Oyuncu Kadrosu

Babil Dizisi Eda Kim? İrfan’ın Eşi Eda’nın Gerçek Adı

17 Ocak 2020 Cuma günü seyirci karşısına Star TV ekranlarında çıkacak olan Babil dizisi Eda karakteri hakkında sizleri bilgilendirmek adına bu yazıyı kaleme alıyoruz.

Babil dizisinde Eda karakterini canlandıran oyuncu ile bu karakter hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını bu yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Babil dizisi Eda Kimdir?

İlk etapta internet ortamında olması için planlanan ancak hikayenin ve oyuncuların kalitesi ve gelen tepkilerden dolayı TV ekranlarında yayınlanma kararı alan yapım, Star TV ile geçtiğimiz aylarda anlaşma yaptığını daha önceki yazılarımızda sizlere açıklamıştır.

Ekonomi profesörünün başına gelen ve çaresiz bir insanın profesör dahi olsa da yapamayacağı şeylerin olmadığını gösteren oldukça ilginç, bir o kadar da nefeslerimizi tutarak izleyeceğimiz sürükleyici bir hikaye ile 17 Ocak 2020 Cuma günü ilk bölümü ile karşımıza çıkacak olan, Babil dizisinde Eda karakteri, İrfan’ın eşidir. 

Babil dizisi Eda; profesör İrfan’ın eşi ve hayatı hep zenginlik içinde geçmiş biridir. İrfan ile doçentlik zamanında tanışmış ve bir yuva kurmaya karar vermişlerdir. Bu evlilikten, dünyalar güzeli Deniz doğmuştur.

7 yıl boyunca mutlu bir aile portresi çizen Eda ve ailesini derinden yaralayan Deniz’in hastalığı ve bu hastalığına karşı profesör maaşına göre çok fazla para gerektiren bir dizi ameliyat olması gerekir. 

İrfan bu parayı Eda’nın en yakın arkadaşı Egemen’den istese de Egemen parasının kendisinde olmadığını ama nasıl kazanacağını anlatan bir fikir verir.nur fettahoglu babil dizisi resmi Zaten İrfan ekonomi profesörü olduğu için insanların kendisine inanması çok kolay olacağı için Deniz’in ameliyat parasını kısa zamanda bulacağı konusunda ikna eder. 

İrfan bu yaptığının suç olduğunu bilip, bir ara duraksar. Tam da bu sırada İrfan’ın eşi Eda şu sözlerle İrfan’ı ikna eder. Neydi o söz diyecek olursanız; 

“Söz vermiştin. Bize iyi bir hayat yaşatacağına söz vermiştin. Benim oğlum ölüyor, farkında mısın”
Babil dizisi Eda

Sözleri ile İrfan’ı bir an evvel karar vermeye itmiştir. İrfan ise bulduğu hile dolu bir yöntem ile zenginlerin cebinden kendi isteği ile verebileceği para ile hem oğlunu tedavi ettirecek bir yöntem bulacak, hem de hayatının geriye kalan zamanında rahat içinde yaşamasına imkan sağlayacaktır. Eda’nın zorlamaları ile koca profesör, yapmayacağı işleri yapmasına neden olmuştur. 

Babil dizisi Eda Gerçekte Kimdir?

Star TV’nin yeni yılda en önemli projesi haline gelen ve kadrosunda oldukça güçlü isimleri barındıran dizide İrfan’ın eşi Eda karakterine hayata veren güzel oyuncunun gerçek adı Nur Fettahoğlu’dur. 

Nur Fettahoğlu; Kasım 1981 tarihinde Almanya/Duisburg’da dünyaya gelmiştir. Sihirli Anahtar oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Oyunculuk üzerine Haliç Üniversitesin de lisans eğitim almıştır. 

Beşiktaş Lisesi mezunu olan oyuncu Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bankada çalışmıştır. Kariyerinin önemli dönüm noktası olan olay ise SkyTürk kanalında borsa spikerliği yapması ile hayatı %100 değişmiştir.

Spikerlikten sonra oyunculuk eğitimleri konusunda kendisini daha da geliştirdikten sonra “Benden Baba Olmaz” isimli dizi de ilk defa kamera karşısına geçmiştir. babil dizisi nur fettahoglu resmi (1)Kariyerinin ikinci önemli basamağı ise “Aşk-ı Memnu” dizisinde Payker rölünü canlandırması sayesinde olmuştur. Bunun dışında “Kurtlar Vadisi Filistin” adlı sinema filminde baş rolde yer alan oyuncu, Muhteşem Yüzyıl dizisinde de “Mahidevran Sultan” karakteri ile kariyerinin zirvesine tırmanmayı başarmıştır.

Şu an 39 yaşında olan güzel oyuncu 1,69 cm boyunda ve 54 kg ağırlığındadır. Bu zaman kadar bir çok dizi ve filmde rol alan başarılı oyuncu yeni sezonda Star TV ekranlarında Babil dizisinde Eda karakteri ile kendisini izleyeceğiz.

Babil Eda Karakterinin İlk Sahnesi

17 Ocak 2020 tarihinde başlayacak olan dizinin ilk bölümünde önemli rolü ile karşımıza çıkan oyuncunun ilk sahnesi ile sizleri baş başa bırakıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı