Baş Tacım

Baş Tacım 3. Bölüm Özeti 23 Haziran Satiş Arçu’yu İstemeye Gelir!

Baş Tacım 3. bölüm özeti 23 Haziran Çarşamba. Manşu’nun annesi Mancuşa Arçana’yı istemeye gelen Satiş ve ailesinin kafasını karıştıracak! Detaylar Baş Tacım 3. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 4. Bölüm Özeti için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 3. Bölüm Özeti)

 • Arçu’nun en yakın arkadaşı Swaty aldatıldığını öğrenecek
 • Swaty sevgilsinin gerçek adının Acit olduğunu öğrenecek
 • Mancuşa’nın oğlu Acit’in düğüne gelip her şeyi açıklayacak
 • Kız tarafı düğünü terk edecek
 • Satiş ve annesi Arçana’yı istemeye gelecek
 • Mancuşa Satiş ve ailesine Arçana’yı kötüleyecek.

Detaylar Baş Tacım 3. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 3 Bölüm Özeti; Arçu yine sabah beşte kalkar. Lakin bugün diğer günlere nazaran daha düşüncelidir. Arçu’nun babası ocakta taşmakta olan yemeğin altını kapatır. Arçu’nun yanına gidip neyi olduğunu sorar. Aslında babasında Arça’nın ne hissettiğini çok iyi biliyor.

Annesinin hastalığında evin annesi gibi hem kardeşlerine hem abisine hem de yengesine bakmış, okulu liseyi tamamlayamadan terk etmek zorunda kalmıştı. Damat adayları okulu yarıda bırakan Arçu’nun kültürsüz olduğunu öne sürüp, Hindistan da artık geçinmenin çok zor olduğunu öne dile getirmesini gerek Arçu gerekse tüm aile bu konuyu düşünmektedir.

Baş Tacım 3 bölüm özeti Başlıyor!

Arçu babası ile konuştuğu sırada en yakın arkadaşı Maduri gelir. Swaty’nın ağladığını, onunla konuşmasını ister. Arçu ve arkadaşları Swaty’nın yanına gider. Swaty yaşadıklarını anlatır. Erkek arkadaşı başka bir kızla yakında evleneceğini haber verir.

Tam da bu sırada Swaty erkek arkadaşına benzeyen birisini işaret eder. “Oda burada. Bak arabasına biniyor” deyince, Swaty’nın arkadaşları adama iyi ders vermek için arabanın yanına gider. Tamda bu sırada Swaty’nın sevgilisine benzettiği adam tamirci çağırmıştır. Elbette gelen tamirci Manav’dır.

Baş Tacım 3. Bölüm Özeti - Satiş İle Arçana Konuşur
Baş Tacım 3. Bölüm Özeti – Arçana ve Satiş

Manav arabayı tamir ederken araç sahibi uzaklaşır. Bu sırada Maduru ve arkadaşı Neha, Swaty’i nasıl aldatırsın demeye gider. Manav neye uğradığını şaşırır. Kızlar Swaty’den bahsedince, Manav “Ben onu tanımıyorum” der. Bu esnada Arça, arkadaşlarını merak edip yanlarına gider.Kaynak dizicenter.net

Kızlar da senin kız arkadaşın bak orada ağlıyor. İşte orada dediği sırada Manav Arçana’yı görüp uzun süredir peşinden koştuğu ve yüzünü %100 göremediği Arçana’yı yakında görmüş olur. Arçana mevzuyu anlayıp, Swaty’nın eski sevgilisi olmadığını yanlışlıkla arkadaşlarının kızdığını söyler.

Baş Tacım 3. Bölüm Özeti

Manav uzun süredir aradığı Arçana ile yakınlaşmış ve adını öğrenmiştir. Arkadaşlığının devam etmesi, bir daha Arçu’yu görebilmek için kendisine ait olan şemsiyeyi verir. Arçu ilk başta kabul etmek istemez. Lakin Manav “Lütfen alır mısın” diye ısrar edince Arçu şemsiyeyi alır.

Manşu evde olup biteni annesine anlattığı için annesi de kendi oğlu Acit’in düğününe yalandan çağırmak için eve gelir. Arçu ve ailesini adeta yerden yere vurmuş, onları pahalı hediye almasına neden olmuştu. Bunun farkında olan Varşa ve Vaşali evde Manşu’nun her hareketine laf sokar. “Bak buzdolabımız var. Bizde serinlemek için bunu yiyoruz” gibilerinden konuşup Manşu’yu rahatsız eder. Arçu hemen mutfağa gelip kardeşlerine kızar. Sulochana kızlarının yanına gelir. Annesi ile Varşa’nın arası bozuk olduğu için Varşa nanesinden özür diler. Sonunda Sulochana üç kızı ile sarılır.

Baş Tacım 3 Bölüm Özeti - Arçana Damat Adayı Satiş İle Görüşür
Baş Tacım 3 Bölüm Özeti – Arçana Satiş’in Söylediklerini Düşünür

Arçu’nun en yakın arkadaşı Swaty sevgilisinin adını Arjun olarak biliyor. Lakin gerçek adı Acit olduğunu sevgilisinden saklamıştır. Arçu yengesinin kardeşi Acit’in düğününe gideceğini söyler. Swaty soy isimlerin çok benzer olmasında şüphelenip düğüne gider. Arçu Swaty’ya “Burada ne yapıyorsun Swaty” der. Swaty ise sevgilisini aramaya geldiğini söyler. Swaty karşısında sevgilisini damatlıkla görünce parmağı ile işaret edip “işte o adam benim sevgilim” der. Tam da bu sırada Swaty’in işaret ettiğini Manşu’nun annesi aynı zamanda damadın da annesi de görür. Kaynak dizicenter.net

Swaty kendisini yarı yolda bıkan sevgilini herkesin içinde rezil etmeye kararlıdır. Arçu ise yapmamasını söylerken düğün sahibi kaynana uzaktan Arçu ile yanında ki arkadaşını takip eder. Arçu, Acit’in yanına gidip “Seninle görüşmek isteyen bir arkadaşım var” der. Düğün alanından uzaklaşır. Bir odada Arçu, Acit ile Swaty’i bir araya getirir. Acit karşısında yüzüstü bıraktığı sevgilisini görünce şok olur. Lakin soğukkanlılıkla artık onunla işi bittiğini kaba bir dille söyler. Sonrasında nikah kıyılması için davetlilerin arasına gider.

Swaty kendisine hakaret eden adamı herkesin içinde rezil etmeye gider. Herkes Acit’in yanındaki kızın kim olduğunu sorar. Acit arkadaşı olduğunu söyleyince, Swaty “ne arkadaşı mı? Daha detay versene” der. Acit rezil olmamak için Swaty’i düğün alanından çıkarıp hemen geliyorum der. Lakin Acit’in akrabaları peşinden gider. Arçu ve ailesi de takip eder. Swaty kendisini yüzüstü bırakan Acit’in tüm pisliklerini ortaya döker.

Kız tarafı da gerçekleri öğrenince, düğünü yarıda keserler. Bu arada Swaty “Arçu Acit’in düğünü var demese aklıma gelmezdi” deyince tüm olayın sorumlusu bir anda Arçana olur. Düğün sahibi kadın Arçana’ya “her şey senin yüzünden oldu. Oğlum senin yüzünden evlenemedi.” der. Üstüne bir de yaşı geçmiş olduğunu, evlenemediğini, oğlunun evlenmesini kıskandığını laf arasında söyleyip bilerek üzer. Baş Tacım 3. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 23 Haziran Çarşamba Özeti

23 Haziran Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 23 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Bu kısımda Arça’nın babasının canlandıran oyuncu değişti. Sulochana, kızına dünürünün söylediği o sözlerden dolayı canı çok sıkılır. Evde herkes Manşu’nun annesinin dediği sözleri kendi cephesinden düşünüp üzülür. Kaynak dizicenter.net

Vinod ile Manşu arasında da gerilim her geçen gün artmakta. Manşu’nun annesinin söylediği sözleri kaldıramayan Vinod, Manşu’yu boşamakla tehdit etmesi aradaki sevgiyi iyice bitirmiştir. Böylesi bir karamsar günde Sulochana’nın Arçana ile baş göz etmek istediği Satiş ve annesi görücü olarak eve gelir.

Baş Tacım 23 Haziran Çarşamba Özeti - Mancuşa Plan Yapar
Baş Tacım 23 Haziran Çarşamba Özeti – Mancuşa Arçana’nın Kısmetine Engel Olur

Sulochana bu duruma çok şaşırır. Zira Manşu’nun annesi Mancuşa bu işin olamayacağını söylemiştir. Sulochana kızı Arça’nın yine moralinin bozulabileceğini düşünüp üzülür. Hatta bu olayı Mancuşa planladığını düşünüp, görücülerin karşısına gidip kızının lise terk olduğunu, Arçana’yı kimsenin üzmesine izin vermeyeceğini söyler. Satiş ise Mancuşa’nın Arçana’ya karşı haksızlık yaptığını, önemli olan insanın kalbinin güzelliği olduğunu, bu yüzden burada olduğunu söylence Sulochana şok olur. Zira daha önce gelen her görücü kızının cahil olduğunu söyleyip Arçana ile evlenmek istememiştir.

Tüm bunlar olurken Manav da Arçana’nın evini bulur. Kadınlar Satiş’in Arçana’yı istemeye geldiği konusunda konuşurlar. Manav bunu duyunca çok ama çok üzülür. Manav dışarıda aşkının peşinden gelip kapının önünde beklerken, Arçana da Satiş ile konuşur. Satiş ve Arçana birbirleri ile anlaşabildiklerini aileye duyurunca Manşu şok olur. Zira Manşu damat adayı Satiş’in çok zengin biri olduğu için Arçana ile evlenmesine anlam veremez.

Manşu hemen annesinin yanına gidip Arçana zengin Satiş ile evlenmek için ilk adımı attıklarını, artık Sulochana’nın havasında geçilmeyeceğini söyler. Mancuşa bu konuya el atacağını söyler.

Macuşa hemen dışarında Satiş’in annesi ile konuşur. Arçana ve ailesini yerden yere vurur. Üstüne bir de iftira atar. Satiş’in annesi duydukları karşısında şok olur. Manşuca ise hiç bir şey olmamış gibi Sulochana ile Arçana’yı tebrik etmek için elinde çiçekle eve gelir.  Devamı Baş Tacım 4. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 3. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 3 Bölüm Fragmanı

23 Haziran Çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 3 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

 1. Filizcim Aşk yakar ne zaman başlicak hangi dizinin yerine başlicak lütfen biliyorsan söýlermisin

 2. Masumu neden vermiyorsunuz acaba zaten az kalmış hepsini yazın baride sizde kurtulun bizde😰😰😰😰

  1. ;) 15 bölüm felan kaldı bu hafta sonu (Pazar) 5 bölüm yazarım Rabbim’den bir mani olmaz ise. Bugün de bir tane bölüm vereceğim. Aslında her gün bir bölüm verirken yeni hint dizisi özeti beni zorluyor 140 dakikalık toplamda 7 partı çevirmek gerekiyor

 3. Filizcim soruma cevapladigin için teşekürler Filizcim bazi iş arkadaşlariniz hastalandigini soylemişdin umarim durmalari iyidir şimdiye iýleşmişdir diye umuyorum umarim iylerdir

  1. CANIM KANAL 7 NE YAPTIĞINI BİLMİYOR. 7 PART TOPLAMDA 140 DAKİKAYİ 1 BÖLÜM YAPINCA BİZ DE AFALLIYORUZ. 4 YILDIR KANAL 7 TOPLAMDA 4 PARTI BİR BÖLÜM YAPARKEN DÜNKÜ BAŞ TACIM 3. BÖLÜM ÖZETİ İÇİN 5 PARTI BİR ARAYA GETİRMEME RAĞMEN, 7 PART BİR BÖLÜM OLARAK YAYINLANDIĞI İÇİN YARISI İKİNCİ BÖLÜM OLDU.

  2. BU ARADA DÜNKÜ BÖLÜMÜ FİLİZ ABLA YAZDI. BEN DÜZENLEMESİNİ YAPMIŞTIM. O SEBEPLE SORUNUZA CEVAP VERMEK İSTEDİM. GERÇİ FİLİZ ABLA DETAYLI ŞEKİLDE AÇIKLAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu