Oyuncu Kadrosu

Ay Ve Güneş Oyuncuları Kim? Konusu Ne? Hangi Kanalda Yayınlanacak? Ne Zaman Başlayacak?

Es Yapımdan yeni bir bomda daha geldi. Kanal 7 ekranlarında geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve oldukça iyi izlenme oranları yakalayan Bir garip Aşk adı ile bildiğimiz aslen Iss Pyaar’ın tercümesi ile yayınlanan dizinin Es yapım tarafından kültürümüze uygun bir biçimde yeniden uyarlamasını yakın zamanda yayınlayacak.

Bu yazımızda sizlere Ay ve güneş oyuncuları kimler olduğunu Ay ve güneş dizisinin konusu ne olduğunu ve dizi hangi kanal da yayınlanacağını anlatmaya çalışacağız. Sakın ha sakın bizden ayrılmayın.

Ay Ve Güneş Oyuncuları Kim?

İsimsizler, Payitaht Abdülhamid ve Filinta dizilerinin yapımcısı olan Es Film sevilen Hint dizisi (Bir Garip Aşk) Iss Pyaar’ın uyarlamasını yayınlayacak. Bildiğiniz üzere dizi ülkesinde de dünyada da büyük beğeni alınca Kanal 7 Hint dizisini Türkçe olarak yayınlamıştı.ay ve gunes oyunculari resmi

Bir Garip aşk adıyla Kanal 7 ekranlarında izlediğimiz dizide Kushi ve Arnav’ın muhteşem aşklarına tanık olmuştuk. Dizinin büyük beğeni alması yapımcıları harekete geçirdi ve Es Film diziyi Ay ve Güneş adıyla uyarlamaya karar verdi. Dizi Kanal D ekranlarında yayınlanacak. 

Dizinin uyarlamasını ise Eda Tezcan ve Feraye Şahin kaleme alacak. Şu an dizi yazım aşamasında olduğunu diğer taraftan yapımcı şirket de karakter uygun isimleri belirlemeye çalıştığını öğrendik.

  Ay ve Güneş oyuncuları kimler olduğunu aşağıda sizler için paylaştık. Ancak bazı karakterler için uygun kişiler hala aranıyor. Fısıltı haberlerine göre Khushi karakterini canlandıracak kişinin orjinal karaktere benzemesi istenilmiş. Bu yönde hala arayışların devam ettiğini ama netleşen isimlerin olmadığını duyduk.

Genel de yapım şirketleri diziyi ortaya koymadan ana hikayeyi kanal yetkililerine aktarıp ellerindeki proje hakkında kısa bir bilgilendirme yaparlar. Ardından projenin hikayesi beğenilirse yapım şirketi daha kapsamlı anlatımlar sunum ardında onay alan projeye kast çalışması başlatır. Ay ve Güneş hangi kanalda yayınlanacak?ay ve güneş oyuncuları ve dizi kapak resmi

Ay ve Güneş dizisi Kanal D ekranlarında yayınlanacak. es Film yapımı dizinin kadrosu da gün be gün basınla paylaşılıyor.  Dizinin oyuncu kadrosu netleşmeye başladı. İşte Ay ve Güneş dizisi oyuncuları:

Kadir Doğulu (Yağız Ali Beyoğlu)

Gerçek adı Abdülkadir Doğulu olan oyuncu 1982 yılında Mersin ilimizde hayata gözlerini açmıştır. Lise eğitimi dahil Mersin de alan Kadir, 2000 yılların başında İstanbul’a gelerek burada lisans eğitimi için Okan Üniversitesinde Gastronomi bölümünde eğitim gördükten sonra gıda sektöründe hayata atılmıştır. Kendisinde oyunculuk yeteneğini fark eden ve çevresinden gelen tepkiler üzerine bu sektöre 2010 yılında bölüm oyuncu olarak ilk kez kamera karşısına geçmiştir.kadir doğulu resmi

Yine 2010 yılında “Çakıl Taşları” Ali karakterine hayat veren Kadir Doğulu, yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınan bir oyuncu haline gelmesine vesile olan dizisi 2011 yılında “Pis Yedili” dizisinde “Bayram Paşalı Güney” olarak karşımıza çıkmış ve oldukça beğenilmişti. İlk sinema deneyimi ise “Bir Hikayem Var”  sinema filminde “Mert” karakterini canlandırmış ve bu sektöre de adım atmıştır.

Yakışıklı oyuncuyu 2017 yılında “Babamın Günahları” Ozan olarak çok kısa bir süre izlemiştik. Son olarak ise “Vuslat” dizisinde Aziz karakterine hayat vermiştir. 

Nilay Deniz (Güneş)

Mayıs 1993 doğumludur. Aydın’da dünyaya gelmiş olan oyuncu, “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” adlı dizide konuk oyuncu olarak dizi sektörüne merhaba demiştir. “Hayata Beş Kala” dizisinin ardından “Mor Menekşeler” adlı dizide Cevriye karakterine hayat vermiştir.kalk gidelim nehir kim nilay deniz resmi“20 Dakika” dizisi ile kariyerine devam eden oyuncu bu dizinin ardından “Güneşi Beklerken” adlı dizide canlandırdığı Begüm karakteriyle beğeni almayı başarmıştır.

Hemen ardından “Ah Neriman” dizisinde Zeynep rolüne, “Aşk Yeniden” dizisinde ise Selin rolüne hayat vermiş olan oyuncu Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Ateşböceği” adlı dizide başrolde yer almıştır. Bu dizide Aslı rolüyle popüler olan Deniz, ayrıca “Dayan Yüreğim” dizisinde Seray karakteriyle de beğeni almayı başarmıştır.

56 kg ağırlığında olan Nilay Deniz’in boyu ise 170 cm dir. 2017 yılında uzun süredir aşk yaşadığı sevgilisi Erçin Karabulut ile nikah masasına oturdu. Son olarak TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi “Kalk Gidelim” dizisinde Nehir karakterine hayat vermiştir. 

Tansel Öngel (Murat) (Sinem’in Eşi)

Oyuncu özellikle “Kalbimin Sultanı” dizisinde Namık Paşa rolüyle büyük beğeni almıştı. deniz ulas tansel resmiSon olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan “Ya İstiklal Ya Ölüm” adlı tarihi mini dizide rol almıştır.

Deniz Can Aktaş

14 Eylül 1992 yılında İzmir ilimiz de hayat gözlerini açmıştır. En son Avlu dizisinde Kudret’in oğlu olarak ekranlarda olan Can, daha önce ise “Nerdesin Birader” isimli dizide “Ali” karakterini canlandırmıştı.

Oyunculuk üzerine Konservatuvar mezunu olan oyuncu, 2014 senesinde yapılan “Best Model of Turkey” yarışmasında birinci olması ile birden bire hayatı değişmiştir. İlk zamanlar model olarak başlasa da kısa süre içerisinde dizi sektörüne geçmiştir. 

İlk defa kamera karşısına oyuncu olarak “Tatlı Küçük Yalancılar” isimli dizi ile kamera karşısına geçen oyuncu, ilk deneyimi olmasına rağmen eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştır. 

Yakışıklı oyuncu daha sonra, Star TV ekranlarından yayınlanmış olan baş rollerinde Birce Akalay’ın olduğu “Hayat Bazen Tatlıdır” adlı dizide “Burak” karakteri olarak karşımıza çıkması ile hem ülke çapında tanınan bir oyuncu olmuş hem de oyunculuk anlamında kendisini kanıtlamıştır. Aşk Ağlatır Yusuf (Can Deniz Aktaş) Tabi daha sonra birbirinden önemli dizilerde yer alan yakışıklı oyuncu, yeni sezonda Aşk Ağlatır dizisinde Yusuf olarak izledik. 27 yaşında ve terazi burcu olan Can; 1,83 boyunda ve 75 kilo ağırlığındadır.

Nur Erkul (Sinem) (Yağız Ali’nin Ablası)

nur erkul resmi

Acil Servis dizisinde Zeynep rolüne hayat vermişti.

Pelin Orhuner (Mihriban) (Güneş’in Ablası)

pelin orhuner resmi

Son olarak Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde rol aldı

Haluk Cömert (Güneş’in Babası)

haluk comert resmi

Son olarak Show Tv’de yayınlanan Gülperi dizisinde Süleyman karakterine hayat verdi.

Goncagül Sunar (Günseli) (Güneş ve Mihriban’ın Annesi)

17 Eylül 1970 yılında İstanbul ilimiz de dünyaya gözlerini açan Goncagül Sunar Ay ve Güneş dizisinde Günseli karakterine hayat vermektedir.goncagul sunar resmi Başak burçlu olan Goncagül Sunar, en son “Benim tatlı yalanım” adlı dizide rol almıştır. “Gülizar” isimli dizide Nazan karakteriyle de büyük beğeni almıştır. 

Oyunculuk hayatında 1992 yılında “Mahallenin Muhtarları” isimli dizide Goncagül karakterin hayat vermesi ile bu sektöre adım atmıştır. İlk sinema filmi ise 2000 yılında “Abuzer kadayıf” isimli dizide kendisini izlemiştik.

Goncagül Sunar, hem yetenekli hemde oynadığı dizilerin bir çoğu ülke de ses getirmiş ve oldukça popüler olmuş dizilerden oluşması nedeni ile kısa sürede tanınan bir oyuncu olmuştur.

1992 yılında girdiği bu sektörde toplam da 45 ayrı projeye ismini yazdırmayı başarmıştır. Son olarak “Benim Tatlı Yalanım” dizisinde Şevket’in eşi Pervin karakterine hayat vermiştir.

Ay Ve Güne Konusu Ne? Nerede Çekiliyor?

Dizinin konusu şu şekilde; Arnav kadınlara güvenmekten oldukça korkan  biri. Bunun sebebi de annesi ile babasının yaşadığı olaylardan dolayı kadınlara karşı soğuk ve geride duran biri ama babaannesi onun mürüvvetini görmek için evlendirmek ve yuva kurdurmak ister. Eve gelen Khushi ile evlendirse de Arnav her zaman soğuk davranır. Ancak zamanla aşkı ve sevgiyi Arvan Khushi’nin sıcacık kalbinde bulur ama bu sefer de peşlerini Arnav’ın kardeşi Anjeli ile evli olan Şiyam da peşlerini bırakmaz ve gözü hep Khushi’nini üzerindedir.

Anjeli’yi aldatıp Khushi’yi kaçırmaya çalışır. Arnav en sonunda karısını kurtardığı harika ve sürükleyici bir dizi izlemiştik. Bakalım dilimize uyarlanan Iss Pyaar nasıl tepki alacak. Sosyal medya da Ay ve Güneş nerede çekiliyor? şeklinde sorular yöneltmeye başladığını gördük. Dizi Kapadokya’da çekilecek. 

Ay ve Güneş Ne Zaman Başlayacak? Kaç Bölüm Sürecek?

Dizi henüz yazım aşamasında olması ve kast aşamasının bitmediğinden dolayı yakın zamanda başlamayacağını tahmin edebiliyoruz. Yazım ve kurgu bittikten sonra oyuncu seçimi ve ilk bölümün çekilmesi ve ilgili kanala gönderilmesi ve projenin onay alması biraz uzun süren bir aşama olduğu için şu an yapımcı dahi net bir gün veremeyeceğini düşünüyorum.

Ay ve güneş ne zaman yayınlanacağı kesinleşince hemen buraya ekleyeceğiz. Ay ve Güneş kaç bölüm yayınlanacağı ise ana konuya her ne kadar bağlı kalsa da uyarlama genelde ana hikayeden daha az bölüm olarak yayınlandığını çoğu kez gördük. Kanal 7 bir garip aşkı 398 bölüm olarak vermişti. Es yapım hikayeyi kısa keserse 200 civarında bir bölüm yayınlanacağını tahmin ediyorum.  Ancak diziyi uzatmak istedikleri taktirde uzayacak bir hikayesinin olduğunu söylemeliyim. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

  1. Zaten adını sen koy trt 1 yaptığında bundan esinlenmişti biraz bazı yerleri aynıydı sözleşme vardı ikisinin de kardeşi hastaydı ikisinde de ilkin kötü davranıyorlardı sonra aşk başladı kötü adam olarak da şiyam yerine yener vardı bence yayınlansa yine trt 1 de yayınlanır es flim trt 1 le çalışıyor genelde filiz hanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu