Bir Litre Gözyaşı

Bir Litre Gözyaşı Ayrılan Oyuncular Altı Oyuncu Diziye Veda Etti!

Kanal D ekranlarının bitti bitecek diye beklenen ama konusuyla oyuncuları beğeni alan dizisi Bir Litre Gözyaşı’nda büyük yaprak dökümü yaşandı. Bir Litre Gözyaşı dizisinden çok fazla oyuncu ayrıldı. Bu yazımızda Bir Litre Gözyaşı ayrılan oyuncular hakkında detaylar sizlerle olacak.

Miray Daner’in Cihan karakterine hayat verdiği ve gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek kaleme alınan Bir Litre Gözyaşı dizisi yeni bölüm ne zaman diye bekleyenlere bu bilgi öncesinde beş oyuncunun diziden çıktığı bilgisi fırtına etkisi yarattı. Peki bu kadar oyuncu neden diziden ayrıldı diye düşünebilirsiniz.

Oyuncuların diziden ayrılma sebeplerinin başında dizinin dört yıllık zaman atlaması ile ekrana gelecek olması. Dizinin senaryosundan dolayı hikayenin Cihan’ın babası ve ailesi üzerinden ilerleyecek olması da konuşulanlar arasında.

  1. Bir Litre Gözyaşı Hande neden yok diye merak edenler için yazımızın başındaki detayları okuyarak bilgi edinebilir. Oyuncu hakkında detaylara bakacak olursak;ask oyuncuları nurberfin çiroğlu resmi 1Hande’nin gerçek adı Nurberfin Çiroğlu. Son olarak Star Tv’nin günlük dizisi “Adını Sen Koy” dizisinde İpek karakterine hayat vermiş olan oyuncu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisidir. İstek Vakfı Bilge Kağan Fen Lisesi 2010 mezunudur. 
  2. Bir Litre Gözyaşı Figen’in annesi neden yok diye soranlar ile yazımıza devam edelim. Figenin annesi de hikayenin senaryosunda Figen olmayacağından dizide rol almayacak. 

Figen’in annesinin gerçek adı Nur Sürer. Asi, Ihlamurlar Altında, Kayıtdışı ve Sultan gibi oldukça bilindik dizilerin oyuncu kadrosunda yer almış olan Nur Sürer’i daha yakından tanıyacak olursak; Nur Sürer, 1954, Bursa doğumludur.bir litre gözyaşı güzin kim nur sürer resmiBursa Anadolu Kız Lisesinden mezun olan Sürer daha sonra oyunculuk üzerine eğitim alıp Sindirella adlı filmde rol almıştır. Bu ilk deneyiminin ardından Ayna adlı filmdeki oyunculuğu ile ödüle layık görülmüştür. Umuda Yolculuk, Yara, Uçurtmayı Vurmasınlar adlı filmlerdeki başarısından da bahsetmeden geçmek istemedik.

Kadın hakları konusunda oldukça ön planda olan sanatçılardan biri olan oyuncu, 2012’de Sultan adlı dizide Ayşe karakterine hayat vermiştir. Tatar Ramazan, Bana Artık Hicran De adlı dizilerde rol alan oyuncu Eksik adlı filmde hem yönetmen hem de oyuncu olarak yer almıştır. Adını duyurduğu bir diğer dizi ise Asi dizisi olmuştur. Bu dizide Neriman karakteri ile hafızalara yer edinmiştir. Yer aldığı diğer yapımlar; Bir Günün Hikayesi, Gece, Lale Devri, Herşeye Rağmen, Kaledeki Yalnızlık, Kasaba, Ihlamurlar Altında, Kurşun Yarası, Sır Çocukları yer aldığı bazı yapımlardandır.

 3. Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın annesi Figen neden yok diyenler için bir kez daha hatırlatalım dizinin Cihan’ın babası üzerinden ilerleyeceğinden ötürü Figen karakteri de diziye veda edenler arasında.

Mayıs 1975 doğumlu olan güzel oyuncu başrolünde yer aldığı Aliye dizisi ile gönüllere taht kurmuştur. Babasız büyümek zorunda kalan oyuncu İstanbul Belediye Konservatuvarı Yarı Zamanlı Bale Bölümünde eğitim almaya başladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim alan oyuncu Yıldız Kenter ve Haldun Dormen gibi oyunculukta yılların tecrübesine sahip isimlerin de öğrencisi olma şansına sahip oldu. Kara Melek adlı dizide başrolde yer alarak büyük beğeni alan oyuncu, ayrıca seslendirme de yapmıştır. edho ceylan öldü mü Sanem Çelik Resim 1Reklam filmlerinde de oynamış olan Çelik, Filler ve Çimen, Hititler, Ayın Karanlık Yüzü, Aliya adlı yapımlarda yer aldı. Aliye dizisinin ardından Amerika’ya yerleşen oyuncu o dönem Kudret Sabancı ile yaşadığı ilişki ile gündeme oturdu. Güldünya, İnadına Yaşamak adlı yapımlar ise oyuncunun yer aldığı diğer yapımlardır.

4. Ayrıca Bir Litre Gözyaşı dizisinde Melis Hacic, Goncagül Sunar, Erdal Bilingen de artık olmayacak. Dizide olmayacak oyuncuların canlandırdığı karakterler dikkate alındığında da Figen ve etrafındaki isimlerin artık dizide olmadığı net. Sizce dizide böyle bir değişiklik olması diziye nasıl etki eder? Yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu