Oyuncu Kadrosu

Azize Dizisi Hasan Alpan Kimdir? (İskender’in Sağ Kolu)

Azize Dizisi Hasan Alpan karakteri Balkan gibi acımasız birisidir. Ailenin adeta silahlı gücü ve ölmesi gereken kişi belirleyen değil, bizzat öldüren yada icra eden kişi olarak tanımlayabiliriz. Azize Dizide oldukça sinir olacağımız karakterlerden birisi olacak.

19 Kasım 2019 Salı günü Kasın dizisine rakip gibi gözükse de asıl rakibi kesinlikle Edho dizisi olacak. Zira silah aşk ve intikam duygularını bir arada işleyen dizide yer alacak her karakteri bu yazımızda sizler için Azize Hasan Alpan karakterini ve bu karakteri canlandıran oyuncuyu tanıtacağız. 

Azize Dizisi Hasan Alpan Kim

Çevrede saldığı korku ile tanınan ve asla acıması olmayan katil bir karakterdir. Alpan ailesinde sözü geçen Hasan’ın yıllar önce ölmesi ile mal varlığını oğlu Hasan’a bırakmıştır. Hasan da babasında kalan mirası ve konumu çok iyi kullanmış tıpkı babası gibi korkulan birisi olmuştur.Azize Dizisi Hasan Alpan - Ufuk Şen

Alpan ailesinin bu zamana kadar ayakta kalmasının en önemli adamı Hasan sayesinde olmuştur. İskender’in bir dediğini iki etmeyen Hasan, bu tavırları ile İskender’in de aynı zamanda sağ kolu olmuştur. Alpan ailesinde silahlı gücü yöneten Hasan Alpan karakterine hayat veren başarılı oyuncunun kim olduğu alt başlıkta sizleri beklemektedir.

Azize Hasan Alpan’ın Gerçek Adı

Kanal D ekranlarında 19 Kasım 2019 Salı günü başlayacak olan Azize Dizisinde Hasan Alpan karakterine hayta veren usta oyuncunun gerçek adı Ufuk Şen’dir. En son Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Kudret karakteri olarak karşımıza çıkmıştı. 

Ufuk Şen; Nisan 1980 yılında Bursa da  dünyaya gelmiştir. Boğa Burcu olan Ufuk, oyunculuk üzerine “Selçuklu Üniversitesi Tiyatro Bölümünden” mezun olmuştur. Tiyatro sahneleri ile oyunculuk kariyerine adım adan Ufuk, 2003 yılında yayınlanan “Gurbet Kadını” dizisinde “Cezmi” karakteri ile kamera önü oyunculuğa başlamıştır.Azize Hasan Alpan - Ufuk Şen

2006 yılında Arka Sokaklar dizisinin de “Cem” karakteri ile bölüm oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aradan yılar geçtikten sonra yine arka sokaklar dizisinde bu sefer farklı bir karakter olan “Candar” karakterini canlandırmıştır. 

İlk defa beyaz perdede yer aldığı film ise 2007 yılında “Taş Yastık” filminde oynadığı rol sayesinde olmuştur. Edho dizisine Kudret olarak dahil olmadan önce 2016 yılında yayınlanan “Korku Komedi: Bana Normal Aktiviteler” adlı sinema filminde yer almıştır.

2013 yılında çıktığı oyunculuk serüvenine şu ana kadar 19 proje sığdırmayı başarmıştır. Bu 19 proje, kimi zaman oyuncu kadrosunda kimi zamanda bölüm oyuncusu olarak kendisini izleme fırsatımız oldu. 2019-2020 sezonun da Azize dizisinde Hasan karakteri ile yine dikkatleri üzerine çekecek bir performans bekliyoruz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu