Baş Tacım

Baş Tacım 45. Bölüm Özeti (6 Ağustos Cuma) Arçana’nın Kararı

Baş Tacım 45. bölüm özeti 6 Ağustos Cuma. Arçana Varşa’nın düğün hazırlıklara katılmayacağını açıklar. Peki ama neden? Detaylar Baş Tacım 45. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 46. Bölüm Özeti (7 Ağustos Cumartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 45. Bölüm Özeti)

  • Savita Arçu’ya karşı düşünceleri değişir
  • Arçana Kardeşi Varşa’nın düğün hazırlıklarına katılmaz
  • Manav, Varşa’nın düğün hazırlıklarına yardım için Solu’nun evinde kalır
  • Savita gelini Arçana’ya yemek masasında birlikte yemek yiyebileceğini söyler
  • Arçana ve Savita birlikte tapınağa giderler
  • Arçana Manav’ın tamirhanesini açtırmak için Satiş ile görüşür

Detaylar Baş Tacım 45. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 45 Bölüm Özeti;

Bölüm tüm Deşmug ailesi eve gelmesi ile başlar. Şiravani, Arçana’nın fevri davrandığını, herkesin içinde Rasika’ya karşılık vererek işleri daha da çıkmaza sürüklediğini söyler. Sözlerine devam eder. Kayın babası Damodar ya da Manav’ın kolaylıkla Rasika’ya karşılık verebileceğini ama Vandu’ya zarar gelmemesi adına hepsi dişini sıktığını ve olaya ses çıkartmadığını söyler.

Savita yeni gelini Şiravani’nin yanına gidip Arçu’nun doğru yaptığını, orada kaynanası olarak hakarete uğrarken sessiz kaldıklarını, lakin Arçu buna engel olduğunu söyleyince Şiravani sinir olur.

Baş Tacım 45 bölüm özeti Başlıyor!

Rasika’nın evinde Arçu’nun ettiği hakaretler gündem olur. Rasika, Arçu ve Savita’yı rezil etmek isterken, tüm makam sahibi arkadaşlarına Rasika rezil olduğunu, buna bir çözüm bulması gerektiğini düşünür. Arçu’yu insan içine çıkamayacak kadar rezil bir hale düşüreceğini, bundan Varşa’nın da nasipleneceğini söyler. Kısaca Rasika, Varşa ve Arçu’yu yok edeceğini söyler.

Vandu odasında ağlarken yine sarhoş bir halde Acit gelir. Acit, Vandu’yu hem dövüp hem de tecavüz etmek ister. Lakin Vandu kendisini öldürmekle tehdit edince Acit, yatak odasına girdiği gibi geri çıkmak zorunda kalır.

Baş Tacım 45. Bölüm Özeti (6 Ağustos Cuma) Arçana'nın Kararı

Şiravani, kaynanası Savita’dan da fırça yiyince canı epey sıkılır. Arçu’nun mahkeme tarafından konulan sürenin bitmesini düşünür. Hemen salona gidip Arçu’nun gideceği günü işaretler. Bu sırada Arçana gelir. Arçana, Şiravani’ye neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlayamaya çalışsa da Şiravani için bir tek doğru vardır. O da Manav’ın kendisine ait olmasıdır.

Solu’nun evinde de akşam gündem Savita’nın rezil olması, Arçu’nun bu duruma engel olması ve Rasika’nın terbiyesizliği gündem olur. Manohar kızı Arçu’nun doğru yaptığını söylerken, Salo da kızının başına bir şey gelmesinden korkar.

Baş Tacım 45. Bölüm Özeti

Savita gece uyandığında su içmek için mutfağa girer. Mutfakta Arçu’nun yattığını görünce Arçana geldikten sonra karşılaştığı tüm zorlukta Arçana’nın her zaman yanında ve onu desteklediği anları düşünüce vicdana gelir. Gidip üzerini örter. Daha sonra Şiravani’nin yanından geçer. Arçana’nın karşısında bir şeytan yetiştirdiğini dile getirir.

Ertesi gün Savita Solu ve Manuhar’ı arayıp eve gelmesini, Varşa’nın düğünü öncesinde dünürler olarak oturup konuşmak istediğini söyler. Solu hem şaşırır. Hem de Arçu’nun kaynanasının daveti arkasında bir şey olup olmadığını merak eder.

Çok geçmeden Solu ve Manohar, Savita’nın evine gelir. Arçana karşısında anne ve babasını görünce çok mutlu olsa da Savita’yı, Varşa’nın düğünün de kovmasından dolayı anne ve babasına karşı mesafe koymuştu. Savita bu mesafeyi kaldırmasını, annesine sarılmasını isteyince Arçana çok ama çok mutlu olur.

Baş Tacım 45. Bölüm Özeti - Manav Solu'nun Evinde

Savita ilk defa Solu ile adam akıllı oturup konuşur. Varşa’nın düğünde ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğunu söyleyince, Solu’nun gözleri dolar.

Solu ile Savita’nın konuşmasında sonra Savita herkesin yanına gelip Varşa’nın düğünü beş gün içinde olacağını, bu süre içinde Solu’ya yardım etmek üzere Manav ile yanında eşi olarak Arçana’nın gitmesi gerekliğini açıklayınca, Şiravani’nin gözlerinden yaşlar süzülür. Manohar ve Damodar ise bu haberi bizzat Savita’dan duyunca çok sevinirler.

Manav, Savita’nın açıklamasında sonra moralinin bozulduğunu fark eder. Odaya gidip Şiravani’ye neden Arçu ile gitmesi gerektiğini açıklarken, Arçana kapıya kadar gelir. Arçu’yu gören Şiravani Arçana’yı içeri davet eder. Şiavani duygusal bir konuşma yapar. Laf arasında “Arçana yakında bu evden ayrılacak” der. Manav odadan çıktıktan sonra Arçu da odadan çıkmaya çalışır. Şiravani onu durdurup şöyle der.

“Ben sana demiştim. Gerekirse Manav’ı senden uzaklaştırırım. Ancak sen beni dinlemedin!”

Arçu, Şirava’nin konuşmasını kesip, evlenen kardeşi olduğunu, kardeşinin evliliğinden yanında olacağını açıklar. Şriavani ise haset gözlerle Arçu’ya bakıp, onu Manav ile göndermeyeceğim diye içinden geçirir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Vandu eve gördüğü hem fiziksel hem de cinsel şiddete karşı kendi cinsinden olan Rasika’dan yardım ister. Hayatının karardığını, böyle giderse hayatına son vereceğini söyleyince Kadın Hakları derneğinde görevli Rasika’nın imajını mahvedeceği için hemen Acit’in yanına gidip, Vandu’ya karşı dikkatli olması konusunda uyarır. Hele ki yakın zamanda başında Varşa ve Arçu gibi bir belanın olduğu dönem de Vandu’ya karşı şiddet uygulamamasını ister. Acit de “Tamam yapmayacağım!” der.

Manav ile Arçana konuşmasında sonra Arçu Manav’ın zor duruma düşmemesi için kardeşinin düğününe gitmeme kararı alır. Savita buna çok kızar. Manav da Arçu’nun kendi kararı olduğunu söyler. Bhavna ile Varşa düğün alış verişine gider. Varşa düğün alış verişinde kıyafetleri kendi parası ile ödemek ister. Ancak Bhavna şöyle der.

“Artık sen benim kızımsın. Senin ile benim aramda para meselesi olamaz.”

Deyip, Varşa’nın para vermesine engel olur. Arçana evin çatısında çıkıp, Manav ile konuştuğu Varşa’nın düğününe gitme meselesi kulaklarında çınlar. Manav, Arçu’nun yanına gelip tekrar konuşur. Lakin Arçu açıkça gelmeyeceğini söyler.

Manav tek başında Solu’nun evine gider. Solu ile Manohar Arçu’yu sorar. Manav ise Arçana’nın gelmeyeceğini, sebebini de tek tek açıklar. Bir kaç dakika sonra Varşa gelir.

“Nerde görülmüş ablası gelmeden damadın düğünde çalıştığı…”

Diye espiri yapar. Solu da ablası Arçana’nın düğüne gelmeyeceğini açıklayınca Varşa bile şok olur.

Baş Tacım 45. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

6 Ağustos Cuma Baş Tacım Özeti

6 Ağustos Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 6 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Manav, Solu’nun evinden iş yaptıktan sonra lavaboya gidip yüzünü yıkar. Vişali ona havlu getirir. Manav aynada Vişali’yi Vandu zanneder. Vişali eniştesine neden düdüğünü sorar. Manav da hiç diyerek geçiştir.

Vandu evi temizlerken, Rasika da Manşu ile telefonda görüşür. Bu sırada Acit de annesinden habersiz kasa da ki paraları çaldığını fark eden Vandu, gizlice evden çıkıp annesine gider. Tüm olan biteni evdeki Arçana ve Savita’ya anlatır.

6 Ağustos Cuma Baş Tacım Özeti - Arçu Satiş İle Görüşür

Savita’nın evinden Arçana herkese hizmet ettikten sonra Savita, Arçu’ya Vandu’nun yanına oturup birlikte yemek yemesini ister. Artık Arçu ile Savita’nın arası her geçen gün düzelmeye başlamıştır. Arçana ilk defa kaynanası ve kayın babası ile birlikte masada yemek yemenin şaşkınlığı içindedir.

Ertesi gün sabaha karşı Savita uyanır. Arçana su doldurmaya ve sıcak çay koymaya giderken, Savita kendisi yapacağını söyler. Arçu buna çok ama çok şaşırır. Solu’nun evinde de benzer bir durum yaşanır. Manohar damadı Manav’a yatacak yer gösterir. Manav erkenden uyanıp herkese çay hazırlar. Solu bunu görünce “Aynı benim Arçum gibi” der. Savita gelini Arçu’ya tapınağa gitmek istersen gidebilirsin deyince Arçu çok sevinir.

Arçana tapınağa gider. Orada Manav ile karşılaşır. birlikte dua ettikten sonra son olayları değerlendirir. Manav Arçu’yu taksiye bindirir. Eve gitmesini ister. Ancak Arçu Manav’ın tamirhanesini açtırmak için Satiş ile görüşmeye gider.

Devamı Baş Tacım 46. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 45. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 45 Bölüm Fragmanı

6 Ağustos Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 45 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu