Beni Bırakma

Beni Bırakma Cengiz Kim? Sayar Ailesinin Reisi Cengiz Karakterini Canlandıran Oyuncunun Gerçek Adı

Yaklaşık olarak bir yıldır hayatımızda olan, Beni Bırakma oyuncuları arasında tanıtmadığımız her oyuncuyu tanıtacağız. Belkide hiç bilmediğiniz bilgileri burada bulacaksınız. Aslında bu tarz yazılar dizinin başlamadan önce yazılması gerekirdi. Ancak dizi eleştirmenlerinin dizi hakkında çok kısa sürede final yapacağını ve yayından kalkacağını söylemesi üzerine bizlerde oyuncuları tam olarak tanıtamamıştık. Şimdi onların yanıldığını görünce Beni Bırakma dizisi oyuncularından tanıtmadığımız her oyuncuyu tek tek tanıtacağız.

Bu yazımızda dizinin en önemli karakterlerinden olduğunu düşündüğümüz Sayar ailesinin reisi Beni Bırakma Cengiz olarak bildiğimiz oyuncu hakkında hiç bilinmeyen bilgiler ile karşınızdayız. Her olaydan en son babalar duyar sözcüğünün tam karşılığı olduğunu düşündüğümüz cengiz gerçek de nasıl biri hiç merak ettiniz mi? Biz bu gün burada Cengiz’in gerçek adını ve gerçek yaşamından bilgileri paylaşacağız. Sakın bizden ayrılmayın.

Beni Bırakma Dizisi Cengiz Kimdir? (Gerçek İsmi, Yaşı)

Beni Bırakma dizisi Cengiz karakterinin son zamanlarda oldukça gündem olduğunu sizler de izleyerek fark ediyorsunuz. Benim en çok aklında Sıla’nın görüntüsünü gördükten sonra Tarık’a söylediği söz hakikaten aklımda kaldı. Beni Bırakma Cengiz kimdir diye dizideki karakteri anlatmanın sizlere de zaman kaybı olacağının farkındayım. Bu yüzden gerçek hikayesinden bahsedeceğim. Ama bu diziyi hiç izlemeyen ve yeni karşılaşan biri için bir kaç cümlede anlatmak istiyorum.

Cengiz Beni Bırakma dizisinde Ankara’nın en köklü ailelerinden Sayar ailesinin reisi ve iki erkek çocuğunun babasıdır. Emre ile Tarık’ın babası Arzu’nun eşi, Seher’in kardeşidir. Başarlı bir iş adamı olan Cengiz, ailesi birliğini her şeyden üstün gören biridir. Kısaca dizide böyle bir karakteri canlandıran oyuncunun gerçek bilgilerini aktarmanın zamanı geldi.

Beni Bırakma Cengiz Gerçek Adı, Yaşı

Dizide en olgun tavırları ile dikkatimizden kaçmayan usta oyuncu Tarık ile Emre’nin babası ve Sayar ailesinin reisi ve Arzu’nun eşi olarak Beni Bırakma Cengiz dizisi Cengiz karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Mithat Erdemli’dir. 1965 yılında Ankara ilimizde hayata gözlerini açan, Mithat Erdemli oyunculuk üzerine lisans eğitimini “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro” bölümünde almıştır.Beni Bırakma Cengiz (Mithat Erdemli) Resim 2

Mithat, bu işin eğitmen kısmında yer almak için Eskişehir Anadolu üniversitesinde oyunculuk üzerine öğretim üyesi oldu. 1993 yılında devlet tiyatrosunda görev aldı. (Diyarbakır) Sonrasında Ankara Devlet tiyatrosuna gelen Mithat Erdemli Halen Ankara Devlet tiyatrosunda görev almaktadır. Aynı zamanda mezun olduğu üniversitede oyunculuk üzerine dersler vermektedir.

Bir çok tiyatro oyununda yer alan usta oyuncu ilk kez kamera karşısına 2003 yılında “Yuvadan Bir Kuş Uçtu” dizide psikiyatr olarak bu sektöre giriş yaptı. İsmini duyurmasında çok önemli bir yere sahip olan 2005 yılında “Ne seninle Ne sensiz” isimli dizide “Taşkın” karakteri hala hafızalarımızda yer etmektedir. Yıldızının parlaması ise 2008 yılında “Unutma Beni” isimli günlük dizide “Rauf” karakterine hayat vermesi ile olmuştur. Sonrasında dönemin en popüler günlük dizilerinden olan Beni Affet isimli dizide “Aziz” olarak oynadığını sanırım hatırlamayanımız yoktur.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

48 Yorum

 1. Günaydın hayırlı sabahlar kızlar

  Nasılsın

  Aralık’ta bitti

  Zaman nasılsa geçiyor ömrumuzden bir yıl daha bitti

  ??????

  Elif saolasın canım

  İyiyim şimdi çok şükür

  Aynen öyle yaptım

  İşte çocukların dunyası bambaşka oluyor

  Sanki dersin başka bir hayatta yaşıyorlar

  Babanada çok geçmiş olsun

  Bide gözün aydın olsun yeğenin doğmuş

  Elif hiç sorma bizimde basımız derslerle belada

  Yaptırana kadar ömrümden ömür gidiyor

  ??????

  Nurdanım elin nasıl oldu iyi oldumu canım

  ?????

  Defnem sen nasılsın canım bugün büyük ihtimal köye gidicejsin

  Allah yardımcın olsun bitanem ????????

 2. GÜLALEK ☆☆YENİ YİLİNİZ KUTLU OLSUN ARKADAŞLAR DÜŞÜMLÜ YİİL OLSUN ☆☆☆ dedi ki:

  KİZLAR HEPİNİZİN YENİ YİLİNİZ KUTLU OLSUN

  YENİ YİLDA
  BOL BOL JAN SAGLİGİ
  İŞLENİZDE BAŞARİLAR
  AYİLENİZE WE KENDİNİZE SAYGİ WE SEWGİLER
  KALBİNİZDE BESLEDİGİNİZ TÜM ARZULARİNİZA YETMEGİNİZİ
  WE BAŞGADA OLA BİLİJEK TÜM İYİ DİLEKLERİMİ SİZLERE DİLEYORUM

  MUTLU YİLLAR ARKADAŞLAR ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

 3. GÜNAYDIN
  hayırlı sabahlar ..
  nasılsınız?
  tatil sabahında fazla kimse yok sanımrım..
  1 ay daha bitti evet yeni bir ay ocak ayı soğuk ay başladı.
  hayat akıp gidiyor .
  inşallah bu akıp giden hayatta herkes saglıklı huzurlu ve mutlu olur ..
  zamanın mı hayatın mı neyin kıymetini bilmiyoruz .yada anlayamadık bilmiyorum ama ..iki side akıp gidiyor ..herkese selamlar ..
  ipeK

 4. ????O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı . Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.??(BAKARA /29)??
  ????????
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ??
  ELAM???
  ??????????
  SALİHAM idare ediyorum seni sormalı canım. Yok köye gitmedim. Sabahtan beri misafirim vardı yeni gittiler şimdi evi toplucam, mutfağı duzenlıycem dünya bulaşık var

 5. NURDANIM rica ederim ne demek tabi bildiğim şeyleri seve seve paylaşırım seninle çok sevindim iyi gelmesine ??
  Nasılsın bugün yalnızlığın tadını komşularda mı çıkarıyorsun ???
  ??????
  NAZIM sen nerdesin ??
  Meloşş nerdesin ??

 6. DEFNEM GELDİM CANİM VALLAH DUN UC KUCUK YEGENLERİME HEDİYE ALMAYA CİKTİM AKSAM ANCAK EVE GELDİM BU GUNDE EVLENEN KUZENİMİN GELİN GORMEYE GİTTİM SİMDİDE EVDE OTURİM CANİM SEN NASİLSİN İYİMİSİN CANİM AYAGİN NASİL OLDU BİRTANEM BU ARADA MUTLU YİLAR CANİM

 7. Yeğenlerine yılbaşı hediyesi falan mı aldın NAZIM ??
  Senin de hayırlı olsun canım sağol..

 8. DEFNEM VALLAH ONCEDEN SOZ VERMİSTİM YİLBAŞİYA HEDİYELER DENG GELDİ ???CANİM BEN NE YAPİM CANİM

 9. Tamam NAZIM denk gelebilir tabi hem hediye almak güzeldir ?
  Ay yağmur başladı balkonda çamaşırları unuttum tuh ??

 10. DEFNEM VALLAH YENİ YİL HEDİYESİ GİBİ OLDU YEGENLERİME VALLAH BURDADA YAGMUR KAR KARİSİK YAGİYOR VALLAH

 11. Oo defnem yogunmuşsun hiç sorma bizdede hiç bitmez bulaşık

  Her eve bulaşık Makinesi şart

  Bazen esima laf atıyorum diyor şimdi hiç bahsetme belki sonra

  Bende bugün çok yoruldum

  Sobanın boruları dolmuştu

  Onu temizleyene kadar üstüm basım is içinde kaldı

  Sonra evi dipten temizledim
  Pazara gittim gelir gelmez yamek yaptım yedik aahada yeni oturdum

  Şimdiyse yuruşe cıkıcam

  Dönüşte yine uğrarım
  ??????

  Nazım nasılsın canım

  İpek sen nasılsın

  Gulalek sende nasılsın

 12. SALİHAM TESEKKUR EDERİM BACİM SENDE BU GUN COK YORULMUSSUN SALİHAM SİZİN ORDA YAGMUR YOKMU CANİM YURUYUSE CİKACAN BACİM

 13. GULALEK CANİM NASİLSİN İYİMİSİN BİRTANEM SANADA MUTLU YİLLAR BİRTANEM

 14. İPEK KİZ SEN NASİLSİN İYİMİSİN CANİM NE VAR NE YOK BU GUN NELER YAPTİN BAKALİM

 15. NAZIM önümüzdeki hafta hep kar yağacakmış buraya da
  ????
  SALİHAM köyümüzde hiç bulaşık makinası olmadı zaten. Annemın de tek dileği. Gerçi makinayı koyacak yerde yok kutu kadar mutfak. Kendi evımde eski püskü de olsa vardı ama bozuldu çöktü makina. Ev sahibi yaptırmak için götürdü ama olmaz demişler o da hurdacılara vermiş. ??
  Ben profesyonel oldum artık yıkaya yıkaya. Öğrencilik döneminde bulaşıkçılık yapmıslıgım da var. Ee evde zaten ben varsam eğer annem su bardağı bile yıkamaz tam otamatik Defne var diye ??
  senin anlayacağın dünya da bana rahat yok.. İnşallah eşin sana alır canım senin hasta çocuğun var sen hastanedeyken zor olur evdekiler için. Sana farz yani

 16. Şüphesiz ALLAH kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları , dilediği kimseler için bağişlar. ALLAH’a ortak koşan , kuşkusuz derin bir sağıllığa düşmüştür.

  ?? Nisa süresi 116. Ayet ??

  ???????????????

  GAMZELİMMM NAZIMM SALİHAMM

  Hayırlı geceler hatun kişilerim.

  GAMZELİMMM

  Sabah baba ve çocuklar sinemaya gittiler bende tablette KORE DİZİSİ GOBLİN den bir bölüm izledim çok methiyeler duydum.

  Sonra geldiler bizimkiler eşim dediki erkek kardeşim gelcek evcek. Ayy GAMZELİMMM NAZIMM SALİHAMM ben bir işe giriştim iki gün hiç dokunmamıştım eve.

  Evi silip süpürdüm. Daha yemeğe girişmemiştimki eltimler geldi. Neyseki oda yardımcı oldu. Beraber
  Ymk yaptık yedik içtik

  Kahve de içtik çaya durmadılar.

  Bende imparatoriçe ki yi izledim çay getircem şimdi.

  Eeeeee benden bu kadar şimdi sizden detaylı rapor istiyorum. GAMZELİMMM ne pişirdin misafirlerine.

  NAZIMM ne aldın hediye

  SALİHAMM sen neler yaptın

  1. Derin bir sapıklığa düşmüştür olcaktı

   ???? klavyeye kalmış beni düzeltmek ????

 17. DEFNEM KİZ BU DEVİRDE KİMSE BULASİK BAKİNASİ OLMAYAN YOKTUR CANİM VALLAH BENİM KİZ KARDESİM KENDİSİNE EV ALDİ BENDE EV HEDİYESİ OLARAK BİR BULASİK MAKİNASİ HEDİYE ALDİM CANİM CAMASİR MAKİNASİ OLMAYANLARA ALLAH EN KİSA ZAMANDA VERSİN İNSALLAH AMİN BİRTANEM

 18. NURDANEM BACİM VALLAH SENDE BU GUN COK YORULMUSSUN ALLAH KOLAYLİK VERSİN CANİM VALLAH BENDE DAHA CAYİN GELMESİNİ BEKLİYORUM SANADA AFİYET OLSUN BACİM EVETT GELELİM NE ALDİGİMA KUCUK NAZA BİR KAT ELBİSE ALDİM İKİNCİ YEGENİME ERKEK DİYE BİR BİSKİLET ALDİM UCUNCU YEGENİME BİR PANTOLAN BİRDE BİR CİFT AYAKABİ ALDİM BACİM BENİMDE RAPORUM BU KADAR BACİM

 19. Hım NURDANIM anı misafir ve ani ölümler yoruyor insanı. ?
  Ben 11’e doğru uyandım biraz eve çeki düzen verdim. NURDANIM sadece halam ve kocası vardı zaten iki kişi kalabalık değildi. Halamın eltisi burda oturuyor halamgil Aydın da oturuyor eltisi ameliyat olmuştu bana da uğradılar. Yemek yapma biz yer geliriz dedi ama ben yine de dürüm söyledim halamın eşi çok seviyor çünkü, kırmızı mercimek çorbası yaptım,güzel bir salata yaptım. Bir de sütlaç yaptım. Kuru yemişlerim vardı öyle. Zaten çok yemedıler sıkı rejime girmişler. Halam şeker hastası kocası da kolestrol ve kalp hastası. Hayatta kalacak kadar yiyorlar desem yeridir ? En az yirmi kilo vermişler zaten
  Öyle oturduk sohbet ettik işte canım.

 20. Valla NAZIM medeniyet henüz bize uğramadı malesef ?
  Öyle hediye eden bonkör kız kardeşimiz de yok. Varsa sen millete ver daha. Valla NAZIM ben ne yapayım köyde elbise ve yatak dolabı bile yoktu ben yaptırdım, camları degistirdim Pen pencere yaptırdım fırın aldım ,kömür alıyorum babamlara. Bazı kredi ve faturalarını ödüyorum. Ben daha ne yapayım. Beş kuruş para bile bırıktıremıyorum. Bulaşık makinasına sıra gelmedi. Benim etim ne budun ne alt tarafı dünya vergi ödeyen bir memur parçasıyım holding işletmiyorum ki ?????
  Allah izin verirse alırız belki

 21. DEFNEM CANİM SEN ELLİNDEN GELENİ YAPMİSİN CANİM DAHA NE OLSUN ALLAH SENİN GİBİ EVLATTAN RAZİOLSUN ALLAH BUYUKTUR İNSALLAH ONUDA ALİRSİN BİRTANEM İNSALLAH SENİ UZMEDİM CANİM SENİ KİRMAK DEYİLDİ AMACİM TEKRARDAN OZUR DİLERİM DEFNEM

 22. Hayırlı Akşamlar??Yeni İliniz??Kutlu Olsjn Güller Çiçekler Kimi Kokulu Olsu❤️❤️Yeni İlinizTebrikler❤️❤️

 23. Yok NAZIM kırılmadım sen incitici şekilde konuşmadın ki niye üzüleyim ???
  Hem sadece bulaşık makinası eksik onun dışında herşey var emekli olunca alırlar elbet. Allah başka dert vermesin kuzum
  Yani bir insan herşeyi kendi gücüyle yapmaya çalışırsa olacağı bu işte ??
  Kaç tane kız kardeşin vardı NAZIM senin

 24. GAMZELİMMM
  Medeniyet dedikleri varlığa göre. ????

  Varsa maddiyatın medeni hayat yaşıyorsun. Herkes konforlu yaşamak ister

  Hımmm GAMZELİMMM ne güzel MaşaAllah halana ve eşine RABBİM şifalar ihsan eylesin.

  Benim menümde bugün ıspanak ayran çorbası makarna salata yoğurt.

 25. DEFNEM CANİM BİZ UC KİZ KARDESİZ BİRTANEM ABLAM EVLİ OTEKİ KİZKARDESİMDE EVLİ CANİM BENDE TEK SİLAH OLARAK YASİYORUM ??

 26. NURDANIM senin menün de çok hoşmuş. ? Babamlar 7 kardeş 6’sı şeker hastası babam hariç. Babamdan da korkuyorum o yüzden ona diyet yaptırıyorum. Annemi babamı sürekli kontrol altına alırım yediklerini içtiklerini. Eskisi kadar ekmek şeker bağımlısı değiller şükür ? hastalıklar çok yaygınlaştı
  NURDANIM KORE IZLIYON DEMEK. YA DİZİLERİN HEPSİİ OCAK SONUNDA VERİLECEK NASIL DAYANICAM BEN 1 AY HEP OFF??

 27. Maşallah NAZIM sen nazar boncuğu olarak tek sılahsın ???
  Şanslılar senin gibi kardeşleri var

 28. NURDANEM VALLAH BU GUN BİZİMLERER LAHMACUN SALLATA MERCİMEK CORBASİ YAPTİLAR ?❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤DEFNEM SAGOL CANİM BENDE COK SANSLİYİM ONLAR GİBİ AYLEM OLDUGU İCİN

 29. Ya kızlar şu Tarkanın yeni kola reklamını gördünüz mu 2 kere görünmüş hemen 2 Trilyon para almış..
  Yılbaşı talihlisi de 70 Trilyon çıkmış bay canına 70 tane trilyon..
  Allah’ım bazı insanlar neden bu kadar şanslı anlamıyorum ???sorun bizde mi

 30. Hayırlı geceler hatun kişilerim ALLAH RAHATLIK VERSİN

  ????

  Ömür var ise yarın görüşürüz İnşaAllah

 31. GAMZELİMMM

  Tarkanın reklamını gördüm. Tek kelime etmeden aldığı paraya bak sen. ?????

  GAMZELİMMM

  Piyangodan 70 tane değil 700 tane trilyon verseler istemem. Haram sonuçta biride bir binide bir ?????? ama milletin parası çöpe gitti vay hayal perestler vayy

 32. NURDANIM bu zenginlik niye sadece bazı kişilere ait oluyor anlamıyorum ??
  niye sence ?
  ????
  Merhaba ELİF teşekkür ederim sizleri sormalı

 33. ELİFİM TESEKKUR EDERİM CANİM SEN NASİLSİN İYİMİSİN CANİM BABACİGİNA COK COK GECMİS OLSUN CANİM.

 34. Bilmem GAMZELİMMM

  Hiç düşünmedim inan ki. RABBİM dilemiş vardır bir hayr der hiç düşünmem. İyi mi yaparım kötümü bilmiyorum ???????.

  GAMZELİMMM çokça zengin olmakta imtihan sebebi paranın olmamasıda imtihan sebebi.

  Ayet varya “” sizin mallarınız ve evlatlarınızla imtihan ederiz “”

  Diyor RABBİM

  Eşimin bir duası var GAMZELİMMM derki herdaim “” verdiklerine ve vermediklerine binlerce şükürler olsun der “”

 35. Bunları ben de biliyorum NURDANIM ama yine de derin düşünmeden edemiyorum. Sonuçta benim de hayalim hep zengin olmak??

 36. Nurdan Naz babam iyi çok şükür 1 hafta sonra dışişleri alınacak.bugun yoruldun herhalde Defne .biz bugün ihtiyaçlar vardı dışarı çıkalım dedik anlamlarla bütün avm ler kapalıydı söylene söylene döndük .tam Hristiyanların gidisatlarini harfiyen uyguluyoruz .

 37. Defne ne diyelim Rabbim diyor ki malı istediğime ilimi isteyene veriririm.halimize Elhamdülillah.

 38. ELİF müslüman olarak neyimiz kaldı ki elimizde.. herşeyi feda ettik
  Evet çok yorgunum
  İYİ GECELER KIZLAR ALLAH RAHATLIK VERSİN YATTIM BEN?

 39. GAMZELİMMM

  ELİF

  NAZIMM

  SALİHAMM

  Hepinize Allah rahatlık versin.

  ELİF malesef gavur memleketinden beter olduk. ????? İnşaAllah sevgili yöneticilerimiz bir düzenleme getirir. Yoksa vahim çocuklarım böyle büyüsünler istemiyorum

 40. Çok mal korkutur beni onunla imtihan olmaktan çok korkarım insan nefsi sonuçta .Ama Allah tan istemekte hiçbir sakınca yok .duada denilir çoğunuzun göz rengine kadar Allah tan isteyebilirsiniz denilir tabi hayirlisiyla demeyi de unutmadan.M mübarek zaatlar der ya kişi hayırlı bir erkek evlat ister Allah-u Teala ona Hz Meryem gibi iffetli bir kız evlat verir .hayatımızda ne hayırlı ne hayırsız biz bilemiyoruz .ben diyorum bazen bu zaman şunu yapacan bunu yapacam ama hiç biri olmuyor .sonra diyorum ki planları yapan bir zaat var zaten .deyip kendimi ferahliyirum.

 41. DEFNEM ❤❤❤❤❤❤ NURDANEM ???? SALİHAM ?????????? ELİFİM ?????????KİZLAR HEPİNİZE İYİ GECELER TATLİ RUYALAR ALLAH RAHATLİK VERSİN

 42. Her kese iyi günler
  Hayirli sabahlar

  Nazim nasilsin janim iyimisin .Dün akşam gelemedim sabah biraz wagtim wardi we hepinixi kutlayin diye gelmişdim we o zaman hiç kimse yokdu burda

  Bu arada kizlar benim kutlagima Nazla Salihadan başga jewap beren olmamiş neden ya sizlerde mi yil başi bayrami hristiyanlan bayrami diye kendinize yasakladiniz bunu….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu