Baş Tacım

Baş Tacım 58. Bölüm Özeti (19 Ağustos Perşembe) Arçana Evi Terk Etti! – 1 Yıl Sonra

Baş Tacım 58. bölüm özeti 19 Ağustos Perşembe. Arçana Evi terk eder. Dizi de zaman atlaması olur. (Bir yıl sonra) Detaylar Baş Tacım 58. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 58. Bölüm Özeti)

 • Vaşali yeni damat adayı ile görüşür.
 • Vaşali damat adayı ile evlenmeye karar verir
 • Varşa kaynanası ile kavga eder
 • Satiş Varşa’ya tokat atar
 • Varşa evi terk eder
 • Rasika Manşu’nun yeni evinin anahtarını getiri
 • Manşu ve Vinod, Solu’nun evinden taşınır
 • Şiravani, Arçu’nun evine gelip, Varşa ile Satiş’in kavga ettiğini açıklar
 • Manav Şirava’nini Arçu’ya laf söylediğini öğrenince Şiravani’ye kızar
 • Şiravani düğün günü kaçar
 • Arçana Manav ile yeniden evlenmek istemez
 • Arçana evi terk edip Mumbai’ye gider

Detaylar Baş Tacım 58. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 58 Bölüm Özeti; Bölüm Arçu’nun Manav’ı pazar yerinde araması ile başlar. Ne yazık ki Arçu Manav’ı pazar yerinde bulamaz. Bay Grish kızının görmeye, Savita’nın evine gelir. Manav’ın boşandığını, bir kaç gün sonra da damadı olacağını, hazırlıklara başladığını söyler. Herkesin yüzünde sahte bir tebessüm vardır.

Baş Tacım 58 bölüm özeti Başlıyor!

Solu’nun evine Vaşali için görücü gelir. Vaşali kendisi ile evlenecek olan damat adayı ile görüşür. Damat adayı gelecekte eşi olacak kişiden beklentilerini tek tek sayar. Sonrasında Vaşali’nin hayat tarzını sorar. Vaşali uyumlu cevap verince, damat adayı ailesine gidip Vaşali’yi beğendiğini açıklar. Bunun üzerine Arçu hemen Vaşali’nin odasına gidip, çocuğu beğenip beğenmediğini sorar. Vaşali önce derin derin düşünür. Daha sonra çocuğu beğendiğini açıklayınca, Arçu hemen Solu’ya haber verir. Herkes bu haberi duyunca çok mutlu olur.

Manav, Taru’un yanında. Babası Damodar’ın son arzusunu nasıl yerine getireceğini bilmediğini, Arçu ile konuşmak istediğini ama Arçana onunla Şiravani meselesinden dolayı konuşmadığını, işin içinden çıkamadığını açıklar. Tarun, Şiravani’yi kurtarmak isterken babasını ve Arçu’nun hayatını mahvettiğini söyler.

Baş Tacım 58. Bölüm Özeti (19 Ağustos Perşembe) Arçana Evi Terk Etti! - 1 Yıl Sonra
Baş Tacım 58. Bölüm Özeti (19 Ağustos Perşembe) Arçana 1 Yıl Sonra Eve Döner

Manav işleri yoluna koymak için bu zamana kadar kapalı olan tamirhaneyi açmak için Dharmesh’un yanına gider. Zira ondan aldığı borcu ödeyemediği için dükkanı kapalıdır. Dharmesh ise Manav’ın dükkanı çoktan başkasına pazarlamıştır bile. Manav Dharmesh’un yanına gidip bu zamana kadar biriktirdiği parayı verir. Ancak Dharmesh parasının tamamını ister. Bay Grish’in damadı olduğunu, kolayca para bulabileceğini, ondan istemesinin yeterli olduğunu söyler.

Varşa, Satiş ile mantık evliliği yapsa da Satiş’in davranışlarına Varşa aşık olur. Ona karşı açık açık düşüncelerini paylaşır. Sonrasında Varşa ile Satiş Solu’nun evine gelir. Varşa, Vaşali’nin görücülerinin geldiğini ve yakında evleneceği yönünde kardeşini utandırır. Vaşali’nin de hemen yüzü kızarır.

Tüm aile hep birlikte yemek yerken, Manşu’nun telefonu çalar. Arayan Rasika’dan başkası değildir. Rasika evin tüm işleri bittiğini ve Solu’nun evine anahtarı getirmeye geleceğini, Vinod ile birlikte Solu’nun evinden böylelikle çıkacağını söyler.

Manav gece düşüncelere dalar. Savita oğlunun yanına gelip ne düşündüğünü sorar. Manav da Arçu ile konuşmak istediğini ama Arçana yüzüne bile bakmadığını söyleyince, Savita’ın aklına “Manav ile bir daha konuşma” dediği gelir. Savita bir taraftan, Manav bir taraftan iki göz iki çeşme ağlar.

Baş Tacım 58. Bölüm Özeti

Bay Grish, Şiravani’yi Savita’nın evine getirir. Manav’ın evde olup olmadığını sorar. Savita akşam geleceğini söyleyince, bay Grish eve gelince haber etmesini, kendi ailesi ile Manav’ı tanıştırmak istediğini söyleyip ayrılır.

Damodar herkes dışarıdayken, arkadaşını telefonla arar. Bu sırada Savita bay Grish’i uğurlayıp eve döner. Kocası Damodar’ın şu sözlerini duyar.

“Yönetmen bey ben baş rol oynamak istemiyorum. Zira bu dünyada artık sayılı günlerim kaldı. Bana ara bir rol verirseniz sevinirim!”

Savita bunu duyunca şok olurken, Damodar telefonu kapatınca arkasında ki Savita’yı görür. Savita kiminle konuştuğunu sorgular. Ancak Damodar yalan söyler. Savita mutfağa gidip için için ağlar. Damodar onu mutfakta ağladığını görünce gerçeği açıklamak zorunda kalır.

“Doktor sayılı günlerimin kaldığını söyledi. Bu dünyada bir isteğim var. O da Arçana ile Manav’ın yeniden evlenmesidir!”

Urmila eve gelir. Bhavna doktorun ne dediğini sorar. Urmila hamile olduğunu açıklayınca herkes şok olur. Ne yapacağını bilemediğini söyler. Bhavna da bu durumu Aşfin’e söylemesini, yeniden bir araya gelmelerini, kısaca affetmesini söylerken içeri Varşa girer. “Ne yani siz şimdi Aşfin’i affedecek misiniz?” Diyerek tepki gösterir. Bhavna ile Varşa tartışmaya başlayınca, Urmila Satiş’i arayıp hemen eve gelmesini ister.

Baş Tacım 58. Bölüm Özeti (19 Ağustos Perşembe) Satiş Varşa'ya Tokat Attı
Baş Tacım 58. Bölüm Özeti (19 Ağustos Perşembe) Satiş Varşa’ya Tokat Atar

Solu’nun evine Rasika gelir. Evlerinin tamamlandığını, istelerse hemen taşınabileceklerini açıklayınca, Manşu (Annesi ile yaptığı plan gereği) hemen dairelerine taşınmak istediğini söyler. Vinod da bu kararı birlikte vermeleri gerektiğini, tek başına bu kararı veremeyeceğini söyleyip, karşı çıkınca Manşu “Bu evde bir dakika daha kalamam” der. Vinod ile Manşu herklesin içinde tartışmaya başlayınca, Solu astım krizi geçirir. Herkes Solu’nun başına toplanır.

Solu kendisine geldikten sonra Vinod’un yanına gidip evden ayrılmasını, aradaki gerginliğin sona ermesini ister. Vinod da Vaşali’nin düğününden sonra ayrılmayı düşündüğünü, birden ayrılmak istemediğini söylese de Solu, kimseyi üzmeden gitmesini ister.

Acit gündüz içki içip sarhoş olur. Yeni girdiği işte arkadaşları tarafında dolandırıldığını söyler. Rasika 25 Lakh parasını heba ettiğini söyleyince, Acit sinirlenir. Annesine vurmaya çalışır. Vandu araya gidip, kaynanasını korur. Acit şöyle der.

“Ben annemden böyle öğrendim!”

Rasika bu zaman kadar oğluna iyi bir ahlakla yetiştiremediğini, tokadın karşısında ki kişi olması ile anlar. Lakin iş işten çoktan geçmiştir.

Satiş eve gelir. Urmila, gelin ile kaynana arasında ki sıkıntıyı çözmesini ister. Bhavna, kendisini haklı çıkaracak şeyler öne sürerken, Varşa da kendisini haklı çıkaracak argümanları öne sürer. Satiş sonunda dayanamaz ve Varşa’ya tokat atar. Varşa Satiş’e şöyle der.

“Sen de anneni bu meselede haklı görüyorsun. Beni anlamayan kişilerle bu evde bir dakika bile yaşayamam!”

Diyerek evden çıkar. Manav ile Tarun da Damadar’ın hastalığını tedavi edecek doktor bulduklarını, Satiş’in bu konuya sponsor olmasını istedikleri için Satiş’in evine gelirler. Kapıda Varşa ile Manav karşılaşır. Varşa bir şey demeden oradan ayrılır.

Bay Grish evde bir parti verip akrabalarına damadını tanıtmak ister. Ancak Manav partiye gelmez. Zira Damodar’un hastalığına çare olmak için Satiş’in evine gitmiştir. Şiravani Manav’ı arasa da Tarun telefona çıkar. Dadmaor’un hastalığı ile ilgili görüşmeye geldiklerini, ancak Varşa ile Satiş’in kavgalarını ayırdığını söyleyip telefonu kapatır. Şiravani de babasının davetine gelmediği için sinir olur. Bu sırada Manav da Varşa’nın öfkeyle karar vermemesini, Satiş her zaman onu desteklediğini söyleyip ikna etmeye çalışır. Lakin Varşa sinirle taksiye binip oradan uzaklaşır.

Rasika, Manşu’yu arayıp Solu’nun evine ne aldıysa hepsini almasını, onları dımdızlak bırakmasını ister. Manşu da gidip televizyonu arabaya koymasını söyler. Vaşali sinir olur. Manşu’nun eve aldığı her şeyi yüzüne atar.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Vinod ile Manşu evden ayrılır. Bu sırada Varşa gelir. Herkes Varşa’nın tek başına ve habersizce gelmesine şaşırır. Ancak Varşa onları özlediğini, bir kaç gün burada kalacağını söylerken, Şiravani gelir. Arçana Şiravani’nin gelmesine çok şaşırır. Şiravani de Manav ile bir gün sonra evleneceğini ama hala Varşa’nın Satiş ile olan kavgasını çözmeye çalıştığını söyleyince, evdeki herkes Varşa ile Satiş’in kavga ettiğini anlar. Şiravani, Varşa’yı tehdit edip, Manav’ın üzerinden ellerini çekmesini isteyip ayrılır.

Varşa’nın Satiş ile olan meselesini Solu ve ailesi öğrenince, Varşa sinirle Manav’ı arayıp, Siravani gelip Arçu’ya kızdığını, Satiş olan meselesini herkse anlattığını, bu hakkı kimden aldığını açık açık sorar. Manav sinirlenir. Manav o sinirle hemen Bay Grish’in evine gider.

“Sen ne hakla Arçu’nun evine gidip ona kızarsın! Satiş ile Varşa’nın meselesini hangi hakla oradaki insanlara açıklarsın. Ben seni ortada bırakmamak için evleniyorum. Eğer duymak istediğin buysa, ben seni hiç bir zaman sevmedim. Hiç bir zaman da sevmeyeceğim. Ben Arçu’yu sevdim. Ömrümün geri kalan günlerini de onu severek geçireceğim!”

Ertesi gün Manav düğün için hazırlanır. Düğün yerine gelir. Manav Şiravani’yi beklerken Şiravani’nin mektup bırakıp gittiği haberi gelir. Manav hemen odasına gider ve mektubu okur.

“Damodar çok zor durumda. Bu halde evlenmek istiyorum. Manav’a yük olmak ise hiç istemiyorum. Manav ancak Arçana ile mutlu olabilir. Beni bırakın hayatınızdan gideyim. Ancka ben gittikten sonra bebeğime siz bakın. Annesi ve babası siz olun. O bir ailede sevgi ile büyüsün. Ben buralardan gitmediğim sürece bu meselde hiç bir zaman kapanmayacak!”

Bu mektubu okurken Arçu gelir. Arçana Şiravani kendisini aradığını, düğünü terk edeceğini söylediğini haber eder. Ancak geç kaldığını da anlar. Savita da Şiravani’nin isteğini açıklar. Manav ile yeniden evlenmesini ister. Manav’a sindur verip, Arçu’nun alnına sürmesini ister. Arçana şok olur.

19 Ağustos Perşembe Baş Tacım Özeti

19 Ağustos Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 19 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Manav, Arçu’ya sindur süreceği sırada Arçana geri adım atar. Manav ile Şiravani mutlu olabileceklerini, artık Manav’dan ömür boyu ayrıldığını, gidip Şiravani’yi bulmaları gerektiğini söyler.

19 Ağustos Perşembe Baş Tacım Özeti - Şiravani Düğünden Kaçar
19 Ağustos Perşembe Baş Tacım Özeti – Manav ile Arçu, Şiravani’yi tren İstasyonunda bulur

Manav ile Arçu Şiravani’yi tren istasyonun da bulur. Manav dün Varşa’nın aramasından sonra sinirle Şiravani’ye söylediği sözlerden dolayı özür diler. Arçu, Şiravani’yi alıp düğün yerine getirir. Arçana herkese açık açık buralardan gideceğini açıklar.

Arçana, Manav’dan ayrıldıktan sonra kimseye söylemeden gelen ilk trene biner. Tren Mumbai’ye gittiğini yolda fark eder.

Bir Yıl Sonra

Evde hummalı bir hazırlık var. Arçana Mumbai’den geri dönecektir. Solu evdeki herkese iş buyurur. Satiş’in gelip gelmeyeceğini sorar. Varşa da bilmediğini söyler. (Anlaşılan hala araları bozuk)

Vinod, Arçu’nn eve gelmesini karşılamak için Solu’nun evine gelir. Arçana da tren de arkası dönüktür. Aynı tren de Manav da vardır. Adamın biri Arçu’yu rahatsız eder. Ancak Manav araya girer. Lakin Manav Arçana’nın yüzüne bakmadığı için onu göremez. Arçu da Manav’ı fark etmez.

Devamı Baş Tacım 59. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 58. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 58 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 58. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 19 Ağustos Perşembe günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 58 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu