Bir Litre Gözyaşı

Bir Litre Gözyaşı Figen Kimdir? Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında?

Ekranların yeni dizilerinden olan Bir Litre Gözyaşı dizisi karakterlerinden olan Figen karakterini tanıtacağımız bu yazımızda hem karakter hem de oyuncu hakkında detaylı bilgileri sizlere Bir Litre Gözyaşı Figen kim, nasıl biri ve Bir Litre Gözyaşı Figenin gerçek adı ne başlıkları altında sunacağız.

Bir Litre Gözyaşı Figen Kim? Nasıl Bir Karaktere Sahip?

Çok yakında seyirci ile buluşacak olan Mf Yapım imzalı Bir Litre Gözyaşı dizisi omurilik hastası olan bir genç kızın yaşam mücadelesini konu almakta. Kanal D ekranlarında başlayacak olan dizide evladı gözlerinin önünde her geçen gün tükenmekte olan bir anne olan Figen karakteri hayatını kızına adamış bir anne.

Canından bir parça biricik kızının içine düştüğü bu amansız hastalık onların tüm hayatlarını değiştirir. Tek ammaç vardır. Ayakta kalıp kızlarını tebessüm ettirebilmek. Gerçi anne olmak baba olmak nedir ki canından bir parça için hayata tutunmak değil mi…

Figen de tam olarak böylee yapıp biricik kızı için elinden gelen tüm imkanları önüne serer. İster ki evladı üzülmesin, kaşları bir çatmasın…Hele hasta olduğunu düşünüp hiç ama hiç üzülmesin. Eşi ile bu zorlu mücadelenin en büyük destekçileri olan bir anne babadır onlar. Kısaca bu güzel hikayede Figen deyince akla fedakarlık gelmeli.

Bir Litre Gözyaşı Figen’in Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında? Nereli?

Kızı omurilik hastası olan Figen karakterine hayat veren kişi Sanem Çelik. Mayıs 1975 doğumlu olan güzel oyuncu başrolünde yer aldığı Aliye dizisi ile gönüllere taht kurmuştur. Babasız büyümek zorunda kalan oyuncu İstanbul Belediye Konservatuvarı Yarı Zamanlı Bale Bölümünde eğitim almaya başladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim alan oyuncu Yıldız Kenter ve Haldun Dormen gibi oyunculukta yılların tecrübesine sahip isimlerin de öğrencisi olma şansına sahip oldu. Kara Melek adlı dizide başrolde yer alarak büyük beğeni alan oyuncu, ayrıca seslendirme de yapmıştır.

edho ceylan öldü mü Sanem Çelik Resim 1

Reklam filmlerinde de oynamış olan Çelik, Filler ve Çimen, Hititler, Ayın Karanlık Yüzü, Aliya adlı yapımlarda yer aldı. Aliye dizisinin ardından Amerika’ya yerleşen oyuncu o dönem Kudret Sabancı ile yaşadığı ilişki ile gündeme oturdu. Güldünya, İnadına Yaşamak adlı yapımlar ise oyuncunun yer aldığı diğer yapımlardır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Ben kore dizilerının çoğunu izledim bu hariç gercek hayattan alınan başrol her gun yazdıkları ölümünden sonra roman olarak yayınlanır sonra orjınal dizisi ağlayıp üzülmek isteyenler ekran başına..
    ????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu