Oyuncu Kadrosu

Azize Dizisi Kuzey Alpan Kim? İskender’in Torunu Balkan’ın Oğlu

Azize dizisi Kuzey Alpan karakteri dizide önemli bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Zira mafyatit bir ailenin tek torunu olmak hem Kuzey’e hava verecek. Hem de önemli kılacağı da kesin.

Azize Kuzey karakterini kısaca tanıtmak gerekir ise Yıldız ile Balkan’ın oğludur diyerek tanıtırsak en doğru tanımı yapmış oluruz. Tabi detayları merak ediyorsan, bu yazıyı okumaya devam etmelisin

Azize Dizisi Kuzey Kim?

Bildiğiniz üzere Azize baş komiserin kızıdır. Alpan’lar da babasını öldüren, hatta bununla da yetinmeyip, kardeşini de öldürmek isteyen ailedir. Azize bunu durdurmak için Alpanlar’ın içine kadar sızmıştır. Zaman zaman Kuzey ile karşı karşıya kalacak ve Kuzey, Azize’ye kötülük etmek isteyecek bir karakter olarak izleyeceğiz. Azize Dizisi Kuzey - Efekan Can

Balkan ile Yıldız’ın oğlu olan Kuzey İskender’in de tek erkek torunudur. Barbaros Karakaya’nın da veliahdı olan Kuzey, dizide çok ama çok önemli bir karakter olduğunu söyleyip dizide Kuzey olarak karşımıza çıkacak yakışıklı oyuncunun gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizi ve filmlerini açıklamak istiyorum.

Azize Kuzey Alpan’ın Gerçek Adı

Azize dizisi Kuzey karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Efekan Can’dır. En son Ufak Tefek Cinayetler isimli dizide Serhan karakterine hayat vermişti. İşletme ve Sosyal Bilimler konusunda eğitim almış olan oyuncu, oyunculuk konusunda ise Atölye Craft’da eğitim almıştır.

Efekan Can, 1994 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Bilecik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yapmıştır. Ancak oyunculuğa ilgili olan oyuncu Atölye Craft’ta oyunculuk konusunda eğitim almıştır.

Daha önce oynadığı herhangi bir yapım bulunmamaktadır. Spora ilgili olan oyuncu ayrıca müzik konusunda da iddialıdır. Gitar ve piyano çalabilen oyuncu spor alanında da basketbol, güreş ve voleybol konusunda maharetlidir. Oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi olacak olan Ufak Tefek Cinayetler umarız ki oyuncuya şans ve başarı getirir.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı