Baş Tacım

Baş Tacım 54. Bölüm Özeti (15 Ağustos Pazar) Manav ile Arçana Boşandı!

Baş Tacım 54. bölüm özeti 15 Ağustos Pazar. Arçana ile Manav boşandı. Her iki evde büyük bir hüzün hakim… Detaylar Baş Tacım 54. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 55. Bölüm Özeti (16 Ağustos Pazartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 54. Bölüm Özeti)

 • Mahkeme başkanı her ikisine de 15 dakika süre verir
 • 15 dakika sonra Manav ve Arçana boşanma kararları kesin olduğunu söyler
 • Mahkeme başkanı Manav ile Arçana’yı boşadığını açıklar
 • Solu Acit’in tehdidini öğrenince Rasika’nın evine gider
 • Varşa kaynanası ile konuşmak ister
 • Bhavna ya ben ya eşin der

Detaylar Baş Tacım 54. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 54 Bölüm Özeti;

Manav, boşanmak istediğini söylemesi ile başlar. Arçana boşanmak istemesi üzerine Manav da Arçu’nun isteğini yerine getireceğini söyler. Arçana ve Manav birbirlerine elini uzatınca, Mahkeme başkanı hala şansları olduğunu 15 dakika karar aşamasına geçmeden ara vereceğini söyler.

Baş Tacım 54 bölüm özeti Başlıyor!

Mahkeme başkanı gittikten sonra Savita, oğlu Manav’a gidip neden boşanmak istediğini sorgular. Solu da kızının yanına gidip bu boşanma işi de nereden çıktı? Daha dün vaz geçmiştiniz dese de Arçana sessiz kaldıkları için boşanmaktan vaz geçtiklerini düşündüğünü ama kararları hala aynı yönde olduğunu söyler. Vinod Manav’ın yanına gelir. Boşanma işinde hiç ama hiç kimsenin karlı çıkmayacağından bahseder. Rasika ile Acit de bu kargaşada en fazla zevk alan taraftır.

Hakim 15 dakika sonra yerine gelir. Boşanmak isteyip istemediklerini sorar. Manav nihai kararı olduğunu söyleyince Savita “Seni asla affetmeyeceğim Manav” diye ağlar. Arçanada nihai kararı olduğunu söyler. Mahkeme başkanı boşanmayı onayladığını, artık evli olmadıklarını açıklayınca mahkeme salonu adeta yıkılır. Manav acısını gizlerken, Arçana salonu terk eder. Rasika da intikamı aldım diye düşünür.

Baş Tacım 54. Bölüm Özeti

Arçana Manav’ın evine gider. Şiravani kapıyı açtığında karşısında Arçu’yu görünce sinir olsa da Arçana boşandıklarını sitem dolu sözlerle dile getirir. Arçana sanki eve yeni bir gelin gelmiş gibi Şiravani’ye tören yapar. Savita’ya yeni bir gelin getirdiğini, Manav’ın yeni eşi olduğunu söyleyip, Manav’a bakar.

“Aslında Arçana hiç boşanmak istemiyordu. Ancak Manav Şiravani’nin bebeğinin babasız kalmaması adına kimseye sormadan evlilik kararı vermesi Arçana’nın sinir olduğu noktadır.”

Arçana mutfakta yatıp kalktığı için eşyalarını toplamaya başlar. Manav da gözleri yaşlı bir şekilde Arçana’nın yanına gelip ona yardım eder. Her ikişsi de birbirine uzun uzun bakar. Manav ile Arçana salona gelir.

Baş Tacım 54. Bölüm Özeti (15 Ağustos Pazar) Manav ile Arçana Boşandı

Arçana önce kayın babasına gider. İçki içmemesini, kendine dikkat etmesini söyledikten sonra duasını almak istese de Damodar çok kızgındır. Neden boşanma konusunda ısrar ettiğini sorgulasa da bunun cevabı yoktur. Arçana daha sonra Savita’nın yanına gidip duasını almak istese de Savita şöyle der.

“Sana değer verdiğim için çok aptalım. Sen bir gelin olarak tüm evin neşesinden sorumlu olan kişiydin. Lakin boşanarak bizlere ömür boyu hüzün verdin! Git bu evden!”

Diyerek Arçana’yı kovar. Arçana, Savita’nın bunu bilerek yapmadığını bildiği için evden göz yaşları içinde ayrılır. Solu da kızını merak eder. Nerede kaldı bu kız dediği sırada Arçana içeri girer. “Geldim Anne” der. Solu hemen kızına sarılır. Manohar’ın evinde herkes neden ayrıldığını, yanlış karar verdiklerini tek tek söyler. Arçana da çok daha önceden boşanma konusunda karar aldıklarını söylemekle yetinir.

Arçana 3 ay sanki bir gün gibi geçtiğini, Manav ve ailesi için ömür boyu anıları olacağını söylerken, Satiş de bu zaman kadar Arçana hep doğru karar aldığını ve bunu hep desteklediğini, lakin son kararını asla desteklemediğini söyler.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


 

Manav’ın evinde de hüzün hakim. 3 ay kalan ve herkesin kalbinde yer edinmeyi başaran Arçana’nın gidişi ile Şiravani dışında herkes yıkılır. Damodar hayatına isyan ederken, Manav da derdini annesi ile paylaşmak için yanına gitse de Savita geri adım atar. Manav annesine şöyle der.

“Anne sen beni dinlemezsen ben derdimi kime anlatayım”

Deyince Savita oğlunun yanına gider. Manav annesinin kucağına yatıp ağlar.

Arçana Vandu hakkında ve Satiş’in tehditleri hakkında annesi Solu’ya bilgi verince Solu birden ayağa kalkar. Arçana annesine nereye gittiğini sorar. Lakin Solu bir işim var deyip detay vermez.

Solu Rasika’nın evine gider. Bu sırada Rasika “Sonunda intikamımızı aldık. Arçana boşandı” diye düşünürken içeri Solu girer. Rasika alaycı tavırları ile konuşur. Lakin Solu Ajit’in yaptıklarını ve terbiyesizliğini tek tek anlattıktan sonra yaptıklarını yanına bırakmayacağını söyler. Solu laflarını söyledikten sonra dışarı çıkar. Bu sırada Manav ile Savita ile karşılaşır. Manav ben senin hala evladın sayılırım der. Ancak Solu Arçana işle Manav’ın çok yanlış karar aldığını söyler.

Arçana Vandu’nun yanına gelse de Manav Acit’in sözlerine dayanamaz. Manav da bu sözlere karşılık “Biz resmiyette boşansak da kalplerimiz yine birbirimiz için atar” der. Acit sinirlenip gayri meşru ilişki mi yaşayacak deyince Manav sinirlenir.

15 Ağustos Pazar Baş Tacım Özeti

15 Ağustos Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 15 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Manav Acit’i dövmek istese de Rasika “o senin enişten olur. Ona göre Manav…” diyerek durdurur. Manav da Arçu hakkında en ufak laf etmesi halinde eniştelik ortadan kalkacağını söyleyince Acit çekinir.

Savita eski çekilmez hallerine geri döner. Komşular da bunu hemen fark eder. Savita tabakların yerini bir türlü bulamaz. Arçana’yı arar. Arçu anne diye telefona cevap verse de Savita artık değilim der. Tabakların yerlerini sorar. Arçana da tek tek yerlerini söyler.

Varşa Bhavna ile evde konuşmak ister. Ancak Bhavna bunu reddeder. Satiş işten gelince Bhavna “Ya ben yada eşin” der. Kendisini seçmesi halinde Varşa ile boşanmasını, Varşa’yı seçerse Varşa ile birlikte evden gitmesini ister.

15 Ağustos Pazar Baş Tacım Özeti - Bhavna Ya ben Ya Varşa der

Manav Şiravani’nin ilaçlarını verir. Şiravani yanında oturmasını söylese de Manav işleri var deyip merdivenlere çıkıp ağlar. Sonrasında Arçu’yu telefonla arar. Arçana ile konuşur. Her gün bir kez arayıp arayamayacağını sorar. Arçana da arayabileceğini söyleyip telefonu kapatır. İkisi de ağlar.

Varşa, Bhavna’nın verdiği ültimatom yüzünden sinirle Aşfin’in evine gider. Urmila kapıda Varşa’yı görünce sinirlenir. Varşa Aşfin’e ağzına geleni söyler. Eşleri arasında ayrılık çıkartmaya çalıştığını, şimdi ise anne ile oğul arasında ayrılık çıkartmaya çalıştığını söyleyince, Urmila Varşa’yı evden kovar.

Solu’nun komşusu gelir. Arçu’nun boşandığını duyduğunu, baba evinde sonsuza kadar kalamayacağını, yakında onu evlendirmesi gerektiğini söylese de Solu kızı ne isterse arkasında olduğunu söyler. Bu konuşmayı Arçana kapıdan dinler.

Devamı Baş Tacım 55. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 54. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 54 Bölüm Fragmanı

15 Ağustos Pazar günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 54 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

  1. aslında yayınlanmadan yazılıyor ama içerik düzenleyen grafiker arkadaş izinli olunca işler sarpa sarıyor. Yakında 1 ay önceden yazmaya devam ederiz.

   120 dakikalık bölümü bir gün önce izliyor ve yazıyoruz. Ancak içerik resimlerini grafiker hallediyor. Arka planda çalışan ekip yaz döneminde olduğunda dolayı tatilde olanlar var. Gecikme bundan kaynaklı. Kusura bakmayın.

   1. estağfurullah ama kusura bakmayın yazanla başka kapıya yazan kişi aynımı ?? ben inanamadım sayfanızımı elegeçirdiler

    1. AYNI KİŞİNİN YAYINLANMAYAN VE SPAMA DÜŞEN YORUMLARI VAR. BENİM LAFION ONA. RAKİP SİTE TANITIMI YAPAN VAR. BWENİ VE KİŞİLİĞİMİ BİLEN ÇOK İYİ BİLİYOR. BİR GÜN DAHİ BİR ARKADAŞIMIZIN KABİNİ KIRMAMAK İÇİN ELİNDNE GELENİ YAPTIM. ANCAK SPAMA GELN YORUMLAR BENİ ÇİLEDNE ÇIKARTTI.

     1 – YOTUBEDE DİZİNİN ÖZETİNİ ANLATAN KANALAR BENDNE MNDE ÖZET YAZMA İÇİN YORUMLARDA AKLA HAYALA GELMEYEN ŞEYLER SÖYLÜYOR
     2- BENİM GİBİ ÖZET YAZMAYA ÇALIŞAN YENİ YETME SİTENİN ADAMLARI GELİP YORUMLARDA SİTE ADINI PAYLAŞIP BURADAKİ İNSANLARI YANŞIL YÖNLENDİRİYORLAR

     İŞİN ASLI BU İKİ GRUBUN BİZİ TAHRİK ETMESİVE KABİNDE YTORUMLARDA İNSANCA YORUM YAPAN KİLŞİLERİ SABORTTE ETMESİNE KARI TAVRIMDIR. LÜTFEN YAPICI YORUM YAPAJN KİŞİLER BU SÖZLERİMİ ÜZERİNE ALMASIN.

 1. Dizi başlamadan iki saat önce özet atmanın ne anlamı var? Bu kadar bekleyen iki saat daha bekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu