Tv Programları

Benimle Söyle Final Yapar Mı? Reytingleri Nasıl?

11 Mayıs Cumartesi günü başlayan Kanal D’nin yeni yarışma programı Benimle Söyle final yapar mı? Tuttu mu? Yarışma programının devamı gelir mi? Tüm bu soruları dün yayınlanan ilk bölüm analizi le birlikte açıklamak istiyorum.

“All Tgether Now” isimli yarışma programını Türkiye uyarlaması olarak karşımıza çıkan yarışma programı ilk bölümü ile 11 Mayıs Cumartesi günü geldi. Öncelikle 100 adet jüriye ne gerek vardı? Şeklinde sosyal medya da çok fazla  konuşuldu. Ancak yarışmanın formatında 100 jüri olması nedeni ile formata uymak maksadı ile yapılmış.

Benimle Söyle Final Yapar Mı?

100 adet jüri üyesinin çıkan yarışmacının sesini ve yorumlamasını beğendiğinde ayağa kalkıp butona basması gerekiyor. Her bölüm de 10 adet yarışmacının performansı ekran karşınsa gelecek ve her bölüm de en yüksek puanı alan ilk üç bir sonraki tura geçecek. Format olarak oldukça iyi olsa da ilk bölüm de sanatçılardan biri benim konserim var deyip yerini şefe bırakması resmen rezalet diyebilirim. Bu şekilde programı terk etmeler programın ciddiyetini zedeler. Benimle Söyle Sunucusu Enis Arıkan İle Birce Akalay Resmi

İlk bölüm itibari ile ilk yüz reyting listesinde 14. sırada ve total reyting oranı olarak 3.04 puan alabilen yarışma programı benimle söyle final yapar mı? Bu reytingler ile ayakta kalma ihtimali var mı derseniz? Kesinlikle yok. 100 adet jüri için ödenecek miktarı karşılaması oldukça zor gözüküyor. Her ne kadar uyarlamada olsa 3 reyting kesinlikle yarışma programının devam etmesi için yerli değil. 

Uzun zamandır dizi sektöründe yazılar yazıp bilgilerimi paylaşıyorum. Program hakkında bir tahmin isteyecekler için kesinlikle zamanından önce biteceğini düşünüyorum. Masrafını bile karşılamayan her program bitmeye mahkumdur. 

Benimle Söyle Final Yapmasına Etki Edecek Unsurlar

  • Sunucu her jüri üyesinin yanına gitmeye çalışması çok saçma 
  • Jüri üyeleri arasında biri (ismini hatırlayamadım) konserim var deyip gitmesi
  • Ödül olarak verilen miktarın çok az olması 

Buy gibi nedenlerden dolayı ilk bölüm de bana eksi sinyaller verdi. Ancak güzel olan şeyler de var. Mesela en son şarkı söyleyen Karadenizli Açelya Fettahoğlu harika bir performans gösterdi. Her dinleyişimde tüylerim diken diken oldu diyebilirim. Ülkemizde böylesine önemli bir sesin hala keşfedilememesine de üzüldüm.

Son Söz

Program iyi seslerle ayakta kalmaya çalışsa da en ufak tökezlemesinde final yapar. Hele bu reytinglerde ayakta kalması oldukça zor. Bir sonraki bölüm de 3 reytingin altına düşmesi halinde 5. bölümü göremeyebiliriz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu