Baş Tacım

Baş Tacım 17. Bölüm Özeti (9 Temmuz Cuma) Arçana Evlilik Kolyesini Çıkartır!

Baş Tacım 17. bölüm özeti 9 Temmuz Cuma. Mamav Arçana’nun altınlarını teslim edecek. Savitha ise Arçana’nın evlilik Kolyesini isteyecek! Detaylar Baş Tacım 17. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır.

=> Baş Tacım 18. Bölüm Özeti (10 Temmuz Cumartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 17. Bölüm Özeti)

  • Varşa ailesinin ısrarlı eve gel demesine hayır diyecek
  • Savitha, oğlu Sacin’i Manav’ın iş yeri sahibinin kızı ile evlendirmek için girişimde bulunacak
  • Mamav Arçu’nun altınlarını teslim edecek
  • Manav Arça’nın önüne yemin edecek
  • Savitha, Arçu’nun evlilik kolyesini isteyecek

Detaylar Baş Tacım 17. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 17 Bölüm Özeti; Arçana ile Solu’nun konuşması ile başlar. Solu, sanki Varşa’nın hiç doğmamış gibi konuşması Manuhar’ın dikkatinden kaçmaz.

Savitha, Manav’ın iş yerinin sahibinin kızı ile Sacin’in baş göz etmek için ilk olarak Sacin’i ikna etmeye çalışır. Sacin evliliğe karşı uzak olduğunu anlayınca Savitha yalandan ağlayıp, eve gelin istediğini, Manav eve gelin diye hayırsız birini getirdiğini söyler. Sacin evet demese de gönlü yumuşar.

Baş Tacım 17 bölüm özeti Başlıyor!

Vişali, birlikte büyüdüğü kardeşi Vaşra’yı iş yerinden arar. Varşa ise gece geç saatlere kadar iş yerinde çalışıp, ailesi ile yaşadığı dertleri unutmak için çaba sarf eder. Vişali, Varşa’yı arayınca, Varşa çok fazla konuşmadan telefonu kapatır. Bu sırada patronu yanına gelir. Neden hala ofiste olduğunu sorar. Varşa da gerekli malzemelerin listesini yaptığını, yoğun bir tempo da çalışmak gerektiğini bahane eder.

Arçana, Manav meselesini annesine açar. Solu delillerin sabit olduğunu söyleyince, Arçana ona nefret mi edeceğini yoksa seveceğini bilemediğini söyler.

Savitha’nın oğlu Manav’ın patronun kızını gizlice bekler. Kız geçe okulunda gönüllü olarak öğretmenlik yapar. Sacin onu gizlice takip eder. Bu sırada patronun kızı yaşlı insanlara ders anlatmaktadır.

Hindistan da evlenen kız, erkek tarafında altınları ile birlikte gelir. Arçana evden her ne kadar ayrılsa da altınları Savitha da kalır. Savitha, Sacin’i de evlendirirse boynundaki altın kolyelerin sayısının artacağını söyler. Bu sırada içeri Sacin girer. Kız eve gitmediğini, yaşlılara geometri alanında gece okulunda gönüllü olarak ders verdiğini söyleyince, Savitha da şaşırır. Zengin kızının öğretmenlikle ne işi olabilir der. Sonrasında Sacin’e kızı nasıl elde edeceğine dair bilgi verir.

Savitha ile Sacin konuştuğu sırada içeri Manav girer. Arçana’nın altınlarını takıp takıştıran annesini görünce şok olur. Manav, Arçana’nun altınlarını çıkartmasını, onları sahibine teslim edeceğini söyler. Savitha vermeyeceğini söylese de Savitha boynunda gizlediği bir altın dışında diğerlerini almayı başarır.

Manav annesinden aldığı altınları Solu’nun evine getirir. Yolda Manav ile karşılaşır. Manav ile Arçana göz göze gelince, Arçana bilerek arkasını dönüp uzaklaşır. Manav, Arçana’ya durmasını ister. Arçana da neden duracağım! Yeter artık ailenin ettikleri deyip uzaklaşır. Baş Tacım 17. bölüm özeti devam ediyor. SAkın bir yere ayrılmayın.

Arçana hızla eve gider. Manav da peşinden onu takip eder. Solu kızına ne oldu. Neden soluk soluğa geldin kızım der. Manav içeri girer. Solu kızını neden rahatsız ettiğini sorgular. Manav ise Arçana’ya ait olan takıları getirdiğini söyleyince, Solu ve Arçana şok olur. Zira altınlar erkek tarafında kalması gerekirken, Manav hakkı olmayan altınları teslim etmiştir.

Baş Tacım 17. Bölüm Özeti

Manav altınları teslim ettikten sonra “Bunda sonraki hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim” deyip ayrılır. Bu iyi niyet karşısında Solu da şaşırır. Zira cadı annesine nazaran Manav’ın dürüst olması akşam evde konuşulur. Vinod, Manav’ın dürüst biri olduğunu söyler. Manşu ise Manav hakkında ki düşünceler değişmeye başlaması nedeniyle panik olur. Zira gerçekleri ortaya çıktığında kendi evliliği dahil olmak üzere biteceğini çok iyi biliyor.

Baş Tacım 17. Bölüm Özeti - Arçu Evlilik Kolyesin çıkartır

Ertesi gün Arçana evdeki yemekleri hazırlarken yanına kardeşi Vişali gelir. Ancak Arçana, Vişali diyeceği yere Vandu der. Herkes “Vadu da kim” diye sorunca, Manav’ın akrabası olduğunu söyler.

Savitha altınları geri kurtarmak için Solu’nun evine gider. İçeri girer girmez. “Ver ver altınları ver!” deyince herkes şok olur. Savitha kural gereği altınları erkek tarafı alacağını, vermezlerse polise haber vereceğini söyler. Solu ilk başta afallasa da çirkefe çirkef gibi davranmaya başlar. Savitha istediği altınları alamaz. Ancak solu ve tüm ailesinin moralini bozar.

Varşa iş yerinden gecelere kadar çalıştığı proje de kontrat imzalandığını haber veren patronunu duyunca çok sevinir.. Bunu aileme söylemeliyim diyemeden aklına ailesini terk ettiği gelir. Patronu da ailenin çok önemli olduğu konusunda Varşa’ya akıl verir. Sonrasında onun için aldığı hediyeyi verince, Varşa çok mutlu olur. Varşa da aslında patronuna boş değil.

Ertesi gün Dandinya şenlikleri başlar. (ellerinde sopalarla dans edilen etkinlik) Savitha şenlikler de ev yemekleri yapıp satmaya çalışır. Manav, bağırmamasını, gelip kendi satacağını söyler. Lakin Savitha, Manav’a sesinin cırtlak olduğunu, kendisinin daha iyi bağırdığını söyler.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Bu sırada Manav’ın patronu şenliklere gelir. Yanında kızını da getirmiştir. Savitha hemen Manav’ı patronunun yanına gönderir. Akabinde Sacin’i da yanına çağırıp, tam fırsatı der. Gibi onu ayarlamasını ister. Sacin de Manav’ın yanına gidip patronu ve kızı ile tanışır. Daha sonra ona Dandinya dansını öğretmek istediğini söyler. Sacin ve patronun kızı yanlarında ayrılır.

Varşa patronun verdiği hediyeyi açınca şık ve açık bir elbise olduğunu görünce hem şaşırır hem de giyip giymeme arasında kalır. Akşam yeni projeyi aldıkları için kutlamaya Varşa patronun yeni aldığı elbise ile gider. Patronu ona aldığı elbiseyi giydiğini görünce Varşa ile dans etmek ister. Varşa da buna hayır demez.

Manav ve ailesinin bulunduğu Dandinya şenliklerine Arçana da gelmiştir. İkisi birbirlerini uzaktan fark eder. Zavalli manav Arçana ile Dandinya dansı ettiğini hayal eder.

Baş Tacım 17. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 9 Temmuz Cuma Özeti

9 Temmuz Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 9 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vandu, Arçana’nun şenliklere geldiğini görünce gidip, gerçekleri söylemesini, aksi halde çok ama çok geç olacağını söyler. Manav Arçana’nun yanına gittiğinde Solu kızının çağırır. Tabi yanında Manav olduğunu fark etmez. Solu kızının çağırınca, Arçana geliyorum der.

Manav bir daha şansının olmayacağını düşünüp, Arçana’nun kolundan tutup, ateşin yanına gelir. Elini ateş üzerine koyup ona hiç bir zaman yalan söylemediği konusunda yemin eder. Arçana Manav’ın elini ateşin üzerinden alır. Manav ile Arçana’nın elinin yandığını görünce onun elinin tutar. Bu sırada Savitha gelir. İkisinin de ellerine vurup ayırır.

Akşam Savitha oğlu Manav’a, Vinod ve diğerleri de Arçana’ya Manav ile yan yana nasıl olur da gelir diye kızlar. Arçana, Manav’ın yemin ettiğini söylese de herkesi polisin şahitliğini daha inandırıcı buldukları için Acit’in bu işlerin arkasında olan kişi olmadığını düşünüp, Manav’ın yalan söylediğine inanmaya devam ederler.

Arçana pazar alış verişine gittiğinde orada Varşa ile karşılaşır. Varşa annem nasıl derken aklın küs oldukları gelir. Varşa abalısını kafeye götürür. Birlikte sohbet ederler. Arçana eve geri gelmesini ister. Ancak Varşa arkadaşlarının yanında çok daha özür biri olduğunu söyler.

Ertesi gün Dandinya şenliklerinin son gününden Ganj nehrine Arçana ve ailesi gider. Manav ve ailesi de oradadır. Savitha Arçana’yu görünce, kendi taktıkları bilezikleri ve evlilik nişanesi olan Mangalsutra (evlilik kolyesi) çıkartmasını ister.

Arçana ağlayarak evlilik kolyesini çıkartır. Zavallı Manav evde gelir. Arçu’nun evlilik kolyesini taktığını, kendisine aldığı bilezikler de taktığını hatırlayıp çok mutlu olur. Oysa annesi Savitha Arça’nın evlilik kolyesini çoktan çıkartmıştır.

Şimdilik Baş Tacım 17. bölüm özeti burada son buldu. Devamı Baş Tacım 18. Bölüm Özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

Baş Tacım 17 Bölüm Fragmanı

9 Temmuz Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 17 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu