Baş Tacım

Baş Tacım 55. Bölüm Özeti (16 Ağustos Pazartesi) Vişali Görücüleri Kovar

Baş Tacım 55. bölüm özeti 16 Ağustos Pazartesi. Vişali kendisine gelen görücüler, Arçu’nun boşandığını duyunca ileri geri konuşur. Vişali de bunun üzerine görücüleri evden kovar. Satiş, Aişfin hakkında delil bulmak için Aşfin ile görüşmeye gider. Detaylar Baş Tacım 55. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 56. Bölüm Özeti (17 Ağustos Salı) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 55. Bölüm Özeti)

 • Arçana hala baba evine alışamadı
 • Varşa, Bhavna’nın evden ayrılmasında kendisini suçlu hisseder
 • Damodar sarhoş bir halde Arçu’nun evine gelir
 • Arçana Manav’ın 12 gün sorna evleneceğini öğrenir
 • Vişali’ye görücü gelir
 • Vişali görücüleri evden kovar
 • Satiş Rasşmi ile konuşur
 • Satiş Rasmi’den delil almak isterken Aşfin gelir

Detaylar Baş Tacım 55. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 55 Bölüm Özeti;

Satiş Manav’ın iş yerine gelmesi ile başlar. Manav karşısında eski bacanağını görünce şaşırır. Satiş zengin olduğunu ama Manav kadar büyük bir insan olmadığını, zira Manav ve Arçana hep başkaları için yaşadığını, başkalarının mutluluğu için kendi mutluluğunu terk ettiklerini söyler. Bir gün yeniden bir olacaklarını, o günü iple çekeceğini söyleyip ayrılır.

Baş Tacım 55 bölüm özeti Başlıyor!

Arçana, Manşu’nun odasına gelir. Manşu’ya meyve getirir. Manşu yüzüne bakmayınca Arçana şöyle der.

“Biliyorum yenge benim burada olmam seni rahatsız ediyor. Ancak başka gidecek kapım yok. bundan sonra sana ben bakacağpı9m. Sana yardım edeceğim!”

Dediği sırada Manşu konuşmak ister. Arçana yanlışlıkla Manşu’ya “Şiravani seni dinlemiyorum” sözleri ağzından birden çıkar. Arçana çok kötü olur. Zira hala kendisini Manav’ın evinde, Şiravani’nin yanında zannediyor.

Varşa odasında sessiz ve üzgün bir şekilde otururken Satiş gelir. Neden üzgün olduğunu sorar. Varşa da Bhavna’ya ulaşamadığını, kendisi yüzünden evdeki herkesin dağıldığını, bütün bunlara kendisinin sebebiyet verdiğini söyleyip, Varşa kendisini suçlar. Satiş konuşurken babası gelir. Ortada büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu, Bhavna öfkesiyle hareket ettiğini, o sebeple siniri geçene kadar üzerine gitmemek için kafasını dinlemek maksadıyla evden ayrıldığını açıklar.

Damodar zil zurna sarhoş bir halde Arçana’nın evine gelir. Arçu onu sarhoş bir halde görünce şok olur. Damodar eski gelini Arçana’ya neden oğlundan boşandığını tekrar tekrar sorar. Ona daha önce Manav’dan boşanırsa içki içmeye yeniden başlayacağı konusunda uyardığını, şimdi yeniden içmeye başladığını açıklar.

Baş Tacım 55. Bölüm Özeti (16 Ağustos Pazartesi) - Damodar Sarhoş Halde Arçu'nun Evine Gelir

Laf arasında Manav’ın 12 gün sonra Şiravani ile düğünü olacağını söyleyince, Arçana’nın kalbi yerinden çıkacak gibi olur. Damodar daha fazla dayanamaz ve olduğu yere düşer. Hemen eve doktor çağrılır. Doktor karaciğerlerin bitmek üzere olduğunu, bir an evvel içkiyi bırakması gerektiğini açıklar. Vinod hemen Manav’ı arayıp Damodar’ın içkili bir halde eve geldiğini, evde bayıldığını, başında doktor olduğunu söyler. Manav Vinod’un söylediklerini duyunca şok olur.

Manav, Solu’nun evine gelir. Manav babasına kızar. Lakin Arçana ona kızmamasını söyler. Arçana, Manav’a Damodar’ın bugün kedilerinde kalmasını, iyileşince onu getireceğini söyler. Solu da Manav’ı akşam yemeğine davet eder.

Yemek sonrasında Arçu ile Manav konuşma fırsatı bulur. Arçana 12 gün sonra evleneceğini duyduğunu söyler. Manav da üzgün bir şekilde kader kendisine hep acı verdiğini söylerken, Arçana da artık geçmişinde yaşayacağını dile getirir.

Baş Tacım 55. Bölüm Özeti

Satiş’in ofisine Varşa’nın eski ev arkadaşı aynı zamanda iş yerinde birlikte çalıştığı Raşmi gelir. Aşfin’in ofisinden olduğunu söyleyince, Satiş hemen onun yanına gider. Aşfin’in sahtekar biri olduğunu, sözünde durmadığını açıklar. Satiş de gerçekleri söylemesi ve kanıtlar getirmesi halinde ona bir şans vereceğini söyleyince, Raşmi tüm kanıtları getireceğini söyler.

Acit annesinden para koparmak için 10 lakh para ister. Rasika ne yapacağını sorunca arkadaşının işine ortak olacağını, ona güvenin tam olduğunu söyler. Rasika para vereceğini söyler. Laf arasında Acit şöyle der.

“Artık Vandu ile işimiz bitmedi mi? Onu görmek istemiyorum bu evde!”

Dese de Rasika hala onunla işi bitmediğini, şimdilik eve hizmetçi gibi çalıştığını, sabredip beklemesini ister.

Savita Damodar’ın yanına gelir. Arçana “anne hoş geldin” dese de Savita Arçu yok gibi davranır. Kocasına kızıp, kendisini takip etmesini, insanları da rahatsız etmemesini ister. Arçana bir gece kalmasını istese de Savita, Damodar’a öfkeyle bakıp “Beni takip et” diyerek sert çıkar.

Baş Tacım 55. Bölüm Özeti (16 Ağustos Pazartesi) Vişali Görücüleri Kovar

Savita gittikten sorna Arçana odasına gidip ağlar. Solu kızının yanına gelip neden ağladığını sorar. Arçana da şöyle der.

“Eski kaynanam Savita’nın bana karşı öfkesini anlayamıyorum. Ben ondan her zaman iyilik gördüm. Şimdi bana kızması çok zoruma gidiyor!”

Diyerek annesine içini döker. Solu da “Boşanma kararı almak zor. O kararı hayata geçirip sonuçlarına katlanmak iste çok daha zordur” diyerek Savita ve ailesini unutmasını ister.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Savita komşularına sataşa sataşa eve girer. Manav neden öfkeli olduğunu annesine sorar. Savita da sinirle artık evde Arçan’nın adını duymak istemediğini, bu evde yaşamak istemeyen Arçana’nın, kimsenin kalbinde yaşamasına izin vermeyeceğini, Şiravani artık evin gelini olduğunu, Arçu’nun yerini aldığını, Arçu’yu da ilk unutan kendisi olacağını herkesin içinde açıklar.

Rasika, Solu ve ailesini sinir etmek için Solu’nun evine gelir. Kızına bakmaya geldiğini, Arçana boşandıktan sonra herkes onunla ilgileneceği için kızı Manşu’nun garip kalmasına izin vermeyeceğini söyleyip herkesi yeniden sinir eder. Vinod Rasika’ya bağırır.

Şiravani mutfağa gidip, iş yapmaya çalışır. Savita’nın bir şey isteyip istemediğini sorar. Savita “Git kızım sen odana” diyerk adeta mutfakta iş yapamayacağını bildiği için onun iş yapmasını istemez. Şiravani Arçana, Manav’ın desteği ve sevgisi ile herkesi etkilediğini, aynı desteği istediğini söyler. Savita da “Sevgi verilmez alınır. Saygı ise alınmaz, kazanılır” diyerek Şiravani’nin bu işin üstesinden gelemeyeceğini dolaylı yoldan söyler. Şiravani de Manav’ın sevgisini alıp, saygısının kazanacağını düşünür.

Raşmi, Satiş’i arayıp akşam otele gelmesini, ona bazı bilgiler vereceğini söyler. Arçana da akşam Manav’ı arayıp Damodar’ın sağlını sorar. Savita, Manav ile Arçana’nın telefonda konuştuğunu duyunca Manav’ın elinden telefonu alıp, Arçana’ya bir daha aramamasını sert bir dille söyler.

16 Ağustos Pazartesi Baş Tacım Özeti

16 Ağustos Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 16 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Satiş otele gidip beklerken, arkasında bir el uzanır. O kişi gizlice beklediği kişi Aşfin’dir. Satiş ile Aşfin oturup konuşurlar. Satiş açıkça Varşa’nın doğru söyleyip söylemediği konusundan yemin etmesini ister. Ancak Aşfin yapmaz. Kendisi de Urmila ile olan ilişkisinin bozulmasını istemediğini açıklar.

Satiş eve gidip Aşfin ile olan meseleden daha doğrusu Aşfin, Raşmi’yi nasıl kandırdığını öğrendiğini açıklar. Varşa da Satiş ile birlikte olduğu sürece insanların ne dediğini umursamadığını açıklar.

Şiravani’nin babası düğün hazırlıklarına başlar. 10 gün sonra resmi olarak kızı Şiravani ile Manav’ın evleneceğini Daşmug ailesine bildirir. Damodar baba da Manav’ın yanına gidip hala Arçana’ya dönmek için 10 günü olduğunu dile getirir.

16 Ağustos Pazartesi Baş Tacım Özeti - Aşfin Satiş'in tuzağına Düşmez

Mahalle den çöpçatanlık yapan kadını Solu’nun tek evlenmeyen kızı Vişali için bir kısmet bulduğunu söyler. Ancak Vişali, gerek Arçana ablasının evliğini, gerekse Varşa’nın evliğini görünce evlenmekten vaz geçtiğini açıklar. Arçu kardesini ikna edip, tüm evliliklerin böyle olmadığını, en azından talip olan çocukla oturup konuşmasını ister. Vişali da ablasının ısrarı ile kabul eder.

Arçana Savita’nın kendisine verdiği tüm altınları Manav’ın geçici olarak çalıştığı dükkana götürüp telsim eder. Damodar babanın hastalığında para ihtiyaçları olacağını, bunu harcamasını ister. Arçana sanki Manav’a son defa bakıyor gibi uzun uzun bakıp ayrılır.

Vişali kendisine gelecek olan görücüler için hazırlanır. Arçana ve Vişali damat ile konuşur. Damat adayı Varşa’ya ne olmak istediğini, evlendikten sonra ne yapmak istediğini sorar. Varşa ile damat adayı konuşurken, Damat adayının babası Arçana’nun yakın zaman da boşandığını duyunca, oğluna bu aileden kız almayacağını söyler. Bu Arçana’nın içini çok acıtır. Vişali, damat adayının babasına ağzına gelen lafları bir bir sayar. Evlenmek istemiyorum deyip adamları kovar.

Manav, Savita’nın Arçana’ya verdiği altınları teslim eder. Savita sinirlenir. Bu ailelerine yapılan saygısızlık olduğunu söyler. Savita Vandu’yu da alıp Arçu’nun evine gider. Kendisine verdiği hediyeyi geri vermek adetlerine aykırı olduğunu, bu ailelerine karşı saygısızlık olduğunu söyler. Arçan da özür diler. Her ikisini de içeri buyur eder.

Devamı Baş Tacım 56. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 55. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 55 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 55. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 16 Ağustos Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 55 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

14 Yorum

  1. ağzımı bozmak istemiyorum. Bu bölüm izlemende yazılmıştır. Ya youbersin bizim içeriklermizi alıp okuyup bizden faydalanıyorsun yada rakip site çalışanızın burayı sabote etmeye geliyorsun. Lütfen kendi çöplüğüne git

 1. Filizcim iki özet çok güzel olmuş ellerine emegine saglik ýeni özetleri bekliýorum janym iýi günler

  1. ay canım teşekkür ederim. Bugün bir tane daha yazacağım. Sanırım akşam 7 olmadan yayında olur.

 2. Hosh buldum Filiz abla nasilsiniz iyi akshamlar abla UMUT abi buraya hala geliyomu ve digerleri Gunay ice Ecem Gizem Hayat okyanus Aynur Gokhan Aleyna bunlary arayorum malisef bulamiyorum siz bilyorsunuz dur tabiki

 3. 555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555cok it olmus
  Orazi sana hediye aldim👖👕🚬bunlar sana

 4. selam arkadashlar nasilsiniz iyi gunler dilerim hepinize Filiz abla nasilsiniz iyi gunler sizede Filiz anlatamadum galiba ben sizide gercekden buraya eskilerden kim var umut abi Gunay Gizem Hayat okyanus Aynur Gokhan Aleyna bunlary arayorum demishdim nolur yardimci olun lutfen,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu