Bir Litre Gözyaşı Oyuncuları Kimler? Hangi Kanalda? Kim Kimdir?

MF Yapımın yeni sezondaki projelerinden biri de Bir Litre Gözyaşı dizisi oldu. Vatanım Sensin dizinde Hilal ile seyircinin gönlüne taht kuran Miray Daner’in başrolünde oynayacağı konuşulan dizi ile ilgi detayları sizlere paylaşacağımız bu yazımızda Bir Litre Gözyaşı oyuncu kadrosu, dizide kim kimdir başlıkları sizlerle olacak.

Bir Litre Gözyaşı Oyuncu Kadrosu

“Bizim Hikaye” “Kadın” gibi oldukça iddialı dizilerin yapımcısı olan MF Yapım bu sezonda yeni bir proje ile Kanal D ekranlarında yapımcılık görevini üstlenmeye devam edecek.

bir litre gözyaşı dizi resmi

Bir Litre Gözyaşı adıyla basına duyurulan dizinin kadın başrolde Vatanım Sensin dizisinin fenomen karakterlerinden olan Hilal’i canlandıran Miray Daner’in adı geçmekte. Gelin hep birlikte dizide kimler varmış bakalım.

1.Miray Daner

Kanal D ekranlarının geçen sezon ekranlara veda eden dizisi Vatanım Sensin’de Hilal karakteri ile hafızalara kazınan oyuncusu olan Miray Daner Ocak 1999 doğumlu. Genç oyuncu hem oyunculuğu hem de güzelliği ile gündemden düşmüyor. İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü mezunudur. Piyano ve çello çalan yetenekli oyuncunun sesi de oldukça güzel. Bu konuda kendini yetiştirmek isteyen oyuncu bu konuda eğitim almaya karar verir.

bir litre gözyaşı miray daner resmi

Psikolog olan annenin kızı olarak psikolojiye de oldukça ilgili olan Daner henüz on yaşında iken Bez Bebek dizisinde rol almıştır. Papatyam adlı dizide tam dört sezon oyunculuğu ile beğeni almıştır. Bu dizide Gonca karakterini canlandırmış olan Daner bu dizide beraber rol aldığı Metin Akpınar’dan çok etkilendiğini itiraf etmektedir.

Zil Çalınca adlı dizide başrolde yer alan Daner, Arkadaşım Max adlı çocuk filminde rol almıştır. Çınar Ağacı adlı dizide Pelin karakterine hayat veren oyuncu, Medcezir dizisinde Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı karakterin kardeşi olan Beren karakterine hayat vermiştir. Vatanım Sensin dizisinde ise vatan aşkıyla dolu olan ve şiirleri ile büyük beğeni alan Hilal karakteri ile deyim yerindeyse seyircinin gönlüne taht kurmuştur. 

2. Mert Yazıcıoğlu

Genç oyuncu daha önce rol dizilerle büyük beğeni almayı başarmıştı. Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Büşra Develi, Sedef Avcı, Gürkan Uygun gibi oldukça deneyimli oyuncularla beraber rol alacağı Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde canlandıracağı Korkut karakteri ile de adından söz ettirmeye geliyor. Daha önce rol aldığı Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide rol almış olan oyuncunun adını duyurduğu bir diğer dizi de Karagül adlı dizi olmuştur. 1993, Denizli doğumlu olan karizmatik oyuncunun tarz değişikliği takipçileri tarafından sosyal medyada beğeni almış ve yabancı oyunculara benzediği söylenmiştir.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 1

Ortaokul ve İlkokulu İstanbul’da okuyan oyuncu üniversiteyi de İstanbulda bulunan Aydın Üniversitesinde tamamlamıştır. Bu üniversitede İşletme Bölümü mezunu olmasının ardından yüksek lisansını da bu bölümde tamamlamıştır.  Bir tesadüf ile hayatında yeni bir sayfa açan Yazıcıoğlu, bir anda kendini kamera önünde bulmuştur.

mehmet bir cihan fatihi mert yazıcıoğlu resmi 2

Üç Mota Atölyesi’nde oyunculuk üzerine eğitim alan oyuncu, daha önce Dedemin İnsanları dizisinde dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Ardından da Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizi ile yıldızı parlamıştır.Bu dizide Fırat karakteri ile fenomen hale gelen oyuncu bu dizinin ardından da Karagül adlı dizi ile bir kez daha oyunculuğunu konuşturmuştur. Son olarak Kanal D ekranlarının dizilerinden olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Korkut adında bir yeniçeri askerine hayat vermiştir. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın