Baş Tacım

Baş Tacım 19. Bölüm Özeti (11 Temmuz Pazar) Varşa Seni Seviyorum!

Baş Tacım 19. bölüm özeti 11 Temmuz Pazar. Varşa’nın patronu Aşfin, Varşa’ya sevdiğini söyler! Detaylar Baş Tacım 19. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır.

=> Baş Tacım 20. Bölüm Özeti (12 Temmuz Pazartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 19. Bölüm Özeti)

  • Manav, Arçu’yu Satiş ile birlikte görecek
  • Manav evlilik kolyesini tapınağa bırakacak
  • Manşu Arçu görmeden kolyeyi çalacak
  • Satiş’in annesi Solu ile görüşmeye gelecek
  • Manav Arçana’nın okul çıkışına gitse de Arçu Manav ile konuşmayacak

Detaylar Baş Tacım 19. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 19 Bölüm Özeti; Mamav’ın derin düşüncelere dalması ile başlar. Zira tek düşündüğü Arçu’dur. Bu sırada telefon çalar. Arayan Manav’ın tamirhane sahibidir. Yeni bir dükkan açtığını, bazı konular da yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Bunu duyan Manav hemen geleceğini haber verir. Savitha ise uzun süredir işte çalışmayan Manav’ın yeniden para kazanacak olmasına çok sevinir. Özellikle patronun kızı Şiravani’yi oğlu Sacin’e ayarlamak için yine eline fırsat geçeceğini düşünür.

Baş Tacım 19 bölüm özeti Başlıyor!

Manav patronunda yeni iş yeri hakkında talimat alır. Patronu yeni iş yerinin nasıl dizayn edilmesini açıkladıktan sonra Manav, gerekeni yapacağını söyler. Patronu gittikten hemen sonra taksi ile Solu ve kızı Arçana gelir. Manav gecenin bu saatinde Arçana ve annesinin ne yaptığını merak eder.

Arçana annesine sarıldıktan sonra gece okulunca girince Manav, Arçu’nun okumak için geldiğini anlar. Tüm gücünü toplayıp ona evlilik kolyesini geri iade etmeyi düşünür.

Arçu, okulun girişindeki görevliye, lise tamamlama eğitimini hangi sınıf da verildiğini sorar. Görevli de üst kattaki sınıfın yerini tarif eder. Arçana, tek tek sınıfları kontrol ederken, aradığı sınıfı buılur. Sınıfa girmeden önce neredeyse tüm öğrencilerin yaş ortalaması 50 ve üzerinde olunca canı çok sıkılır. Zamanında okuyamadığı için üzülür.

Kendi sınıfını bulduğunda içeride kendisinden çok ama çok küçük bir öğretmenin ders verdiğini görünce şaşırır. Öğretmen yüzünü döndüğünde şok olur. Zira o öğretmen Manav’ın iş yeri sahibinin kızı Şiravani’dir.

Baş Tacım 19. Bölüm Özeti (11 Temmuz Pazar) Varşa Seni Seviyorum
Baş Tacım 19. Bölüm Özeti (11 Temmuz Pazar) Afşin Varşa’ya Sevdiğini Söyler

Şiravani, arkasını döndüğünde, kapı girişinde Arçana’yı görünce şaşırmakla birlikte hemen yanına gider. Neden geldiğini sorar. Zira her ikisi de düğünde tanıştıkları için aralarında kısa bir konuşma geçer. Arçana, lise diplomasını almak için gece okuluna kayıt olduğunu söyleyince, Şiravani ona oturması için bir yer gösterir. Baş Tacım 19. Bölüm Özeti devam ediyor.

İçeride bunlar yaşanırken, dışarıda Manav “nasıl etsem de şu elimdeki evlilik kolyesini Arçana’ya teslim etsem” diye düşünüp durur. Arçana kolyeni almaz ise ne diyeceğini, kendisini nasıl savunacağını bilemez. Bunları Manav düşünürken, Satiş gece okuluna farklı bir konudan dolayı gider. Lakin Manav, Arçana’nın okula girdiğini fark etmez bile.

Arçu’nun ilk gün dersi beklediğinden kısa sürer. Bunda sonra eğitimine kararlılıkla devam edeceğini söyleyip okuldan ayrılır. Okul çıkışında Manav arabanın arkasında bir kedi misali onu beklerken, Manav’dan önce Satiş Arçana’yı fark edip ona seslenir.

Arçu arkasını döndüğünde, düğünden son anda vaz geçen fabrikatör Satiş’i görünce şaşırır. Satiş gece okulunda ne yaptığını sorunca, Arçu lise eğitimini zamanında yarıda bıraktığını, şimdi o eğitimini devam ettirmeye karar verdiğini açıklar. Satiş bunun üzerine Arçu’ya çok sevindiğini söyler. Daha sonra gece taksi bulamayacağını, mekanın çok ıssız olduğunu, evine kadar bırakabileceğini söyler. Arçu da düşündükten sonra kabul eder.

Baş Tacım 19. Bölüm Özeti

Manav ne mi yapıyor? Aval aval Satiş ile Arçana’nın konuşmasını sonrasında arabaya binmesini izliyor. Arçu Satiş’in arabasına binip oradan uzaklaşırken, Arçu’nun evlilik kolyesini takmadığını görünce Manav’ın tüm hayalleri yıkılır. Tam da bu sırada Manav’ın annesi Savitha’nın söyledikleri aklına gelir.

Satiş, Arçu’yu evinin önüne kadar getirince, mahalle de ki lafçı kadınlar hemen laf etmeye başlar. “Gördün mü kız! Solu’nun kızı daha boşanmadan yenisi buldu. ” şeklinden laf eder. Satiş içeri girip Solu ve ailesine selam verir.

Baş Tacım 19. Bölüm Özeti - Manav Patronu İle Konuşur
Baş Tacım 19. Bölüm Özeti – Manav Yeni İş Yeri İçin Patronu İle Konuşur

Manav’ın patronun kızı Şiravani gece okulunda matematik, geometri dışında el işi dersleri de verir. Sacin de Şiravani ile tanışmak, onunla vakit geçirip dikkatini çekmek için bu kursa kayıt olur.

Sacin, ilk günden Şiravani iile arkadaşlık kursa da Savitha’nın istediği gibi evliliğe dönük bir arkadaşlık kuramaz. Sacin ilk gün dersleri de bitirdikten sonra okul çıkışında, yengesi Arçana ile karşılaşır. Sacin herkesin çok özlediğini, özellikle de abisini Manav’ın onu çok merak ettiğini söyleyince, Arçana şaşırır. “Hem evlilik kolyesini alıyorlar hem de nasıl özlüyorlar” diye içinden geçirir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Varşa her ne kadar annesi Solu’ya kızıp evden ayrılsa da ailesi Varşa’nın doğum günün unutmaz. Vişali telefonla Varşa’yı arayıp “İyki Doğdun Varşa” diye hep birlikte söyleyince, Varşa’nın gözlerinden yaşlar dökülür.

Manav, Satiş ile Arçana’yı aynı araçta gördüğü için ona mangalsutrasını, yani evlilik kolyesini geri vermekten vaz geçer. Tapınağa bırakmayı düşünür. Tesadüfe bakın ki aynı gün bir kaç dakika ara ile Arçana da tapınağa dua etmeye gelmiştir.

Manav dua ettikten sonra Arçu’ya ait olan evlilik kolyesini tapınağın içindeki çiçeklerin yanına bırakır. Bir kaç dakika aradan sonra Arçana gelir. Arçu dua tepsini tapına getirir. Tapınak görevlileri tepsinin içine çiçek koyarken, arada Manav’ın verdiği evlilik kolyesi de karışır. Lakin bundan ne görevlinin, ne de Arçana’nın haberi yoktur.

Tapınak çıkışlında Manav, son bir umut olarak en azından hayat kadınları ile aldatma olayının hiç bir zaman olmadığını, evliliğine hiç bir zaman ihanet etmediğini, evlenmeden önce Satiş ile arasını bozmak için hayat kadınlarını pazarlayan adam para vermediğini söyleyip, üzerindeki yükü atmak ister.

Bunun için çıkışta Arçu’yu görünce ona seslenir. Arçana arkasını döndüğünde Manav’ı görür. Tam da bu sırada oradan geçmekte olan Vinod da Arçu’ya seslenir. Vinod, Arçana’nın yanına geldiğinde Manav’ı fark eder. Vinod, Arçu ile Manav’ın konuşmasına müsade etmez. Hemen kardeşini de alıp eve gider.

Baş Tacım 19. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 11 Temmuz Pazar Özeti

11 Temmuz Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 11 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Arçana eve abisi ile birlikte gelir. Solu ikisini bir arada görünce, Solu “tapınağa gittin mi kızım?” der. Arçana da tapınak çıkışında abisi ile buluştuğunu, eve birlikte geldiğini söyler.

Varşa için iş yerinde sürpriz doğum günü kutlaması yapılır. Arkadaşları Varşa’nın doğum günü için pasta almıştır. Varşa pastadan kesip, ilk parçasını patronu Aşfin’e verir.

Satiş evdeki davranışları değiştiğini fark eden annesi bunun tek sebebi Arçana olduğunu bilir. Annesi de özür dilemek için Solu’nun evine gider. Yaşananların yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu söyleyip hediye verir. Satiş’in annesi laf arasında Arçana’nın evlendiğini söyler. Solu kadının Arçu’yu isteyip istemediğini anlayamaz bile.

Arçana dua tepisindeki evlilik kolyesini görmeden Manşu bulur. Önce anlayamaz. Kolyeyi inceleyince, Manav’ın verdiği evlilik kolyesi olduğunu anlar. Manşu da olayı anlayamaz. Zira Savitha “Oğlum evlilik kolyesini geri istiyor” derken bugün aynı kolye Arçu’nun tepisinde görünce şok olur. Arçu ile Manav’ın bir araya gelmesi, Acit’in foyasının da ortaya çıkacağını çok iyi bilen Manşu kolyeyi çalar.

Baş Tacım 11 Temmuz Pazar Özeti - Serseriler Arçana'ya Sarkıntılık Eder
Baş Tacım 11 Temmuz Pazar Özeti – Serseriler Yolda Arçana’ya Sarkıntılık Eder

Ertesi gün Varşa evde arkadaşları ile birlikte otururken kapı çalar. Gelen iş yerinin görevli şoförüdür. Patronu Aşfin beyin gönderdiğini, otel de kendisini beklediğini haber verince, kızlar hep birden “ooo enişte sürpriz yapıyor” derler.

Varşa adrese gittiğinden etrafa da kimseyi bulamasa da her yerin süslendiğini, büyüleyici bir ortamın olduğunu fark eder. Aşfin yavaş adımlarla gelip Varşa’ya sarılır. Ona duygularını açar ve “Varşa seni seviyorum” der. Varşa zaten beklediği bir duygu açılması karşısında yine de ne yapacağını bilemez. Zira ailesi bu tarz evlilikten ziyade görücü usulü ile evlenmeyi benimsemiştir.

Manav ne olursa olsun içinden geçenleri Arçana’ya itiraf etmem gerekir deyip Arçana’nın okul çıkışına gider. Arçu’yi takip edip, birlikte trene, sonrasında yaya olarak yürürler. Arçana, Manav ile konuşmak istemediği için bir durak önce inse de Manav onu takip eder.

Yolda serseriler musallat olur. Manav onlara öfke dolu bakışları ile uzaklaştırır. Manav daha sonra Arçana’nın yanına gidip konuşmak istese de Arçana “konuşmak istemiyorum” der.

Şimdilik Baş Tacım 19. bölüm özeti burada son buldu. Devamı Baş Tacım 20. Bölüm Özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

Baş Tacım 19 Bölüm Fragmanı

11 Temmuz Pazar günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 19 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

    1. canım şu an il dışındayım. Buna rağmen aksatmadan özet vermeye gayret ediyorum. Sizleri çok ama çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu