Oyuncu Kadrosu

Azize Dizisi Okan Kim? Azize’ye Aşık Olan Polis Okan Kimdir?

Azize Dizisi Okan karakterine hayat veren yakışıklı oyuncuyu görünce hemen akılara kızım dizisinde oynadığı karakteri hatırlıyoruz. zira başarılı oyuncu en son TV 8 ekranlarında yayınlanan Kızım dizisinde rol almıştı.

19 Kasım 2019 Salı günü Azize dizisi Polis Okan karakterine hayat verecek oyuncunun kim olduğunu ve bu zaman kadar hangi dizi ve filmlerde rol aldığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Azize Dizisi Okan Kim?

Dilerseniz öncelikle karakteri tanıtalım. Daha sonra oyuncunun gerçek hikayesinden bahsedelim. Okan yıllar önce Azize’nin baş komiser babası ile aynı yerde çalışan Komiser yardımcısı olarak görev yapmaktayken, Alpanlar’ı tam yakalamak üzere iken baş komiserin ölümü ile dosya kapanırken komiser yardımcısı Okan da amirinin emaneti olan Azize’yi bu zaman kadar büyütmüş ve sahip çıkmıştır.Azize Dizisi Okan - Tugay MercanAzize ile aralarında çok fazla yaş farkı olmadığı için Okan zamanla Azize’ye aşık olmuştur. Kısaca Azize Okan karakteri hakkında polis olduğunu babasının iş arkadaşı olduğunu ve zamanlar ona aşık olan bir karakter diye tabir edebiliriz. Şimdi sözlerimi burada noktalarken, dizide bu karaktere hayat veren oyuncu kim olduğunda bahsetmek istiyorum.

Azize Polis Okan’ın Gerçek Adı

19 Kasım Salı günü Kanal D ekranlarında başlayacak olan dizide Polis Okan karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Tugay Mercan’dır. Aralık 1982 yılında İstanbul da hayata gözlerini açmıştır.

Yay burcu olan Turgay şu an 37 yaşındadır. Lise eğitimini İstanbul da tamamlamıştır. Bahçelievler Meslek Lisesi tamamlandıktan sonra oyunculuk üzerine lisans eğitimini Haliç Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. Okuduğu yıllarda İstanbul belediye tiyatrolarında ufak rollerle göstermeye başlar.Azize Dizisi Polis Okan - Tugay Mercan İlk kez kamera karşısına 2005 yılında Beşinci boyut adlı dizi ile bu sektöre giriş yaptı. Es Es adlı dizide Okan karakterini canlandırması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2012 yılında Suskunlar adlı dizideki rolü sayesinde  popüler bir oyuncu haline geldi.

2018 yılında Kayıt dışı isimli dizinin kadrosunda yer alan Tugay Mercan, en son Kızım dizisinde Uğur karakterini canlandırmıştı. Şimdi Azize dizisi Polis Okan karakteri ile yine dikkatleri üzerine çekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı