Baş Tacım

Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) Manav Hapisten Çıkar!

Baş Tacım 73. bölüm özeti 3 Eylül Cuma. Arçana herkesi karşısına alarak Manav’ı hapisten çıkartır! Detaylar Baş Tacım 73. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır. 

=> Baş Tacım 74. Bölüm Özeti (4 Eylül Cumartesi) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 73. Bölüm Özeti)

  • Arçana Dharmesh’i karşısına alır
  • Dharmesh şirketin itibarını kurtarmak için Manav’ı suçladığını kabul eder
  • Arçana Dharmesh’e herkesin içinde tokat atar
  • Vaşali ile Varşa Arçana’ya küser
  • Arçana, Satiş ve Dharmesh hakkında ifade verir
  • Manav bu ifade sayesinde hapisten çıkar
  • Satiş Manav’ı tekrar işe alır
  • Arçana ile Solu Jaywant’ın ailesine özür dilemeye gider

Detaylar Baş Tacım 73. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor...

Baş Tacım 73 Bölüm Özeti; Acit, Arçana’ya gerçekleri açıklaması ile başlar. Arçana belgeleri Jaywant’ın imzalattığını hatırlayıp sinirden deliye döner. Neden ona bunu yaptıklarını sorar. Dharmesh de kendilerini kurtarmak için yaptıklarını açık açık söyler.

Manav’ın bu işi yapmadığına bir kanıt olmadıkları gibi yaptığına dair kanıtları olmadığını, böylesi bir durumda şirketini kurtarmak istediğini açık açık söyler. Arçana bir insanın hayatını bilerek mahvettiklerini söyler. Satiş’in yanına gidip en çok da yakın bir dostunu kaybettiğini, bu zamana kadar kendisini hiç aldatmayan Satiş’in de bu oyunun içinde olduğuna inanamadığını söyler. Varşa ve Vaşali de Dharmesh’in yanında yer alır.

Baş Tacım 73 bölüm özeti Başlıyor!

Dharmesh Vaşali’den aldığı gazla Arçu’ya yüklenir. Manav ile aralarında bir ilişki olmadığını, nede hala Manav diye tutturduğunu sorgular. Arçana kendisine karşı açıkça laf atan Dharmesh’in sözlerine dayanamaz ve ona tokat atar. Oraya gelen herkes bu anı görünce şok olur. Dharmesh sinirle orayı terk eder. Misafirler de oradan ayrılır.

Misafirler gittikten sonra Solu kızı Arçana’ya kızar. Damadına tokat attığını, kendi eniştesine nasıl böyle saygısızlık yapabildiğini sorgularken, Arçana da Manav’ı bile bile ömür boyu hapse mahkum ettiklerini, bunu yaparken de kendisini kandırdıklarını söyler. Arçana annesi Solu ile de aynı düşüncede olmaz.

Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) Manohar Kalp Krizi Geçirir
Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) Manohar Arçu Yüzünden Kalp Krizi Geçirir

Dharmesh’in evinden Vaşali adeta sorguya çekilir. Dharmesh’e Arçana’nın tokat atmasını kaldıramayan Dharmesh’in anne ve babası, Arçana’yı bu zaman kadar sevip sadıklarını ama bugün ki tokat sonrasında ki Solu ve ailesi ile tüm ilişkileri bitireceklerini, ta ki Arçana herkesin içinden Dharmesh’den özür dileyene kadar der. Sonrasında Solu’nun kızı mı olmak istediğini, yoksa Dharmesh’in eşi mi olmak istediğini Vaşali’ye sorarlar. Vaşali da tarafını seçer.

Acit de hemen Savita’nın yanına gider. Solu’nun evinde yaşananları bir bir anlatır. Savita, Arçu’nun da işin içinde olduğunu, orada numara yaptığını söyler. Acit her ne kadar Arçana’yı savunmak istese de Savita sabit fikirlidir. Acit Manav’ı kurtarmak için iyi bir avukat tutacağını açıklar.

Arçana odasında aile resmine bakıp bugün olanları düşünür. Doğruyu savunduğu halde herkes ona karşı olduğunu, bunu bir türlü anlayamadığını söyler. Tam da bu sırada Solu’nun dedikleri aklına gelir. Yanlışı 100 kişi savunsa, doğruyu da bir kişi savunsa da doğrunun tarafında yer almalısın sözleri Arçana’nın davranışını devam ettirmesine neden olur. (Manav’ı savunması)

Baş Tacım 73. Bölüm Özeti

Ertesi gün Arçana hazırlanır. Solu hatasını anlayıp anlamadığını, Dharmesh’den özür dilemesi gerektiğini söyler. Arçana aradaki husumet bir özürle bitecekse özrü dileyeceğini ama asla affetmeyeceğini açıkladıktan sonra Manav’ın yanına ziyarete gider.

Arçana hapishaneye gidince, Manav’ı köşede otururken görür. O an aklına belgeleri habersizce nasıl imzaladığını hatırlar. Hemen Manav’ın yanına gidip ona belgeleri bilgisi dışında imzalattıklarını söyleyip özür diler. Manav hiç cevap vermez. Arçana hemen polis müfettişinin yanına gidip, Manav’ın suçsuz olduğunu söyler. Lakin polis müfettişi Manav’ın suçu kabul ettiğini, ilk mahkemesinde cezaevine nakil olacağını açıklayınca Arçu şok olur.

Arçana hemen Manav’ın yanına gidip şöyle der.

“Sen o iki adamı gerçekten öldürdün mü? Elbette sen de ben de biliyoruz ki sen o adamları öldürmedin. Seni birileri buna yapmaya zorladı. Dharmesh mi? yoksa Jaywant mı?”

Diye sorar. Dharmesh’in yapmadığını, Jaywant’ın bunu yaptığını, Manav’ın davranışlarından anlayınca, Arçana Jaywant kendisi ile evlenmeyeceği konusuda tehdit ettiğini anlar. Manav’ın yine kendisi için feda ettiğini anlar. Manav ise yanından gitmesini, bir daha da gelmemesini ister. Arçana sinirle karakoldan ayrılır.

Arçana fabrikaya gidip Jaywant ile yüzleşir. Jaywant da yaptıklarını inkar etmez. Manav ile arasında set kurmak için buna mecbur kaldığını söyleyince, Arçu Jaywant’a bakında gözünde ona karşı nefretten başka bir şey yoktur.

Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) Manav Hapisten Çıkar
Baş Tacım 73. Bölüm Özeti (3 Eylül Cuma) Arçana Manav’ı Hapisten Kurtarır

Bhavna oğlu Satiş’i merak eder. Varşa nereye gittiğini bilmediğini, sabah erkenden çıktığını söyler. Varşa ablası Arçu’yu suçlarken, Varşa’nın kayın babası Arçu’nun haberi olmadan imzasını almaları çok ayıp bir şey olduğunu söyler. Bhavna ise oğlu Satiş’i destekler. Arçana’nın yanlış yaptığını söyler.

Solu yalakalık yapmak için Dharmehs’in evine gidip Arçu adına özür diler. Dharmesh ise Arçana gelmediği için aradaki husumetin devam ettiğini söyleyip kapıdan ayrılır. Vaşali ile konuşabileceğini söyler. Kısaca Solu yalakalık yapsa da işe yaramaz. Vaşali annesinin yanına gelip şöyle der.

“Arçana eğer özür dileseydi tüm mesele kapanacaktı. Ablam zamanında benim için çok değerliydi. Lakin gözümün önünde kocamı aşağılaması, Arçana’nın güzümdeki değerini bitirdi. Eğer özür dilemeye gelmeyecekse bir daha karşıma da çıkmasın!”

Deyince Solu bir şok daha yaşar. Zira Solu oraya kızı Vaşali’yi evden atmaması için yalakalık yapmaya gittiğinden, iki kardeşin arasında ki gerilimi de görmüş oldu. Solu oradan çıkıp Bhavna’nın evine gider. Arçu adına özür dilemek ister. Tıpkı Dharmesh’in evinde olduğu gibi orada da Arçu’nun özür dilemesi gerektiği söylenir.

Solu eve gelir. Bugün yaşadıklarını anlatınca Arçana sinirlenir. Jaywant ve ailesinin ona aldığı ne varsa dışarı çıkartır. Manohar ne yaptığını soruca, Jaywant ile tüm ilişkisini kestiğini söyleyince, Manohar kalp krizi geçirir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google ye
dizicenter Baş Tacım özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Manoha’ı hemen hastaneye götürürler. Doktorlar gerekli kontrolleri yaparken, Vinod Arçu’ya sinir olur. Yaşadıkları her şey onun yüzünden olduğunu söyler. Bu sırada Vaşali gelir. Lakin Arçu’nun yüzüne bile bakmaz. Doktor dışarı çıkar. Manohar’ın çok ciddi kalp krizi geçirdiğini, hiç bir şekilde strese girmemesi gerektiğini söyler.

Acit hapishaneye gidip Manav ile görüşür. Olanları anlatır. Manav da kağıtları imzaladığını Acit’e söyler. Jaywant’ın kendisine şantaj yaptığını söyler. Sonrasında Arçu meseleyi tamamen öğrendiği için şimdi yapacaklarında çok endişe duyduğunu, başını belaya sokabileceğini Acit’e söyler.

Manohar kendisine gelir. Arçu ile yalnız konuşmak ister. Manohar kızına Jaywant ile olan evliliğini bozmamasını ister. Arçana ne diyeceğini bilemez. Jaywant da evde Arçana ile evlenmekten vaz geçtiğini, Arçana geçmişinde yaşayan birisi olduğunu annesine açıklayınca, Jaywant’ın annesi duyduklarına inanamaz. Zira baştan beri Jaywant’ın annesi bunu savunurken, Jaywant Arçu’yu evini gelini yapacağını söylemiştir. Şimdi ise durumlar değişir. Artık Jaywant Arçu’yu istemediğini söyler.

Arçana babasının yanından ayrılıp Vandu ile Acit’in kaldığı eve gider. Rasika ila konuşur. Manav’ı içeriden çıkartmak için bir yol olması gerektiğini, bunu da en iyi Rasika’nın bileceğini söyler. Rasika hile ile atılan imza olsa da şimdilik geçerli olduğunu, Manav’ın hapse gireceğini söyler. Arçu Rasika’ya ısrar edince, Rasika da bir yolun olduğunu ama o yolun sonu uzun ve zorlu olduğunu söyler. Kısaca Rasika Arçu’ya makinelerin eski olduğunu, zamanında değiştirilmediğini şikayet etmeleri gerektiğini, bunu şikayet ederken Arçana aynı zamanda kendisi de zamanında o fabrikada yönetici olduğu için kendisini de şikayet edeceğini söyler.

3 Eylül Cuma Baş Tacım Özeti

3 Eylül Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 3 Eylül özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Rasika sadece kendisi değil aynı zamanda Dharmesh, Satiş ve Jaywant’ı da şikayet etmiş olacağını, aile faciasına sebep olabileceğini söyledikten sonra neye karar verdiğini sorar. Arçana cevap vermez. Acit ise Manav için bunu yapması gerektiğini söyler. Lakin Arçana sessizce oradan uzaklaşır.

Arçana hastaneye gelir. Vaşali ile Varşa Arçu ile konuşmak istemez. Arçana da kardeşleri ile konuşmaya çalışsa da her ikisi de Arçu’dan uzaklaşır. Arçana canı sıkılır. Yolda yürürken Rasika’nın dediklerini düşünür. Bu sırada Satiş ile karşılaşır. Satiş gideceği yere kadar bırakmak ister. Lakin Arçana eniştesi olarak saygı duyduğunu ama insan olarak asla saygıyı hak etmediğini, kendisini kandırdığını söyler.

Arçana karakola gider. Sorumlular hakkında ifade verir. Satiş, Dharmesh ve Jaywant makineyi zamanında değiştirmediğini, bu sorumlular arasında kendisi de olduğunu söyleyen ifadeyi verince polis şefi Manav’ı nezaretten çıkartır. Manav hapisten çıkmayı hiç beklemediği için nasıl oldu diye sorar. Polis memuru da Arçu ifade verdi der. Manav neden diye sorsa da Arçana olması gereken bu olduğunu, şimdi evine gitmesini ister.

3 Eylül Cuma Baş Tacım Özeti - Arçana Özür Diler
3 Eylül Cuma Baş Tacım Özeti – Arçana Jaywant ve ailesinden Özür Diler

Dharmesh ile Jaywant fabrikanın önünden dururken polis gelir. Haklarında şikayet olduğunu söyleyip, işçilerin gözleri önünde karakola götürür. Bhavna Satiş’i polislerin götürdüğünü Varşa’ya söyler. Varşa da hemen oraya geleceğini, babası Manohar’ı hastaneden çıkardığını söyler.

Manan Savita’nın evine gelince Savita şok olur Manav Arçana sayesinden çıktığını söyleyince Savita bunun da bir oyun olduğunu söyler. Ancak Manav, Arçu kendisini ihbar ettiğini, bu sayede çıktığını söyler.

Karakolda Dharmesh’in avukatları Jaywant, ve Atiş için kefalet belgelerini getirir. Arçana da diğerleri ile beraber çıkar. Arçana eve geldiğinden annesi “Eniştelerini şikayet ederek başın göğe erdi mi? Neden bunu yaptın” der. Arçana da Manav’ın hapisten çıkması için yaptığını, başka seçeneğinin olmadığını açıklar. Akşam Manav ile babası karakola gidip Arçu’yu ziyaret etmek ister. Lakin memur hepsi serbest kaldığını söyleyince Manav çok sevinir.

Ertesi gün Manav Manohar’ı ziyaret eder. Lakin Arçana ile hiç konuşmaz. Manav tekrar eve gittiğinde Satiş Manav’ı işe aldığını açıklar. Dharmesh Satiş’in bu kararı almasına sinir olur. Lakin Satiş %50 ortak olduğunu ve bu güce dayanarak karar verdiğini söyler.

Solu, kızını da alıp Jaywant ve ailesine gider. Solu özür diler. Arçu’nun da özür dilediğini, onu da yanında getirdiğini söyler. Jaywant’ın annesi özür dilemesi iyi bir şey olduğunu ama aradaki nişan meselesini reddetmeye bile gerek kalmadığını söylerken Jaywant “Arçana bu evin gelini olacak” der.

Devamı Baş Tacım 74. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Baş Tacım 73. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 73 Bölüm Fragmanı

Yukarıda verilen Baş Tacım 73. Bölüm Özeti ile alakalı olan ve 3 Eylül Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 73 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu