Baş Tacım

Baş Tacım 1. Bölüm Özeti 21 Haziran Fedakarlığın Bedeli!

Baş Tacım 1. bölüm özeti 21 Haziran Pazartesi. Arça’yı istemeyen gelenler Arça’nın tahsil durumu yüzünden evliliğin olmayacağını söyleyecek! Detaylar Baş Tacım 1. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım Final de Neler Olacak bilgi almak için tıklayınız.

=> Baş Tacım Oyuncuları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 1. Bölüm Özeti)

 • Arça evin tüm işlerini yapacak
 • Arça’nın annesi Arça’nın haline üzülecek
 • Arça olmadna evdeki tüm işler sarpa saracak
 • Sulochana kızını istemeye gelenlere karşı kızını savunacak
 • Varşa ablası Arça’yı kıskanacak
 • Manşu Arça’yı evlendirmek için harekete geçecek

Detaylar Baş Tacım 1. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

=> Baş Tacım 2. Bölüm Özeti için tıklayınız.

Baş Tacım 1 Bölüm Özeti; Bölüm Arça’nın yemek yapmaya başlaması ile bölüm başlar. Henüz sabah aydınlanmamıştır. Arça herkesin yemeğini önceden tek tek hazırlar. Çok geçmeden Arça’nın annesi Sulochana uyanır. Eşini kaldırır.

Baş Tacım 1 bölüm özeti Başlıyor!

Arça sadece kendi anne ve babasına değil, kendisinden ufak kardeşlerinin de hem yemeği hem de sefer tasına koyacakları öğle yemeklerini bile hazırlamıştır. Bu duruma karşı Sulochana kızı Arça’nın fedakarlığı karşısında hem övünür hem de gelini Manşu’nun duyarsız olmasına üzülür.

Manşu evin tek gelinidir. Normal de Arça’nın yaptığı tüm işleri Hindistan geleneklerine göre Manşu yapması gerekirken, Manşu hem tahsilli hem de ofis işlerinde çalıştığı için ayak işlerini cahil gördüğü Arça’nın yapması gerektiğini düşünür. Bu yüzden Manşu kendi kızının tüm işlerini de Arça’ya bırakmıştır. Sulochana bu durum karşısında şöyle der.

“Annesi uyanmaz. Halası ilgilenir. Çocuğu doğramayı biliyor ama bakmaya geldiğinde anne ortalarda yok!” (Baş Tacım Dizisi 1 Bölüm Özeti) Sulochana

Diyerek gelinini vurdumduymaz tavırlarına karşı tepki gösterir. Arça’nın abisi kızı Huni’nin okula gitme vakti geldiğinde eşini kaldırmak istese de Manşıu “Arça var. Banan gerek yok. Halası halleder” diyerek uyumaya devam eder. Sulochana gelinin hal ve tavırlarını beğenmediği gibi kızının da ev işlerini yapmaktan dolayı harap düştüğünün farklında. Bunda dolayı kızı Arça’nın evlenip kendi yuvasına gitmesini, Manşu ve diğer kızlarının da ev işleri ile ilgilenmesini istemektedir.

Baş Tacım 1. Bölüm Özeti

Görücü usulü ile Arça’yi istemeye geleceklerini haber olan Sulochana buna çok sevinir. Kızına hazırlanmasını, onu akşam istemeye geleceklerini haber verir. Arça buna rağmen ev işleri ile meşgul olmaya devam eder. Abisi yanına gelip artık erkek tarafının gelmek üzere olduğunu, ev işlerini bırakıp hazırlanmasını ister. Annesi Arça’ya güzel bir küpe hediye eder.

Müstakbel damat tarafı gelir. Arça’nın abisi damat tarafının geldiği taksinin ücretini öder. (Hindistan da yazılmayan geleneklerden bir tanesi) Erkek tarafı gelir. Lakin Kız tarafında Arça’nın küçük kardeşleri dışarıdan geç gelir. Normal de geleneklere göre büyük ayıp sayılır. Arça’nın yengesi ise iş yerinde izin almak şöyle dursun. Arça’ya görücü geliyor diyip arkadaşı ile dalga geçer. Tabi ki iş yerinden izin dahi almaz.

Baş Tacım 1. Bölüm Özeti
Baş Tacım 1. Bölüm Özeti – Arça’nın İsteme Töreni

Erkek tarafı Arça’yı görüp beğenir. Gençlerin konuşulması aşamasına geçmeden damat tarafı Arça’nın tahsil durumunu sorar. Sulochana kızının tahsili olmadığını söyleyince erkek tarafı şok olur. Zira onların kafasında Arça’yı tahsiline uygun bir işte köle gibi çalıştırmak istemektedir. Arça’nın eğitimsiz olduğunu duyan damat ve ailesi Arça’yı aşağılamaya başlar.

Sulochana kızına yapılan hareketlere kayıtsız kalmaz. Kızının tahsilini bırakması ve üniversite okuyamamasının sebebi fedakar olmasından ileri geldiğini, tüm ailesini tek başına ilgilendiğini söyler. Lakin erkek tarafının sözleri ile iyice sinirlenen Sulochana, kızı Arça’nın tahsil yapmış olsaydı ev işlerine kimin bakacağını sorar.

İmkansızlık içerisinde kardeşleri için kendisini feda eden bir kızı olduğunu, evlenirken tahsili değil, ahlakının daha önemli olduğunu bir bir söyledikten sonra istemeyen gelen damat tarafını evinden kovar. Kaynak: dizicenter.net

Arça annesinin astım hastası olduğunu bildiği için hemen onun ilacını getirir. Lakin Sulochana astım krizine gire. Zor da olsa Sulochana nefes almaya başlar. Sulochana kendisine geldiği sırada Manşu işten gelir. Ev halkı geleneklerine göre isteme töreni sırasında evde olması gerekirken gitse olduğu için kötü gözlerle bakar. Eşi Vinod “neden gelmedin?” diye çıkışında Manşu sinirle işte çalıştığını söyleyip odasına gider.

Ertesi gün Sulochana kızının kısmeti açılsın diye tapınağa kızı ile gidip dua ederler. Arça dua ettiği sırada yanında araba tamircisi Manav da dua eder. Sulochana çevredeki kadınların araba ile gelen adamın zenginliği ve bekar olduğunda bahsedince, Sulochana kızını evlendirecek kişi olduğunu düşünür.

Arça ve Sulochana tapınağa gidince evdeki işler Arap saçına döner. Varşa ve Vaishali kahvaltı bile hazırlayamazlar. Manşu da kız Huni’yi okula hazırlayamaz. Sulochana beraber tapınağa gittiği komşusuna araba ile gelen kişinin damadı olabileceğini ima edip kızını istemeye gelmesi için aracı olmasını ister. Lakin bundan Arça’nın haberi olmaz. Baş Tacım 1. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 21 Haziran Pazartesi Özeti

21 Haziran Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 21 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Arça ile Sulochana eve geldiğinde herkesin elinin ayağının dolandığını görürler. Arça hemen herkesin işini halleder. Sulochana evdeki paranın bir kısmının eksik olduğunu fark edince neden diye sorar. Varşa arkadaşının partisine gideceği için aldığını söyler. Sulochana yakında Arça’nın evleneceğini, parayı boş yere harcamamasını isteyince Varşa sinir olur. Sinirle dışarı çıkar. Lain Arça onu kapı önünde durdurup kardeşinin gönlünü alır.

Manşu’nın akrabası (Çöpçatanlık yapan bir kadın) Sulochana’ya nasıl bir damat istediğini sorar. Arça’nın tahsil durumu ve diğer detayları tek tek sorunca yine aynı şekilde Arça ve annesi üzülür.

Arça ve iki arkadaşı trende giderken kitaplar hakkında ve gelecekteki iş hayatı hakkında konuşurlar. Trenin kalabalık olmasında dolayı sapık iki genç Arça ve diğerlerini rahatsız eder. Manav da aynı trende olunca kızlara karşı yapılan haksızlığa engel olmak için sapıklarla kızların arasına kendisini set koyar. Sapıklar da Manav’a sinir olup gider. Arça’nın arkadaşları Manav’a teşekkür eder. Lakin Arça Manav’ın sesini duysa da yüzünü göremez. Kaynak: dizicenter.net

Manav yolda kalan arkadaşının arabasını tamir etmeye gider. Araba Arça ve arkadaşlarının kıyafet bakmaya gittiği mağazanın yanında bozulmuştur. Manav arabayı tamir edince arkadaşı yanında ki mağazaya gideceğini, kendisinin de gelmesini ister.

Manav, arkadaşı ceketi denemek için kabine gider. Lakin bu sırada diğer kabinde Arça da başka bir kıyafet dener. Manav yanlışlıkla Arça’nın olduğu kabinin kapısını tıklatıp ceketin nasıl olduğunu sorar. Manav içeride bir bayanın olduğunu sesinden anlayınca panik olur. Arça dışarı çıkıp “Bana mı seslendiniz” dediği sırada Manav utancından arkasını döner. Arkadaşına seslendiğini söyler.

Devamı Baş Tacım 2. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 1. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 1 Bölüm Fragmanı

21 Haziran Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 1 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

 1. kanal 7 her zaman ki gibi büyük hatalar yapıyor
  tutturmuş masum gopi köpek ismi kedi ismi veriyorlar insanlar a masum az zaman kaldı final yapmasına ama inatla saat degiştirmiyor
  kanal 7 nin eksikligi çook fazlalaştı bu 2 hint dizisinin saatleri degişmeli 3 yeni hint dizisi söz konusu sonuçta 20 50 ve 22 30 yapabilirsiniz
  aşk yakar.. baş tacım.. neredeydik neredeyiz .. bunaltmadan seyyirciyi dogru saatler seçinn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu