Baş Tacım

Baş Tacım 11. Bölüm Özeti (5 Temmuz Pazartesi) Arçana Evliliği Kabul Eder!

Baş Tacım 11. bölüm özeti 5 Temmuz Pazartesi. Bay Vişvasra Arçu’ya karar vermesini isteyecek. Araçana ilk başta evliliği kabul etmese de annesi Solu’nun da yönlendirmesi ile Arçu Manav ile evliliğini kabul edecek! Detaylar Baş Tacım 11. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır.

=> Baş Tacım 12. Bölüm Özeti için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 11. Bölüm Özeti)

 • Varşa’ya patronu kızacak
 • Varşa sinema salonu girişinde patronuna yakalanacak
 • Bay Vişvasra Arçu’ya göz dağı verecek
 • Arçana ilk başta evliliği kabul etmeyecek
 • Solu araya girip kızının evliliği kabul etmesini isteyecek
 • Arçu Manav’ın evine gidecek

Detaylar Baş Tacım 11. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 11 Bölüm Özeti; Savitha (Manav’ın annesi) Pazar yerinde satıcı ile konuşması ile başlar. Satıcı kızın bekar olduğunu anlayan Savitha, daha fazla patates almak için oğlunun bekar olduğunu, kendisi ile evlendireceği konusunda yalan söyleyip, satıcı kızı kandırıp daha fazla patates almaya çalışacak.

Arkasından Sulochana’nın geçtiğini fark etmez. Sulochana Savitaha’ya “utanmıyor musun sen. Oğlunu pazar yerinde aday arıyor gibi yapıp patates almaya” der. Sulochana, tepkisini ortaya koymak isterken, Savitha “oğlan benim sanane. Siz benim oğlumu kabul etmeniz ama, kabul eden bir çok aday var deyip gider.

Baş Tacım 11 bölüm özeti Başlıyor!

Varşa iş yerine geç geldiği için patronu onu kovmuş, lakin Varşa ağlayıp, zırlayıp işte devam etme kararı almıştır. Varşa’nın aynı iş yerinde çalışan arkadaşı sinemaya yeni bir filim geldiğini gazeteden gösterince, Varşa bunlara ayıracak vakit olmadığını söyler.

Bu sırada patronu iki çalışanın, çalışmak yerine çene çaldığını görünce, yanına gider. Lakin Varşa’ya kızmak yerine sabah geç kaldığı için onu işten kovduğuna pişman olan patronu, vicdan yapıp ailesi için çalışmakta olan namuslu bir kızı yok yere işten attığı için vicdan yapıp özür diler.

Varşa buna çok mutlu olsa da iş arkadaşı hemen yanına gelip patronu da arkasına aldığını, sinemaya gidebileceklerini söyler. Kısaca Varşa istemese de birlikte sinemaya gitmeye karar verirler. Varşa iş çıkışında iş yerinden arkadaşları ile birlikte sinemaya giderler. Kapı girişinde tesadüf eseri patronu da aynı sinemaya gitmek için bilet almıştır.

Baş Tacım 11. Bölüm Özeti (5 Temmuz Pazartesi) Arçana Evliliği Kabul Eder

Varşa ile patronu sinema girişinde çarpısınca, patronu Varşa’nın en baştan itibaren yalan söylediğini düşünür. Patronu “sen fakir ve ailen için çalışan bir kız değilsin. Sen bize yalan söyledin” deyince, Varşa yalan söylemediğini, hepsinin doğru olduğunu, yine de özür dilerim der. Ancak patronu özür dilemelerin yeter bitti artık diye tepki verir. Lakin Sinema salonunu önünde işten atıldığına dair hiç bir şey söylemez.

Varşa eve gelip işten atılıp atılmadığını düşündüğü sırada Manav’ın amcası bay Vişvasra gelir. Manuhar yalandan Vişcasra’ya kızıyor gibi yapar. Kızını vermeyeceğini, Manav ile aynı çatı altında yaşayamayacağını söyler. Elbette tüm bunlar Bay Vişvasra ile Manuhar’ın planıdır. Manav da Arçana da başkaları için yaşadığını bildikleri için böylesi bir plan yapmışlardır.

Baş Tacım 11. Bölüm Özeti

Bay Vişvasra, Arçu’nun evlendiği halde baba evinde kaldığını, polis zoru ile götürmek istemediklerini, eğer buna mecbur kalırsa dava edip mahkemede tüm ailesini bundan sorumlu tutacaklarını tek tek söyler. Arçu, Manav’ın amcasının sözleri ile şok olur.

Bay Vişvasra, Arçu’ya gelinleri olup olmadığını sorar. Boynunda ki mangalsutrasını gösterip, baba evinde kaldığı halde evlilik delili olan mangalsutrayı takmasının doğru olmadığını söyler.

Arçu’nun önüne iki yol vardır. Birincisi evliliği kabul etmeyip, boşanmak istediğini söylemek. İkincisi ise de Visvasra ile Manav’ın evine gitmek. Varşa, Manav ile annesi istediği için evlendiği için şimdi annesi istemediği için evliliği kabul etmez.

Arçana evliliği kabul etmediği için Bay Vişvasra, Arçu’nun çıkardığı evlilik kolyesini masanın üzerinden alacağı sırada Solu;

Bayım bir saniye durun! (Baş Tacım 11. Bölüm Özeti) Sulochana

Herkes, Solu’nun Arçu’ya ne diyeceğine dikkat kesilir. Sulochana dün arkadaşının dul kızının düğüne gittiğinden, genç dul kızlara çok yaşlı erkeklerin talip olduğunu duyduğu için kızının mangalsutrasını geri takmasını ve Manav’ın eşi olmasını ister. Bunun üzerine Arçu kendi çıkardığı evlilik kolyesini kendi elleri ile takar. Bu duruma en çok Manuhar ile Bay Vişvasra sevinir.

Baş Tacım 11 Bölüm Özeti - Visvasra Arçu'yu Götürmeye Gelir

Bay Vişvasra, yeğeni Manav’ın yanına gider. Arçu’nun sonunda evliliği kabul edip, eve gelmeye ikna olduğunu haber verir. Bu duruma ise en çok Savitra şaşırır. Zira Sulochana’nın buna nasıl ikna olduğunu anlayamaz. Savitra Vişvasra’ya Arçu’nun altınları ile gelip gelmeyeceğini şaşkınlık içinden sorar.

Vişvasra, “O bizim gelinimiz. Normal de nasıl gelmesi gerekiyorsa öyle gelecektir.” deyince Savitra, Arçu’nun altın kolyelerle eve geldiğini hayal eder. Aklında ki plan ise Arçu’nun gelir gelmez altınlarını almak var elbette.

Savitra tüm komşularına gelinin geleceğini, oğlu Manav’ın hasretine dayanamadığını söyleyip hava atar. Sonrasında Sulochana düğün günü kendisini rezil ettiği o anları hatırlayıp, hem Sulochana’dan hem de kızı Arçana’dan tek tek intikam alacağını söyler.

Manav gelinin geleceği gün bile işe gider. Arçu’nun eve gelmesine çok mutlu olduğunu, yanındaki çırakla paylaşır. Kız tarafı ise son hazırlıklarını yapar. Damat alayı gelmeyeceği için Arçu’yu kendi ayarladıkları araba ile çeyizini de götürmek için tüm hazırlıkları yaparlar.

Arçana evdeki herkesle vedalaşır. Böyle bir son beklemesi de araya girenler sayesinde bir anda Manav’ın evine, onun eşi olmaya gider. Baş Tacım 11. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Arçu’yu yolcu etmeye mahalle sakinleri de gelir. Arçana hepsi ile vedalaşıp arabaya biner. Arçu ve ailesinin yanında bay Vişvasra da vardır. Onlara evin yolunu tarif eder. Varşa yolda ki insanları görünce, ablasının ne kadar kötü bir mahalleye gittiğini anlar.

Manşu ise “Aman Allah’ım ben buralarda yaşayamam!” diyerek durumu özetler. Erkek tarafı çalgı ile kız tarafını karşılar. Sulochana, Savitra’nın yanına gelir. Ona kızını değil, canını emanet ettiğini söyler. Ancak karşısında ki Savitra yalancının ve hırsızın biri olduğu için rol yapıp gözün arkada kalmamasını, senin kızın, benim kızım der.

Baş Tacım 5 Temmuz Pazartesi Özeti

5 Temmuz Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 5 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vandu, Arçu’nun bundan sonra kalacağı odayı gösterir. Arçu odaya girer girmez duvar da ki mandiri görür. Hemen güdüp dua eder. Manav ise bunu görünce çok mutlu olur.

Savitra hemen Arçu’nun çeyiz eşyaları arasında Arçu’ya ait olan altın kutuları bulur. Arçana bunu fark edince Savitra çevrede hırsızların dolandığını, bunda dolayı altınları kendisi saklayacağını söyleyip Arçu’yu kandırır.

Arçana ilk gece Manav ile aynı odada farklı yataklarda uyur. Ertesi gün her zaman ki gibi saat beş de kalkar. Ancak Manav çoktan kalkıp, su kuyruğuna girmiştir bile. Arçu Manav’ın yanına gidip ona yardım eder. Manav kendi mahallesinde su sorunları olduğunu, bu konuda her zaman yardım edeceğini söyler.

Baş Tacım 5 Temmuz Pazartesi Özeti - Arçu Manav'ın Yanında

 

Varşa hiç bir şey olmamış gibi işe gider. İş yerinde işten atılmadığını anlayınca, hemen işine koyulur. Lakin iş yerine “patron Varşa’yı koruyor” lafları çıkar. Varşa da bunun üzerine istifa mektubu yazar. Lakin patronu kabul etmeyip, istifasını yırtıp atar. Devamı Baş Tacım 12. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

Şimdilik Baş Tacım 11. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 11 Bölüm Fragmanı

5 Temmuz Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 11 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

  1. Tuba hanım bizden kaynaklı değil, kanal 7 ilk başta Hindistan da yayınlanan 7 partı Türkiye de bir bölüm olarka yayınlamaya başlayınca biz de oyle ilerledik. 6 Bölümde 5, 7 bölümde 6 partı bir araya getirip bölüm olarak yayınlaması bizim suçumuz değil.

 1. Filizcim neden yeni hint dizisi dilde (Diriliş “Ertogulu”) başladi yada neden kor dizileri baslamadi

  1. Ben de sorgum. Aldığım bilgi TR de izlenmiş popüler dizilerin telif ücreti az olduğunu, kanal 7 yeni Hint dizilerini Eylüle kaydırmak için böyle bir yola baş vurduğunu öğrendim. Ancak Elimi Bırakma ve benzer rakip kanallardan alınan dizilerin reyting oranları, mevcut dizileri geçerse yaz boyunca devam kararı alınacak. Aşk Yakar başlama tarihi ha bire erteleniyor. Asıl sebeplerden birisi bu. Diğer ise herkes yıl boyunca evde oturuyordu. Yasaklar kalkınca kimse TV izlemez oldu. Herkes kendisini dışarı attı. Bunda dolayı kanal 7 para verip yayın haklarını aldığı diziyi, ev hanımlarının çoğunun evde olduğu bir dönem de yayınlamak niyetinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu