Baş Tacım

Baş Tacım 2. Bölüm Özeti 22 Haziran Manav Arça’nın Peşinde!

Baş Tacım 2. bölüm özeti 22 Haziran Salı. Manav yolda gördüğü Arça’nın iyi kalbine vurulacak. Arça ise Manav’ın kendisini takip ettiğinden haberi yoktur! Detaylar Baş Tacım 2. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 3. Bölüm Özeti için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 2. Bölüm Özeti)

  • Arça hırsız bir çoğu öfkeli kalabalıktan kurtaracak
  • Manav Arçana’nın hırsız çocuğa yaptığı iyiliği görecek
  • Manav ile Arça aynı trende farklı kompartımanda seyahat edecek
  • Arça ve ailesi düğüne katılacak
  • Sulochana kızını zengin Satiş ile evlendirmek isteyecek.

Detaylar Baş Tacım 2. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 2 Bölüm Özeti; Arça’nın eve gelmesi ile başlar. Kapıda onu ufak yeğeni Huni karşılar. Arça yeğeni ile ilgilendikten sonra Arça mağazadan aldığı güzel sarileri gösterir. Arça’nın babası ile abisi ide bu sırada masada evin geçimi ile ilgili hesap yapmaktadır.

Sulochana evdeki altınları gösterip evlenecek ilk kızı için takacağını söyler. bugün gidecekleri düğünde Arça’nın takmak istediği altınları gösterir.  Bu sırada Arça’nın kız kardeşleri Varşa ve Vaishali dışarıdan gelir.

Baş Tacım 2 bölüm özeti Başlıyor!

Sulochana’nın gösterdiği altınların tamamı Arça’nın olacağını düşünen Varşa kıskançlık eder. Sinirle dışarı çıkar. Arça peşinden gidip hiç bir şeyde gözünün olmadığını, düğündne istediğini takabileceğini söylerken annesi Sulochana, Vaşa’nın görgüsüzlük yaptığını anlar.

Hemen kızı Varşa’nın kolunda tutup kızları arasında hiç bir zaman ayrım yapmadığını, Arça’ya vereceği ve zamanı geldiğinde kendisine vereceği altınların hepsinin tek tek gösterip kızına sitem dolu sözlerle söyler.

Sulochana kızı Varşa’nın görgüsüzce sözlerine çok canı sıkılır. Sinirle Arça’ya vereceği da altınları verip “Al Hepsi senin olsun” der. Varşa kendi odasında, Arça ve annesi Sulochana da diğer odada da göz yaşlarını tutamazlar.

Arça, yeğeni Huni’yi kendi elleri ile okula götürür. Dönüşte genç bir çocuğun yere düşen parayı çaldığını fark eder. Parasını yere düşüren kadın da “Hırsız Para çaldı” diye bağırınca, çevredekilerin yardımı ile hırsız yakalanır. Adamlar ufacık çocuğu darp etmeye başlar.

Arça hemen kendi cebinden aynı miktar da parayı çıkarıp kadına götürür. Parayı yere düşürdüğünü ve yerde bulduğunu söyler. Kadın çocuktan özür diler. Herkes gittikten sonra Arça hırsız çocuğu hırsızlık yapmanın kötü bir şey olduğunu söyleyip, çaldığı parayı vermesini ister.

Çocuk karnı aç olduğunu, sadece kendisi değil kardeşleri ve annesinin de aç olduğu için çaldığını söyleyince Arça çocuğu seyyar satıcıların olduğu bölgeye götürüp karnını doyurur. Tüm bu olanları Manav uzaktan şahit olur. “Tam da evlenecek kalbi temiz bir kızmış” diye düşünür.

Baş Tacım 2. Bölüm Özeti

Sulochana kızı Varşa’nın yaptıklarında dolayı onunla konuşmayı keser. Varşa’ya söylemek istediği her şeyi Vaishali üzerinden söyler. Varşa işe gitmek için alması gereken öğle yemeğini yanında götürmez. Lakin anne yüreği dayanamaz. Varşa’ya vermesi için Vaishali’ya öğle yemeğini verip Varşa’ya vermesini ister.

Manav iş yerinden araba tamir ederken aklında hep hırsız çocuğa yardım eden kızın (Arça) gözlerini düşünür. Manav’ın arkadaşı kendi arabasını yolda tamir ettiği için ona pahalı bir gömlek alır. Lakin Manav pahalı gömleği kabul etmez.

Sulochana ayna karşısında kızı Archana’nın isteme törenini kendi kendisine konuşur. Babası ise mevcut durumu anlatır. Gözlerini yükseklerden uçurmamasını dile getirir. Lakin Sulochana’nın en iyilerine layık olduğu konusunda tartışma yaşarlar.

Vinod karasının altınlarından bir tanesini alıp kardeşine takması için verir. Manşu’nun gönlü razı gelmez. Manşu daha güzel kolye getirdiğini söyleyip altını değiştirir.

Arça ve ailesi tren istasyonuna gider. Manav da tesadüf eseri aynı tren istasyonundadır. Sulochana kızlarının boynundaki altınları çıkartmasını, trende hırsız olabileceğini söyler. Manav da uzun süre karşısında çıkan kızı daha yakında görme fırsatı yakalar. Ancak her ikisini de bildiği kompartıman farklı olsa da aradaki paravan sayesinden Manav yolda gördüğü kız olduğuna emin olur.

Baş Tacım 2. Bölüm Özeti

Manav uzun süre aşık olduğu kızı (Arça) izler. Tren belli bir istasyona geldiğinde, Arça Manav’ın arkasında ki babasına dönüp, gelen durakta inmesi için babasına işaret eder. Manav da kendisine işaret ettiğini zannedip kalbi çıkacak gibi olur.

Manav normalde bir sonraki durakta inmesi gerekirken Manav Arça’nın peşinden gider. Ancak kalabalığın arasında Manav Arça ile aynı kıyafeti giyen başka birisi ile karıştırır. Aradığı kişi olmadığını anlayınca istasyonda Arça’yı aramaya başlar. Laik bulamaz.

Arça ve ailelisi bir otelin önüne gelir. Varşa ve Vaishali annesinden takılarını ister. Archana’da otele girmeden boynuna altın kolyelerini takar. Arça ve ailesinin geldiği yer bir düğündür. Sulochana kızının da yakında evleneceğini hayal eder. Tam da bu sırada daha önce mühendis olarak bildiği “Satiş” isimli delikanlı da düğüne gelenlerden biri olduğunu görünce hem şaşırır. Hem de Arça’nın kısmetinin açıldığını, kızını mühendisle evlendirmeyi düşünür.

Arça düğün ritüelini izlerken, Satiş de düğünü izlemek için Arça’nın yanına gelinde Sulochana çok heyecanlanır. Varşa, Arça ile Satiş’in arasına girince, Sulochana el kol işareti yapıp Varşa’nın çekilmesini ister. Arça annesi Sulochana’nın Varşa’yı yanına çağırdığını söyler. Tamda bu sırada Satiş ile Arça birbirine bakar.

Baş Tacım 2. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 22 Haziran Salı Özeti

22 Haziran Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 22 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Sulochana düğün sahibi bayanı hem tebrik eder, hem de Satiş’i sorar. Kadın da Satiş’in terbiyeli bir çocuk olduğunu, işinde gücünde zengin biri olduğunu söyler. Sulochana Arçana ile Satiş’in arasını yapması konusunda ricacı olur. Lakin düğün sahibi kadın bu olaydan pek de hoşnut olmaz.

Sulochana Satiş ile ve annesi ile tanışmak ister. Düğün sahibi kadın yapacağını söylese de yapmaz. Bu arada düğüne gelenler arasında Masum dizisinde Modi ailesinin komşusu Savithaben de orada olması dikkatlerimizden kaçmadı.

Düğün sahibi kadın Satiş ve ailesini düğünden ayrıldığını gören Sulochana, neden kendisi ile tanıştırmadığını sorar. Düğün sahibi kadın sakin bir yere gidip Arçana cahil bir kız olduğunu ama Satiş okumuş kültürlü biri olduğu için tanıştırmadığını, davul bile dengi dengine çaldığını söyler.

Baş Tacım 22 Haziran Salı Özeti - (Baş Tacım 2 Bölüm Özeti)

Bu konuşmaları Arçana istemende kulak misafiri olur. Düğün sonrasında Arça ve ailesi eve döner. Lakin Sulochana’nın aklı hep düğün sahibi kadının söylediklerindedir. “Davul bile dengi dengine” dediği sözleri hatırlar. Kaynak dizicenter.net

Varşa ve Vişali annesinin neden üzüldüğünü anlayamaz. Arça neden üzüldüğünü bildiğini, o kadının söylediklerini aldırış etmemesini, onun terbiyesizlik yaptığını söylediği sırada içeri Manşu içeri girer.

Düğün sahibi kadın Manşu’nun akrabası olduğu için Manşu Arça’nn üzerine yürüyüp kavga etmek ister. Varşa ise Manşu’nun hatalarını ve kadının terbiyesizliklerini bir bir sıralar. Kısaca aile içinde kavga çıkar. Manşu evdeki herkese laf yetiştirir. Manşu sonunda “Arçana! Arçana! yeter artık!” deyince Arçana herkesin susmasını, kimse kendisi için tartışmamasını ağlayarak söyler.

Devamı Baş Tacım 3. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 2. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 2 Bölüm Fragmanı

22 Haziran Salı günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 2 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu