Baş Tacım

Baş Tacım 60. Bölüm Özeti (21 Ağustos Cumartesi) Arçana Acı Haber Alır!

Baş Tacım 60. bölüm özeti 21 Ağustos Cumartesi. Arçana, Vişvasra’ın öldüğünü öğrenir. Manav da Vaşali’nin düğüne işçi sıfatıyla gelir! Detaylar Baş Tacım 60. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım Sonunun da Ne Olacak hakkında bilgi almak için tıklayınız.

=> Baş Tacım dizisi Oyuncu İsimleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 60. Bölüm Özeti)

  • Arçana Manav işle Şiravani’nin evli olmadığını öğrenir
  • Arçana neden hala evlenmediklerini öğrenmeye karar verir
  • Arçana Manav’ı arayıp pazar yerinde buluşurlar
  • Manav, Vişvasra’ın öldüğünü, bunda dolayı düğün yapamadıklarını söyler
  • Arçana Acı haberi alınca yıkılır
  • Vaşali’nin düğünü başlar
  • Manav düğüne Dharmesh’in işçisi olarak gelir
  • Tüm aile Manav’ı görünce şok olur

=> Baş Tacım 61. Bölüm Özeti (22 Ağustos Pazar) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Detaylar Baş Tacım 60. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 60 Bölüm Özeti; Satiş ile Manohar’ın konuşması ile başlar. Manohar TV de futbol karşılaşması hakkında damadı Satiş ile sohbet eder.

Arçana işlerini bitirip eve gelir. Annesine Manav ile Şiravani’nin evli olmadığını söyleyince Solu da şaşırır. Bu sırada Manav ile Tarun da sohbet eder. Yeni amiri Arçana olduğunu söyleyince, Tarun mutlu olur. Ancak Tarun Şiravani ile evlenmediğini Arçana’ya söylemesini ister. Lakin Manav Arçana’nın mutlu bir hayatı olduğunu, onun hayatını mahvetmek istemediğini söyler.

Baş Tacım 60 bölüm özeti Başlıyor!

Dharmesh kendi düğünü için hazırlanırken, ailesinin düğün için çok para harcamasından yakınır. Annesi de her gün değil, ömründe bir defa evladını evlendirdiği için harcadığını söyler. Bu esna evin hizmetçisi eski kıyafetle iş yaptığını gören Dharmesh neden eski kıyafet giydiğini, yeni kıyafet parası verdiği halde eski kıyafetle evden neden gezdiğini sorar. Hizmetçisi de köyünde felaket yaşandığını, parayı onlara gönderdiğini söyleyince, Dharmesh önce kızar. Daha sonra hizmetçisine hem yeni kıyafet için parası verir. Hem de köyü için yardım yapar.

Vaşali’nin evde düğün hazırlıkları devam ederken, Arçana balkonda derin düşüncelere dalar. Aradan bir yıl geçmesine rağmen Manav neden Şiravani ile evlenmediğini, bunun sebebi kendisi m?i yoksa başka bir şey mi? diye kafasında düşüncelere dalar. Solu meseleyi karıştırmamasını söylese de Arçana bu meselenin asıl sebebini öğrenmeye karar verir.

Manav annesine Solu’nuın en küçük kızı Vaşali’nin düğünü olacağını haber verince, Savita’nın canı sıkılır. Kendisine davetiye göndermediği için yakınırken, Şiravani de aralarında hiç bir bağın olmadığını, davetiye göndermeleri abes olurdu deyip karşı çıkar.

Baş Tacım 60. Bölüm Özeti (21 Ağustos Cumartesi) Arçana Acı Haber Alır

Arçana meseleyi kimseden öğrenemeyince Manav’ı aramak ister. Bir yıl önceki numarasını değiştirdiği için Manav’ın telefonunu arar. Şiravani bilinmeyen bir numara aradığını söyler. Manav da telefonu alıp açacağı sırada Arçana telefonu kapatır. Manav işleri olduğu için dükkana çağırabileceklerini söyleyip evden çıkar. Bilinmeyen numarayı aradığında karşısında Arçana’nın sesini duyunca şok olur. Arçana kendisi ile görüşmek istediğini, dediği yere gelmesini ister. Manav da geleceğini söyler.

Arçana pazar yerinde Manav’ın bekler. Manav gelince neden hala Şiravani ile evlenmediğini sorunca Manav şok olur. Zira bu bilgiyi sadece yakın çevresi bildiği için Arçu’nun bu bilgiye kısa sürede ulaşmasını hesap edememiştir.

Baş Tacım 60. Bölüm Özeti

Arçana üstüne bassa basa tren yolculuğu sırasında öğrendiğini, yalan söylememesini isteyince, Manav da düğün ritüelleri sırasında Vişvasra’ın (Manav’ın Amcası) öldüğünü, bundan dolayı düğünü yarıda kestiklerini söyler. Arçana bunu duyunca çok ama çok üzülür. Manav, kardeşi için düğün hazırlıkları yapması gerektiğini, şimdi gidip onlarla ilgilenmesini söyleyip, yoldan geçen bir taksi durdurup Arçu’yu taksiye bindirir.

Arçana eve adeta ölü gibi gelir. Etrafında ki düğün hazırlıklarını bile fark etmez. Bu esnada Varşa sonunda kaynanası Bhavna’yı Solu’nun evine getirir. Bir yıldır her ikisi de görüşmediği için bir yılın ardın tüm aile bir araya gelir.

Baş Tacım 60. Bölüm Özeti (21 Ağustos Cumartesi) Manav Hediyesini Verir

Solu kızı Arçana’nın moralinin bozuk olduğunu anlayınca bunun nedenin sorar. Arçana da Manav ile görüştüğünü, Vişvasra’ın öldüğünü söyleyince, Solu bunu bildiklerini ama düğün sırasında bu haberi vermek istemedikleri için kendisinden sakladıklarını açıklar. Arçana Vişvasra’ı kendi öz babası gibi sevdiği için bu habere yıkılır.

Manav, Arçu ile konuştuktan sonra eve gelir. İş arkadaşı akşam patronları Dharmesh’in düğünü olduğunu, düğüne giderlerse para bile alabileceklerini söyleyince Savita oğlu Manav’a gitmesi konusunda ısrar eder. Manav çocuğu Saçin’in gece boyu ateşlendiğini, gelmeyeceğini söylese de Savita para lafını duyunca Manav’ı zorla gönderir.

Arçana düğünde Rasika ve Acit’in gelmediğini görünce Manşu’ya, annesinin nerde olduğunu biraz da imalı bir şekilde sorar. Manşu sinirlenir. Annesinin başında geçenleri bilmiyor gibi alay ettiğini iddia eder. Ancak Arçana hiç bir şeyden haberi yoktur.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Dharmesh gelini almak için ata binmeye çalışsa da başaramaz. Zira fazla kilosunda dolayı atın üzerine binemez. Satiş görevliye bir masa getirmesini, Dharmesh daha rahat ata binebileceğini söyler. Damat Dharmesh de neden hala at geleneği devam ettiğin, araba varken buna gerek olmadığını söyleyip isyan eder.

Damaat ve ailesi düğünün yapılacağı yere ulaşır. Solu damadına aarti töreni yapar. Artık düğün başlamıştır. Varşa herkesi oynamaya davet eder. Bu sırada Dharmesh’ın dükkanında çalışan işçiler Dharmesh hediye getirdiklerini söyler. Dharmesh de işçileri yanına çağırır. Herkes Manav’ın Dharmesh’in yanında çalışan bir işçi olduğunu görünce şok olur.

Solu hediyesini verip hızla uzaklaşmak isteyen Manav’ı durdurup şöyle der.

“Hala bu ailenin bir evladısın. Sen de bizimle burada kal”

Ancak Manav, aralarında bir ilişki kalmadığını, işçilerin yanına gideceğini söyleyip ayrılır. Varşa da meseleyi Satiş’e sorar. Neden Manav’ın orada işçi olarak çalıştığını kendisine söylemediğini sorar. Satiş de Manav bunu özellikle istediğini ve bu konunun gizli kalmasını rica ettiğini açıklar.

Arçana işçilere yemek verir. Tam sıra Manav’a gelince Manav arkasını döner. Arçu da tabağı yere koyar. Savita eve erken gelmesi için telefon edince, Manav yemeği yemeden düğünden ayrılırken, Arçana tabağı da alıp Manav’ın peşinden gider. Kapıda onu yakalayıp, şöyle der.

“En sevdiğin yemek. Lütfen şimdi sana arkadaşın olarak rica ediyorum!”

Manav tüm tabağı bitirir. Manşu da bu sırada onları yan yana görünce “Eki aşklar bir arada” deyip dalga geçer. Ancak Arçana işçilerin patronu olduğunu, ayrıca Manav kendi ailesine bu zaman kadar sayısız iyilik yaptığını söyleyip, ağzının payını verir.

21 Ağustos Cumartesi Baş Tacım Özeti

21 Ağustos Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 21 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Manohar düğünde yemek şirketinin işi savsaklamamasını söyleyip kızar. Solu da kızının başına gelenlerden sonra canı sıkılır. Astım krizi tutar.

Manav, Arçu ile yan yana gelmemek için elinden geleni yapsa da başaramadığını, Arçana ile karşı karşıya kaldığını, onu görünce Vaşali’ye vermesi gereken yüzüğü de unuttuğunu fark eder. Yeniden düğün alanına gidip, Vaşali’ye bu yüzüğü gizlice vermenin bir yolunu aramaya başlar.

21 Ağustos Cumartesi Baş Tacım Özeti - Manav ile Arçana Yemek Yapar

Manav içeri girince, Solu’nun astım krizi geçirdiğini fark edip hemen içerinden astım ilacını bulup verir. Odasında astım kiriz geçirdiği için Manav’ın yardımı ile ölümden döner. Arçana da annesinin geciktiğini fark edip odasına gittiğinde, Manav’ın ona yardım ettiğini görür. Manav bu kargaşada yüzüğü vermeyi unutur.

Manohar biri yemeğe fazla tuz koyduğunu, misafirlere verecek yemek olmadığını söyler. Bu sırada Manav da düğünü ikinci defa terk edip eve giderken, cebinde Vaşali’ye vermesi gereken yüzüğün hala cebinde olduğunu fark edince, yeniden düğün alanına gider.

Herkes yemeğin olmadığından yakınırken, Manav yemek işini halledeceğini, kimsenin merak etmemesni söyler. Manav, Arça, Satiş ve Varşa yemekleri yeniden yapmaya başlar. Vinod ise bu kadar kısa sürede yemeklerin yetişmeyeceğini düşünüp Manav’a yardımcı getirir.

Manav eve geç geleceğini, merak etmemesini söyler. Şiravani neden dese de Manav bir sebep söylemeden telefonu kapatır. Herkes el birliği ile misafirlere çaktırmadan düğün yemeğini hazırlar. Satiş de Solu’nn yanına gidip, tüm yemeklerin hazır olduğunu haber verir. Solu çok mutlu olur.

Devamı Baş Tacım 61. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 60. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 60 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 60. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 21 Ağustos Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 60 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu