Baş Tacım

Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) Manav’ın Patronu!

Baş Tacım 59. bölüm özeti 20 Ağustos Cuma. Arçana yönetici olarak girdiği tamirhane de Manav ile karşılaşır! Detaylar Baş Tacım 59. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 60. Bölüm Özeti (21 Ağustos Cumartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 59. Bölüm Özeti)

  • Arçana bir yıl sonra annesinin evine döner
  • Arçana yolda ağlayan bebeği kucağına alıp uyutur
  • Arçana daha sonra o bebeğin kimliğini öğrenir (daha sonra)
  • Arçana Satiş’in vasıtası ile şirkete yönetici olur
  • Arçu şirkette Manav ile karşılaşır
  • Dharmesh ile Vaşali nişanlanır
  • Manav ile Arçu konuşur
  • Rasika her şeyini kaybeder

Detaylar Baş Tacım 59. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 59 Bölüm Özeti; Arçana taksi ile bir yıl sonra eve dönmesi ile başlar. Arçana içeri girince, herkes onu kapıda karşılar. Komşular sırf Arçana gelecek diye hazırlanmıştır. Solu hemen kızına sarılır. Manohar ise baba olduğunu, kadınlar gibi ağlayamadığını ama bugün ağlayacağını söyler. Arçana sırası ile herkes ile kucaklaşır.

Vinod kızı Punni ile yeni evladı Ruchi ile gelmiştir. Arçana, Vinod’un evladını ilk defa gördüğü için onu sever. Bu arada Punni araya girip kardeşi olduktan sonra kimse onunla ilgilenmediğini söyleyip küser. Hemen Arçu Punni’yi çok sevdiğini ve onu çök özlediğini söyleyip, yeğenine sarılır.

Baş Tacım 59 bölüm özeti Başlıyor!

Varşa ile Arçana odada bir ara yalnız kalır. Arçana Varşa’nın evlilik hayatını sorsa da Varşa kaçamak cevap verip odadan çıkar. Bu sırada içeri Varşa girer. Ablasına sarılır. Onu çok özlediğini söylerken, Solu içeri elinde tepsi ile gelir. Yoldan geldiğini, aç olması gerektiğini söyler. Arçana bir yılın ardından yeniden bir aile hayatına sahip olur.

Ertesi gün tüm aile Vaşali’nin töreni için hazırlık yapar. Punni halasına şöyle der.

“Varşa halam evlenirken Manav eniştem gelmişti. Şimdi Vaşali halam evleniyor. Manav eniştem yine gelip bana tatlı verecek mi?”

Diye sorunca, Arçana çaktırmadan durumu idare etse de Arçu’nun arkasında duran Solu ve diğer aile üyelerinin moralleri bozulur. Arçana Manav’ın şeker verdiğini, hemen getireceğini söyleyip dışarı çıkar. Evin karşısında tatlı dükkanına gider.

Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) Arçana Eve Döner
Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) Arçana Bir Yıl Sonra Eve Döner

Bu sırada Manav kucağında Saçin ile birlikte Arçu’nun evinin önüne gelir. Arkadaşı hep buradan geçerken neden durduğunu sorar. Manav da Arçu’nun evi olduğunu söyler. Manav’ın arkadaşı içeri girip onlarla konuşmasını istese de Manav artık aralarında bir bağın kalmadığını açıklar. Manav’ın arkadaşı Arçana’nın nereye gittiğini sorar. Lakin Manav bilmediğini söyler. Bu sırada telefonu çalar. Kucağında ki Saçin’i arkadaşına verir.

Saçin adamın kucağında ağlamaya başlar. Bu sırada Arçana tatlıcı dükkanından şeker alıp eve dönerken, çocuğun (Saçin) ağladığını görünce hemen adamın yanına gelip bebeği susturabileceğini söyler. Adam da Saçin’i Arçana’ya verir. Arçana adama arkası dönük bir şekilde ayaküstü Saçin’i uyutmaya çalışır.

Manav telefonla konuştuktan sonra arkadaşının yanına gelir. Saçin’in nerede olduğunu sorar. Arkadaşı da Saçin’i uyutması için yanında ki kadına verdiğini söyleyince Manav kızar. Yabancıya çocuk mu verilir? diye sert çıkar. Arkası dönük olan kadının (Arçana) yanına gelir. Tam Saçin’i isteyeceği sırada Manav’ın telefonu bir kez daha çalar.

Manav arkadaşına yabancı kadından Saçin’i almasını isteyip oradan uzaklaşır. Manav’ın arkadaşı da Saçin’i ister. Saçin ise bu sırada mışıl mışıl uyur. Arçu evine gider. Manav telefonla konuşmasını kısa kesip, Saçin’in yanına geldiğinde onun uyuduğunu görünce şaşırır.

Arçana eve girince yüzündeki gülümsemeyi annesi Solu fark eder. Arçu da yolda bir bebeği ayaküstü uyuttuğunu, sanki o bebekle arasında bir bağ var gibi hissettiğini açıklar.

Baş Tacım 59. Bölüm Özeti

Vinod odada yalnız başına ağladığını gören Arçu, onun yanına gider. Manşu’yu ve bu evde onunla olmayı çok özlediğini söyler. Arçana da her şeyin ilacı zaman olduğunu söyleyip abisini sakinleştirir.

Varşa evde hazırlık yaparken Satiş gelir. Herkes Satiş’in gelmesine çok şaşırır. Varşa, Satiş’in arkasından gelen biri var mı diye hemen kapıya yönelir. Satiş bunu fark edip şöyle der.

“Kimse gelmedi. Sadece ben varım!”

Varşa bir umut kaynanası Bhavna’nın geleceğini düşünse de onun gelmediğini görünce yine canı sıkılır. Akşam Satiş ile Varşa geçmişten bahsederler.

“Bu kısımda oldukça fazla olay var. Hepsi de geçmişte yaşanan olaylar. Urmila, Varşa evi terk ettikten sonra onu yeniden Satiş’in yanına getirse de Bhavna, Varşa ile aynı evde kalamayacağını söylemesi üzerine Varşa evi terk ettiğini anlatan olaylar ekrana gelecek.”

Vaşali’nin evleneceği kişi ve ailesi gelir. Herkes kapıya çıkar. İzleyenler ise büyük bir şok yaşar. Zira Vaşali en son anlaştığı damat adayı ile değil, tefeci Dharmesh damatlık giyip Solu’nun evine gelir.

Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) Manav'ın Patronu
Baş Tacım 59. Bölüm Özeti (20 Ağustos Cuma) Arçana Manav’ın Patronu Olur

Solu ve ailesi damat ve ailesini karşılar. Satiş damat ile geçmiş olaylardan bahseder. Dharmesh, Vaşali’yi nasıl istediğini anlatır. Vaşali başkası ile evleneceğini duyunca Manohar ve Solu’nun önünde Vaşali’yi sevdiğini söylediğini ama Vaşali evlenmeyi kabul etmediğini, kendisi başka bir kızla evlenirken, Vaşali düğünü basıp evlenmeye hazır olduğunu tek tek anımsar.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Savita Manav’a bir sonraki gün eve gelmesini, ona Saçin için dışarı çıkacaklarını söyler. Manav’a yarım gün iş yerinden izin almasını ister. Ertesi gün Manav başındaki şefin yanına gider. Şefe yarım gün izin ister. Ancak Şef izin vermez. Zira kendisi de orada bir çalışan olduğunu, başında patronları olduğunu söyleyip Manav’ı ofisinden gönderir. Manav iş yerindeki arkadaşı ile sohbet eder. Şefin izin vermediğini söyleyince, arkadaşı yeni patrondan izin almasını ister.

Manav ne olursa olsun yeni patrondan izin almak için gider. Ancak görevli randevusu olmadığı için içeri almaz. Manav bir boşluktan yararlanıp içeri girer. Arkası dönük bir bayanı görünce evladı için yarım gün izin ister. Bayan arkasını dönünce Manav şok olur. Zira yeni patronu Arçana’dır.

Manav karşısına eski eşi Arçana’yı görünce şok olur. Uzun uzun birbirlerine baktıktan sonra Manav’ın şefi gelir. Manav’ı içeriden zorla atacağı sırada Arçana, Manav’ın izin talebini onayladığını söyler. Manav bunun üzerine şef ile birlikte odadan çıkar. Manav üzerindeki şok atlatmaya çalışırken, Arçana da Satiş’in mevzuyu bildiği halde neden Manav’ın çalıştığı iş yerine kendisini yönetici olarak atadığını merak eder.

Varşa ile Vaşali de Arçana gelir gelmez Dharmesh’in iş yerlerinden birinde yönetici olarak çalışmaya başlamasına çok sevinirler. Arçana hemen Satiş’e durumu aktarır. Satiş de iş yeri kendisine ait olmadığını, Dharmesh’un olduğunu söyler. Arçana Manav’ın çalıştığı iş yerinde yönetici olmak istemediğini dile getirince, Dharmesh düğün sonrasında o pozisyon için personel bulana kadar çalışmasını rica eder. Arçana da bu pozisyon dolana kadar çalışmaya söz verir.

20 Ağustos Cuma Baş Tacım Özeti

20 Ağustos Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 20 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Arçana Manav’ın işten çıkıp eve doğru gittiğini görünce onun peşinden koşar. Arçana bir yıl aradan sonra Manav’ın çalıştığı iş yerini bilmeden buraya geldiğini, bu konuda kendisinin hiç bir suçu olmadığını açıklayıp özür diler. Manav ise özür dilemesine gerek olmadığını, okuyup yönetici olduğunu söyler.

Arçana mevcut durumu hakkında bilgisi olmadığını söyledikten sonra mesele Saçin’in oğlu mu? yoksa kızı mı? oldu diye sorar. Manav da oğlan olduğunu, adını Saçin koyduklarını söyleyince, Arçana “resmi varsa bakabilir miyim?” der.

20 Ağustos Cuma Baş Tacım Özeti - Rasika Fakir Biri Olur
20 Ağustos Cuma Baş Tacım Özeti – Rasika Fakirleşmiştir

Manav cüzdanından resmi çıkarırken, Arçu’nun saçı Manav’ın yüzüne değer. Arçu ile Manav birbirlerine bakarlar. Manav Saçin’in resmini gösterince, Arçana şok olur. Manav’a geçen gece Saçin’i yolda uyuttuğunu söyleyince, Manav hemen arkadaşı yabancı bir kadına Saçin’i verdiği olayı hatırlar. Bu sırada Savita arar. Saçin sesini duymak istiyor der. Manav, Saçin’in sesini Arçu’ya dinletir.

Manav eve gider. Savita patronu izin verip vermediğini sorar. Manav da yardım değil bir gün izin verdiğini söyleyince Savita patronu için dua eder. Varşa, Vaşali’nin düğünü için davetiye gönderilen kaynanası Bhavna’yı ayrıca kendisi de çağırmak ister. Bizzat Bhavna’nın evine gidip Vaşali’nin düğününe çağırır. Bhavna gelmeyeceğini söyler. Satiş’in babası Varşa’nın iyi bir gelin olduğunu, onu kırmamasını isteyince Bhavna geleceğini açıklar.

“Acit girdiği işler yüzünden hem dolandırılmış hem de Rasika’nın tüm mal varlığına ipotek ettirdiği için Rasika bir anda beş parasız, çulsuz biri olmuştur. Acit intihar etmek için bileğini kesse de Vandu onu ölümden kurtarmıştır. Acit’in yeniden hayata tutunması için elinden geleni yapmıştır.”

Rasika köhne bir evde Acit ve Vandu ile birlikte yaşar. Acit’in Vandu’ya verdiği parayı bulan Rasika, sinirle Vandu’yu dövmek ister. Ancak araya Acit girip annesi Rasika’ya karşı gelir. Vandu’ya el kaldıramayacağını söyler. Sevginin ve vefanın ne demek olduğunu Vandu’dan öğrendiğini ama kötülüğü de annesi Rasika’dan öğrendiğini söyler.

Arçana yemek yaparken tamirhanenin malzemesini almak için imza atacak kimsenin olmadığını öğrenince hemen evrakı imzalamak için trene biner. Tren çok kalabalıktır. Tren de bilet kesen görevli Şiravani’nin biletini sorar. Şiravani de Manav getireceğini söyler. Bir sonraki durak da Manav biletleri getirir. Görevli karı koca olduklarını ama soy isimleri farklı olduğunu söyleyince, Manav evli olmadıklarını açıklar. Arçana Manav ile Şiravani’nin evli olmadığını kendi kulakları ile işitir.

Devamı Baş Tacım 60. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 59. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 59 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 59. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 20 Ağustos Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 59 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu