Oyuncu Kadrosu

Baraj Dizisi Oyuncuları Fox Tv’den Bir Dizi Daha!

Yağmur Ünal – Fatih Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği Fox Tv’nin yeni dizisi Baraj dizisi oyuncuları herkesin merak ettikleri arasına girdi. Burak Yörük, Damla Biran Yılmaz ve Feyyaz Duman’ın baş rolde yer aldığı dizi hakkında detayları sizler için derledik.

Baraj Oyuncuları Gerçek Adları Hayatları

Hasan Tolga Pulat’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği dizi Baraj çok yakında Fox Tv ekranlarında yayınlanacak. Kadrosuyla dikkat çeken Baraj dizisi oyuncuları işte bunlar:

Burak Yörük (Tarık)

1995 yılında İstanbul da hayata gözlerini açan oyuncu, Tv karşısına daha çocukken çıkmayı başarmıştır. “Beykent Üniversitesi Tiyatro” dalında halen eğitimini sürdürmektedir. İlk kamera karşısına daha 9 yaşında iken çocuk oyuncu olarak “Biz Boşanıyoruz” adlı dizide “Cancan” karakterini başarı ile canlandırmış ardında bu sektör için kendini geliştiren Burak Yörük ilk kamera deneyiminden yaklaşık 9 sene sonra “20 dakika” adlı dizide “Tayfur” olarak karşımıza çıkmıştı.burak yoruk resmi

Aynı yıl bir başka dizi olan “Ben onu çok sevdim” dizisinde “Aydın menderese” karakterine hayat vermeyi başarmıştır.  2017 yılında vizyona giren 4N1K sinema filminde yine Barış karakterine hayat vererek sinema sektörüne de adım atmıştır. 


Biran Damla Yılmaz (Nehir)

1997 doğumlu olan güzel oyuncu son olarak yer aldığı “Kırgın Çiçekler” dizisinde canlandırdığı Eylül ile hafızalara yer eden oyuncunun son olarak yer aldığı dizi “Canevim” dizisi oldu. Dizide baş rolde yer aldı. biran damla yilmaz resmi

Üç sezon boyunca yer aldığı “Kırgın Çiçekler” dizisinde sonra Mahsum Kırmızıgül’ün yönettiği “Mucize 2” filminde yer almıştır. “Yasak” adlı dizi ile ilk kez kamera karşısına geçen oyuncu bu dizide Esma rolüyle ekranlara gelmiştir.

“Çılgın Dershane 4 – Ada” adlı sinema filminden sonra “Beyaz Yalan” dizisinde Nesrin karakteri ile dikkat çekmiştir.


Feyyaz Duman (Nazım Usta)

 1982 senesinde Mardin’de dünyaya gözlerini açan oyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları Bölümünden mezun olmuştur.feyyaz duman resmi

2014 senesinde yayınlanan “Annemin Şarkısı” ile ödül sahibi olan oyuncu, Fotoğraf, Zagros, Zor Bir Karar, İçerde adlı yapımlarda da yer almıştır. Kadın dizisinde de oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekti. Dizide Arif karakterine hayat verdi. 


Sumru Yavrucuk (Zerrin)

1961 yılında dünyaya gelen oyuncu 167 cm boyundadır. Ankara’da dünyaya gelen oyuncu İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Şan ve Tiyatro Bölümü mezunudur.

sumru yavrucuk resmi

Bekar olan oyuncu bir evlat edinmiştir. İşaret dili konusunda başarılı işlere imza atan oyuncu “No:309”, “Annem”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Acil Aşk Aranıyor”, “Ağır Roman Yeni Dünya”, “Bizim Otel”, “Halk Düşmanı”, “Bahar Dalları”, “Yabancı Damat” gibi pek çok dizide rol almıştır. İlk rol aldığı yapım ise “Önce Canan” adlı dizidir. Film ve diziler dışında usta oyuncu pek çok tiyatro oyununda rol almıştır.


Iman Casablanca (Zahra)

1999 yılında dünyaya gelen İman  Casablanca Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj dizisinde Zahra rolüyle herkesin beğenisini almaktadır.

Fas’ta dünyaya gelen oyuncu 21 yaşındadır. Matematik Mühendisi olan oyuncu dört dil biliyor. (Türkçe, Farsça, Arapça, Fransızca) Annesi Fransızca öğretmeni olan oyuncunun babası da komiserdir. Beş kardeşi vardır.iman casablanca resmi

2018 yılında Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak çalışmıştır. Aynı yıl katıldığı güzellik yarışması ile yıldızı parlamıştır. 2018 Best Model of The World birincisi olmuştur.


Rana Cabbar (Kemal)

Rana Cabbar son olarak “Hercai” dizisinde Gabriel karakterine hayat vermiştir. Ocak 1945 tarihinde dünyaya gelen usta oyuncunun doğum yeri ise İstanbul. “Vezir Parmağı” filmindeki başarısı ile ödüle layık görülen oyuncunun ilk rol aldığı yapım “Hakkari’de Bir Mevsim” adlı filmdir. Bu filmde muhtara hayat veren Cabbar, “Adem ile Havva” filminde Haydar rolünü canlandırmıştır. “72. Koğuş” filminin ardından “yer Demir Gök bakır” adlı filmde yer almıştır. rana cabbar resmi İlk rol aldığı dizi ise “Can Şenliği” adlı dizidir. Üniversite eğitimi sonrasında Ankara’da yaşamaya başlayan tecrübeli oyuncu Rana Cabbar, “şahmaran” filminde Ali Dede karakteri ile seyirci ile buluşmuştur. “Akrebin Yolculuğu” filminin ardından 2005 yılında “Beyaz Gelincik” filmde yer almış ve Davut rolünü ustalıkla icra etmiştir.

Bir dönemin sevilen dizisi “Yaprak dökümü” ile asıl çıkışını yapan oyuncu “Kabadayı” filminde Haco karakterine hayat vermiştir. “Pars Narkoterör” dizisinde ilk sezon yer alan oyuncu dizide Seyit Ağa karakterine hayat vermiştir.

Oyuncunun dını en çok duyduğumuz bir diğer dizi ise “Aşkı Memnu” dizisi olmuştur. İki sezon boyunca Süleyman Kahya karakteri ile hafızalara yer etmiştir. “Kollama”, “Büyük Oyun” yapımlarının ardından “Hayat devam Ediyor” dizisinde de yine iki sezon boyunca Abbas Altındağ rolü ile seyirciden tam not almıştır.

“Benim İçin Üzülme” dizisinin Resul’u; “O Hayat Benim” dizisinin Macit’i “Çarşı Pazar” ve “Elma Kokusu” adlı filmlerde yer almıştır. Son olarak fox TV ekranlarının sevilen dizisi “Kadın” dizisinde Seyfullah karakteri ile ekranlara gelen oyuncu hercai dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.


Sait Genay (Orhan)

Son olarak “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde rol almıştır. 1953 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncunun burcu balıktır. 1,74 boyunda ve 82 kilodur.sait genay resmi

İstanbul Belediye Konservatuvarı mezunu olan oyuncu daha önce Kırık Hayatlar, Şapkadan Babam Çıktı, Kenanda Bir Kuyu, Büyük Günahlar, Ateşli Topraklar, Hırsız Polis, Kaybolan Yıllar, Gurbet Yolcuları, Küçük Adımlar, Kurtlar Vadisi, Hatçe Sosyete, Aliye, Sevmiş Bulundum, Eyvah Halam, Cam Kırıkları, Sakarya Fırat, Diğer Yarım, Mutlu Ol Yeter, Aile İşi, Her Şey Çok Güzel Olacak, Karnaval, Can, Jurnal, Seni Seven Ölsün, Birleşen Gönüller, Senin Hikayen, Devrim Arabaları adlı yapımlarda yer almıştır. 


İhsan İlhan (Yaşar)

Şantiye müdürü olarak çalışmaktadır.

1971 yılında dünyaya gelen oyuncu Eskişehir doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almış olan oyuncu 2006 yılında “Kördüğüm” dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçmiştir.ihsan ilhan resmi

Son olarak Fox Tv dizilerinden “Mucize Doktor” dizisine konuk oyuncu olarak dahil olan İhsan İlhan “Kızım”, “Organize İşler: Sazan sarmalı”, “Bizim İçin Şampiyon”, “Küçük Esnaf” gibi yapımlarda rol almıştır.


Şamil Kafkas (Halil)

Zahra’nın kocadır. Şantiyede aşçılık yapmaktadır.

samil kafkas resmi

“Hayat Bazen Tatlıdır” dizisinde Erol adlı bir öğretmene hayat vermiştir.


Barış Serkan Karakurt 

baris serkan karakurt resmi


Osman Atasevenosman ataseven resmi


Batuhan Yüzgüleç  (İbrahim)

1995 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da doğan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. “Suma” adlı sinema filminde öyle iyi bir oyunculuk sergiledi ki ödül sahibi oldu. Bu film ile dikkat çeken oyuncu daha sonra Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Bizim Hikaye” dizisinde rol almıştır.

batuhan yuzgulec resmi

Daha sonra “Çukur” dizisinde rol alan oyuncu Baraj dizisinde İbrahim rolüyle de büyük beğeni almaya devam ediyor.


Tuna Orhan (Ekrem)

Ocak 1966 yılında Almaya da hayata gözlerini açan Tuna, şu an 53 yaşındadır. Oğlak burçlu olan usta oyuncu, mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü okumuştur.tuna orhan resmi

Bakırköy de mezun olduktan sonra tiyatro oyunculuğuna başlayan ama daha sonra Antalya devlet tiyatrosunda görev alan usta oyuncu halan burada görev yapmaktadır. İlk kez kamera karşısına 1992 yılında Issız Kule isimli sinema filmi ile bu sektöre giriş yapmıştır.

İlk dizi deneyimi ise 1996 yılında “Gurbetçiler” isimli dizi sayesinde olmuştur. en son ise yani Zengin ve Yoksul dizisinde Veli karakterini canlandırmadan hemen önce ise 1019 yılında sinemalarda yayınlanan “Aslı Gibidir” isimli filmde rol almıştı.

Son 10 yıl içinde kendisini popüler kılan en önemli projesi ile Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Servet karakterine hayat vermesi nedeni ile oldukça popüler bir oyuncu haline getirmiştir. 


Mesut Yılmaz (İsmet)

Zerrin ve Nehir tarafından dolandırılmış olan İsmet, onlar tarafından dolandırılan ilk kişi değildir.

mesut yilmaz resmi

Başarılı oyuncu, 2017 yılında “Yıldızlar Şahidim” adlı dizide yer almıştır. “Ver Elini Aşk” dizisinde Mesut karakterine hayat veren oyuncunun yer aldığı diğer yapımlar ise şunlar: “Şahane Damat”, “Kızılelma”, “Anne”.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu