Bir Litre Gözyaşı

Bir Litre Gözyaşı Mahir Kim? Mahir’in Gerçek Adı Ne? Daha Önce Oynadığı Diziler

Kanal D ekranlarının 7 Ekim Pazar günü ilk bölümü ile seyirciden tam not alan Bir Litre Gözyaşı dizisi Mahir kim merak eden pek çok seyirci oldu. İşte Bir Litre Gözyaşı Mahir kimdir sorunun cevabı hemen ardından da Bir Litre Gözyaşı Mahir’in gerçek adı ve bilgileri sizlerle.

Bir Litre Gözyaşı Mahir Kimdir? Bir Litre Gözyaşı Mahir’in Gerçek Adı Nedir? Kaç Yaşında?

Ekranların yeni dizilerinden Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir ile Cihan ilk karşılaştıkları gün sınav günüdür. Sınav günü sınava yetişeceğim diye defalarca düşen Cihan’ı bisikletiyle sınava yetiştiren Mahir aslında sınava girmekten vazgeçmişti ancak Cihan’ın ısrarıyla sınava da girdi. Hatta Cihan da mahir de İstanbul Üniversitesini kazandı.

Veterinerlik bölümünü kazanan Mahir okuma konusunda da pek istekli değildir. Abisini bir sene evvel kaybetmiş olan Mahir ölümün de yaşam kadar gerçek olduğunun farkındadır. Cihan ile de gayet iyi anlaşan Mahir onun en iyi arkadaşlarından olur.

Farklı tavırlarıyla dikkat çeken Mahir agresif ve beklenmedik tepkilerle Hande’nin de dikkatini çeker. İlerleyen zamanlarda Cihan gerçek aşkı Mahir’de bulacaktır.

Bir Litre Gözyaşı Mahir’in gerçek adı ise Mert Yazıcıoğlu. Son olarak Kanal D ekranlarının fragmanlarıyla adından çokça söz ettiren dev bütçeli dizisi Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Korkut karakterine hayat vermiştir.bir litre gözyaşı mahir kim mert yazıcıoğlu resmi Genç oyuncu daha önce rol dizilerle büyük beğeni almayı başarmıştı. Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Büşra Develi, Sedef Avcı, Gürkan Uygun gibi oldukça deneyimli oyuncularla beraber rol alacağı Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde canlandıracağı Korkut karakteri ile de adından söz ettirmeye geliyor.

Daha önce rol aldığı Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide rol almış olan oyuncunun adını duyurduğu bir diğer dizi de Karagül adlı dizi olmuştur. 1993, Denizli doğumlu olan karizmatik oyuncunun tarz değişikliği takipçileri tarafından sosyal medyada beğeni almış ve yabancı oyunculara benzediği söylenmiştir.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 1

Ortaokul ve İlkokulu İstanbul’da okuyan oyuncu üniversiteyi de İstanbulda bulunan Aydın Üniversitesinde tamamlamıştır. Bu üniversitede İşletme Bölümü mezunu olmasının ardından yüksek lisansını da bu bölümde tamamlamıştır.  Bir tesadüf ile hayatında yeni bir sayfa açan Yazıcıoğlu, bir anda kendini kamera önünde bulmuştur.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 2

Üç Mota Atölyesi’nde oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, daha önce Dedemin İnsanları dizisinde dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Ardından da Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizi ile yıldızı parlamıştır.Bu dizide Fırat karakteri ile fenomen hale gelen oyuncu bu dizinin ardından da Karagül adlı dizi ile bir kez daha oyunculuğunu konuşturmuştur. Oyunculuğunu merak edenler için aşağıdaki videomuz sizlerle. Peki Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisindeki oyunculuğunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mert Yazıcıoğlu Videosu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu