Baş Tacım

Baş Tacım 61. Bölüm Özeti (22 Ağustos Pazar) Acit’in Büyük Değişimi!

Baş Tacım 61. bölüm özeti 22 Ağustos Pazar. Arçana istifa etmek ister. Manav buna karşı çıkar. Acit’in büyük değişim Arçu’nun hayatını kurtarır! Detaylar Baş Tacım 61. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 62. Bölüm Özeti (23 Ağustos Pazartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 61. Bölüm Özeti)

  • Manav ile Arçu Düğün yemeğini hazırlar
  • Varşa Manav’ın el becerisini över
  • Vonid ailesini büyük bir sıkıntıdan kurtardığı için Manav’a teşekkür eder
  • Varşa koca evinde yemek yapmadığını saklamak ister
  • Dharmesh’in annesi Vaşali’ye yardım edeceğini açıklar
  • Arçana işten istifa etmek ister
  • Manav buna engel olur
  • Arçana Manav ile aynı iş yerinde çalışmaya karar verir
  • Savita ile Arçana karşılaşır
  • Acit, Arçana’yı polisin elinden kurtarır

Detaylar Baş Tacım 61. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 61 Bölüm Özeti; Bölüm Vaşali’nin düğün sırasında ateşin etrafında yedi defa dönmesi ile başlar. Tüm misafirler de Vaşali ve damadın üzerine çiçek atar.

Manohar ile damadın babası bu evlilikten her ikisinin de memnun kaldığını, evlatları güzel bir çift olduklarını söyleyip sohbet eder. Manav ile Arçana mutfakta bir an evvel işlerin bitmesi için çabalarken, damadın babası da yemin töreninden sonra yavaş yavaş yemekleri dağıtmalarını ister. Satiş panik olur. Zira ana yemek her ne kadar hazır gibi olsa da yanında ki mezelerin tam hazır olmaması onu endişelendirir.

Baş Tacım 61 bölüm özeti Başlıyor!

Din görevlisi Dharmesh’e sindur verir. Gelinin alnına sürmesini ve nikah akdini yerine getirmesini ister. Dharmesh düğün için son ritüel olan sindur sürme işlemini yapar. Sonunda Vaşali ile Dharmesh evlenir.

Varşa düğün ritüelleri bittiğini, mutfakta çalışanların bir an önce işlerini bitirmesi için mutfağa gittiğinde, kısa süre içinde yemeklerin hazır olduğunu görünce gözlerine inanamaz. Varşa hala Manavı’ eniştesi olarak gördüğü için Manav ile Arçu yan yana geldiklerinde imkansızı imkan dahiline getirdiğini söyleyip onları över.

Baş Tacım 61. Bölüm Özeti (22 Ağustos Pazar) Acit'in Büyük Değişimi

Vinod içeri de misafirlerin artık sabırsızlaştığını, yemeğin hazır olup olmadığına bakmaya geldiğinde, Manav tüm yemekleri hazır hale getirdiğini görünce şok olur. Ailesini büyük bir beladan kurtardığını, açıklar.

Manav işleri bitirdikten sonra oradan ayrılmak ister. Herkes Manav’ın kalması konusunda ısrar etse de Manav başka önemli işi olduğunu, başka zaman geleceği konusunda söz verip oradan ayrılır.

Baş Tacım 61. Bölüm Özeti

Düğün sonrasında Dharmesh işe gitmek için hazırlanır. Vaşali nereye gittiğini sorunca, düğün nedeniyle iki gündür işe gitmediğini, bugün işte olması gerektiğini söyleyip evden ayrılır.

Rasika her ne kadar parasız kalsa da Manşu zenginlik içindedir. Evinde çalıştırdığı hizmetçisi az para aldığını, bir sonraki ay hizmetçi olarak çalışmayacağını açıklar. Manşu hizmetçiye sinirlenir. Kendisinden daha iyi iş yapan bir sürü çalışacak kişinin olduğunu söylerken, Vinod az para verdikleri için yeni gelen de aynı böyle geri gideceğini söyler.

Vaşali kocasının evinde ilk günü olduğu için hem mutfağa yabancı, hem de ilk defa kendi başına yemek yapacağı için biraz panik olur. Dharmesh’in annesi ona akşam yapacağı yemeğinin adını söyler. Dharmesh’in annesi mutfaktan gittikten sonra Vaşali Arçu’yu arayıp yemek tarifi alırken, Dharmesh’in annesi gelir. Vaşali’ye korkmamasını, hayatta her zaman onu destekleyeceğini söyler. Vaşali bu habere çok sevinir.

Baş Tacım 61. Bölüm Özeti (22 Ağustos Pazar) Arçana İstifa Mektubunu Yırtar

Arçana ofiste Manav’ın patronu olarak çalışmaktan oldukça rahatsız bunun için istifa mektubu hazırlasa da Manav buna engel olur. Arçu da bir şartla kabul edeceğini söyleyince Manav şartını sorar.

“Sende istifa etmenden burada çalışırsan kalırım. Aksi halde işten ayrılacağım Manav!”

Deyince Manav kabul edip, Arçu’nun istifa mektubunu yırtıp atar. Manşu annesi Rasika’yı arayıp evde hizmetçi dayanmadığını söyleyince, Rasika “Tam zamanlı çalışan bir hizmetçi almalısın!” deyince Manşu tüm parasını hizmetçiye vereceğini, bunun mümkün olmadığını söyleyince, Rasika kızına akıl verip, Solu’yu ikna edip evinde iş yaptırmasını, bu konuda onu ikna etmesini ister.

Satiş, Arçana için yeni bir pozisyonda iş vereceğini söylese de Arçana, Manav’ın çalıştığı şirkette devam etmeye karar verdiğini söyler. Satiş de kararını kim ve ne zaman değiştirdiğini imalı bir şekilde sorar. Arçana da utan sıkıla Manav ile konuştuğunu, birlikte çalışmaya karar verdiklerini söyler. Satiş bu habere çok sevinir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Arçana Manav’ın yanına gidip uzun süredir görmediği Manav’ın kardeşi Vandu’yu görmek istediğini söyler. Zira başına gelenleri öğrendiği için hem geçmiş olsun demek istediğini hem de onunla konuşmak istediğini söyleyince, Manav Arçu’yu Vandu’nun evine götürür.

Vandu kapıyı açınca karşısında hem Manav hem de Arçu’yu yan yana görünce çok şaşırır. Her zaman ikisiniyan yana görmek istediğini söyler. İkisini de utandırır. Rasika hemen Arçana’nın yanına gelip, evli adamlara gezdiğini iddia eder. Manav hemen Arçana’nın ahlaksız bir kadın olmadığını, ağzını toplamasını ister. Ancak Rasika, Arçana’nın buraya gelme sebebi kendi haline gülmek olduğunu söyleyip her ikisini de evinden kovar.

Manşu annesinden aldığı talimat ile şöyle der.

“Biz hep yabancı insanlara hayatımızı ve evladımız emanet ediyoruz. Annem (Solu) gelip burada hem bize hem de çocuklara baksa iyi olmaz mı?”

Deyince hiç bir şeyden haberi olmayan Vinod buna çok sevinir. Vinod hemen durumu annesine haber verse de Solu bu mesele hemen karar verilecek bir mesele olmadığını, eşi Manohar ile konuyu görüşeceğini söyler.

Satiş akşam eve gider. Varşa ile yalandan kavga ederler. sonra Satiş meseleyi Manav’ın hala evli olmadığını, Arçana gittikten sonra bay Vişvasra düğün sırasında kalp krizi geçirip vefat ettiğini, Manav da Şiravani ile evlenmediğini söyleyince, Varşa da şok oluır

Solu meseleyi kocasına açınca Manşu’nun gerçek niyetini bildiğin, olayın göründüğünden daha farklı olduğunu açıklar. Lakin solu oğluna yakın olmak istediğini, bundan dolayı teklifi kabul etmeyi düşündüğünü söyler.

Arçana evde yemek yapmak için malzemenin olmadığını görünce, markete gidip biraz alış veriş yapmak ister. Bu sırada Savita yolda birileri ile kavga ettiğini görünce hemen gidip kavgayı ayırır. Savita karşısında eski gelini Arçana’yı görünce şok olur .

22 Ağustos Pazar Baş Tacım Özeti

22 Ağustos Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 22 Ağustos özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Arçana eski kaynanası ile konuşur. Savita onu uzun bir aradan sonra ilk defa gördüğünü ve artık ona kızgın olmadığını söyler. Savita, Arçana’yı yolcu ettikten sonra hala aklında Manav’ın olduğunu fark eder. Araya giren hem zaman, hem de mesafeye rağmen Arçana hala Manav’ı unutamadığını bir kez daha görmüş olur.

Savita hemen eve gelip Manav’a yolda Arçu’yu gördüğünü söyler. Lakin Manav Arçana ile görüştüğünü, Arçu şimdiki iş yerinde onun patronu olduğunu açıklayınca Savita şok olur. Manav meseleyi Şiravani’ye açıklamak ister. Ancak Savita buna izin vermez. Eğer Şiravani bunu duyarsa yeniden kavgaların başlayacağını, bunu da kaldıracak güçlerinin olmadığını söyler.

Arçana eve döner. Annesinin hala kafasının karışık olduğunu, Manşu’un çocuklarına bakma konusunu düşündüğünü anlayınca, Manşu çocukları buraya getirmesini ister. Ancak Solu, Vinod’un yeni iş yeri Hunni’nin okuluna yakın olduğu için mümkün olmayacağını söyler. Solu bu sırada Manav için tatlı verir.

22 Ağustos Pazar Baş Tacım Özeti - Manşu Solu'yu Evine Çağırır

Arçana işe gider . Öğle yemeği geldiğinde, Manav’a annesi Solu’nun gönderdiği tatlıyı verir. İstemezse kabul etmeyebileceğini söyler. Manav severek alıp yer.

Vaşali kocası Dharmesh’e Manav’ın iş yerindeki pozisyonunu artırmasını rica etse de Dharmesh şöyle der.

“Manav orada çalışan yönetici Arçana’nın esi eşi, iş yerinde bu konu yanlış anlaşılmaya sebep olacaktır. Manav yükselmeyi hak etmesi gerek”

Deyince Vaşali’nin anı sıkılsa da Dharmesh’ın çok doğru söylediğini anlar.

Arçana iş çıkışında trene binmek istese de herkesin orada beklediğini görür. Görevliye neden bu kadar adamın olduğunu sorar. Görevli de ileri de çok fazla yağmur yağdığını, bunda dolayı tren gidemediğini söyler. Arçana yağmur da bir başına kalmaktan çok korkar.

Arçana hemen taksiye binip eve gitmek ister. Taksi yolda arızalanınca kenarda durup yeni bir taksinin geçmesini bekler. Bu sırada sapık bir adam Arçana’nın yanına gelir. Ona laf atarken polis gelir. Arçana’yı hayat kadını zanneder. Onu tutuklamak isterken Acit gelir. Arçu kendi öz akrabası olduğunu, hayat kadını da olmadığını söyleyince polis bırakır.

“Arçana geçmişte sana ve ailene çok hata yaptım. Ne olur beni affet”

Diyerek Acit, Arçana’dan özür diler. Arçana da Acit’i affettiğini, onun yaptıklarından sonra Manav ile tanıştığını, her şey de bir hayır olduğunu söyler.

Arçana eve gelir. Manohar’ı  ikna eder. (Solu’nun Manşu’nun yanında kalması meselesinde) Ertesi gün Manav’a acit’in kendisini kurtardığını söyler. Manav da Acit’in hala vasıflı bir işi olmadığını açıklayınca, Arçana bu meseleyi Satiş ile görüşeceğini söyler.

Devamı Baş Tacım 62. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 61. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 61 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 61. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 22 Ağustos Pazar günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 61 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu