde Kudret’in adamı olan Hatice’nin gerçek adı Merve Atılmış. 3 Ocak 1988 doğumlu olan oyuncu Ayla Alga ve Alper Yakıcı gibi isimlerden oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Aslı İslamoğlu oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. 2011 yılında Eyvah Eyvah 2 filmiyle kamera karşısına geçen oyuncu, bu filmin ardından Canımın İçi adlı dizide Nilüfer karakterine hayat vermiştir.

avlu merve atılmış resmi 2

Ümmü Putgül (Dudu)

Dudu’yu oynayan oyuncu Ümmü Putgül’dür. Ocak ayında Muğla’da hayata gözlerini açan Ümmü Putgül, kova burcudur.  Oyuncu Eskişehir Üniversitesinden mezun olduktan sonra İngiltere’ye gidip orada oyunculuk üzerine eğitimi almak için belli bir süre yurt dışında kalmıştır.

Avlu Dudu'nun gerçek adı ne Resim 1

İlk kez kamera karşısına 2015 yılında yayınlanan “İftarlık Gazoz” adlı sinema filminde “Gülizar” karakteri ile bu sektöre giriş yaptı. İki yıl aradan sonra yine bir sinema filmi olan “Saf” isimli filmde rol aldı.

Deniz Can Aktaş (Alp)

Avlu Alp’in gerçek adı Deniz Can Aktaş. 14 Eylül 1992, İzmir doğumlu olan genç oyuncu son olarak Nerdesin Birader adlı dizide Ali karakterine hayat vermiştir. Konservatuvar mezunu olan oyuncu 2014 senesinde yapılan Best Model of Turkey yarışmasında birinci olarak herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

avlu deniz can aktaş resmi 2

Bu başarısının ardından tanınmaya başlayan oyuncu oyunculuk konusunda da eğitim alarak kendini yetiştirmiştir. Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizi ile kamera karşısına geçen oyuncu bu dizinin ardından Star Tv ekranlarından yayınlanmış olan başrollerinde Birce Akalay’ın olduğu Hayat Bazen Tatlıdır adlı dizide Burak karakterine hayat vermiştir.

Efsane Odağ (Yonca)

Yonca’nın gerçek adı Efsane Odağ. 1986, İzmir doğumlu olan oyuncu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından oyunculuk konusunda kendini yetiştirmek isteyen oyuncu Anadolu Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünde eğitim almıştır. İki üniversite mezunu olan oyuncu yoga konusunda da oldukça başarılıdır hatta yoga eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Daha önce Unutma Beni, Yol Ayrımı, Acı Aşk, Kırkbeşlik Program, Aramızda Kalsın adlı yapımlarda yer almış olan oyuncu son olarak Familya adlı dizide rol almıştır.

avlu efsane odağ resmi 1

Bu dizinin dışında Meryem adlı dizide de Zeliş karakteri ile seyirci karşısına çıkmıştır. Daha önce Üç Kuruşluk Film adlı yapımda yer alan oyuncu, Avlu dizisinde canlandırdığı Yonca karakteriyle başarı listesine bir yenisini daha ekledi.

Pelin Ermiş (Sezen) 

Güzel oyuncu Ağustos 1982, İzmir doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 2007 yılında Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Vazgeç Gönlüm adlı dizi ile oyunculuk kariyerine adıma atan oyuncu, bu dizide Zeliha karakterine hayat vermiştir. Yine aynı yıl yani 2007 senesinde Kırmızı adlı yapımda yer alan oyuncunun yıldızı Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Aşkı Memnu ile parladı. Bu dizide Cemile karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu bu dizinin ardından yaklaşık üç yıl kamera karşısına geçmemiştir.

avlu pelin ermiş resmi 2

2011 senesinde Mazi Kalbimde Yaradır dizisinde Züleyha ile karşımıza çıkan oyuncu Fasülye, Hayat adlı yapımlarda yer almıştır.  Cehennem adlı sinema filminde Esra karakteri ile beğeni almayı başaran oyuncu yine meşhur dizilerden Adını Feriha Koydum adlı dizide Gülsüm karakteri ile seyirci ile buluşmuştur. 2013 yılına geldiğimizde ise Emir’in Yolu adlı dizide yine Gülsüm adından başka bir karaktere hayat vermiştir. Hangimiz Sevmedik dizisinde Emel karakteri ile kamera karşısına çıkan oyuncu son olarak 2017 yılında Kiraz Mevsimi adlı dizide rol almıştır. Bu yapımların dışında yer aldığı tiyatro oyunlarındaki başarılarıyla ödül almaya hak kazanmıştır.

Yeni Müdüre (Nergis Öztürk) Yeni Gelen Oyuncu

1980 doğumlu. Doğum yeri İzmit olan Öztürk’ün annesi öğretmen babası da elektrik teknisyeni olarak çalışmaktaydı. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu İstanbul’a gelerek oyunculuk üzerine yüksek lisansını da yapmaya karar vermiştir.avlu nergis öztürk resmi

Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine yüksek lisansının tamamlayan Öztürk, geçtiğimiz sezonun sevilen dizilerinden olan Meryem dizisinde Savcı Oktay rolü ile hafızalara kazınan Cemal Toktaş ile evli.

Tülay (Yağmur Çağlan) Yeni Sezonda Geldi

Avlu dizisinde Tülay karakterini canlandıracak oyuncunun gerçek adı Yağmur Çağlan‘dır. 1990 yılında hayata gözlerini açan Haldun Dormen sanat merkezinde oyunculuk üzerine eğitim alan Yağmur, aynı zamanda İsviçre Sirk tiyatrosunda eğitim almıştır. Sadece tiyatro ve oyunculuk üzerine ilgilenmeyen güzel oyuncu aynı zamanda yakın savunma sanatı olan Nunchaku-Bo eğitimi almıştır.

Avlu Dizisi Konusu

Star Tv ekranlarında büyük bir ilgiyle beklenen dizilerden birisi de Avlu dizisi oldu. Demet Evgar’ın baş rolünde rol alacağı Avlu dizisinin yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu’nun oturmakta. Aralık 2017 itibariyle çekimleri başlayan dizi Şubat ayı itibariyle Star Tv ekranlarında seyirci ile buluşacak.

Gelelim dizinin konusuna; İki ailenin bir araya geldiği bir akşamda ailenin kızları kaybolur. Durum polise bildirilir ancak kızları bir türlü bulamazlar. Bu defa kızlarını bulmak için harekete geçen kadınları sürpriz bir kader beklemektedir. Kendi adaletlerini sağlamak için harekete geçen kadınları bir avluda ortak bir kader beklemektedir. Daha önce televizyonlarda yayınlanan Parmaklıklar Ardında adlı diziye çok benzetilen ve o dizi gibi başarılı olacağı düşünülen Avlu dizisi, 25 senedir 140 ülkede yayınlanmış ve büyük beğeni almış olan Prisoner adlı dizinin uyarlamasıdır. 

Avlu Tanıtım Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu