Oyuncu Kadrosu

Benim Adım Melek Dizisi Seyit Ali Kim? Melek’in Babası Seyit

Benim Adım Melek dizisi Seyit Ali karakteri bugün itibari ile netlik kazandı. TRT 1 ekranlarında Eylül ayı itibari ile yetiştirilmeye çalışılan dizinin cast çalışmaları neredeyse bitmek üzere. Baş rol olarak erkek baş rol olarak Kutsi’ye teklif gittiğini ama henüz basına yansımadığını daha önce ki yazılarımda aktarmıştım.

Benim Adım Melek Seyit Ali; Melek’in babasıdır. Aynı zamanda hem Mahmut’un hem de Mithat’ın da babasıdır. Gaziantep de kebapçı ustası olarak adını duyurmuştur. Kızı Melek yıllar önce Cumali’nin oğlu Halil ile evlendirmek ister. Lakin Melek’in aklını Alpay çeldiği için Melek düğünü günü kaçıp gitmesi Seyit Ali ustayı adeta yukarı. Yıllarca bu eziklikle kan kardeşi Cumali’nin yüzüne bakamaz. Benim Adım Melek dizisi Seyit Ali karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Mehmet Çevik‘dir.

Benim Adım Melek Seyit Ali Usta
Benim Adım Melek Seyit Ali – Oyuncu Mehmet Çevik resmi
Benim Adım Melek Oyuncuları tam listesini görmek için tıklayınız.

Benim Adım Melek Melek’in babası Seyit Ali; karakterine hayat verecek isim aslında yaprak dökümünden tanıdığımız usta isim Halil Ergün olacağı konusunda basına bilgi düşse de Halil bey açıklama yaparak kadroda olmayacağını belirtti.

Dizide Karadağlar’ın en büyük ve söz sahibi çarşıda kebapçı dükkanını işleten sorumluluk sahibi bir babaya hayat verecek. Kızı Melek’i canında çok sevse de aynı handa çalışan ve baklavacı olan çocukluk arkadaşının oğlu Halil ile kızını evlendirmeye karar verir. Lakin Melek bu izdivaç da gönlü olmadığı için düğün günü Alpay’a kaçar. Alpay ile birlikte Berlin de 20 yıl yaşarlar.Benim Adım Melek Dizisi Melek'in babası Seyit Ali - Mehmet Çevik

Seyit Ali ise bölge halkında konuya komşuya herkese rezil olmanın verdiği acı ile yılarca hem kızını hem de kendisini affetmez. Boynu büyük bir şekilde yıllar sonra Halil’in babası ile barıştığı gün yani 20 yıl sonra Melek de hem oğlunu Berlin polisinden kurtarmak hem de vekaleti Alpay’da olan çocuklarını kaçırmak için baba ocağına istemese de döner. Yıllarca kızının çekip gitmesini kabullenemeyen Seyit Ali, kızını kapıdan kovar.

Benim Adım Melek Seyit Ali’nin Gerçek İsmi

2019-2020 sezonunda TRT 1 ekranlarında Eylül ayı itibari ile ekranlara gelecek olan Benim Adım Melek dizisinde Seyit Ali karakterin hayat verecek olan oyuncunun gerçek ismi Mehmet Çevik’dir.

Mehmet Çevik; son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde rol alan usta oyuncu, “Diriliş Ertuğrul” dizisinde uzun yıllara Deli Demir rolüyle beğeni aldı. benim adım melek Seyit Ali - Melek'in babası1961 doğumlu olan oyuncu, Kahramanmaraş doğumludur. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, “Lise Devriyesi”, “İstanbul Sokakları”, “Güzel Çirkin”, “İffet”, “Böyle Bitmesin”, “Hanımın Çiftliği” gibi pek çok yapımda rol almıştır. Oyunculuk dışında yönetmenlik tecrübesi de vardır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu