Baş Tacım

Baş Tacım 9. Bölüm Özeti (1 Temmuz Perşembe) Arçana Baba Evinden Ayrılır

Baş Tacım 9. bölüm özeti 1 Temmuz Perşembe. Manav’ın dayısı ile babası gizlice plan yapar. Manav’ın dayısı Arçu’yu yalandan tehdit eder. Arçu Manav’ın evine gitmek konusunda mecbur kalır! Detaylar Baş Tacım 9. bölüm özeti içerisinde sizleri beklerken, bu bölümde neler olacağını alt kısımda maddeler halinde kısa kısa açıklanmıştır.

=> Baş Tacım 11. Bölüm Özeti için lütfen tıklayınız.

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Baş Tacım 9. Bölüm Özeti)

  • Arçana ile Manav tren de karşılaşacak
  • Arçu Manav ile konuşmak istemeyecek
  • Sulochana dul kalan kız yaşlı talip geldiğini öğrenecek
  • Manav’ın dayısı yalandan tehdit edecek
  • Arçana Manav’ın evine gidecek

Detaylar Baş Tacım 9. bölüm özeti içerisinde detaylı bir şekilde sizleri bekliyor.

Baş Tacım 9 Bölüm Özeti; Manav’ın derin düşüncelere dalması ile başlar. Manav, Sulochana’nın kendisine dediği hakaret dolu sözlerini hatırlayıp üzülür. Kendisi hiç ama hiç bu duruma düşmek istemezken, bir anda yalancı ve dolandırıcı biri gibi yer almanın verdiği acı ile gözlerinden yaşlar dökülür.

Baş Tacım 9 bölüm özeti Başlıyor!

Manav’ın annesi Savitha yeğeni ile konuşur. Adeta Manav’ın acısına duyarsız kalan Savitha’nın keyfi yerindedir. Manav’ın yeğeni yanına gelir. Düşünmekle olayın çözülmediğini, Arçu’yu arayıp konuşması gerektiğini söyler.

Manav “ne söyleyeyim ki!” dediği sırada Manav’ın yeğeni telefonu alıp Vinod’u arar. (Arçu’nun telefonu yok) Manav daha telefonu kapatamadan Vinod telefonu açınca, Manav Arçana ile konuşmak ister. Vinod hemen telefonu Arçu’ya götürür. Manav’ın aradığını söyleyince, Arçu şaşırır.

Baş Tacım 9. Bölüm Özeti - Arçana Baba Evinden Ayrılır

Manav nasıl olduğunu, dışarıda bir yerde konuşmak istediğini söylese de Arçana kendisini aramamasını söyleyip telefonu kapatır. Vinod Arçu’ya kızar. Manav bu durumda senin gibi masum ve olaya tepki gösterip gerçekleri önceden söylediğini, buna rağmen onu suçlamaması gerektiğini söyler.

Aslında Vinod da Manav’ın yaşadığı dışlanmayı Manşu’nun ailesi tarafında fakir olduğu gerekçesi ile yaşamıştır. Şimdi aynı dışlanmayı kendi ailesi Manav’a yapmaması adına çabalamaktadır.

Sulochana’nın arkadaşı Nirmala birlikte nişan törenine davet eder. Düğünü olan kızı tanıdığını, adının Purva olduğunu söyler. Hep birlikte dışarı çıkıp tren istasyonuna giderler. Arçana seyyar satıcıdan malzeme alırken, tren gelir. Sulochana, Arrçu’nun acele etmesini ister. Arçana aynı trenin bir sonraki vagonunda ancak yer bulabilir. Tesadüfe bakın ki o trenin vagonunda Manav da işe gitmektedir. Bayanlar Arçana’nın kafasında sindur olduğunu yeni evlenip evlenmediğini sorarlar. Manav hemen Arçu’nun yanına gelip yeni evlendiklerini söyler. Kadınlar da damat da buradaymış derler.

Baş Tacım 9. Bölüm Özeti

Manav ile Arçu’nun diğer vagonda yan yana olduğunu göremeden ilk durak da Arçu rahatsız olduğunu iler söyleyip, hemen annesinin olduğu vagona gider. Manav ise buğulu gözlerle Arçana’ya bakar.

Sulochana ve ailesi nişan törenini olduğu yere gelir. Din görevlisi alnında sindur olan Arçana’dan düğün öncesinde gelinin yakınları olarak ağacın etrafında bir tur dönmesini ister. Ancak Arçu kendisini bekar gördüğü için din görevlisinin sözleri zorunda gitse de ağacın etrafındaki görevini yapar.

Sulochana’nın arkadaşı Nirmala, genç yaşta bekar kalan Pırva’nın düğününe geldiğini son anda fark eder. Damadın çok yaşlı olduğunu gören Sulochana neden yaşlı adamla genç kızın evlendiğini sorar. Nirmala da Purva’nın iki çocukla dul kaldığını ve onunla kimse evlenmek istemediği için ancak yaşlı bir adam bulduğunu söyler. Bu sırada Sulochana bir anda yaşlı adamın yanında oturan Purva değil de kendi kızı Arçu gibi hayal eder.

Baş Tacım 9. Bölüm Özeti - Solu Arçu'ya Koca Evine Gitmesini Söyler

Varşa her zamanki saatinde iş yerine gidemez. Arkadaşları geç gelen Varşa’ya patron kendisini sorduğunu, cevap bile veremediklerini söylediği anda patron gelir. Varşa’nın sorumsuz biri olduğunu söyleyip onu işte kovar. Varşa ise neden geç kaldığını, ailesine bakmak için mecbur olduğunu ağlayarak söyler. Bunun üzerine patronu odasına çağırır. Varşa neden geç kaldığını ve ailesi hakkında bilgi verdikten sonra patronu kovmaktan vaz geçer.

Manav’ın dayısı ile Manuhar Arçu ile Manav’ın bir araya gelmesi için telefonda kısa bir görüşme yapar. Savitha kardeşinin bir şeyler çevirdiğini, yakında ortaya çıkacağını söyler.

Savitha pazar yerinde patates satan kadına oğlu Manav hakkında konuşurken, arada Arçu’ya da atıp tutar. Bu sırada orada geçmekte olan ve pazarda alış veriş yapan Sulochana duyunca şok olur. Savitha’nın karşısında çıkıp kızı hakkında atıp tutmamasını söyler. Baş Tacım 9. Bölüm Özeti devam ediyor.

Varşa ve arkadaşı ofis dışında sinemaya gitmek için bilet alır. Lakin fakir olduğunu, ailesi için çalışması gerektiğini söylediği için iş yerinden de izin alıp gizlice sinemaya gider. Lakin Varşa’nın patronu Varşa’yı takip eder. Sinema salonun girişinde yakalayıp, yalan söyleyen işçisi ile işi olmadığını söyleyip gider.

Baş Tacım 9. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

Baş Tacım 1 Temmuz Perşembe Özeti

1 Temmuz Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Baş Tacım 1 Temmuz özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Manuhar ile Manav’ın dayısı daha önce telefonda yapacakları plan üzerinde konuştukları için Manav’ın dayısı eve gelir. Manuhar yalandan tepki gösterir. Adam gelini almaya geldiğini, aksi halde dava edeceğini, evi bile ellerinden alabileceklerini söyleyip, Sulochana’nın gözünü korkutmaya çalışır.

Adam açıkça Arçana’yı tehdit eder. Evlendiği halde annesinin yanında kaldığı için hukuki yollara baş vuracaklarını söyler. Sulochana adamın söyledikleri karşısında şok olur. Arçu’dan hemen karar vermesini ister. Arçu ise hiç kimsenin beklemediği bir hamle yapar. Boynundaki evlilik sembolü olan malgalsutrasını çıkarır. Masanın üzerine koyar.

Baş Tacım 1 Temmuz Perşembe Özeti - Arçu Koca Evine Gelir

Sulochana bir önceki gün dul kıza gelen yaşlı görücüyü hatırlar. Manav’ın dayısı mangalsutrayı alacağı sırada Sulochana adamı durdurur. Sulochana kolyeyi yeniden takmasını ister. Aksi halde yaşlı adamlar artık Arçu’yu istemeye geleceğini bildiği için böylesi bir durumda kızına karşı karşıya bırakmamak için mangalsutrayı takmasını ister.

Manav’ın dayısı eve müjdeli haberle gelir. Artık Sulochana’nın da inadı kırıldığını söyler. Savitha ise düğünden olur olmadık laf edip ailesini küçük düşüren Sulochana’dan intikam almak için kızı Arçu’ya eziyet etmeyi şimdiden planlar.

Arçana baba evinden göz yaşlar eşliğinden ayrılır. Manav’ın annesi Savitha, gelin gelir gelmez çantasında ki altınları çalar. Arçu bunu fark edince, çevrede hırsız olduğunu, çalınmaması için aldığını söyler. Arçu ile Manav ilk gecesinden her ikisi de yer yatağı yapıp, ayrı yataklar da uyurlar.

Devamı Baş Tacım 10. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Baş Tacım 9. bölüm özeti burada son buldu.

Baş Tacım 9 Bölüm Fragmanı

1 Temmuz Perşembe günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Baş Tacım 9 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Ozetler çok güzel olmuş Filizcim acaba masum ne zaman final olacak ve yerine hangi dizi başlicak acaba kore dizileri tekrar yayinlanacakmi lütfen sorulari cevapla Filizcim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu