Oyuncu Kadrosu

Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze Kimdir [Cezayir’in Eşi]

Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze kimdir? Hangi oyuncu Firuze karakterini canlandıracak? Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi Firuze ve bilgileri bu haberimizin içerisinde sizleri bekliyor.

Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze Kimdir - Pelin Akil
Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze Kimdir – Pelin Akil Resmi

2022-2023 yılına damga vurmaya hazırlanan tarihi ve aksiyon sahneleri ile izleyici ekran başına kilitlemeye hazırlanan Ben Bu Cihana Sığmazam Oyuncuları içinde en dikkat çekenlerden biri olan ve baş rol de yer alan doktor Firuze karakterini canlandıran başarılı oyuncu ve bilgiler hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze Kimdir

En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar dizisinde İzabel karakterine hayat veren güzle oyuncu, hemen öncesinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Bahar rolüne hayat veren başarı oyuncu Pelin Akil Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze karakterini yeni sezonca canlandıracak.

=> Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla Kimdir öğrenmek için tıklayınız.

Pelin Akil Kimdir

17 Nisan 1986 yılında dünyaya gelmiştir. 2022 yılı itibari ile 36 yaşında olan Pelin Akil kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile evlenmiştir. İkiz bebek sahibi olan Pelin Akil İstanbul Üniversitesi Müzikal Tiyatro bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Pelin Akil kim görsel

Anıl Altan ile 2016 yılında dünya evine giren Pelin Akil, bu evlilikten iki kız bebek sahibi olmuştur. Nimet Atasoy menajerliğe kayıtlı oyuncu olan Akil, ilk defa kamera karşısına 2007 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan Arka Sıradakiler isimli dizide Zehra karakteri sektöre adım atmıştır.

2021 yılında Kurt Kanunu dizisinden rol alan oyuncu, hemen sonrasında TRT 1 ekranlarına yayınlanan “Seksenler” dizisinden canlandırdığı Seçil karakterine hayat vermesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi Firuze

Pelin Akil ATV ekranlarında yayınlanacak olan bu dizide Oktay Kaynarca’nın hayat vereceği Cezayir karakterinin doktor eşi olarak görev alacak. Pelin Akil canlandıracağı karakteri şu sözlerle izleyenlere duyurmuştur.

Pelin Akil (Firuze)

“Sınır tanımayan doktorlardan olan Firuze, birçok zorlu ortamda görevini yapmış. Cezayir’le (Oktay Kaynarca) tanışmaları da bu görevlerin birinde olmuş. Zeki, kararlı ve ne yaptığını ne istediğini bilen bir kadın” Pelin Akil (Ben Bu Cihana Sığmazam Firuze)

Sözleri ile karakterinin detaylarını aktarmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu