Oyuncu Kadrosu

Baraj Dizisi Kemal Kimdir? Şirketin Patronu

Baraj dizisi bir süre için ara verdi ancak bizler dizinin karakterlerini sizlere tek tek tanıtacağız. Bu karakterlerden bir tanesi de Kemal karakteri. Peki Baraj dizisi Kemal kimdir? Oyuncunun gerçek hayatıyla birlikte yazımızda bulabilirsiniz.

Baraj dizisinde Kemal, Tarık’ın en büyük düşmanıdır. Karşısına çıkan her kızla flört eden Tarık, Kemal’in kızının canını da fena halde sıkmıştır.

Kemal ise ona büyük bir ceza vermek istemiş ve barajın başına Nazım Usta’yı geçirip Tarık’ı da inşaata işçi olarak göndermiştir. Kemal’e borcunu ödemek zorunda kalan Tarık, kendisine verilen bu cezayı çekmek yerine Nazım’ın sözünü dinlemek zorunda kalır ama bu da işine gelir.

Baraj Kemal’in Gerçek Adı Usta Oyuncunun Hayatı

Rana Cabbar Baraj dizisinde Kemal karakterine hayat vermektedir. Ocak 1945 tarihinde dünyaya gelen usta oyuncunun doğum yeri ise İstanbul.

“Vezir Parmağı” filmindeki başarısı ile ödüle layık görülen oyuncunun ilk rol aldığı yapım “Hakkari’de Bir Mevsim” adlı filmdir. Bu filmde muhtara hayat veren Cabbar, “Adem ile Havva” filminde Haydar rolünü canlandırmıştır. “72. Koğuş” filminin ardından “yer Demir Gök bakır” adlı filmde yer almıştır. rana cabbar resmi İlk rol aldığı dizi ise “Can Şenliği” adlı dizidir. Üniversite eğitimi sonrasında Ankara’da yaşamaya başlayan tecrübeli oyuncu Rana Cabbar, “şahmaran” filminde Ali Dede karakteri ile seyirci ile buluşmuştur. “Akrebin Yolculuğu” filminin ardından 2005 yılında “Beyaz Gelincik” filmde yer almış ve Davut rolünü ustalıkla icra etmiştir.

Bir dönemin sevilen dizisi “Yaprak dökümü” ile asıl çıkışını yapan oyuncu “Kabadayı” filminde Haco karakterine hayat vermiştir. “Pars Narkoterör” dizisinde ilk sezon yer alan oyuncu dizide Seyit Ağa karakterine hayat vermiştir.

Oyuncunun dını en çok duyduğumuz bir diğer dizi ise “Aşkı Memnu” dizisi olmuştur. İki sezon boyunca Süleyman Kahya karakteri ile hafızalara yer etmiştir. “Kollama”, “Büyük Oyun” yapımlarının ardından “Hayat devam Ediyor” dizisinde de yine iki sezon boyunca Abbas Altındağ rolü ile seyirciden tam not almıştır.

“Benim İçin Üzülme” dizisinin Resul’u; “O Hayat Benim” dizisinin Macit’i “Çarşı Pazar” ve “Elma Kokusu” adlı filmlerde yer almıştır.

Fox TV ekranlarının sevilen dizisi “Kadın” dizisinde Seyfullah karakteri ile ekranlara gelen oyuncu, “Hercai” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almış ve Gabrile Usta isimli bir telkari ustasına hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu