Avlu

Avlu Yeni Gelen Oyuncular (2018-2019 Yeni Sezon)

Avlu dizisinden güzel haberler var: oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil oluyor. Peki yeni sezonda Avlu’ya katılan oyuncular kimler, nasıl karakterler diziye dahil olacak yazımızın devamında sizlerle. İşte sizler Avlu Dizisine Yeni Gelen Oyuncular.

Avlu Dizisine Yeni Gelen Oyuncular Kimler? Hangi Karakterler Diziye Dahil Oldu?

Limon Film imzalı Avlu geçtiğimiz sezona damga vuran yapımlardan oldu. Zira Demet Evgar gibi yetenekli bir oyuncuyu kadrosuna dahil eden dizi daha başlamadan merak konusu olmuştu. Sezon sonuna doğru başlayan dizinin oyuncu kadrosunda Demet Evgar dışında oldukça bilindik tecrübeli oyuncular ile dizinin hayran kitlesi heyecan içinde her bölümü bekledi. Dizi muhteşem bir sezon finaliyle ekranlara geldi. Yeni sezon ise Eylül ayında Avlu Star Tv ekranlarında olmaya devam edecek.

Her perşembe ekranlara gelen Avlu dizisine yeni sezonda pek çok yeni karakter dahil olacak. Bunlardan bahsedecek olursak; doping suçundan hüküm giyen, milli bir sporcu olan Bade karakteri; hırsızlıktan hapse düşen Derya; doktor olan evrakta sahtecilik suçu nediyle hapse düşen doktor Ayşegül; tecavüze uğramış ve tecavüzcüsünü öldürme suçundan içeri girmiş olan uyuşturucu bağımlısı olan Heves; hem anneannesini hem de yenidoğan bebeğini öldüren İpek; kiralık katil olan Leyla; bir kuryeci olan Özge karakterleri diziye dahil olacak. Şu an için bu karakterlere kim hayat verecek netlik kazanmasa da bu karakterlerle yedi karakter diziye dahil olmuş olacak.

Diziye dahil olacak bir diğer isim ise yeni müdire. Bildiğiniz üzere hapishanede müdire olan hem de psikolog olan Melis karakterinin görevine son verilmişti. Cezaevinden ayrılırken mahkumların vedası belki de dizinin unutulmaz sahnelerinden biri olmuştu. Zira hem orada müdire olup hem de mahkumlar tarafından bu kadar sevilmek biraz zor olsa gerek ama Melis bulunduğu yerin yöneteni değil ayrıca onları bir düzen içerisinde mutlu bir şekilde yaşatmak için çabalayan bir müdire idi. Yeni sezonda Avlu’nun yeni müdiresini canlandıracak oyuncu belli oldu: Canan Ergüder. Güllerin Savaşından tanıdığımız oyuncuyu daha yakından tanıyacak olursak;

Avlu Pelin – 

Avlu Pelin Resmi

Avlu Yiğit (Burak Aslan)

Azra’^nın yüzünü yaktığı adam olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Burak Arslan’dır. 10 Aralık 1993 doğumlu olup, son olarak Atv ekranlarının uzun yıllar devam eden ve geçtiğimiz sezon final yapan dizisi “Kırgın Çiçekler” dizisinde Burak karakterine hayat vermiş olan genç oyuncu, daha önce “Kaçak” adlı yapımda rol almıştır.Avlu Yiğit (Burak Aslan) Resmi

“Silsile” adlı sinema filminde Hamdi rolüyle beğeni alan Burak Arslan’ın rol aldığı bir diğer yapım ise “Kurtlar Vadisi Pusu”dur. “Belalılar” adlı yapımda da rol almış olan Arslan, 178 cm boyundadır. 

Avlu Gazateci Eylem (Sema Şimşek)

Dizide kadına şiddet duygusunu daha baskın bir şekilde işlemek için Eylem karakteri Avlu kadrosuna dahil oldu. Eylem’i canlandıran oyuncunun gerçek ismi Sema Şimşek’dir.Savaşçı Roza sema şimşek resmi 1

Sema, Şubat 1976 yılında Yurt dışında Almanya’da hayata gözlerini açmıştır. Yani Sema bir gurbetçi kızıdır.  Balık Burcu olan Sema, ana Vatanına 1984 – 1985 yıllarında dönmüştür. “Mimar Sinan Üniversitesi” mezunu olan güzel oyuncu 1994 yılında Türkiye güzeli seçilmiştir.

Avlu Kudret’in Adamı Necdet (Ercan Atak)

Avlu Necdet (Kudret'in adamı) Takma adı Ayberk Aladar Gerçek adı Ercan Atak

Avlu dizisinin kötü adamı ve aynı zamanda Kudret’in adamı olan Necdet karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi Ercan Atak’dır. Ancak oyuncu her yerde Ayberk Aladar ismini kullanıyor. Ocak 1992 yılında İstanbul ilimizde hayata gözlerini açan genç oyuncu oyunculuk üzerine “Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü” tamamlamıştır.

Avlu Derya (Simel Keçicioğlu)

Avlu dizisindeki Derya’nın gerçek adı ise Simel Keçicioğlu. Güzel oyuncu İstanbul doğumlu. Ecole İnternationalite De Theatre Jacques Lecoq mezunu olan oyuncunun rol aldığı ilk yapım Vali adlı yapımdır.avlu derya kim simel keçicioğlu resmi 2008 yılında yayınlanan Vali ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Keçiçioğlu, Canını Sevdiğim İstanbul’u adlı dizi ile kariyerine devam etmiştir. 2010 yılına geldiğimizde Maskeli Balo adlı dizi ile oyunculuğa devam etmiştir.

Avlu Hasan (Muhammet Çakır)

avlu hasan kim muhammet çakır resmi

Kapalı Ceza evinde olsalar da insanların normal yaşantısında olduğu gibi onlar da aşık olmaya sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı olduğunu işleyen diziye bu sebeple dahil olan ve Avlu dizisi Hasan olarak Dudu’ya aşık olan mahkumu canlandıran karakter dahil oldu. Hasan karakterinin gerçek ismi Muhammet Çakır’dır.

Avlu Özge (Melis Gürhan)

avlu özge kim melis gürhan resmi

Bizler de bu oyuncu hakkında bazı araştırmalar yaptık. Avlu Özge kim? veya hangi oyuncu canlandırıyor? Şeklinde oldukça fazla arandığını ve bu konuda yeterli bilgilerin olmadığını gördük. Bu sebeple Özge karakteri hakkında geniş bilgileri bulmaya çalıştık. Avlu dizisi Özge’nin gerçek ismi Melis Gürhan’dır.

Temmuz 1994 yılında Adana ilimiz de hayata gözlerini açan güzel oyuncu Aslan burcudur. Lise eğitimi dahil doğduğu şehir de alan Melis oyunculuk üzerine lisans eğitimini “Akdeniz Üniversitesi Tiyatro” alanından mezun olduktan sonra ilk başta kendi alanı olan Tiyatrolarda görev aldı. İlk kamera önüne ise “Dila Hanım” isimli dizide “Azime” karakterini canlandırması ile bu serüven başlamış oldu.

Avlu Kadir (Ersin Arıcı)

avlu kadir kim ersin arıcı resmi

Kadir karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ersin Arıcı’dır. Başarılı oyuncu 1991 doğumlu. Şanlıurfa doğumlu olan Arıcı, eğitimini Şanlıurfa’da tamamlayıp üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Turizm İşletmeciliği öğrencisi iken üniversitenin tiyatro grubu sayesinde oyunculuk ile tanıştı.

Burada birkaç oyunda rol alan Arıcı ilk oyunculuk deneyimini burada kazanmıştır. “Pasaport” adlı yarışma programına yarışmacı olarak katılan Ersin Arıcı, daha sonra yine bir yarışma programına katılmıştır. “İmkansız Karaoke” adlı yarışmada herkesin beğenisini alan oyuncunun videosu milyonlarca kez tıklandı.

Avlu Ayşegül (Ayşe Melike Çerçi)

avlu ayşegül kim ayşe melike çerçi resmi

Avlu dizisi Ayşegül’ün gerçek adı Ayşe Melike Çerçi. Ayşe Melike Çerçi kimdir kaç yaşında nereli hangi dizide oynadı sorularının cevaplarıyla devam edelim. Ayşe Melike Çerçi 1983 doğumlu.

Avlu Bade (Sevda Dalgıç)

Avlu dizisi bade’nin gerçek adı ise Sevda Dalgıç. Bir dönemin sevilen dizisi Arka Sıradakiler dizisinin Özgesi öyle bir değişimle ekranlara geldi ki görenler açıkçası yok canım dediler. Neden mi? Özge karakterini canlandırırken sarı saçlarıyla dikkat çekerken daha sonra spora daha da fazla ilgi gösterip sportif bir görüntü elde etmiş durumda.

avlu bade kim sevda dalgıç resmi

 

 Avlu Heves (Selen Seyven)

Avlu Heves’in gerçek adı Selen Seyven’dir. Son olarak Show Tv’de yayınlanmış olan Klavye Delikanlıları’nda sevilen Kerem karakterinin sevgilisi Selen’e hayat vermiş olan oyuncu Selen Seyven Avlu dizisindeki oyunculuğu ile de adından söz ettirecek bir oyuncu. 1.60 boyunda 55 kilo olan asıl adı Selen Seyven Katırcıoğlu olan Selen Seyven, 2 Nisan 1986 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesi Özbek babası ise Türk olan güzel oyuncu,  Ankara’daki Yahya Kemal Beyatlı Lisesi mezunudur.selen seyven resmi4 Daha lise öğrencisiyken tiyatroya olan büyük ilgisinden dolayı Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde eğitim almıştır. 2004 yılı itibariyle dizi sektörüne Büyük Buluşma dizisiyle giriş yapan Seyven, en çok 2007 senesinde Genco dizisindeki Pınar karakteriyle adını duyurmuştur

Avlu Zerrin Cezaevi Müdürü (Nergis Öztürk)

Avlu dizisi oyuncuları arasına 2. sezon dahil olan yani yeni gelen ve Zerrin şahin karakteri ile diziye dahil olan yeni ceza evi müdürü oynayan oyuncunun gerçek adı Nergis Öztürk, bu sezon Star Tv’nin Limon Film imzalı dizisi Avlu’da yeni müdire olarak ekranlara gelecek. Aslen Ordulu olan başarılı oyuncu 1980 doğumlu. Doğum yeri İzmit olan Öztürk’ün annesi öğretmen babası da elektrik teknisyeni olarak çalışmaktaydı.avlu Zerrin (yeni ceza evi müdürü) nergis öztürk resmi

Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu İstanbul’a gelerek oyunculuk üzerine yüksek lisansını da yapmaya karar vermiştir. Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine yüksek lisansının tamamlayan Öztürk, geçtiğimiz sezonun sevilen dizilerinden olan meryem dizisinde Savcı Oktay rolü ile hafızalara kazınan Cemal Toktaş ile evli. 

Avlu Tülay (Yağmur Çağlan)

Avlu Tülay (Avlu dizisi Tülay) Yağmur Çağlan Resmi

Avlu dizisinde Tülay karakterini canlandıracak oyuncunun gerçek adı Yağmur Çağlan‘dır. 1990 yılında hayata gözlerini açan Haldun Dormen sanat merkezinde oyunculuk üzerine eğitim alan Yağmur, aynı zamanda İsviçre Sirk tiyatrosunda eğitim almıştır. Sadece tiyatro ve oyunculuk üzerine ilgilenmeyen güzel oyuncu aynı zamanda yakın savunma sanatı olan Nunchaku-Bo eğitimi almıştır.

Shooting Johnson Roebling adlı filmde oyunculuğu ile ödüle layık görülen Ergüder, 2006 yılında Türkiye’ye gelmiş ve Bıçak Sırtı adlı dizide rol almıştır. Chris Burke’den boşanma kararı alan oyuncu Binbir Gece adlı dizide Eda karakterine hayat vermiştir. Behzat Ç. dizisinde bir savcıya hayat veren Ergüder, Güllerin Savaşı adlı dizide canlandırdığı Gülfem karakteri ile hafızalara kazınmıştır. Bu dizide beraber rol aldığı Kenan Ece ( detaylı bilgi için [mavibuton]tıklayınız[/mavibuton]) ile nikah masasına oturma kararı aldı. 

Rol aldığı diğer yapımlar ise şöyle; Dar Elbise, Son Umut, Galip Derviş, Atlılar, Babam İçin. Güzel oyuncu 1,73 cm boyunda ve 56 kg ağırlığında. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu