Baş Tacım

Baş Tacım 44. Bölüm Özeti (5 Ağustos Perşembe) Arçana Evlilik Kolyesini Alır

Baş Tacım 44. bölüm özeti 5 Ağustos Perşembe. Manav, Arçana’ya ait olan evlilik kolyesini Şiravani’den alıp Arçu’ya verir! Detaylar Baş Tacım 44. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 45. Bölüm Özeti (6 Ağustos Cuma) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 44. Bölüm Özeti)

  • Arçana ile Şiravain Tartışır
  • Arçana, Şiravani’nin taktığı kolyeyi görür
  • Manav, Şirava’ninin taktığı kolyeyi alır
  • Manav Arçu’ya kolyesini teslim eder
  • Varşa düğününe gelecekler arasında Acit’i istemez
  • Manşu problem çıkarınca düğün davetiyesine “Rasika ve ailesi” yazar
  • Rasika oğlunu evlendirdiği için kutlama düzenler
  • Rasika kutlama sırasında Savita’yı tehdit eder

Detaylar Baş Tacım 44. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 44 Bölüm Özeti;

Rasika, Arçu’yu Savita’nın evine getirmesi ile başlar. Rasika, Arçu’yu neden kovduğunu, onun eve gitmesi, Vinod ile Manşu’nun arasını bozuyor. Ben Sana Arçana suçlu dedim mi? Deyince Savita da anlayamaz. “Yav bu kadın beni arayıp Arçana Vandu ile Acit’in arasını bozmaya çalışıyor demedi mi” diye düşünmeye başlar.

Baş Tacım 44 bölüm özeti Başlıyor!

Arçana’nın eve geri gelmesi Şiravani’nin tüm planlarını bozar. Arçana, Şiravani’nin üzüldüğünü görüp onun gönlünü almaya gider. Ancak Şiravani, Arçu gibi düşünmez ve şöyle der.

“Seni bu evde görünce çıldırıyorum. Seni Manav ile birlikte gördüğümde, kendimi Manav’ın hayatındaki önemsiz bir kadın gibi hissediyorum. Mecbur kalırsam onu senden uzaklaştıracağım Arçana!”

Diyerek açıkça Arçu’yu Şiravani tehdit eder. Manav’ın tek eşi olduğunu ve o da kendisi olduğunu ifade eder. Arçu da Manav’ın hayatında Şiravani’nin yerini anlatır. Lakin Şiravani’nin öfkesini bu sözler geçirmez.

Baş Tacım 44. Bölüm Özeti

Şiravani, Arçu’yu sinir etmek ve evden gitmesini sağlamak için Manav’ın kendisine verdiğini söylediği (yalan söylüyor) verdiği Mangalsutrayı gösterir. Arçu’nun gözleri önünde onu boynuna takarken, Arçana o kolyenin kendisine ait olduğunu anlar.

“Ben bu kolyeyi takarak Manav’ın eşi oldum. Ya sen? Sen sadece Manav’ın dostusun!”

Solu’nun evinden Arçana’nın evden kovulması, sonrasında Rasika’nın onu alıp geri götürmesi gündem olur.

Varşa, meselenin kaynağı belli diyerek Manşu’nun panik yapmasını sağlar. Manşu hemen odasına gidip annesini arar. Annesi Rasika ne olduğunu sorar. Manşu, Arçana meselesini ne yaptığını sorar. Rasika sorun kalmadığını, şimdilik Savita’nın evine bıraktığını söyler.

Baş Tacım 44. Bölüm Özeti (5 Ağustos Perşembe) Arçana Evlilik Kolyesini Alır

Bu sırada Vandu kaynanasına çay getirir. Rasika sinirle Vandu’nun getirdiği çaya vurup döker. Sonra sinirle kendisinden izinsiz mutfağa bile girmemesini söyler. Yerdeki çayı da hemen temizlemesini emreder. Vandu yerdeki çay lekesini temizlerken, Rasika da Manşu’ya olayları ve neler yapması gerektiğini anlatır.

Manşu telefonu kapatır arkasını döndüğünde, karşısında Varşa’yı görünce şok olur. Varşa öfkeyle şöyle der.

“Annen ablamın hayatına müdahale etmeye devam ederse, ona hayatı dar ederim”

Diye tehdit eder. Manşu, gerek suçunun ortaya çıkmaması için gerekse Varşa karşısında elleri boş olduğu için sesini dahi çıkartamaz.

Damodar oğlunun tamirhane dükkanının önüne gelir. Lakin dükkanın kapalı olduğunu görünce şaşırır. Orada oturan gençlere sorar. Neden garajın kapalı olduğunu sorar. Gençler de geçtiğimiz hafta mühürlendiğini söyleyince, Damodar şok olur.

Varşa’nın düğünü için Solu ile Manohar bütçe planlaması yapar. Varşa, hiç bir şeye gerek olmadığını, sıradan gelenekleri yapmalarının yeterli olduğunu söyler.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Solu bu sırda düğün davetiyelerini ayarlar. Manşu’ya annesi Rasika’ya vermesi için düğün davetiyesi verir. Ancak Manşu davetiye üzerinde Acit’in ismi yazmadığını, bu şekilde annesine davetiye götüremeyeceğini söyleyince, Varşa davetiyenin üzerine Rasika ve ailesi yazar. O şekilde Manşu’ya verir. Manşu Varşa’nın kendi elleri ile Rasika ve ailesi yazmasına içten içe çok sevinir.

“Rasika ve ailesi derken ne demek istediğimi anlıyor musun yenge? Rasika ve ailesi derken, Vandu’yu da kastediyorum. Vandu’yu da düğünümde görmek istiyorum!”

Diyerek Manşu’nun utandığı ve komşularına dahi söylemediği Vandu’yu düğünde herkesin görecek olması Manşu’nun canını sıkar.

Damodar eve gelir. Oğluna evde ne yaptığını, nerede çalıştığını sorar. Manav da “Baba benim garajım var. Orada çalışıyorum ya” deyince Damodar “Şu kapanan garajdan mı bahsediyorsun oğlum” diyerek oğluna kızar. Başına iş geldiğini ama bunu ailesinden sakladığı için kızar.

Rasika davetiyenin üzerinden “Rasika ve ailesi” ibaresini görünce sinir olur. Manşu annesine güzel bir fikir verir. Rasika bu fikri benimser ve yüzündeki ifade değişir.

Şiravani elinde çayla Manav’ın odasına gelir. Manav bu sırada Şiravani’nin boynunda ki Mangalsutra (Evlilik kolyesi) görünce “neden onu taktın” der. Şiravani hakkı olduğunu söyleyince Manav “O kolye Arçana’ya ait” der. Manav’ın sözlerine rağmen bu kolyeyi takmak istediğini söyler. Lakin Manav, henüz evli değil nişanlı olduğunu, o kolyenin de Arçana’ya ait olduğunu, ona vermesini ister. Şiravani kolyeyi çıkartıp Manav’a teslim eder.

Baş Tacım 44. Bölüm Özeti - Şiravani Kolyeyi Teslim Eder

Manav kolyeyi Arçana’ya getirir. Arçana kolyeyi Şiravani’nin taktığını söyler. Manav ise izinsiz alıp taktığını, kolyenin asıl sahibi Arçana olduğunu söylemesine rağmen Arçana kolyeyi takmayacağını söyler. Manav evlilik kolyesini Arçana’nın ellerine bırakıp gider.

Düğün ritüelleri gereği kız tarafı erkek tarafına hediye getirmesi gerektiği için Rasika, Vandu ve Acit’in giyeceği elbiseler alır. Rasika’ya getirir. Rasika elbiselerin kalitesiz olduğunu söyleyip, Savita’nın canını sıkar. Deli Savita daha fazla dayanamaz ve Rasika’ya ağzına gelenleri bir bir sayar.

Baş Tacım 44. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

5 Ağustos Perşembe Baş Tacım Özeti

5 Ağustos Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 5 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Acit ile Vandu düğün yapamadıkları için misafirleri ufak çaplı kutlama için çağırır. Güzel bir yer kiralayan Rasika düğüne gelen Manav’ı rezil etmekle kalmaz İki evli olduğunu, Arçana’nın kuması olduğunu söyleyip herkesin içinde rezil eder.

Savita da kızı Vandu’nun yanında onun süslenmesini beklerken, kolunda ve boynunda ki izleri görünce şok olur. Rasika yanına gelir. Savita önce kızına bir şey yapmaması konusunda yalvarır.

Rasika kızına her gün eziyet etmemesi için onun dediklerini yapmasını emreder. Misafirlerin huzuruna Rasika ve Savita çıkar. Savita için sürprizi olduğunu söyler. Bir görevli zamanında dans eden kölelere takılan takı getirir. Herkes şok olur.

5 Ağustos Perşembe Baş Tacım Özeti - Arçana Kaynanasını Savunur

Rasika “Savita bugün bunları takıp bizlere dans gösterisi yapacak” der. Savita Vandu’nun işkence görmemesi için ayaklarına takıp dans etmeye başlar. Arçana müziği durdurup, Rasika’nın ağızının payını veriri. Acit buna engel olmaya çalışırken, Acit de nasibini alır.

Arçana herkesin içinde gidip kaynanası Savita’nın ayaklarında ki kölelere takılan aksesuarı çıkartır. Tüm aile eve gelir. Rasika, Savita ve ailesini rezil etmek isterken, kendi ailesi ve itibari yerle bir olur. Rasika sinirden gece boyu uyuyamaz. Arçana’yı insan içine çıkaramayacak hale getireceğine dair yemin eder.

Savita gece su içmek için mutfağa gider. Arçu’nun yerde yattığını görünce tüm kötü zamanlarında Arçu’nun her zaman ona yardım ettiği anları bir bir hatırlar. Bu zamana kadar Arçana’ya haksızlık ettiğini düşünür. Gidip onun üzerini bir anne şefkati ile örter.

Ertesi gün Savita, Solu ve ailesini eve çağırır. Solu ve Manohar gelir. Arçana önce gülümser. Daha sonra kaynanası ile annesinin arasında geçenleri hatırlayıp, annesine ve babasına karşı yüzü düşer. Savita “Git o senin annen” deyince Arçana’nın sevinci kulaklarına varır.

Devamı Baş Tacım 45. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 44. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 44 Bölüm Fragmanı

5 Ağustos Perşembe günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 44 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu