Oyuncu Kadrosu

Benim Adım Melek Oyuncuları Gerçek İsimleri (Yeni Gelenler Dahil)

Benim Adım Melek oyuncuları netleşmeye başladı. Eylül 2019 da TRT 1 ekranlarında ilk bölümü ile karşımıza gelecek olan Üs yapım imzalı dizi, Hercai dizisinin açtığı yoldan yani doğu kültürünü yansıtan dizilerin bir yenisi TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Diriliş dizisinin ATV ekranlarına geçmesi ile TRT 1 yetkilileri bir biri ardına yeni dizileri piyasaya sürmeye başladı. En güvendiği dizilerden bir tanesi de Benim Adım Melek oldu. Oyuncu kadrosu seçimlerinden ince eleyip sık dokudukları için cast çalışması, normalden biraz usun sürdü. Ancak harika bir kadro ile karşımızda olacağını, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

 Benim Adım Melek Oyuncuları

Üs yapım tarafından yapımcılığı üstlenilen ve TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin henüz hangi gün yayınlanacağı belli olmadığını ama kulislerde Hercai dizisine rakip olarak geldiği için Cuma günü yayınlanacağını iddia edenler olsa da TRT 1 ekranlarında Payitaht Abdülhamit dizisi olduğu için Cuma günü yayınlanması, kesinlikle olmayacağını, yeri gelmişken buradan duyuralım.Benim Adım Melek Oyuncuları - görsel

Şimdi merakla beklenen Benim Adım Melek oyuncu kadrosu hemen alt kısımda sizleri bekliyor. Ayrıca kadroya katılan yeni oyuncular da ayrıca yazının devamında bulabilirsiniz.

Nehir Erdoğan (Melek)

Doğu Masalı Melek karakterine hayat veren güzel oyuncunun gerçek ismi Nehir Erdoğan’dır.  16 Haziran 1980 yılında İzmir ilimiz de hayata gözlerini açan güzel oyuncu, aslen İzmirlidir. İkizler burçlu olan Nehir Erdoğan, ikizler burcunun özelliklerini yansıttığını, zaman zaman kendi hakkında verdiği röportajlardan yola çıkarak söylemek mümkündür.Bir Doğu Masalı Melek (Nehir Erdoğan) Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü okuduğu sırada tanıştığı tiyatro ile tanışmış ve kendisini bu yolda geliştirme kararı almıştır. Ancak her mesleğin eğitim alması gerektiğine inanan güzel oyuncu aynı üniversiteye oyunculuk bölümünü kazanarak geri gelmiş ve bu konuda lisans eğitimi almıştır. 

Rabia Soytürk (Defne – Melek’in kızı)

TRT  1’in yeni dizisinde Melek’in kızı Defne olarak karşımıza çıkacak güzel oyuncunun gerçek ismi Rabia Soytürk’dür. 1999 yılında İstanbul da dünyaya gelen güzel oyuncu meslek olarak hemşirelik yapmakta iken oyunculuğa merak salmıştır.

Rabia Soytürk aslında hemşiredir ve o bölümden mezun olmasına rağmen, kendisinde oyunculuk üzerine yeteneklerini fark edip, bu yönde geliştirmek için  oyunculuk üzerine “Sadri Alışık Kültür Merkezinde” eğitimler almıştır. Bir Doğu Masalı Melek'in Kızı (Rabia Soytürk)Rabia ilk oyunculuk deneyimini konuşamayan bir kıza hayat vermesi ile bu sektöre adım atan güzel oyuncu, ilk defa kamera karşısına ise “Şahsiyet” isimli dizide rol alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ulvi Kahyaoğlu (Kerem – Melek’in Büyük Oğlu)

Melek’in oğlu Kerem karakterini canlandıracak oyuncunun gerçek ismi Ulvi Kahyaoğlu’dur. Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olan genç oyuncu henüz dizi sektöründe çok fazla tanınan bir isim değildir.Bir Doğu Masalı Melek'in Oğlu (Ulvi Kahyaoğlu)İlk olarak tiyatro sahneleri ile sektöre adım atan genç oyuncu dizinin çekimlerinde Melek’in oğlu rolünü canlandıracak en iyi isim olması ile oldukça önemli bir başarı elde ettiğini, burada göstereceği başarı ile önünün açılacağını söyleyebilirim.

Mehmet Çevik (Melek’in babası Seyit Ali)

Son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde rol alan usta oyuncu, “Diriliş Ertuğrul” dizisinde uzun yıllara Deli Demir rolüyle beğeni aldı. benim adım melek mehmet çevik resmi1961 doğumlu olan oyuncu Kahramanmaraş doğumludur. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, “Lise Devriyesi”, “İstanbul Sokakları”, “Güzel Çirkin”, “İffet”, “Böyle Bitmesin”, “Hanımın Çiftliği” gibi pek çok yapımda rol almıştır. Oyunculuk dışında yönetmenlik tecrübesi de vardır. 

Kutsi (Halil)

TRT 1 ekranlarında Eylül 2019 da başlayacak olan doğu kültürünü yansıyan dizide Halil karakterini canlandıran oyuncunun gerçek ismi şarkıcı Kutsi’dir. Tam adı Ahmet Kutsi Karadoğan olan şarkıcı beste yazarı ve dizi oyuncusu, ismini şair Ahmet Kutsi Tecer’den almıştır.Kutsi Bir Doğu Masalı Halil16 Mart 1973 yılında Malatya ilimizde dünyaya gelen Kutsi’nin annesinin adı Hatice, babasının adı ise Şinasi’dir. Lise yıllarında okulun gösterilerinde sahneye çıktığı yıllarda arkadaşlarının ve öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine ses sanatçılığı üzerine yoğunlaşmış, şan dersleri aldıktan sonra Erol Köse’nin yerinde ilk albümü olan “Aşk payını aldı” çıkartması ile ülkede bir anda gündem olmayı başardı.

Burçin Birben (Mirza)

Mirza karakterine hayat veren oyuncunun gerçekte adı Burçin Birben’dir. Burçin Mayıs 1972 yılında Rize de hayata gözlerini açan başarılı oyuncu şu an 47 yaşındadır. Boğa burçlu olan Burçin ilk defa kamera karşısına 2013 yılında “Su ve Ateş” isimli sinema filminde kamera karşısına geçmiş ve ilk tecrübesinde beyaz perde ile tanışmıştır.Benim Adım Melek Dizisi Mirza - Burçin Birben

Burçin Birben; aslında söz be beste yazarıdır. Her iki işi de bir arada götürmeye çalışmaktadır. Bu nedenle her iki sektörde de adını duyuyoruz. Zaten Kutsu ile birlikte dizide çoğu kez harika türküler seslendirmesi ile izleyenlerin dikkatini çekmiştir. 

Nizam Namidar (Kutsi’nin Babası Cumali)

Halil’in (Kutsi) babası olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Nizam Namidar’dır. Nizam Namidar, İstanbul da hayata gözlerini açar. İstanbul da lise eğitimini tamamladıktan sonra Lisans eğitimini almak için Almanya’nın başkenti olan Berlin’e yerleşir.Benim Adım Melek dizisi Cumali - Halil'in babası - Nizam Namidar1980 -1985 yılları arasında Makine mühendisliği eğitimi gördüğü sırada tiyatro ve oyunculuk üzerine yeteneğinin olduğunu fark edip bu yönde kendisini geliştirmeye karar verir. Tiyatro sahneleri ile oyunculuğa adım atan Nizam Namidar, 1985 yılında tanıştı.

Zeyno Eracar (Zümrüt – Halil’in annesi)

Dizide önemli bir karakter olan Halil’in annesi, Cumali’nin de eşi olarak karşımıza çıkan usta oyuncunun gerçek ismi Zeyno Eracar

Zeyno Eracar, Aralık 1970 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Doğduğu aya göre yay burcu olan başarılı oyuncu Zeyno, dizi ve film sektörüne daha ufak yaşlarda seslendirme sanatçılığı ile başlar.

Benim Adım Melek Halin'in Annesi - Zeyno Acar

1994 yılında ilk kez kamera karşısına o dönemin popüler dizisi olan “Kaygısızlar” dizisinde “Zeynep” karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Hemen ardında yine dönemin en popüler dizisi olan 1995 yılında “Çiçek taksi” dizisinde “Esin” karakterini canlandırmıştır.

Kaan Çakır (Alpay)

Benim Adım Melek isimli dizide Melek’in eski eşi olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Kaan Çakır‘dır. Şubat 1977 yılın da İstanbul’da hayata gözlerini açan usta oyuncu “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro” bölümünden mezun olmuştur.Bir Doğu Masalı Melek'in Eski Eşi Alpay (Kaan Çakır) Resmi Kova burçlu ola Kaan Çakır en son Diriliş Ertuğrul dizisinde Ogeday karakterine hayat vermişti. Okuldan mezun olduktan sonra ilk kez kamera karşısına 1993 yılında “Hastane” dizisi ile bu sektöre giriş yapmıştır.

Kadim Yaşar (Kenan)

Benim Adım Melek dizisi Kenan karakterine hayat veren oyuncunun gerçekte adı Kadim Yaşar’dır. Bir çok dizide bölüm oyuncusu olarak gelen son zamanların popüler oyuncusu Benim Adım melek dizisinde de kalıcı olarak gelmediğini düşünüyoruz.

kadim yasar benim adim melek resmi

Kenan karakteri Cumali ile Seyit Ali karakteri arasında bir denge olarak gelse de Melek ve Alpay meselesine dolaylı yoldan el atacak olan Kenan karakterine hayat verecek olan başarılı oyuncu en son 2018 yılında “Servet” dizisine hayat vermişti.

İsmail Açıl (Adnan) – (Öldü)

Dizide Kenan’ın oğlu Adnan olarak kadroya dahil olan oyuncunun gerçek adı İsmail Açıl’dır. En son Çukur dizisinin 3. sezonunda Yamaç’ın düşmanlarında biri olarak izlemiştik.

Benim Adım Melek Adnan - Kenan'ın oğlu Defne

Şimdi TRT 1 ekranlarında Benim Adım Melek dizisinde Adnan karakteri ile karşımıza çıkan İsmail Açıl, en son Çukur dizisinde rol almıştı.

Ece Özdikici (Funda)

Son olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanan “Kadın” dizisinde Doktor Jale rolüyle büyük beğeni toplayan Ece Özdikici, Benim Adım Melek dizisinde Funda rolüyle seyirciyle buluştu. Kadın dizisi Jale neden değişti diye merak eden izleyiciler de bu vesile ile cevaplamış olalım.benim adim melek ece ozdikici resmiİzmir’de 1982 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Yengeç burcu olan Özdikici, daha 8 yaşında minik bir çocukken çocuk oyuncu olarak seçilmiş. Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde eğitim alan oyuncu, üniversite eğitimini de sahne sanatları üzerine devam ettirdi.

Murat Danacı (İhsan – Avukat)

Son olarak “Bizim Hikaye” dizisinde bir avukata hayat vermiş olan oyuncu, Temmuz 1976 doğumludur.  Manisa da dünyaya gelen Danacı, Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuvarı bölümü mezunudur. benim adım melek murat danacı resmiDaha önce “Hesaplaşma” ve ” Kalp Ağrısı” dizilerinde rol alan oyuncu asıl çıkışını günlük bir dizi olan “Beni Affet” dizisi ile yapmıştır. Cüneyt karakteri oyuncunun hafızalara yer eden karakteridir. 

Gamze Doğanoğlu (Zehra)

Gamze Doğanoğlu Benim Adım Melek dizisinde Zehra karakterine hayat vermekte. 1996 yılında dünyaya gelen oyuncunun doğum yeri ise İstanbul. Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan güzel oyuncu, pek çok reklam filminde yer aldı. benim adim melek zehra gamze doganoglu resmi“Kalbimin Sultanı” dizisinde canlandırdığı Gülfidan Sultan rolü ile büyük beğeni kazanan Doğanoğlu, Mandalina Casting oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Yağmur Özbasmacı Mermer (Eczacı Seyran)

TRT 1 ekranlarında hafta içi Çarşamba günü yayınlanan bu sezon başlayan dizide Mithat’ın aşık olduğu Eczacı kız olarak daha doğrusu Seyran karakterine hayat veren güzle oyuncunun gerçek adı Yağmur Özbasmacı Mermer.Benim Adım Melek Seyran - Yağmur Özbasmacı MermerYağmur Özbasmacı Mermer 1,74 m boyunda olan oyuncu 54 kg ağırlığındadır. Onur Mermer ile evli olan oyuncu Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur.

Hande Kaptan (Kadriye)

Dizide Mahmut’un eşi Kadriye karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Hande Kaptan. 1 Ocak 1985 yılında Ankara ilimiz de hayata gözlerini açmıştır.Benim Adım Melek Dizisi Kadriye - Hande Kaptan

Zorunlu eğitimini Ted kolejinde tamamlayan Hande Kaptan, 2006 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Ancak hayalindeki meslek ne kaymakamlık ne de bankacı olmak. Tek istediği oyuncu olmak. Bu yüzden yeniden üniversitenin yolunu tutmuştur.

Saim Güveloğlu (Mithat)

1985 yılında Adana’da dünyaya gelen Güveloğlu ilkokul ve ortaokul yıllarında Ankara’da yaşamıştır. Ortaokul öğrencisi iken oyunculuk ajansına kaydolan ve oyunlarda rol alan oyuncu, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur.saim guveloglu resmi

Kadir Has Üniversitesi Film ve drama Bölümünde yüksek lisans yapmış olan oyuncu kısa filmler çekmiştir. Yönetmenlik de yapmış olan oyuncu, “Gülümse”, “Kurmaca”, “Abbasağa Parkı Forumu”, “Kahraman”, “Yangın” adlı filmlerin yönetmenliğini üstlenmiştir.

Zeynep Özder (Başak)

1985 yılında Başkent Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu sadece oyuncu değil aynı zamanda müzisyen, çello sanatçısıdır.

Küçük yaşlarda piyano ve çello çalmaya başlayan oyuncu Ankara Anadolu Güzel sanatlar Lisesi mezunudur. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur. Gazi Üniversitesi’nde müzik alanında yüksek lisans yapan oyuncu yine aynı üniversitede Müzik Öğretmenliği konusunda doktora yapmıştır.zeynep ozder resmi

New York’a gidip Stella Adler Studio’da oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında çalışmıştır.

2010 yılında ilk kez kamera karşısına geçen oyuncu “Samanyolu” dizisinde Eda rolüyle ekranlara gelmiştir. “Dila Hanım” dizisinin ardından “İntikam” adlı dizi ile yeniden adından söz ettirmiştir.

Şebnem Zorlu (Vildan)

Güzel oyuncu Nimet Atasoy oyuncu ajansına bağlıdır. Mart 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Bilkent Üniversitesi tiyatro Bölümü mezunudur. İlk kez kamera karşısına “Böyle mi Olacaktı” adlı dizi ile geçen oyuncu 2006 yılında “Arka Sokaklar” dizisinde rol almıştır.sebnem zorlu resmi

2007 yılında gençlik dizi denilince ilk akla gelenlerden biri olan “Kavak Yelleri” dizisinde Zeynep Eroğlu karakterine hayat vermiştir. Benim Adım Melek dizisine dahil olmadan önce yani 2014 yılında “Not defteri” adlı yapımda yer almıştır.

Muharrem Türkseven (Mahmut)

Mayıs 1989 tarihinde Çanakkale’de doğan oyuncu İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Mezun olduğu bölümde çalışmak yerine oyunculuğu tercih eden oyuncu İstanbul’a yerleşmiş ve oyunculuk eğitimi almıştır.muharrem turkseven resmi

2008 yılında ilk kez kamera karşısına geçen oyuncu “Kurtlar Vadisi” dizisinde rol almıştır. Daha sonra Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan kadrosunda Aslı Enver ve Özcan Deniz gibi oldukça iyi oyuncuların yer aldığı “İstanbullu Gelin” dizisinde rol almıştır. Bu dizide Nazif karakteri ile büyük beğeni almıştır. 88 kg ağırlığında olan oyuncu 176 cm boyundadır.

Halil İbrahim Kurum (Erdal)

Son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Yeni Gelin” dizisinde baran rolüyle büyük beğeni alan oyuncu, 1990 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Magazin gündeminde yer alan haberlere göre kendinden 25 yaş büyük olan “Yeni Gelin” dizisinde beraber rol aldıkları Sema Keçik ile sevgili olmuşlar.halil ibrahim kurum resmi

Sesi de oldukça iyi olan oyuncu solistlik de yapmış. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan oyuncu, mezuniyetin ardından Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda pek çok oyunda rol almıştır.

İlk rol aldığı dizi olan “Yeni Gelin” ile herkesin merak ettiği biri haline gelen oyuncu, Almanya ve Hindistan’a giderek oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Dilara Yeşilyaprak (Meryem) – Ayrıldı

Dilara Yeşilyaprak ekranların yeni yüzlerinden. Ankara’da lise eğitimini tamamlamış olan Yeşilyaprak, İstanbulludur. 1995 yılında dünyaya gelen Dilara Yeşilyaprak 165 cm boyundadır. 50 kg ağırlığındadır. Ela gözleri ve kahverengi saçlarıyla dikkat çeken oyuncu, İstanbul doğumludur.benim adim melek meryem dilara yesilyaprak resmi İstanbul’da bulunan Maltepe Üniversitesi’nden mezun olan genç oyuncu Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi almıştır. Dizide Halil ile nişanlansa da evlenmemiştir. 

Gökhan Mete (Hafız) Öldü

Gökhan Mete Benim Adım Melek dizisinde Hafız karakterine hayat vermektedir. 1945 yılında doğan tecrübeli oyuncu son olarak “İnsanlık Suçu” dizisinde yer almış ve mahmur karakterine hayat vermiştir.benim adim melek gokhan mete resmiO Hayat Benim “Huzur Sokağı”, “Elveda Rumeli”, “Çılgın Bediş”, “Kara Melek” adlı dizilerde rol almış olan oyuncu doksanın üstünde yapımda yer almıştır. “Neşeli Günler” filmi ile ilk kez kamera karşısına geçen oyuncu Yeşilçam oyuncularındandır.

Halil İbrahim Yılmaz (Zeynel)

Benim adım melek dizisinde bahratçı Zeynel karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Haili İbrahim Yılmaz’dır.

Benim Adım Melek Baharatçı Zeynel - (Halil İbrahim Yılmaz)

1992 yılında hayata gözlerini açan Halil İbrahim 28 yaşındadır. Oyunculuk üzerine İzmir Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü Ana Sanat Dalını bitirmiştir.

Sinem Karel Gürtekin (Aslı)

Benim Adım Melek Oyuncuları arasına son olarka katılan oyuncu Sinem Karel Gürtekin Oldu. Dizide Aslı karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Sinem Karel Gültekin. En son Çukur dizisinde Sultan ananın gençliğini canlandıran güzel oyuncu ilk olarka Yalan Dünya dizisi ile sektöre adım atmıştır.

Benim Adım Melek Aslı kim - (Sinem Karel Gürtekin)
Sinem Karel Gürtekin resmi

Benim Adım Melek Aslı karakteri ile bir anda dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başaran güzel oyuncu Sinem Karel Gürtekin. 1994 yılında Mersin de doğmuştur. Aslen Mersinli olan güzel oyuncunun boyu 1.72 kilosu ise 55’dir.


  • Şerif Sezer – (Melek’in Halası Nefise)
  • Beyhan (Konak Görevlisi Beyhan)
  • Mustafa Mert Koç -Ömer (Halil’in yeğeni)
  • Poyraz Ar – Seyit ali (Melek’in Oğlu)
  • Yağmur Uzunoğlu (Ünzile)
  • Birsen Dürülü – (Ünzile’nin annesi)

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu