Baş Tacım

Baş Tacım 72. Bölüm Özeti (2 Eylül Perşembe) Arçana Belgeleri İmzalar!

Baş Tacım 72. bölüm özeti 2 Eylül Perşembe. Jaywant Arçana’ya Manav’ın hapiste kalmasını sağlayacak belgeleri imzalatır. Arçana belgeleri okumadan imzalar! Detaylar Baş Tacım 72. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 72. Bölüm Özeti)

 • Damodar oğlu Manav ile konuşur
 • Şiravani ile evlenmediğine sevindiğini söyler
 • Jaywant, Arçana’ya kızar
 • Arçana Jaywant’ın ailesine tepki gösterir
 • Savita fabrikaya gider
 • Jaywant fabrikada Savita’ya bağırır
 • Savita Solu’nuın evine gelip tepki gösterir
 • Jaywant Arçana’yı sevdiğini söyler
 • Jaywant belgeleri çaktırmadan Arçana’ya imzalatır
 • Manav belgeleri imzalamak istemez
 • Jaywant Arçana ile evlenmeyeceğini söyleyince, Manav belgeleri imzalar

Detaylar Baş Tacım 72. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 72 Bölüm Özeti; Manav’ın cezaevinden düşünmesi ile başlar. Nasıl olur da hapse düştüm diye düşünür. Hayatta hep başkalarını düşündüğünü, hep iyilik yaptığını ama suçu olmadığı halde iki kişinin ölümünden sorumlu tutulduğunu düşünür.

Şiravani evde ağlar. Savita gelinine neden ağladığını sorar. Şiravani de evlilikleri her defasında ertelendiğini, artık ömür boyu evlenemeyeceğini söyler. Savita, Manav hapisten çıkarır çıkarmaz düğünlerini yapmaya söz verir.

Baş Tacım 72 bölüm özeti Başlıyor!

Damodar hapse Manav’ı ziyarete gider. Hapse girdiği için çok mutlu olduğunu söyleyince Manav’ın kafası karışır. Damodar sözlerine devam eder.

“Manav şimdi kafan karıştı değil mi? Ben denden sen hapse girdin diye mutluyum biliyor musun. Oğlum dualarım gerçek oldu. Eğer sen hapse girmemiş olsaydın şimdi Şiravani ile evlenmiş olacaktın. Şimdi ise düğün ertelendi. Seni içeri koyan güç, zamanın geldiğinden dışarı çıkartıp, Arçana ile evlenmeni sağlayacak. Banan inan.”

Deyince Manav oldukça şaşırır. Zira kendisi bile neden hapse düştüğünü, neden içeride suçlu muamelesi gördüğünü anlamazken, Damodar oğluna neden içeride olduğunu manevi açıdan anlatır.

Arçana araban iner inmez Jaywant yanına gider. Kendisini defalarca küçük düşürdüğünü ve buna bir yere kadar se çıkartmadığını ama annesine karşı yaptığı saygısızlığa sessiz kalmayacağını söyler. Sonrasında kendisi ile ilk başta evlenmek istediğini ama kararına saygı duyup beklediğini, gecenin bir vakti gelip evlenmek istediğini söyleyenin Arçana olduğunu söyleyip davranışlarına çeki düzen vermesini ister. Arçana açıklama yapmak istese de Jaywant onu dinlemez bile.

Baş Tacım 72. Bölüm Özeti (2 Eylül Perşembe) Arçana Dharmesh ile Görüşür

Satiş’in evdeki panik halleri Varşa’nın dikkatinden kaçmak. Satiş’e ne olduğunu sorar. Satiş iş yerinden gerginlik olduğunu söyler. Lakin Manav’ın başına çorap ördüğünü açıklayamaz bile.

Arçana evine misafirler gelir. Gelen misafirler Jaywant’ın akrabalarıdır. Gelen kadınlar Arçu’nun neden boşandığını sorar. Arçana açıklayacağı sırada Jaywant’ın annesi, Manav’ın ve ailesinin iyi birileri olmadığını söyleyince Arçana sinirlenir. Yalana tahammülü olmadığını, Manav’ın iyi biri olduğunu, kaderleri onları birbirlerinden ayırdığını söyler. Kadınlar bu sert çıkışın ardından Solu’nun evinden kovulur gibi gider. Jaywant ise bu durumdan hiç de hoşnut değildir.

Jaywant o sinirle hapishaneye gider. Manav ile yüzleşir. Manav da şirket yetkilisi kefaletini ödemeye geldiğini zannedip sevinirken, gerçek çok geçmeden ortaya çıkar. Jaywant, Manav’ı demir parmaklıklar ardında çürüteceğini söyleyince Manav şok olur.

Jaywant’ın ailesi eve gidince, Jaywant’ın annesi Arçana ile evlenmesini istemez. Oğlu Jaywant ise Arçana ile evleneceğini, Arçu’nun kalbinden ve gönlünden Manav’ı kazıyacağını dile getirir.

Baş Tacım 72. Bölüm Özeti

Ertesi gün Solu kızına Jaywant ve ailesinden özür dilemesi gerektiğini söyler. Arçana iş yerine gittiğinde Jaywant odaya gelir. Ona acil evrakların imzalanmasını ister. Arçana dünkü mevzudan dolayı özür diler. Daha sorna evrakları okumaya başlayınca, Jaywant dikkatini dağıtıp ona bağırdığı için asıl suçlunun kendisi olduğunu söyler. Arçana dikkati dağılır ve evrakları okumadan imzalar. Jaywant evrakları alıp ofisten çıkar. Bu sırada Jaywant şöyle der.

“Artık kimse Manav’ı kurtaramaz. O Arçana’nın kabinden temelli silinecek!”

Jaywant Arçana’ın imzaladığı evrakları Dharmesh’e gösterir. Dharmesh de “Arçana şüphelenmedi mi?” diye sorunca Jaywant yakında evlenecekleri için aralarında güven ilişkisi kurduğunu ve şüphelenmediğini söylerken, içeri Satiş girer. Arçana ile olan evliliğini başlamadan bitirdiğini, yakında Arçana bu meseleyi öğrendiğinde ne yapacağını sorar. Dharmesh de kendisini bu işlerden kurtarmak istiyorsa sessiz kalmasını söyler.

Satiş, Arçanma’ya gidip grevi durdurmalarını, Acit’e söylemesini ister. Arçu da iş yerinden kimseye güvenmediğini ama Satiş’e güvendiği için Acit ile grevi bitirmeleri doğrultusunda konuşacağını söyler. Arçana hemen Acit’in yanına gider. Satiş ile görüştüğünü, onun Manav’ı çıkarmaya söz verdiğini, grevi durdurmasını ister. Acit da Arçu’ya inanıp, grevi sonlandırır.

Baş Tacım 72. Bölüm Özeti (2 Eylül Perşembe) Arçana İstemeden Belgeleri İmzalar

Arçana Manav’ın yanına hapishaneye gider. Satiş’den söz aldığını, içeriden çıkartmak için her yolu deneyeceklerini söyleyip, Manav’a güvence verir. Bu arada Jaytwant ile Dharmesh evraka Manav’ın da imza atması gerektiği için son bir aşama kaldığını söyler. Jaywant onu da halledeceğini, merak etmemesini ister.

Savita fabrikaya gidip oğlunu kurtarmalarını ister. Anca Jaywant Savita’ya kızar. Savita ağlarayak Solu’nun evine gelir. Arçana’ya sitem eder. Jaywant ile evlenmek üzereyken oğluna neden yaklaştığını, neden onun hayatını mahvettiğini, Jaywant’ın kendisine bağırmaya ne hakkı olduğunu söyler. Sonrasında bir daha Manav’ın yanında dahi görmek istemediğini açıklar.

Solu arayı düzletmek adın Savita’ya Jaywant adına özür diler. Ancak Savita Arçana hayatlarında girdiğinden bu yana başları beladan kurtulmadığını söyleyip gider.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Solu, Savita’nın konuşmasında sonra astım krizi geçirir. Vinod, Varşa ve Vaşali hemen annelerine yardım edip ilacını verirler. Bu sırada Jaywant barda polis müfettişine rüşvet verir. Manav’ı öldürmemesini ama belgeleri imzalayana kadar dövmesini ister. Belgeleri imzaladıktan sonra istediğini yapabileceğini, isterse öldürebileceğini açıklar.

Arçana hiç bir şeyden habersiz Jaywant’ın annesinin yanına gider. Ona karşı saygısızlık yaptığını, affetmesini ister. Jaywant’ın annesi de merhametli bir anne olduğunu, oğlunun mutluluğu için affetdiğini açıklar. Arçana oradan ayrılır.

Polis müfettişi Manav’ı tek bir hücreye koyar. Belgeleri imzalamasını ister. Ancak Manav belgeleri imzalamayacağını söyler. Polis de Manav’ı öldürmekle bile tehdit eder. Bu sırada Jaywant Manav’ın darp edilip belgeleri imzalama planından bahsedince, Dharmesh planı beğenmez ve daha iyi bir planı olduğunu söyler. Jaywant hemen polis müfettişini arayıp planı değiştirdiklerini, Manav’ı dövmemelerini söyler.

2 Eylül Perşembe Baş Tacım Özeti

2 Eylül Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 2 Eylül özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Jaywant hapishaneye gider. Manav’a belgeleri verip imzalamasını söyler. Manav da masum olduğunu, neden belgeleri imzalaması gerektiğini söyleyip karşı çıkar. Kendisini isterse öldüresiye dövseler de belgeleri imzalamayacağını söyleyince, Jaywant şöyle der.

“Eğer sen bu belgeleri imzalamazsan ben de Arçana ile düğün sırasında evlenmeyeceğim. Düğüne gelen misafirlere de Arçna hala eski kocası ile ilişki yaşadığını açıklayıp, onu rezil edeceğim. Karar senin. Ya belgeleri imzala ya da Arçana’nın rezil olmasına sebep ol”

Deyin Manav belgeleri imzalamak zorunda kaldır. Jaywant hemen Dharmesh’in yanına gider. Manav’ın belgeleri imzaladığını söyler. Dharmesh şirketinin ve kendisinin kurtulmasına sevinirken, harika bir adam olan Manav’ı suçladığı için canı sıkılır.

Arçana kız kardeşleri ile tartışı için gidip Jaywant’ın ailesinden özür dilemiştir. Ertesi gün Arçana kız kardeşleri ile konuşur. İkisi de Arçana’dan özür diler. Vaşali, Jaywant’ı arayıp eve çağırır. Arçana’yı restorana götürmesini ister. Ancak bu plandan Arçana’nın haberi yoktur. Sabah Jaywant’ın eve geldiğini görünce şaşırır. Vaşali de gerçekleri açıklar. Arçana Jaywant ile restorana doğru gider.

2 Eylül Perşembe Baş Tacım Özeti - Acit Arçana'ya Belgelerin Hesabını Sorar

Arçana ile Jaywant yemek yedikten sonra nehir kenarında yürür. Jaywant ona duygularını açıklayıp Arçana’nın elini tutar. Arçu adeta iğrenir gibi elini çeker. Eve gitmesi gerektiğini söyleyip oradan ayrılınca Jaywant sinirlenir. Arçana hapishaneye gidip Manav ile görüşür. Sonrasında Jaywant’ın da hayatını mahvetmek istemediği için Jaywant’dan ayrılmaya karar verir.

Ertesi gün Acit eve gelir. Manav’ı ömür boyu hapiste tutacak belgeleri neden imzaladığını sorunca, Arçana belge imzalamadığını söyler. Acit kendi gözleri ile gördüğünü söyleyince, Satiş de belgeleri avukatı aracılığı ile öğrendiğini açıklar. Arçana iş yerinde kendisine kimin nasıl belgeleri imzalattığını düşünürken Jaywant aklına gelir. Gidip onun yakasını tutup belgeleri hile ile imzalattığını söyler.

Devamı Baş Tacım 73. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 72. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 72 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 72. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 2 Eylül Perşembe günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 72 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu