Haberler

Bal Arılarının Toplam Kaç Gözü Vardır? (30.000 TL’lik Soru)

Bal Arılarının Toplam Kaç Gözü Vardır ? sorusunun cevabı oldukça merak edildi. Kim Milyoner olmak ister yarışması 30 Mart 2020 tarihinde Atv ekranlarında geldi. Fenomen yarışma programında soruların özellikle 30.000 TL ve yukarısındaki soruların cevapları sizlerce merak edildi.

Bu yazımızda 30 Mart Kim Milyoner olmak ister programında sorulan 30.000 TL değerindeki sorunun cevabını yazının devamında sizlerle hem soruyu hem de cevabının vereceğiz.

Bal Arılarının Toplam Kaç Gözü Vardır? (60.000 TL)

  • A) 5
  • B) 10
  • C) 15
  • D) 20

Cevap: 5 (A)


Atv ekranlarında ilgi ile izlenen ve Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumları ile milyonları ekran başına kilitlemeyi başaran yarışma programında her soru belki büyük ilgi görse de miktar büyüdükçe bu ilgi artarak devam ediyor.

İlk 7 soruda 30 saniye içinde cevap vermesi gereken yarışmacı 7. sorusu ve 2. baraj sorusunun cevapladıktan  sonra cebinde 15.000 TL oluyor. Dolayısı ile süre sınırı da ortadan kalkmış oluyor.

Son zamanlar da yarışma programında ikinci baraj sorusunu doğru bilenler yeni bir joker daha verilmeye başlandı. Bu da çift cevap jokeri oldu.Bu jokeri yarıya yarıya jokeri ile birlikte kullanıldığında 30.000 TL’lik soruyu risk almadan bilebiliyorlar.

Yukarıdaki aşamaya gelmesi için yarışmacılar öncelikle ilk 7 soru içinde çift jokeri kullanmaması gerekiyor. Tabi bu aşamaya joker kullanmadan gelmesi oldukça zor.

Bu sezon başında değişen sunucu ile beraberinde  Bir milyon TL’lik soru cevabını doğru cevaplanmasından sonra soruların zorluk seviyesi eskiye nazaran daha da zorlaştığını görüyoruz.

Yarışmacı:

Adı:Şeyma Nur
Soyadı: Demir
Yaş: 30
Öğrenim Durumu: Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu
Memleketi: Erzincan

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu