Dizi Haberi

Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekiliyor? İşte Cevabı

Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekiliyor sorusu şu günlerde oldukça merak edilmeye başlandı! Zira kameralara yansıyan görüntülerden dolayı izleyiciler Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi Nerede Çekiliyor diye sosyal medyada birbirilerine sormaları üzerine bu yazı kaleme alınmıştır.

Eylül 2022 tarihinde ATV ekranlarında başlayacak olan ve konusu itibari ile devlet görevlisinin kimlik değiştirip farklı bir hayata başlamasının ardından açığa çıkması ile gelişen olayları konu alan dizinini nerede çekildiği bir hayli merak uyandırdı.

=> Ben Bu Cihana Sığmazam Oyuncuları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yapımcılığını Güzel Adamlar Medya’nın yaptığı; Yusuf Reha Alp, Mahinur Ergun ve Ali Can Yaraş’ın yazdığı Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin çekim yer belli oldu!

=> Ben Bu Cihana Sığmazam Konusu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekiliyor

İstanbul’da çekimleri başlayan dizi, hikaye gereği önce Semerkand ve Buhara’ya çekiliyor. Buna ek olarka Özbekistan da çekimleri yapıldıktan sonra set ekibinin tamamı İstanbul’a dönecek.

Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekiliyor
Ben Bu Cihana Sığmazam Nerede Çekiliyor – Çekim Alanları

Yurt dışında ki çekimlerden döndükten sonra İstanbul’un çeşitli semtlerinde Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin çekimleri yapılacak.

Konusu itibari ile tarihi dokunun da ön planda olacağı dizide yer alan tarihi mekanlar, izleyicinin şimdinden merak etmesine neden oldu. İpek yolu güzergahında olan bir çok mekanda çekimleri yapılan dizide Buhara ve Semarkand çekim alanları arasında en dikkat çeken yerler olarka göze çarpıyor.

Semerkand Nerede?

Özbekistan’ın 12 şehrinden biridir. Taşkent’in 275 km güneybatısında yer almaktadır. Milâttan önce 535 yılında Pers Hükümdarı Büyük Cyrus tarafından, karakol maksadı ile vadiye hakim bir noktada kurulmuştur.

Semerkand Nerede

İpek yolu ile Baharat yolunun kesişme noktasında yer alan, konumu itibari ile oldukça önemli bir yerdir. Şehrin kısa sürede gelişmesinin en temel sebebi, ticaret yollarının kavşağında yer almasıdır.

Buhara Nerede?

Buhara Nerede
Buhara Nerede? Hangi Ülkede

Orta Asya bulunmaktadır. En eski yerleşim bölgelerinden olan Buhara Özbekistan sınırları içerisinde kalmaktadır. Bir çok devlete ev sahipliği yapan şehir de tarihi doku ve eserler oldukça dikkat çekmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu