Oyuncu Kadrosu

Azize Dizisi İskender Alpan Kim? Alpan Ailesinin Lideri

Azize Dizisi İskender karakterine hayta veren başarılı oyuncu oldukça tanıdık bir isim olduğunu görüyoruz. Zira kendisi en son Çukur dizisinde Paşa karakteri ile geçtiğimiz sezon izlemiştik. Şimdi yeni sezonda Alpan ailesinin lideri ve mafya babası olarak karşımıza olacak.

Kanal D ekranlarında 19 Kasım 2019 Salı günü başlayacak olan ve cast çalışmalar sona eren dizide önemli oyuncular yer alıyor. Bugün sizler bu yazımız da en son çukur dizisinde Paşa karakterine hayat verene başarılı oyuncuyu Azize İskender Alpan olarak tanıtacağız.

Azize Dizisi İskender Kim?

Alpan ailesi gücü, çevresine saldığı korkudan alana mafyatik bir ailedir. İskender de bu ailenin en tepesinde yer almaktadır. Tek istediği İstanbul’un en büyük babası yani mafya lideri olmak ister. Bunun içinde harcayamayacağı hiç kimse yoktur.

Evlerinin içine kadar giren Azize’nin ne amaçla geldiğini bilmediği için ona sıradan bir kadın gözü ile baksa da ilerde Azize’nin yapacağı hamleder sayesinde İskernder’in İstanbul’un en büyüğü olma hayalleri de bir bir tükenecek. Tükendikçe daha acımasız ve öfkeli biri haline dönüşecek. azize dizisi cetin sarikartal resmi Aile yaşamını hiç bir zaman benimsememiştir. Çevresindeki akrabaları dahi kendisine hizmet etmektedir. Bir nevi arı  gibi düşünebilirsiniz. Herkes ailede onun için çalışmakta, onun ismini yüceltmeye uğraşmaktadır. Kısaca Azize dizisinde İskender karakteri acımasız korkusuz mafya babasıdır.

Azize İskender Alpan’ın Gerçek Adı

En Son Çukur dizisinde Paşa olarak harika bir performans ile izlediğimiz başarılı oyuncuyu yeni sezonda İskender Alpan karakterine hayat verirken izleyeceğiz. Ben kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Çetin Sarıkartal’dan bahsediyorum. Başarılı oyuncu 1959 yılında başkent Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Asıl çıkışını “Çukur” dizisi ile yapmış olan oyuncu dizide Paşa karakterine hayat vermiştir. azize dizisi iskender cetin sarikartal resmiPek çok tiyatro oyununda rol almış olan Sarıkartal, yönetmenlik de yapmaktadır. Ayrıca tiyatro üzerine kitabı da vardır. “7 Kocalı Hürmüz” sinema filminde Günther Paşa rolüne hayat vermiş olan oyuncu, Azize dizisinde en önemli rollerden biri olan İskender rolüyle ekranlarda olacak. Oyuncunun dizideki canlandıracağı rol oldukça iddialı. Bu nedenle de sevenleri merakla dizinin başlayacak 19 Ekim Salı gününü beklemekte.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu