Baş Tacım

Baş Tacım 53. Bölüm Özeti (14 Ağustos Cumartesi) Boşanmak İstiyorum!

Baş Tacım 53. bölüm özeti 14 Ağustos Cumartesi. Hakim Arçana’ya boşanmak isteyip istemediğini sorar. Arçana ne cevap verecek ?Detaylar Baş Tacım 53. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 54. Bölüm Özeti (15 Ağustos Pazar) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 53. Bölüm Özeti)

  • Şiravani’nin bebek duası yapılır
  • Savita Arçu’nun mahkeme gününe kadar kalmasını ister
  • Şiravani Arçu’ya bebeğin yaşamasının umurunda olmadığını açıklar
  • Arçana Şiravani’ye tokat atar
  • Solu Manav ile Arçu’yu boşanmama konusunda ikna eder
  • Arçana Acit’in tehditlerine boyun eğit boşanmak istediğini söyler

Detaylar Baş Tacım 53. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 53 Bölüm Özeti;

Grish kızı ile konuşması ile başlar. Şiravani Arçu ve ailesini bebek duasında olmasını istemediğini söylerken babası Grish, Arçana sırf bu bebek için aşkından vaz geçtiğini, bunda dolayı Arçu’nun dua sırasında olması gerektiğini açıkça söyledikten sonra konuyu kapattığını söyler.

Baş Tacım 53 bölüm özeti Başlıyor!

Savita, Arçu’ya en sevdiği yemeği sorar. Lakin Arçana merasim sonrasında gideceğini söyler. Kısaca evde hem sevin hem de hüzün bir aradadır. Şiravani ise Arçu’nun bir an evvel evden gitmesi gerektiğini, o giderse mutluluğa erişebileceğini düşünür.

Şiravani Arçana’nın gideceği tüm günlerin üzerini çizer. Arçana, Şiravani’nin yanına gidip bugün hangi yemeği istediğini sorunca, Şiravani sinirlenir. “Artık git! İstemiyorum seni bu evde” der. Arçana hiç bir şey demez. Lakin Savita  sinirlenir. “Arçana kızım senin hiç öfkelenmen yok mu?” deyince, Arçana aldırış etmediğini söyler.

Arçana ile kaynanası Savita dışarıda konuşur. Savita, Arçu’ya adeta yalvarırcasına oğlu Manav’dan boşanmamasını söyler. Ancak Arçu kaderleri yazıldığını, artık ellerinden gelen bir şey yok der.

“Anne bana yemin et. Ben eskiden senden nefret ederdim. Şimdide bana kötü davran ki bu evden rahat ayrılayım. Ayrıca Şiravani’yi Vandu gibi sevmeye yemin et”

Diye konuşur. Kendisi giderken geride kalan ve Arçana’ya defalarca laf söyleyen Şiravani’nin geleceğini de korumaya çalıştığını görünce, Savita gözyaşlarına hakim olamaz.

Baş Tacım 53. Bölüm Özeti (14 Ağustos Cumartesi) Boşanmak İstiyorum

Arçana mutfakta iş yaparken Savita gelir. Arçana elini yaksa da aldırış etmez. Biraz kendisine bakmasını ister. Tam da bu sırada Solu gelir. Savita şaşırır. Zira onu bilerek bebek duasına çağırmamıştır. Solu davet edilmeden geldiğini, neden davet edilmediğini çok iyi bildiğini söyleyince Savita “Seni zamanında çok incittim. Şimdi incitmek istemiyorum” der. Arçu’nun annesi da solu sözlerine şöyle devam eder. “Arçana bu evde son günleri. Onu burada son defa olsun desteklemek istiyorum. Arçana bu evden gitse de aramızda ki samimiyet kaybolmayacak” der.

Arçana hem annesini hem de Vişali’yi görünce “Buraya nasıl geldiniz” der. Vişali da ablası gibi inatçı olduklarını, kapıdan kovsa bile pencereden geleceklerini söyleyip espiri yapar. Savita ile Solu birbirlerine gülerken, Rasika ile Vandu gelir. Solu’nun yüzündeki gülümseme kaybolur. Savita da rol yaparak gülüyor gibi davranıp Rasika’yı içeri davet eder.

Rasika içeri girince Solu’nun yanına gidip “Varşa’nın başına gelenleri duydum. Çok üzüldüm” diye adeta alay ederken, Solu snirlerine hakim olmada zorlanır. Savita hemen Solu’nun yanına gelip onu sakinleştirince, Rasikaşöyle der;

“Arçana evlenirken ikiniz kavga ediyordunuz. Şimdi Arçana boşanmak üzere ama ikiniz can ciğer kuzu sarması olmuşsunuz!”

Diyerek yine sözleri ile alay eder.

Baş Tacım 53. Bölüm Özeti

Manav odada takvimdeki günlerin üzerinin çizildiğini görünce canı sıkılır. Adeta takvim yaprakları ile konuşur. Bu sırada Arçana’nın annesi Manav’ın kendi kendisine konuşmasını duyup üzülür. Zira Manav da Arçana’dan boşanmak istemese de kaderin bir cilvesi olduğunu söyler.

Savita ritüeli başlatır. Herkes tek tek Şiravani’yi tebrik eder. Sıra Arçana’yha gelir. Arçana önce hareketlense de Rasika “Bu uygun olmaz” deyip durdurur. Vandu ve Savita’nın desteği ile Arçana da Şiravani’yi tebrik eder.

Baş Tacım 53. Bölüm Özeti (14 Ağustos Cumartesi) Manav ile Arçu Konuşur

Ritüeller sonrasında bir ara Damodar ile Savita dışarı çıkar. Damodar karısına ne olduğunu sorar. Savita Arçana’yı ilk başta istemediğini, hatta oğlu boşansın diye her şeyi yaptığını ama şimdi Arçu’yu çok sevdiğini ve oğlu ile boşanmasını istemediğini açıklar. Buna engel olmak için elinden geleni yapacağını söyler.

Solu evden ayrılmadan Şiravani ile tartışır. Arçu’nun hala boşanma davasına 3 günü olduğunu, evli ve mutlu olmasını istediğini söyleyince Şiravani %100 Manav ile Arçana boşanacağını söyler. Bunun üzerine solu şöyle der.

“Ben bir anneyim. Kızlarımın iyiliğini düşünüyorum. Ben işimi inandığın Tanrıya havale ettim.”

Diyerek hala Arçu ile Manav için bir şans olduğunu Şiravani’ye açıkça söylese de Şiravani Manav’ın sözünde duran biri olduğunu ve kendisini ortada bırakmayacağını bildiği için kendinden emin durur.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Akşam Arçana Manav’ın odasına gidip evin giderleri için verdiği parayı iada eder ve şöyle der.

“Bu evdeki günlerim bitmesine çok az kaldı. Artık bu evin idaresi için verdiğin parayı veriyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bu neden bizim başımıza geliyor. Seni çok sevdiğim halde boşanmak zorundayım…”

Manav Arçu’nun sözlerini destekler. Ne zaman birbirlerine ihtiyacı olsa yanlarında olduğunu, boşanmayı her ne kadar birlikte karar alasar da Manav çok zor olacağını, severek ayrılacaklarını dile getirir.

Satiş, Urmila’nın evine gidip kardeşi gibi gördüğü Urmila ile konuşmak ister. Lakin Urmila Satiş’i evden kovar. Satiş kovsa da her zaman kardeşi olacağını, kendisine güvenmesi gerektiğini söyler. Urmila da Aşfin’in kendisine bir gün bile kötü davranmadığını, bunu en iyi kendisi bildiğini ama ona güvemediğini, karısının sözlerine güvendiğini söyler.

Savita gelini Şiravani’ye Manav’ı ne kadar çok sevdiğini söylemesini ister. Şiravani de çok diye geçiştirince, Savita oğlu Manav’a hala güvenmediğini, hala Arçana’nın gitmesine 3 gün kalmasına rağmen önceden tüm günleri karaladığını açıkla söyledikten sonra takvimi yırtar.

Rasika’nın evinde Rasika mahkeme günü Arçana’nın karşısında yer alacağını, Acit’in evliliğini mahvettiğini ve herkesin içinde Arçana yüzünden rezil olduklarını, Arçu da herkesin için de rezil olmasını istediğini söyler.

Arçana bebek duasında sonra evden ayrılması gerekirken, Savita ve Damodar’ın baskısı ile evde kalmaya devam eder. Bu duruma Şiravani sinir olsa da Damodar ve Savita hala 3 günleri olduğunu, Manav ile Arçana’nın boşanmalarını engelleyebileceklerini düşünür.

14 Ağustos Cumartesi Baş Tacım Özeti

14 Ağustos Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 14 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Ertesi gün Arçana dışarı çıkmadan Şiravani’ye yemek götürür. Şiravani de Arçana’nın sözünde durmadığını, bebek duasından sonra evden ayrılacağına dair söz verdiğini, herkesi kandırdığını, utanmadan bir de yemek getirdiğini, söledikten sonra şöye der. “bebeğim ölse ne yaşasa ne” deyince Arçana dayanamaz ve Şiravani’ye tokat atar.

Arçana bebek için Manav’dan ayrıldığını, tüm hayatını Şiravani’ye vermeye kararlıyken annesi olacak Şiravani bebeğin yaşamasını umursamadığını söyleyip, Şiravani’yi rezil eder.

Savita boşanma gününe iki gün kala avukat ile görüşür. Boşanmayı durdurmak istediğini, nasıl yapacağını sorar. Lain avukat çiftlerden birisi boşanmak istemez ise boşanma gerçekleşmeyeceğini söyler.

14 Ağustos Cumartesi Baş Tacım Özeti - Arçana Boşanmak İstediğini Söyler

Vandu Arçana’yı telefonla arayıp boşanmamasını söyler. Bu sırada Acit gelip Vandu’nun saçını çeker. Acı içinde kıvranırken, Acit Arçana’ya açık açık “Boşanma gerçekleşmezse intikam da gerine gelmez. Bende Vandu’ya daha çok işkence ederim” diye Arçu’ya söyler.

Solu Arçana ile Manav’ı akşam yemeğine davet ede. Solu Manav’ı bir odaya çeker. Şiravani evde kalmaya devam edeceğini, doğacak bebeği de evlat edineceklerini, böylelikle ortada sorun kalmayacağını söyler. Arçana Acit’in tehdidini düşünürken, Manav’ın boşanmamak için aklına bu düşünce yatar.

Boşanma günü Arçana ile Manav mahkemeye gelir. Hakim 3 ay birlikte kaldıklarını şimdi tek tek boşanmayı isteyip istemediklerini sorar. Arçana Vandu meselesi ve Rasika’nın durmayacağını düşünüp şöyle der.

“Boşanmak istiyorum!”

Mahkemeye gelen herkes şok olur. Manav’a gelir. Manav da Arçana’yı çok sevdiğini, o boşanmayı istiyorsa boşanmak istediğini açıklar.

Devamı Baş Tacım 54. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 53. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 53 Bölüm Fragmanı

14 Ağustos Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 53 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu