Oyuncu Kadrosu

Babil Dizisi Oyuncuları Karakterleri Konusu

Babil dizisi oyuncuları artık netleşti. Boş rollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver ve Birce Akalay gibi popüler isimlerin yer aldığı dizi İlk etap da internet üzerine yayınlaması planlanan ama Star TV’nin araya girmesi ile TV platformuna geçen dizi, ilk etap da 60 dk üzerinden planlanmıştı. Ancak televizyon ortamında gelince 80 dakika olarak diziyi izleyeceğiz

Ay yapım tarafından hazırlanan beIn CONNECT platformunda Digiturk platformunda yayınlanacağı söylenen ancak daha sonra TV dizisi olmasına karar verilen Babil dizisi Star TV ekranlarında olacak. babil dizisi oyuncuları resmi Yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar’ın oturduğu, senaryosunu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil dizisinde İrfan adında bir akademisyenin oğlunun hayatını kurtarmak için hiç girmek istemediği işlere girmek zorunda kalması konu alınıyor.babil dizisi konusu resmiİrfan oğlu için girdiği bu işe Egemen ile birlikte girer. Bu işte yanında olacağını düşündüğü insanların tam karşısında durması gerçeği ile de karşı karşıya kalan İrfan için hayat herkesin tahmin ettiğinden daha da zordur. İşte güzel konusu ile dikkat çeken Babil oyuncu kadrosu.

Babil Oyuncuları Gerçek İsimleri

Babil oyuncuları tüm kadro ve karakterleri hemen alt kısımda tek tek tanıtılmıştır. Dijital platformda yayınlanacak dense de Star TV ekranlarında başlayacak olan Babil dizisi iddialı oyuncu kadrosu işte sizlerle!

Halit Ergenç (Akademisyen İrfan)

30 nisan 1970, İstanbul doğumludur. Beşiktaş Atatürk Lisesinden mezun olmuştur.İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Deniz Bilimlerini kazanan Halit, iki senenin ardından üniversiteden ayrılmıştır. Oyunculuk üzerine yetenek sınavlarına girmiş ve Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.

Tiyatro müzikal ve bale gibi dalların yanı sıra program sunuculuğu da yapmıştır. Bu alanda da başarılı olduğunu Türkiye’ye ispatlayan yakışıklı oyuncu, 2006 senesinde  “Binbir Gece Masalları” adlı dizide başrol oynamıştır. O dönem kadın başrol oyuncusu olan Bergüzar Korel ile tanışan oyuncu, ilerleyen zamanda Bergüzar Korel ile dünya evine girmiştir. babil dizisi halit ergenc resmi“Vatanım Sensin” dizisinde yine birlikte rol almış ve evli bir çifti canlandırmışlardır. Ergenç, bu diziden evvel Türkiye de ve Ortadoğu da izlenme rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde başrol oynamıştır. Dizide Osmanlı padişahlarından yükselme dönemi padişahı Kanuni Sultan Süleyman karakterine can vermiştir. “Aliye” ve “Zerda” gibi dizilerde de baş rolde oynamıştır.

İrfan; oğlu Deniz’in amansız hastalık olarak nitelendirilen, kafasındaki tümörü aldırmak için önce mafya babası Süleyman’dan borç alsa da Deniz’in kafasındaki tümörün cinsi yeri itibari ile ilk doktoru ameliyatın çok zor olduğunu ve müdahale etmeleri halinde Deniz’in masada kalabileceğini duyan İrfan hayal kırıklığı yaşar. 

İrfan, ümidini hiç kaybetmeyen İrfan borç aldığı tefeci ve mafya babası Süleyman’ı egemen ile birlikte dolandırmaya kalsa da topladıkları para Deniz’in ameliyatına değil, Egemen’in borcuna gitmesi işleri sarpa sarar. Ancak İrfan sadet zinciri ile hem Süleyman’ın borcunu hem de Deniz’in ameliyatının parası için hamle yapar.

Ozan Güven (Egemen)

Mayıs 1975 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Güven, Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü mezunudur. İzmir Belediye Konservatuvarı’nda oyunculuk dersleri almıştır. Bu eğitimin ardından pek çok tiyatro oyununda yer aldı. babil dizisi ozan guven resmi2005 yılında “Bir İstanbul Masalı” dizisindeki Demir rolüyle, 2000 yılında “Balalayka” adlı yapımdaki başarısı ile ödül almıştır. Son olarak “Karakomik filmler” adlı sinema filminde rol alan başarılı oyuncu, geçtiğimiz yıl “Jet Sosyete” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.  “Fi” dizisinde Can Manay rolü ile seyirciden tam not aldı.

Yer aldığı dizilerdeki başarısı ile adından söz ettiren Güven, Cem Yılmaz’ın sevilen filmi “Arif V 216” filminde 216 karakterine hayat vermiştir. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde rol arkadaşları olan Halit Ergenç ve Nur Fettahoğlu ile bu sezon “Babil” dizisinde yeniden rol alacak. Babil dizisinde Egemen karakterine hayat verecek olan oyuncu dizide Halit Ergenç’in canlandırdığı akademisyenin arkadaşı olarak ekranlara gelecek.

Aslı Enver (Ayşe)

10 Mayıs 1984 yılında Londra da doğmuştur. Kıbrıs kökenli bir babadan dünyaya gelmiştir.  Eğitim için Londra ya gelen Aslı, 12 yaşına kadar, yani 1996 yılına kadar Londra da yaşamıştır.  Türkiye’ye geldiğinde  “Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde” tiyatro oyunculuğu üzerine eğitimler almaya başlamıştır.  Pera Güzel Sanatlar Lisesinden ve Haliç Üniversitesinden mezun olmuştur.babil dizisi asli enver resmi “Ayna” isimli kısa filmde oynamıştır. Kanal D de yayımlanan “Kavak Yelleri” isimli dizide rol alması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. “Hayat Bilgisi” sonrasında “Suskunlar” dizisinde Ahu karakteri ile popüler oldu.  2013 yılında  “Kayıp” isimli dizide baş rol olarak oynamıştır. Son olarak “İstanbullu Gelin” dizisinde baş rolde yer almıştır.

Nur Fettahoğlu (Eda)

Kasım 1981 tarihinde Almanya/Duisburg’da dünyaya gelen güzel oyuncu Sihirli Anahtar oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Haliç Üniversitesi mezunu olan oyuncu Peyker rolü ile hafızalara yer etmiştir. Beşiktaş Lisesi mezunu olan oyuncu, Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nde eğitim almıştır. Mezuniyetin ardından birkaç bankada çalıştı. Daha sonra SkyTürk kanalında borsa spikerliği yaptı.babil dizisi nur fettahoglu resmi Oyunculuk konusunda eğitimini aldıktan sonra Benden Baba Olmaz adlı dizide rol aldı. Gönül Salıncağı adlı dizinin ardından Peyker rolüyle Aşk-ı Memnu’da yer aldı. Kurtlar Vadisi Filistin adlı sinema filminde baş rolde yer alan oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Mahidevran Sultan’a hayat vermiştir. Rol aldığı diğer yapımlar ise Filinta, Hayat Yolunda, Sana Kalbimi Verdim. En son rol aldığı dizi ise BluTv’de yayınlanan Fi dizisidir. Bu dizide Billur karakterini canlandırmıştır. Son olarak “Kardeş Çocukları” dizisinde Umay karakteri ile yine adından söz ettirmiştir. 

Birce Akalay (İlay)

Haziran 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Ardından Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Güzelliği ile de dikkat çekici olan oyuncu 2004 yılında ülkemizde düzenlenen Güzellik Yarışmasında üçüncülüğü elde etmiş ve ardından ülkemizi Avrupa’da düzenlenen Güzellik Yarışmasında temsil etmiştir. Bu yarışmada da yarı finale kadar çıkmayı başarmıştır. Tescilli güzel Akalay, TV8 ve Star Tv’de spor spikerliği yapmış olmanın dışında Şampiyonlar Ligi Özel programının da sunuculuğunu yapmıştır. babil dizisi birce akalay resmiAyrıca 8. Etap adlı programı da sunmuş olan oyuncu 2007 yılında Kader adlı dizide başrolde yer almıştır. Yine aynı yıl Senin Uğruna adlı dizide başrolde yer alan oyuncu, 2008 senesinde Asi adlı dizide rol almıştır. Son Ders filmiyle sinema sektörüne adım atan oyuncu 2009 yılında Nefes adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Alayına İsyan adlı dizde başrolde yer alan oyuncu bu dizide Sevtap karakterini canlandırmıştır.

Sizi Seviyorum adlı yapımda da başrolde yer alan oyuncu Kış Masalı dizisinde Zişan’ı canlandırmıştır. 2010 senesinde çekimleri Ürgüp’te gerçekleştirilmiş olan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde yer almıştır. Bu dizide Havva karakterine hayat veren oyuncu dizide başrol arkadaşı olan Murat Ünalmış ile dünya evine girmiştir. Ancak çift daha sonra ayrılma kararı almıştır. 2013 senesinde Atv ekranlarının sevilen dizisi Ben Onu Çok Sevdim adlı dizide bir operacı olan Ayhan Aydan’a hayat veren Akalay, Böyle Bitmesin dizisinde konuk oyuncu olmuştur. Birce akalay deyince ilk akla gelen dizilerden biri kuşkusuz Küçük Ağa dizisi.

Oyuncu bu dizide doktor bir anne olan Sinem’e hayat vermiştir. Bu dizi başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile evlenmiş ancak çift 2017 yılında ayrılma kararı almıştır. Evli ve Öfkeli adlı dizide rol alan oyuncu daha sonra Star Tv ekranlarının gençlik dizilerinden olan Hayat Bazen Tatlıdır adlı dizide Hayat öğretmene hayat vermiştir. Son olarak Kanal D ekranlarının  geçen sezonda en çok beğeni toplayan dizilerinden olan siyah Beyaz Aşk adlı dizide Aslı karakterine hayat vermiştir. “Benimle Söyle” adlı ses yarışmasının sunucusu olan güzel oyuncu Babil dizisinde de adından söz ettirecek.

Mesut Akusta (Süleyman)

Şubat 1964 yılında Konya ilimizde hayata gözlerini açan usta oyuncu balık burcudur. 1993 yılında yayınlanan Bebek isimli bir video da kamera karşısına ilk kez geçen ve yine aynı Son söz sevginin isimli dizide rol almıştır. İlk kez oynadığı sinema filminin adı ise 1998 yılında Güneşe yolculuk isimli filmdir.  Herkesin bildiği gibi Mesut Akusta’yı bu günlere getiren bence en önemli proje 2009 yılında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizide istihbaratçı Ünsal Kemal karakterine hayat vermiş ve bu rol ile ülkede tanınan bir oyuncu olmuştur. babil dizisi mesut akusta resmiTabi sadece bu rolle de değil 4 sezon oynadığı Karagül isimli dizide Kendal karakteri de oldukça dikkat çekmiştir. 1993 yılından bu zaman kadar toplamda 58 ayrı projeye adını yazdırma başarısı göstermiştir. Son olarak “Yüzleşme” dizisinde rol almıştır. 

Veda Yurtsever (Kudret)

1 Ocak 1969 yılında Bingöl ilinde hayata gözlerini açan Veda lisans eğitimini Eskişehir devlet konservatuvarı bölümünü tamamlamıştır. Oyunculuğa çocukluk yıllarında başlayan Veda, oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek için ailesini de geride bırakıp Eskişehir’de zor gördüğü eğitimlerden sonra Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda görev alırken, diğer taraftan da kamera önüne çıkmaya başlamıştır.Zengin Ve Yoksul Karan'ın Annesi Sema (Veda Yurtsever) Resmi İlk kez kamera karşısına geçtiği 2006 yılında İki Aile isimli dizide Handan karakteri ile bu sektöre giriş yapmıştır. 2010 yılında “Fatmagül’ün Suçu Ne” isimli dizde canlandırdığı “Ender” isimli karakteri canlandırması ile popüler bir oyuncu haline geldi. En son 2017 yılında “Kırgın Çiçekler” isimli dizide Nazan olarak kendisini izlemiştir. Son olarak “Zengin ve Yoksul” dizisinde Sema karakterine hayat vermiştir. 

Selahattin Paşalı (Hakan)

Babil dizisinde Hakan karakteri olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Selahattin Paşalı’dır. Süleyman Paşalı; 1990 doğumlu olan genç oyuncu Muğla’da dünyaya gelmiştir. Profesyonel olarak basketbol ile ilgilenen oyuncu Craft Atölye’de oyunculuk eğitimi almıştır.Babil dizisi Süleyman'ın oğlu Hakan - Selahattin PaşalıDarüşşafaka Spor Kulübünde basketbolcu olarak yer alan oyuncu Budapeşte’ye gidip Sanat Yönetimi üzerine eğitim almıştır. Döndüğünde de bu eğitimine ek olarak Craft Atölye’de eğitim alıp kamera karşısına geçmiştir. 

Lesli Karavil (Eda’nın Ablası)

babil dizisi lesli karavil resmi

Son olarak “Savaşçı” dizisinde rol almıştır.

Mert Doğan (Yalçın)

İlk kez kamera karşısına Çarpışma dizisi ile bu sektöre giren Mert Doğan oyunculuk üzerine “Art Academy ” de eğitim alan oyuncu, “Akdeniz Üniversitesi Tiyatro bölümünü” başarı ile tamamlamıştır.Mert Doğan (Avlu dizisi Mert) Okurken aynı zamanda belediye tiyatrosunda da aktif görev alan Mert, 2 yıl önce lisans eğitimini tamamlayıp, aktif olarak tiyatrolarda görev almaya başladı. Şu an sahnede olan “III. Richard Katliamın Provası” isimli oyunda yer almakta ve halen bu oyun sahnede olduğunu da belirtmek istiyorum. Özellikle yüzü kötü karakterleri çok iyi şekilde canlandırdığını gördüğümüz genç oyuncu Eylül 1995 İzmir doğumlu olup 24 yaşındadır. Son olarak “Avlu” dizisinde Mert karakterine hayat vermiştir. 

Gizem Kala (Nehir)

babil dizisi gizem kala resmi

“Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde rol almıştır.

Gürberk Polat (Mert)

Babil dizisinde kendisini izlediğimiz oyuncunun gerçek adı Gürberk Polat. Henüz 22 yaşında olan Gürberk, aslen Eskişehirlidir.

babil dizisi gürberk polat resmiStar Tv’de yayınlanmış olan “Geleceğin Starı” yarışmasına katılmıştır. Yarışmaya Eskişehir’den katılan oyuncu 22 yaşındadır. Son olarak “Ben Bir Denizim” filminde rol almıştır.

Babil Yeni Gelen Oyuncuları

Süleyman’ın Avukatı Erkut

18 Eylül 2020 tarihinde Star TV ekranlarında gelen Babil dizisinde Süleyman’ın avukatı Erkut karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi Eşref Seyitoğlu’dur.

Babil dizisi Avukat Erkut

Eşref Seyitoğlu en son Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Cemal karakterine hayat vermiştir. Eşref Seyitoğlu 18 Ocak 1976 tarihinde İzmir de dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşında olan yetenekli oyuncu, Oğlak burcudur. 1.78 cm boyunda ve 70 kilodur.


Babil Dizisi Oyuncuları arasına yeni isimler dahil olduğu sürece bu konumuzu güncelleyeceğiz

Babil Dizisi Fragman

Merakla beklenen fragman da beklettiğine değdi dedirtti. İşte o tanıtım fragmanı! Ayrıca diğer fragmanları da sırası ile alt kısıma ekledim.

Tanıtım Fragmanı

Babil dizisinin 1. bölüm fragmanı

Babil dizisi 2. bölüm fragmanı

Babil dizisinin 3. bölüm fragmanı

Babil dizisinin 4. bölüm fragmanı

Babil dizisi oyuncu kadrosu

Halit Ergenç Ozan Güven Aslı Enver Nur Fettahoğlu Birce Akalay Mesut Akusta Veda Yurtsever Selahattin Paşalı Lesli Karavil Mert Doğan Gizem Kala Gürberk Polat

Babil dizisi karakterleri

İrfan Egemen Ayşe Eda İlay Süleyman Kudret Hakan Eda’nın Ablası Yalçın Nehir Mert

Babil dizisi konusu

Üniversite hocası olan İrfan, uğradığı iftira sonucu Üniversitede ki görevinden atılır. Yaşadıklarının şokunu tam olarak atlatamayan İrfan başına gelenlerden sorumlu olan iş arkadaşı ve dekanlıkta gözü olan arkadaşını darp etmesi ile karakolluk olur. Üzerine atılan iftira nedeni ile bankadaki parasına da el konur. Bir gün içinde beş parasız birisi haline gelir. Daha yaşadıklarını atlatamayan İrfan, bir de oğlu Deniz’in beynindeki tümörü öğrenince, hayatta kaybedecek bir şeyi olmayan tehlikeli bir insan haline dönüşür. Artık İrfan’ın tek amacı, oğlu Deniz’i kurtarabilecek ve Amerika da tedavi ettirebilecek parayı dolandırıcılıkla almaya çalışacak.

Babil dizisi hangi kanalda

Stat TV ekranlarında yayınlanmaktadır.

Babil dizisi ne zaman başlayacak

17 Ocak 2020 Cuma günü başladı

Babil dizisi uyarlama

Herhangi bir diziden uyarlama değil. Özgün bir hikayesi var

Babil dizisi ne zaman başlıyor

17 Ocak 2020 Cuma günü başladı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu