Baş Tacım

Baş Tacım 71. Bölüm Özeti (1 Eylül Çarşamba) Satiş Belgeleri İmzalar!

Baş Tacım 71. bölüm özeti 1 Eylül Çarşamba. Satiş tüm olayı Manav’ın üzerine atılacak olan belgeleri istemese de imzalamak zorunda kalır! Detaylar Baş Tacım 71. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 72. Bölüm Özeti (2 Eylül Perşembe) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.  

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 71. Bölüm Özeti)

  • Savita karakolu basar
  • Savita Manav’ın karakoldan çıkartmak ister
  • Acit tüm işçilerle greve başlar
  • Arçana Manav için mücadele eder
  • Dharmesh ile Jaywant Satiş’e baskı kurar.
  • Satiş doğacak bebeğini düşünüp belgeleri imzalar
  • Savita şirketin Manav’ı içeriden çıkartmak için ilgilenmediğini söyler

Detaylar Baş Tacım 71. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 71 Bölüm Özeti;

Savita’nın karakola gelmesi ile başlar. Evladı Manav’ı yem etmeyeceğini, oğlu Saçin’i karakolda ki işkence sonrasında hayata tutunamadığını, Manav’ı da aynı şekilde kaybetmek istemediğini söyleyip polislere sopa ile vurmak ister.

Manav’ın kilitli olduğu demir parmaklıkların kilidini kırmak ister. Manav annesine demir parmaklıklar ardında bunu yapmamasını ister. Acit zorla da olsa Savita’yı karakoldan çıkarır. Arçana da Manav’ın yanına bir kaç saniyeliğine gelir. Manav fabrikada olanlarla hiç bir suçunun olmadığını, kendisine ve söylediklerine güvenmesini ister. Arçana da “Sana kendimden daha çok güveniyorum” der.

Acit, Manav’in yakında arlarına döneceğini, bu konuda merak etmemesini isterken, Savita tüm suçu Arçana’ya yıkar. Çalıştığı şirket Manav’ı suçladığını, Arçana buna karşın hiç bir şey yapamadığını söyler. Acit, Arçu’yu savunmak istese de Savita’nın ağır sözleri Arçana’yı derinden yaralar.

Baş Tacım 71 bölüm özeti Başlıyor!

Dharmesh evine gider. Vaşali olayı haber aldığını, Manav’ın asla böyle bir işi yapmayacağını söyler. Dharmesh Satiş’i çağırır. Meseleyi anlatır. Manav suçu kabul etmez ise tüm yönetim hapse girebileceğini açıklar.

Savita evinde hüngür hüngür ağlarken fakirlikten dem vurur. Zengin olsalardı Manav’ı kimse hapse atamayacağını ama fakir olduğu için her suç Manav’ın üzerine kaldığından dert yakınır. Solu da sakinleşmesini, yakında Manav’ın suçsuzluğunun anlaşılacağını söyler. Savita sinirle şöyle der.

“Sizden asla yardım istemiyorum. Evcinden çıkın gidin!”

Solu Savita’ya moral vermek için gelse de Savita’nın tepkisi ile şok olurlar. Damodar avaralarında ki ilişkinin daha da kötüye gitmemesi için Solu ve ailesinin gitmesini ister.

Rasika oğlu Acit bozuk makine yüzünden elinin yaralandığını, Satiş ve Dharmesh makineleri zamanında değiştirmediği için şimdi bir başkası öldüğünü ama suç Manav’a kaldığını söyler. Kısaca Rasika da yangına körükle gider.

Baş Tacım 71. Bölüm Özeti

Dharmesh ile Jaywant da Satiş’in kağıtları imzalayıp imzalamayacağı konuşulur. Dharmesh Satiş’in ilk belgeyi imzalasa da ikinci belgeyi asla imzalamayacağını söylerken içeri Satiş girer. Manav’ı hapse attıracak hiç bir belgeye imza atmayacağını söyler.

Manşu, polis soruşturmayı genişletmesi halinde Arçana, Dharmesh ve Satiş’in cezaevine girme ihtimali olduğunu söyler. Vinod kardeşine kendisini düşünmesini isterken, Solu da Manav ile aralarında ki ilişkiyi kesmesini, Jaywant ve ailesi bundan açıkça rahatsız olduklarını bildirdiklerini söyler.

“Kimin benim hakkımda ne düşündüğü hiç önemli değil. Ben bir şirket yöneticisi olarak masum olan işçimi kurtarmak için çalışıyorum!”

Diye tepki gösterir. Solu kızının kendisini feda edecek kadar olaylara müdahil olmasını hiç ama hiç istemez.

Azılı suçlular Manav’ın yanında kavga çıkarır. Manav azılı suçlulardan adeta öldüresiye dayak yer. Polisler araya girip onları ayırır. Akşam olduğunda Solu sofra hazırlar. Lakin Arçana yemeğe gelmek istemez. Solu ısrar edince, Arçana yemekten biraz biraz hazırlayıp sefer tasına koyar. Solu ne yaptığını sorar. Arçu, Manav için yemek hazırladığını söyler. Vinod geç oldu dese de Arçana gitmekte ısrar eder.

Baş Tacım 71. Bölüm Özeti (1 Eylül Çarşamba) Dharmesh Bankaların Kredi Vermediğini Açıklar

Akşam Dharmesh Satiş’in evine gelir. Varşa meseleyi duyunca şok olur. Satiş ile Dharmesh bir ara yalnız kalınca Dharmes şöyle der.

“Sana karar vermende yardımcı olmaya geldim. Bizim ailemiz var. Biz hapse düşersek binlerce insan da işinden olacak. Fabrikamız kapanacak.”

Deyip Satiş’in Manav hakkında ifade vermesi için baskı kurar. Arçana da bu sırada karakola gider. Manav’a yemek getirdiğini söyler. Ancak Manav’ın dayak yediğini görünce, polislerin dövdüğünü düşünüp karakol amirine kızar.

Karakol amiri diğer suçluların dövdüğünü söyler. Arçana diğer suçlulara kızıp, Manav’a hem yemek yedirir. Hem de yarasını tedavi eder. Manav daha fazla geç olmadan gitmesini ister. Arçana karakol çıkışında Savita ile karşılaşır.

“Evladımızın karnını doyuramayacak kadar da fakir değiliz!”

Deyip tepki gösterir. Arçana kendisini ifade etmek istese de Savita dinlemek istemez. Karakolun önünden çekip gitmesini ister. Arçana Savita ile tartışmak istemez. Oradan uzaklaşır.

Savita karakola gider. Manav’ın mahkumlar tarafında dövüldüğünü öğrenince, Manav’ı döveni bu defa Savita döver.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Satiş fabrikaya gittiğinde işçilerin ayaklandığını görür. Acit’e neden diye sorar. Acit de Manav’ın suçsuz olduğu halde hapiste olduğunu, yönetim ise buna sessiz kaldığını, bu sebeple protesto edip çalışmayı durdurduklarını açıklar.

Dharmes Sartiş’e tüm bankalar kredilerini çektiğini, yeni krediler de alamadıklarını, böyle giderse iflas edeceklerini söyler. Şiravani de Jaywant’ın ailesin gidip “Arçana Manav ile kırıştırıyor. Yakında gelininiz olacak Arçana’ya sahip çıkın” demeye gider. Laf arasında gece 10 da Arçana, Manav’ın yanında ona yemek götürdüğünü söyler. Jaywant’ın annesi Şiravani’yi sinirle evinden kovar.

Baş Tacım 71. Bölüm Özeti (1 Eylül Çarşamba) Satiş Belgeleri İmzalar

Jaywant’ın annesi sinirle Solu’nun evine gelir. Arçana işe giderken kapıda yakalar ve şöyle der.

“İşe mi gidiyorsun yoksa karakola mı?”

Arçana işe gittiğini, işle gierken karakola uğrayacağını söyler. Jaywant’ın annesi Arçana’nın eski eşi ile irtibatını kesmediğini, bu davranışından vaz geçmesini istese de Arçana “masum bir işçim için savaşıyorum. Bu durum ister hoşunuza gitsin ister gitmesin ben bu yolda mücadele edeceğim” der.

Solu Jaywant’ın annesine sakin olmasını istese de kadın “bu evliliği biz bir kere daha düşünelim” deyip gider. Manşu da kadının haklı olduğunu, kimse evladını diri diri toprağa gömmeyeceği için başkasını seven bir kadını da gelini yapmak istemeyeceğini açıklar.

1 Eylül Çarşamba Baş Tacım Özeti

1 Eylül Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 1 Eylül özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Ulusal basında bir gazeteci Satiş ile görüşür. Olayı haber yapmak ister. Satiş ilk başta tamam der. Daha sonra gazeteci elindeki bilgilere göre şirket olayı Manav’ın üzerine yıkmak isteyip istemediğini sorar. Satiş sinirlenip gazeteciyi kovar. Arçana iş yerine geldiğinde, herkesin protesto ettiğini öğrenir. Dharmesh ise yakında teslim etmesi gereken bir sevkiyat var. Ancak işçiler çalışmadığını söyleyip sinir olur.

Solu Arçana’ya laf geçirmediği için Vaşali’ye durumdan bahseder. Gerek kendisi gerekse Dharmesh’in Arçana’yı ikaz etmesini ister. Vaşali ilgileneceğini söyler. Bhavna da oğlu Satiş ile görüşür. Fabrikada alacağı her karar da ailesini düşünmesini ister.

Şiravani, Arçana bir yıl sonra geri döndüğünde sorunların yeniden başladığını söyler. Savita bu defa Şiravani’ye destek verir. Damodar ise Arçu’ya haksızlık ettiklerini söyler. Arçana da bu arada Manav’ın kaldığı nezarete gider. Manav yanına gelmemesini, Jaywant ve ailesi bundan hoşlanmayacağını söyler. Lakin Arçana karakoldan çıkana kadar geleceğini söyler.

Satiş annesinin “ne karar alırsan al bizi düşün” demesi ile Satiş’in fikri değişir. İş yerine gidip belgeleri imzalar. Satiş Manav’ın ailesine sahip çıkmalarını ister. Dharmesh de bu konuda ona güvence verir.

Arçana Satiş’in yanına gelir. Manav’ın hapisten çıkaracak tek kişiler olduklarını söyler. Satiş belgeleri imzaladığını Arçana’ya söyleyemez. Ona çek verir. Manav hapiste olduğu sürece ailesine bakılacağını söyler. Arçana da hiç bir şeyden haberi olmadığı için Satiş’in işçisini ve ailesini korumak için çek yazdığını düşünür.

1 Eylül Çarşamba Baş Tacım Özeti - Jaywant Arçu'yu İkaz Eder

Arçana Satiş’in verdiği çeki Savita’ya götürt. Ancak Savita çok akıllı biri. Şirket suçu Manav’ın üzerine atacağını anladığı için Arçana’ya kızar. Çeki de yırtıp atar. Bu sırada Dharmesh Vinod ile konuşur. Arçana geçmişini peşini bırakmasını, geleceği Jaywant’a destek olmasını, bu konuda kardeşini ikaz etmesini ister.

Satiş masum olan Manav’ı ömür boyu hapiste tutacak belgelere imza attığı için kendisini suçlu hisseder. Bir bara gidip sarhoş olana kadar içki içer. Jaywant da Satiş’in imzasını aldığı için geriye bir kişi kaldığını, onu da halledeceğini düşünür. Jaywant eve gittiğinde annesi Arçana ile yaşadığı tatsız olayı anlatır. Onunla bir ömür geçirecek olan Jaywant’a Arçu ile evlenmeyi yeniden düşünmesini ister.

Rasika gazeteye bakarken Vandu gelir. Abisi Manav’ı hapisten çıkartmak için bir şey yapmasını ister. Rasika delillere bakıldığında Manav’ın hapisten çıkamayacağını söylese de Vandu’nun ısrarı ile elinden geleni yapacağını söyler.

Vinod, kendisini Manav için parçalayan Arçana’ya kızar. Artık kendisine çeki düzen vermesini, başkası ile sözlü olduğunu söyler. Ertesi gün Damaodar Karakola gider. Manav’in Şiravani ile evlenmesine engel olmak için başlarına bu musibetin geldiğini, inancına gören Açana ile Manav’ın yeniden bir araya gelmesi için bu belanın geldiğin açıklar.

Jaywant Arçu’yu taksiden inerken yakalar. Herkesin içindne kendisini rezil ettiğinde sesi çıkmadığını ama annesine saygısızlığı affetmeyeceğini söyleyip Arçu’ya kızar. Jaywant daha sonra karakola gider. Manav kefaletini alıp alamayacağını sorar. Jaywant da hapisler de çürümesi için elinden geleni yapacağını söyler.

Devamı Baş Tacım 72. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 71. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 71 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 71. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 1 Eylül Çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 71 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

    1. kusura bakmayın dün bir kaza geçirdim. Bu sebeple konuları yazamadım. Şimdi yazarım merak etmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu