Baş Tacım

Baş Tacım 8. Bölüm Özeti (30 Haziran Çarşamba) Gerçekler Ortaya Çıkar

Baş Tacım 8. bölüm özeti 30 Haziran Çarşamba. Sulochana Manav’ın tamirci olduğunu, babasının hırsız, kardeşinin dolandırıcı olduğunu öğrenecek!! Detaylar Baş Tacım 8. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır.

=> Baş Tacım 9. Bölüm Özeti (1 Temmuz Perşembe) için tıklayınız.

Güncelleme (30/06/2021) Manav, her ne kadar istemese de yalanla kurulmak üzere olan evlilik son anda Solu’nun öğrendikleri ile başlamadan bitecek. Araya girenlere evliliğin kurulması için çabalayacak.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 8. Bölüm Özeti)

  • Acit Manav’ın babasına içki verecek
  • Sulochana’nın arkadaşı Manav’ın babasını tanıyacak
  • Rasika Manav’ın tamirci olduğunu söyleyecek
  • Sulochana düğünü durduracak
  • Manav’ın eline vurunca sindur Arçu’nun alnına sıçrayacak

Detaylar Baş Tacım 8. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 8 Bölüm Özeti; Arçana ve Manav’ın düğünü ile başlar. Davetliler keyifli vakit geçirirken, Sulochana da uzun süredir evlendirmek istediği kızının düğünde göbek atar. O kadar fazla oynar ki astım hastası olduğu için nefesi daralır. Varşa hemen çantasından astım ilacını arasa da bulamaz.

Baş Tacım 8 bölüm özeti Başlıyor!

Arçana her ihtimale karşı düğün salonuna gelirken yanında annesinin astım spreyini de getirmiştir. Hızla koşup gelin ve damadın hazırlandığı odadan ilacı alıp annesine getirir. Sulochana Arçu’nun getirdiği ilaç sayesinde yeniden nefes alır. “Sen olmasan ben ne yaparım. Şimdi ellerimden kayıp gidiyorsun” der. Anne kız birbirine sarılır. Duygusal anlar yaşanır.

Acit kendi düğünün de karışıklık çıkaran Arçu’dan intikam almak için Manav’ın babasına içki verir. Adam zir zurna sarhoş olur. Düğün sırasında din görevlisi nikah kıyma aşamasına geçer. Sulochana’nın en yakın arkadaşı ve komşusu Manav’ın babasını bir yerden hatırladığını ama nereden hatırladığını bir türlü hatırlayamaz. Sonunda aklına gelir.

Baş Tacım 8. Bölüm Özeti - Gerçekler Ortaya Çıkar
Baş Tacım 8. Bölüm Özeti – Gerçekler Ortaya Çıkar ve Düğün İptal Olur

Geçtiğimiz hafta mahalle de hırsızlık yaparken yakalanan adam olduğunu, hatta Manav’ı da adamın yanında gördüğünü hemen hatırlar. Bunu Sulochana’ya söyleyip söylememe arasında kalır. Zira din görevlisi nikahı kıymaya çoktan başlamıştır.

Sulochana’nın arkadaşı ne olursa olsun bildiklerini söylemeye karar verir. Hemen Sulochana’nın yanına gidip konuşmak istediğini söyler. Solu ise nikah kıyıldığını, biraz sonra söylemesini istese de arkadaşı hayat memat meselesi olduğunu söyler.

Bunun üzerine Solu ve arkadaşı gözlerden uzak düğün salonun girişine gelir. Kadın Manav’ın ailesi hırsız olduğunu, geçtiğimiz hafta Satiş’in Arçu’yu istediği gün, Manav’ın babasını mahalleli hırsız olarak yakaladığını, hatta olay yerine polis getirip adamı götürdüğünü söyler.

Baş Tacım 8. Bölüm Özeti

Acit, Sulochana’nın dışarıdan geldiğini görünce hemen ayağa kalkıp Sulochana’nın yanına gider. “Burada uyuyan sarhoş adam Manav’ın babası mı?” deyip dalga geçer. Bu arada önemli ve zengin misafirin eşinin yanına giden Rasika, Sulochana herkese damadının mesleği hakkında yalan söylediğini, tamirhanenin kendisine ait olduğunu konusunda yalan söylediğini, hatta damadı için makine mühendisi olduğu konusunda yalan söylediğini açıklar.

Bunun üzerine zengin adamın karısı, aynı zamanda Manav2ın çalıştığı iş yerinin de sahibi olan adamı karısı gidip durumu Sulochana’ya söyler. Damadın makime mühendisi olmadığını, basit bir tamirci olduğunu, bunu da Rasijka’nın söylediğini açıklar. Sulochana sinirle Rasika’nın yanına gider. Ne yapmaya çalıştığını sorar.

Rasika yalan söylemediğin, kenarda duan adam Manav’ın iş yerinin sahibi olduğunu, Manav’ın ise sadece basit bir tamirci olduğunu söyleyince, Sulochana emin olmak için Manav’ın iş yeri sahibine gidip durumu sorar. Adam da gerçekleri söyler.

Sulochana, nikahı durdurmak için içeri girdiği sırada Manav’ın annesi Savitha, Sulochana’nın yolda kızı Vaşali’ye sarkıntılık eden delikanlı ile konuştuğunu görünce kafasında ki her şey oturmaya, başlar. Kısaca oyuna geldiğini anlar.

Sulochana hızla nikah töreni yapılan yere gider. Bu sırada Manav, Arçana’nın alına sindur sürmek üzeredir.

“Dur Orada!” (Baş Tacım 8. Bölüm Özeti) Sulochana (Arçu’nun Annesi)

Diye bağırır. Bu düğün gerçekleşemez der. Herkes neye uğradığını anlayamaz. Sulochana Manav’ın elindeki sindura vurup, yere döker.

Sulochana Manav’ın eline tokat atınca, sindurun bir kısmı Arçu’nun alına, bir kısmı da yere dökülür. Sindur alnına döküldüğü için nikah gerçekleşmiş olur. Din görevlisi de sindurun alnına değdiğini, nikah gerçekleştiğini söyler.

Baş Tacım 8. Bölüm Özeti - Solu Manav'dan Hesap Sorar

Arçu’nuın annesi yalancı ve hırsız olduğunu, mahalle de yakaladığı o olayı anlatır. Kızı ile evlenmesine asla müsade etmeyeceğini söyler. Manav’ın kolunda tutup Manav’ın iş yeri sahibinin yanına götürür.

“Tamirhane kimin söyle? Sen Makine mühendisi misin? Söyle Manav susma! Neden susuyorsun?” (Baş Tacım 8 Bölüm Özeti) Sulochana

Kısaca Sulochana kızını yalan söyleyip alamayacağını, neden bu oyuna baş vurduğunu sorar. Sadece sorunun bu da olmadığını, babası hırsız ve ayyaş olduğunu, kanıtı da burada deyip, herkesi Manav’ın babasının yanına götürür.

Bu sırada Manav’ın babası içtiği içki nedeniyle sızmıştır. Düğüne gelenler büyük bir şok yaşarken, Rasika ve Manşu içten içe güler. Sulochana tüm aile tam bir felaket olduğunu, Manav’ın kardeşi de sapık biri olduğunu söyledikten sonra süslenmiş ağacın arkasına saklanan Manav’ın kardeşini alıp herksin yanına getirir. Varşa onu hemen tanır. Bu sırada cinsel taciz ve dolandırıcılıktan aranan Manav’ın kardeşini polisler tutuklamaya gelir.

Sulochana, Manav’ın kardeşini polisler alıp götürünce, Sulochana Manav’a dönüp “Hani kardeşin masumdu. Al gerçek yüzünüz sizin bu!” diyerek tepki gösterir. Sulochana hızını alamayıp Manav’a tokat atmak için elini kaldırır. Bu sırada araya Manuhar girer. Kendisine gelmesini ister. Manhur Manav’ın makine mühendisi olmadığını bildiğini açıklar.

Manav’ın dayısı araya girer. Manav yalan söylemediğini, hatta araya girip ailesini karşısına alıp bu duruma karşı çıktığını, Manhur’a gelip tüm gerçekleri tek tek anlattığını söyleyince Manuhar da tüm bunlar doğru der.

Kız tarafı düğünden ayrılır. Arçu arkasına baktığında yine evlendiği eşi Manav orada onu beklemektedir. Arçu arkasını dönüp ailesi ile geldiği gibi gider. Düğün salonunda bir odaya giderler. Sulochana ile Manhur arasında tartışma çıkar. Gerçekleri bildiği halde neden söylemediği konusunda tartışırlar.

Baş Tacım 8. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 30 Haziran Çarşamba Özeti

30 Haziran Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 30 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Sulochana, kızının kimselere vermeyeceğini söyler. Ancak herkes nikahın gerçekleştiğini, Arçu hakkında ki karar erkek tarafına geçtiğini söyler. Manav’ın annesi gelip gelinin ister. Manav’ın annesi çirkeflik adına ne varsa yapar. Savita’nın abisi araya girip kimseyi zorla alamayacağını söyleyince, Savitha bu defa oğlu Manav’ı elinden tutup çocuk götürür gibi damadı düğünden götürür.

Baş Tacım 30 Haziran Çarşamba Özeti - Manav ve Dayısı Arçu'nun Yanına Gelir
Baş Tacım 30 Haziran Çarşamba Özeti – Manav ve Dayısı Arçu’yu Götürmek İster

Rasika sonunda intikamını almıştır. Geçmiş olsun derken laf sokup gider. Kız tarafı düğün salonunda kalır. Misafirler bir bir gider. Geriye sadece Sulochana ve ailesi kalır.

Sulochana ve ailesi mahalleye gelir. Gelin olup erkek evine gitmesi gereken Arçu’nun da geri baba evine geldiğini gören komşular şaşırır. Kimisi açık açık gelin kızın burada ne işi var dercesine bakar.

Arçu yaşadıklarını unutmak için her zaman olduğu gibi yine sabah beşte kalkar. Herkesin yemeklerini hazırladıktan sonra tapınağa gider. Tamda bu sırada Manav da tapınaktadır. Birlikte tapınakta olduklarını fark ederler. Birlikte poja töreni yaparlar. sonrasında Manav, Arçu’yu mahallesine araba ile bırakır.

Ertesi gün Manav’ın dayısı ile Manav, Arçu’yu almak istese de Sulochana kızını vermeyeceğini söyler. Manuhar ise eşi Sulochana kadar katı değildir. Ertesi gün sorunu çözmek için Manav’ın dayısının yanına gider.

Devamı Baş Tacım 9. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 8. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 8 Bölüm Fragmanı

30 Haziran Çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 8 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu