Oyuncu Kadrosu

Babil Dizisi Süleyman Kim? (İlay’ın Sevgilisi Süleyman)

Babil dizisi Süleyman karakterine hayata veren başarılı ve popüler oyuncunun kim olduğunu sizlere bu yazımızda detaylı olarak tanıtacağız. Ayrıca dizide İlkay’ın sevgisi Süleyman karakteri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Babil Süleyman bey kim resmi
Babil Süleyman bey kim

Babil Süleyman bey; görünüş de ahlaklı iş adamıdır. Lakin evliyken İlay’ı sevip onunla yaşamaya başlamıştır. Kudret’in zenginliğinden faydalanan Süleyman’ın 4 çocuğu vardır. İkisi kız olan çocukları ile arasın da devamlı olarka mesafe koyan kaçakçı Süleyman’ın tek derdi İlay’ın da kendisini sevmesidir. 

Babil dizisi İlkay’ın sevgilisi belalı bir tip olarak izleyeceğimiz oyuncunun son zamanlarda canladırdığı karakterlere baktığımızda ya devlet görevlisi yada belalı mafya yada katil rolleri ile kendisini izledik. Gerçekten bu rolü harika bir şekilde canladıran usta isim, Babil Süleyman olarak yine karanlık birisi olarak kendisini izleyeceğiz.

Babil Dizisi Süleyman Kimdir?

Dizinin baş rolü olan İrfan ile bağlantısını anlatma ile başlamak istiyorum. İrfan çocuğunu kurtarmak için girdiği tehlikeli oyunun içinde, eski aşkı İlkay’ın sevgilisi Süleyman da başına bela olması ile işin içinden çıkılmaz bir macera bizleri bekliyor. Babil dizisi Süleyman - İlkan'ın Sevgilisi - Mesut Akusta

İrfan’ın tek amacı oğlunu ölümden kurtaracak parayı yani ameliyat parasını bulmakken, Süleyman’ın ise amacı İrfan’ı yok etmek olması, her ikisini de gözü kara ve kaybedecek bir şeyleri olmayan bireyler yapacak. İrfan bu duruma düştükten sonra ani kararlar alması, onun başını hep belaya sokacak. Süleyman ise İrfan’ı yakalayıp, tahtalı köye göndermeye çalışacak.

 Babil Süleyman’ın Gerçek Adı Bilgileri

İlkay’ın sevgilisi ve İrfan’ı öldürmek isteyen karanlık ve belalı bir adam olarak Süleyman karakterine hayata veren usta oyuncunun gerçek adı Mesut Akusta’dır. Kurtlar Vadisi dizisi ile popüler bir oyuncu olan başarılı oyuncu son zamanların aranana mafya babası rolünü başarı ile canlandıran birisidir.babil dizisi Süleyman - mesut akusta resmi

Şubat 1964 yılında Konya ilinde dünyaya gelen usta oyuncu şu an 55 yaşındadır. Balık burçlu olan Mesut Akusta, 1993 yılında yayınlanan Bebek isimli video da kamera karşısına ilk kez geçen ve yine aynı Son söz sevginin isimli dizide rol almıştır. İlk kez oynadığı sinema filminin adı ise 1998 yılında Güneşe yolculuk isimli filmdir.

 Herkesin bildiği gibi Mesut Akusta’yı bu günlere getiren bence en önemli proje 2009 yılında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizide istihbaratçı Ünsal Kemal karakterine hayat vermiş ve bu rol ile ülkede tanınan bir oyuncu olmuştur.

Sadece bu rolle de değil 4 sezon oynadığı Karagül isimli dizide Kendal karakteri de oldukça dikkat çekmiştir. 1993 yılından bu zaman kadar toplamda 58 ayrı projeye adını yazdırma başarısı göstermiştir. Son olarak “Yüzleşme” dizisinde rol almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu