Baş Tacım

Baş Tacım 7. Bölüm Özeti (29 Haziran Salı) Manav İle Arçana Evlendi!

Baş Tacım 7. bölüm özeti 29 Haziran Salı. Manhur gerçekleri öğrense de sessiz kalacak. Arçana ile Manav evlenecek! Detaylar Baş Tacım 7. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 8. Bölüm Özeti (30 Haziran Çarşamba) için tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 7. Bölüm Özeti)

  • Manav gerçekleri söylemek şstese de fırsat bulamayacak
  • Manav’ın küçöük kardeşi Vaşali’ye sarkıntılık edecek
  • Sulochana Manav’ın kardeşi olduğunu bilmeden tokat atacak
  • Manhur Manav’ın gerçek mesleğini öğrenecek
  • Manav ile Arçana evlenecek

Detaylar Baş Tacım 7. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 7 Bölüm Özeti; Manav ve annesi Arçana’ya istemeye gelmesi ile başlar. Sulochana açıkça kızının okumadığını bir kez daha söyledikten sonra Manav’a ne iş yaptığını söyler. Ancak direk sormaz. Mühendis misiniz? gibilerden sorar. Manav tamirci olduğunu açıklamak isterken annesi araya girer. Oğlunun garajı olduğunu ve orada mühendis olduğunu konusunda yalan söyler. Manav hemen olaya müdahale eder. Mühendis değilim der.

Baş Tacım 7 bölüm özeti Başlıyor!

Manşu yalanı ortaya çıkacağı için panik olur. Lakin Manav’ın annesini ayarladığı için annesi Manav konuşmadan “alçak gönüllü olma oğlum” diyerek onun konuşmasına engel olur. Sulochana Manav’ı dükkanında Manuhar’ın ziyaret ettiğini, alçak gönüllü olmaya gerek olmadığını söyler. Manav ağzını açmadan bir adına kız ve erkek tarafı anlaşıp düğüne karar verir.

Manav eve geldiğinde annesine neden yalan söylediğini, basit bir tamirci olduğunu söyler. Annesi ise yalan söylememiş olsaydı kızı vermeyecekleri, bundan dolayı yalan söylemek zorunda kaldığını, aksi halde ayyaş babası olan, tamirci bir gence kimse kız vermeyeceğini söyler. Manav, yalanla kurulan evliliğin bitmeye mahkum olduğunu, insanları kandırmanın ne derece kötü bir şey olduğunu dile getirir.

Baş Tacım 7. Bölüm Özeti - Arçana ile Manav Evlenir
Baş Tacım 7. Bölüm Özeti – Manav ile Arçu Evlenir

Manav’ın annesi makine mühendisi olduğu konusunda yalan söylemesini Arçana’nın akrabası söylediğini, aksi halde kızı vermeyeceği konusunda kendisini bilgilendirdiğini, aklını kullanmasını ister.

Vaşali Arça ve ailesi ile sıkı olurken Varşa pencerenin gerisinden diğer aile bireylerinin yakınlığını imrenerek izler. Bu sırada yanına Sulochana gelir. Ancka Varşa annesinin söylediği sözlerden dolayı gerek annesine gerekse tüm aileye karşı kırılmıştır. (Varşa’ya daha önce restoranda bir erkekle yemek yiyor konusunda iftira atılmıştı.)

Baş Tacım 7. Bölüm Özeti

Ertesi gün Manuhar uyanır. Yanında Sulochana’nın hamur işi ile uğraştığını görünce ne yaptığını sorar. Sonrasında Arça’nın hala uyanmadığına şaşırır. Sulochana da son zamanlarda yaşadıklarında dolayı hayatında çok büyük değişim yaşandığını, bunda dolayı sabah uyanamadığını söyler.

Sonrasında mesele Varşa’ya gelir. Varşa tüm kazancını annesine verdiği için arkadaşları ile bir yerde yemek bile yiyemediği konusu açılır. Sulochana kızına hak vermesede gereksiz harcamalardan kaçınılması gerektiğini söyler.

Sulochana Arçana için uzun süredir damat aramış, hepsini de bir şekilde olumsuz sonuçlanmıştı. Şimdi Sulochana tapınağa gidip Manav’in kızına iyi bakmasını ve kızı ile mutlu bir evliliği olmasını ister. Bunun için dua edip sabah yaptığı ikramları tapınak çıkışında fakirlere dağıtır.

Baş Tacım 7. Bölüm Özeti - Manav Gerçekleri Söyler
Baş Tacım 7 Bölüm Özeti – Manav Manhur’a Gerçekleri Söyler

Manav’ın aklında fikrinde annesinin söylediği yalan vardır. Bu durumu en yakın arkadaşı Tarun’a anlatır. Tarun da annesinin doğru yaptığını, insanlar maddiyata bakıp kızlarını evlendirdiğini, şimdi gerçekerli söyleminin kimseye bir faydasının olmayacağını açıklasa da Manav’ın içi içini yer. Zira bu zaman kadar hiç yalan söylemediği için annesinin ortaya attığı yalana uyup uymama konusunda kararsız kalır.

Varşa annesinin baskılarından artık kurtulmak için eline bir fırsat geçer. Arkadaşları iş yeriden sonra yapacakları etkinlik hakkında konuşurlar. Varşa da artık etkinliklere katılacağını söyleyince iş yerindeki arkadaşları şok olur.

Sulochana kızı Arça’nın düğün davetiyesini hazırlar. İlk olarak da kızına iftira atan Rasika ve Acit’i düğüne davet edip kızına yapılan iftiraya rağmen zengin bir koca bulduğunu göstereceğini söyler. Manşu ise kar tarafta “Sen zengin zannet. Havalarda uçmayı beklerken fakir bir aileye gelin verdiğinin farkında olsaydın bunu yapar mıydın kaynana” diyerek kendi kendisine alay eder.

Sulochana kendisine güvenerek Rasika’nın kapsına gidip kızının davetiyesini verir. Kızına karşı yapılanlara rağmen kızı istediği gibi damat bulduğunu, düğüne özellikle gelmesini ister. Daha önce Manşu’dan haber aşan Rasika da duymamış gibi davranır. Rasika düğün için daha önce hazırladığı hediyeyi Sulochana vermek ister. Lakin Sulochana düğüne geldiğinden verirsin deyip hediyeyi bile almadan çekip gider.

Baş Tacım 7. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 29 Haziran Salı Özeti

29 Haziran Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 29 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vaşali ile annesi Sulochana alış verişten dönmüş eve giderken Manav’ın kardeşi yolda Vaşali’yi görüp ona sarkıntılık eder. Sulochana motosikletle giden Manav’ın kardeşini durdurup terbiyesiz olduğunu söyler. Manav’ın kardeşi yolun ortasında gittikleri için dokunduğunu söyler. Sulochana ne olursa olsun kızına kimsenin dokunamayacağını söyleyince Manav’ın kardeşi sarkıntılık etmeye başlar. Sulochana okkalı bir tokat atıp hızla uzaklaşır.

Erkek tarafı kız tarafına gelir. Sulochana poja tepsisi ile aileye karşılar. Manav gerçekleri söylemek ister. Ancak ortam buna hiç ama hiç müsait değildir. Düğüne Manav’ın kardeşi katılmaz. Annesi yine nerede sürtüyorsa diye söylenir. Sulochana akrabalarına ve komşularına damadını “Bu benim damadım Mekanik mühendisi” der. Manav çok utanır.

Vaşali’nin yanına gidip Arçana nerede olduğunu sorar. Aslında Manav gerçekleri söylemek ister. Lakin Vişali, enişteciğim biraz sabır diyerek dalga geçer.

Baş Tacım 29 Haziran Salı Özeti - Manav İle Arçana Evlendi

Sulochana, Manav ile Satiş arasında kıyaslama yapınca canı sıkılır. Satiş çok daha zengin olduğunu, içinde bir sıkıntı olduğunu söyler. Manuhar da Manav’ın da hem iyi bir çocuk hem de kendi işinde biri olduğunu söyler. Y,ine nişan atma olayı olması halinde Arçana bunu kaldıramayacağını söyler. Bu sırada pencerenin kenarında Manav konuşmaları duyar.

Manav’ın kardeşi yolda alması gereken malzemeleri alıp verişen adrese gelir. Abisinin nişanına katılmak için içeri girip annesinin yanına oturunca, Sulochana’nın evde gezdiğini görünce şok olur. Annesine Sulochana’yı işaret edip kim olduğunu sorar.

Annesi de Sulochana’yı Manav’ın müstakbel kaynanası olduğunu söyleyince Manav’ın kardeşi hızla evden çıkmaya çalışır. Tam da bu sırada Vaşali ile karşılaşır. Vaşali annesini çağırır. Sulochana karşısında sapık delikanlıyı görünce sinirlenir. Manav’ın annesi Savitha olaya müdahale eder. Kendi oğlu olduğunu söylemeden tokat atıp nişan öncesinden onu evden kovar.

Rasika nişana gelir. Sulochana ile karşılaşır. Sulochana beklemediğini ama Tanrı misafirine her zaman kapısının açık olduğunu söyler. Rasika da Sulochana’nın hiç bir lafına karşı ters cevap vermez. Zira o sonrasında çıkacak olan gerçeği beklemektedir. İleri de çıkacak olan gerçeği her daim hatırlatmak için Rasika Sulochana’ya “resim çekilmeyecek mi?” der. Sulochana da fotoğrafçının geldiğini, şimdi çekeceğini söyler. Nişan töreni de bu olaylar gölgesinden son bulur.

Manhur damadının zannettiği tamir atölyesine gider. Oranın sahibi değil çalışanı olduğunu anlayınca şok olur. Manav da dayısına durumu söyler. Dayısı ile birlikte Manhur’un yanına gelip gerçekleri açıklar. Manhur önce kızar. Sonra kızının mutluluğu içöin bu durumu kimseye söylemez. Manav ile Arçana evlenir.

Devamı Baş Tacım 8. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 7. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 7 Bölüm Fragmanı

29 Haziran Salı günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 7 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

    1. yazacağım 2,5 saat izliyorum şimdi yazmaya başlayacağı8m. Kolay değil. Kanal 7 140 dakika veriyor diziyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu