Baş Tacım

Baş Tacım 5. Bölüm Özeti 25 Haziran Arçana Kendi Astı!

Baş Tacım 5. bölüm özeti 25 Haziran Cuma. Acti’n adamlarının kurduğu tuzağa düşen Satiş evlilik akdini bozacak. Acit de Arçana’nın adını lekeleyecek. Detaylar Baş Tacım 5. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 6. Bölüm Özeti (28 Haziran Pazartesi) için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 5. Bölüm Özeti)

  • Satiş Arçu’yu takip edecek. Acit’in adamı Arçu’yu tuzağa düşürecek
  • Satiş evlenmekten vaz geçecek
  • Arçu kendisini asacak
  • Arçu’nun babası intihar edecek

Detaylar Baş Tacım 5. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 5 Bölüm Özeti; Bölüm Satiş’in yerdeki resmi alması ile başlar. Karşılaştığı adama bu resmi sorar. Adam da Arçana ile zamanında iyi vakit geçiridini söyleyerek, Arçana’ya iftira atınca Satiş buna inanır. Satiş eve gelip Arçana ile geçirdiği vakit sırasında Arçu’nun arkadaşı olduğunu idda ettiği kişilerin söylediklerini bir bir hatırlar.

Tüm bunlara rağmen Satiş Arçu’nun evinin yakınlarındaki telefon klübesini arar. Manuhar ailesinden Arçu ile görüşmek istediğini söyler. Sulochana telefona gelir.

Satiş müstakbel nişanlısını ister. Sulochana da dışarı çıktığını, henüz dönmediğini, döndüğünde arattıracağını söyler. Satiş kolundaki saate baktığında evden çıkmayan ve evine bağlı bir kızın bu saatte ne işi olabilir diye aklına gelir.

Baş Tacım 5 bölüm özeti Başlıyor!

Satiş’in annesi ise gizlice Arçu’yu takip eder. Arçana yağmur altında taksiye binmek için her ne kadar el kaldırsa da hiç bir araç Arçu’yu görmez. Tam da bu sırada oradan geçmekten olan Manav Arçu’yu fark eder. Manav hemen durup onu izlerken, Arçu Manav’ı fark edip şemsiyesini verir. Daha sonra Manav yoldan geçen ticari taksiyi durdurup Arçu’nun binmesini sağlar. Tüm bu olanları Satiş’in annesi görür.

Sulochana kızı Arçana gelir gelmez hemen nişanlısı Satiş’i aramasını, zira onu çok merak ettiğini söyler. Varşali’nin telefonundan Arçu sözlüsü Satiş’i arar. Satiş bu sırada evde bilgisayar başında çalışmaktadır. Telefonu çalınca Arçu’nun aradığını hisseder. Hemen masasında ki saate bakar. Arçu’ya nerede kaldığını sorar. Arçana da Tapınağa uğrağını söyleyince Satiş’in bir anda aklından bugün karşılaştığı adamın şu sözleri aklına gelir.

“Arçu annesinden izin alırken tapınağa gidiyorum diye izin alırdı!”

Sözleri aklına gelince şok olur. Yine buna rağmen telefonda hiç bir şey söylemez.

Baş Tacım 5. Bölüm Özeti

Sulochana hiç bir şeyden habersiz düğün sırasında yapılacakları ve damat tarafına alınacakları tek tek listeler. Evde herkesin yüzünde güller açmakta. Oysa birazdan olacaklardan habersiz geçici mutluluk yaşamaktadırlar.

Satiş’in annesi akşam yemeğinde gördüklerini ve Arçu hakkında düşüncellerinin değiştiğini açıkça ifade eder. Evliliğin ne derece zor olduğunu, ahlaklı bir gelin bulmanın da ne derece zor olduğunu dile getirir. Satiş odasına gidip neye karar vereceğini düşünür. Arçu’nun sözleri karşısında yolda gördüğü kişinin sözleri, üste bir de annesinin şüpheleri kafasını kurcalar. Kaynak: dizicenter.net

Satiş her şeyden emin olmak için yolda karşılaştığı adamı telefonla arar. Adam yine abuk sabuk konuşup Satiş’in kafasını karıştırır. Satiş de bunun üzerine kendi arabası ile değil ticari taksi ile Arçu’nun kapısının önüne gider. Arçana sonunda istediği evliliğin kapısının önünde olduğu için her gün gittiği tapınağa ayakları çıplak vaziyette gider. Satiş de onu gizlice takip eder.

Baş Tacım 5. Bölüm Özeti - Arçana İntihar Eder
Baş Tacım 5. Bölüm Özeti – Arçana İntihar Etti

Arçu tapınağa ulaşınca Satiş “Şükürler olsun şüphelerim doğru değilmiş” der. Tamda bu sırada Acit ablası Manşu’yu arayı evdekiler hakkında çaktırmadan bilgi alır. Arçu’nun tapınağa gittiğini öğrenince hemen Arçu’nun telefonunu arar. Acil olarak verdiği adrese gelmesini, hayati önem taşıdığını söyleyince, Arçu ticari taksiye binip dediği adrese gider. Satiş de peşinden onu takip eder.

Arçu önde Satiş gizlice arkasında onu takip ederken kırmızı ışıkta dururlar. Bu sırada Manav kendi tamirhanesinde Acit’in adamlarının bu plan üzerine anlaşmalarını hatırlayınca, Arçu’nun namusuna laf edeceklerini anlar. Hemen ticari taksiye atlayıp takibe başlar. Kaynak: dizicenter.net

Arçu’nun bindiği arabaya Satiş’in yolda karşılaştığı Acit’in adamı yaklaşır ve Acit’in gönderdiğini, gideceği adresi bildiğini söyler. Taksiye kötü adam da biner. Satiş ise uzaktan olayı izler. Kötü adam Arçu’yu genel evin önüne bırakıp içeri girmesini ister. Baş Tacım 5. Bölüm Özeti devam ediyor.

Sonrasında kötü adam Satiş’i arayıp, Arçu’nun ucuz bir kadın olduğunu, dediği adreste çalıştığını söyler. Arçana içeri girince orasının çok kötü bir yer olduğunu anlar. Manav hemen içeri girip Arçana’yı bir odaya götürür. Akabinde oraya polis basıp içeridekileri tek tek yakalar. Arçu ve Manav oradan kaçmayı başarır. Lakin Satiş, Arçu ile Manav’ın kaçarken el ele tutuştuğunu görünce şok olur.

Baş Tacım 5. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 25 Haziran Cuma Özeti

25 Haziran Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 25 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Arçana eve gelince yaşadıklarını hiç bir şekilde kimseye anlatamaz. Evde herkes düğün için yapılması gerekenleri planlayıp güzel vakit geçirirken, Arçu başına gelecekleri hissetmiş gibi sessiz ve düşüncelidir. Çok geçmeden Satiş’in annesi gelir. Evlilik akdini bozuklarını açıklar. Satiş’in annesi Arçu’nun tapınğa değil kırıştırmaya gittiğini, bu sebeple akdi bozuklarını söyler.

Arçu yaşananları tek tek anlatır. Arçu kendisini aklamaya çalışırken onunla çıktığını iddia, hatta onu çalıştırdığını söyleyen Acit’in arkadaşı eve gelir. Arçana adamı yolda bir kere gördüğünü, başka bir yerde görmediğini ağlayarak söyler. Adam ise gizlice Arçu’nun cüzdanına yerleştirdiği paraları kanıt olarak gösterip, Arçu’ya hayat kadını olduğunu öne sürer.

Baş Tacım 25 Haziran Cuma Özeti - Sulochana Şok olur
Baş Tacım 25 Haziran Cuma Özeti – Sulochana Arça’ya yapılan İftirayı duyunca Şok olur

Annesi Sulochana kızımın cüzdanında bir kuruş bile yok deyip, cüzdanını ortaya koymak ister. Lakin cüzdanından bir çok para çıkınca, adam işte hayat kadını olduğunu kanıtlar bu deyince Vinod dayanamaz adam saldırı. Sulochana tansiyonu çıkar. Arçu ise kendisini kaybeder.

Manşu tüm bu olanların arkasında ki ismin Acit olduğunu bildiği için eve gidip “bir kızın evliliğini bozman ayrı, onun namusunu iki paralık etmek ayrı” diyerek tepki gösterir. Rasika ise Arçu’nun bunu hak ettiğini söyleyip kızını ikna etmeye çalışır. Kaynak: dizicenter.net

Arçana’nın babası kızına yapılan iftirayı kaldırmaz. Yakınlardaki nehre giden Manuhar intihar eder. Bu sırada oradan babasının yanına gelen Manav nehirde boğulan adamı kurtarmaya gider. Manuhar’u Manav son anda kurtarır. Manuhar eve geldiğinde intihar girişimi ortaya çıkar. Buna dayanamayan Arçana evde kendisini asar. Ev halkı hızla Arçu’nun odasına geldiğinde onu asılmış bir halde görünce şok olur.

Ev halkı hemen Arçana’yı kurtarır. Nabzının attığını fark eden Vinod hemen onu kendisine getirir. Arçu kendisine gelince, Sulochana kızına okkalı bir tokat atar. Kimsenin evde ölmesine izin vermeyeceğini söyler.

Sulochana Satiş’in ofisine gidip düğün işini bir daha konuşup olayları çözmek istese de Satiş her şeyin göz önünde olduğunu, artık geri dönüşü olmadığını söyler. Bu arada Manuhar’ı boğulmak üzere kurtaran Manav Manuhar’ın cüzdanı düşürdüğünü fark eder. Hemen onu eve getirir. Manuhar evine davet edip çay ısmarlar. Manav ilk defa Arçana’nın elinden çay içer.

Devamı Baş Tacım 6. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 5. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 5 Bölüm Fragmanı

25 Haziran Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 5 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu