Oyuncu Kadrosu

Babil Dizisi İlay Kim? (Süleyman’ın Sevgilisi)

2020 Ocak ayı içerisinde Stat TV de başlayacak olan baş rollerinde Halit Ergenç’in yer aldığı Babil dizisi İlay karakteri ile bu karaktere hayat veren oyuncu hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda sizler için hazırladık.

Babil dizisi İlay; Halit Ergenç’in canlandıracağı İrfan karakteri ile zamanında evlenmek üzere iken ayrıldıklarını ama İrfan işten atılması ve oğlununu hastalığına çare ararken, karşısına çıkan eski aşkı ile İlay’ın şimdiki belalı sevgisi Süleyman’in arasında kalan İrfan’ın hikayesini izleyeceğiz.

Babil Dizisi İlay Kimdir?

İlk etap da internet ortamında yayınlanması planlanan ama projenin TV ekranlarında olmasına karar verilen dizi, Star TV ekranlarında bu ay içinde başlayacak. Çekimleri geçtiğimiz ay başlayan dizide yer alan oyuncuların popüler olması, hikayenin şimdiden seyirciyi içine alması nedeni ile harika bir reyting ile yayın hayatına başlayacağını düşünüyoruz.Babil İlay - Süleyman'ın sevgilisi

Babil dizisi İlay; belalı ve mafya babası Süleyman’ın sevgilisidir. İrfan ile yaşadıklarında sonra düzenli bir ilişkisi olmadığı için bir çok kişide aşkı aramıştır. yıllar sonra evlenmek üzere olduğu İrfan karşısına çıkınca eski defterler açılacak. İlay’ın bu intikam hırsına Süleyman’ı da ortak edecek. İrfan ise bu olaylardan bağımsız, tek istediği oğlunun ameliyat parasını bulmak olacak. Normal yollardan bunu bulamayacağını anlayan İrfan, denize düşen yılana sarılır hesabı, hiç yardım istemesi gereken birsinden yardım istemesi ile hayatı alt üst olacak.

İrfan’ın bu çıkmazı içinde [mavibuton]İlay’ın Sevgilisi Süleyman[/mavibuton] ile İrfan’ı karşı karşı getirmek istese de sonradan gerçeği anlayacak. İrfan’a sonradan yardım etmeye başlayacak. Oldukça sürükleyici bu hikayede her bir karaktere hayata veren oyuncunun gerçekte kim olduğunu sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Şimdi oyuncunun gerçek hayatını ve bilgilerini açıklamak istiyorum.

Babil İlay Gerçekte Kim

Star TV de yakında yayın hayatına başlayacak olan dizide İrfan’ın eski sevgilisi, Süleyman’ın ise şimdiki sevgilisi İlay karakterine hayta veren güzel oyuncunun gerçek adı Birce Akalay’dır. Haziran 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babil dizisi İlay - Birce Akalay

Birce Akalay; Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Tiyatro bölümünde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. bunun dışında, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

2004 yılında ülkemizde düzenlenen Güzellik Yarışmasında Türkiye üçüncülüğü elde etmiş ve ardından ülkemizi Avrupa’da düzenlenen Güzellik Yarışmasında temsil etmiştir. Bu yarışmada da yarı finale kadar çıkmayı başarmıştır. Tescilli güzel Akalay, TV8 ve Star Tv’de spor spikerliği yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

2007 yılında Kader adlı dizide baş rolde yer almıştır. Yine aynı yıl Senin Uğruna adlı dizide baş rolde yer alan oyuncu, 2008 senesinde Asi adlı dizide rol almıştır. Son Ders filmiyle sinema sektörüne adım atan oyuncu 2009 yılında Nefes adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna girmeyi başarmıştır.

Oyuncu olarak, Star Tv ekranlarının gençlik dizilerinden olan Hayat Bazen Tatlıdır adlı dizide Hayat öğretmene hayat vermesi ile popüler bir oyuncu olmayı başarmıştır. Son olarak Kanal D ekranlarının  Siyah Beyaz Aşk adlı dizide Aslı karakterine hayat vermiştir.

Bunun dışında Kanal D ekranlarında “Benimle Söyle” adlı ses yarışmasının 100 jüri arasına girmiştir. Şimdi Babil dizisi İlay karakteri ile adından bu yıl çok söz ettirecektir. Kendisine bu rolünde başarılar dileriz. 

Babil Dizisinde İlay’ın İlk Sahnesi

17 Ocak 2020 Cuma günü ilk bölümü ile Star TV ekranlarında gelmeye hazırlanan dizide İlay karakterine hayata veren oyuncunun ilk sahnesini izlemek isteyenler için alt kısımdaki video sizleri bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı