Umut Işığım

Bir Umut Yeter Dilek Kim? (Derya’nın Ablası) Dilek’in Gerçek Adı Nedir?

Perşembe günü ilk bölümü ile ekranlara gelecek olan Bir Umut Yeter dizisi Dilek karakteri dizinin kötü karakterlerinden biri. Bir Umut Yeter Dilek’in gerçek adı da merak edilen bir diğer detay oldu. İşte bu yazımızda hem karakter hem de oyuncu hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık.

Bir Umut Yeter Dilek Kimdir? Derya’nın Ablası Dilek’in Gerçek Adı Ne?

MF Yapım imzalı Bir Umut Yeter 27 eylül Perşembe günü saat 20:00’da ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Başrollerinde Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç ve Hazal Subaşı’nın rol aldığı Bir Umut Yeter dizisinde Dilek, Esra Bilgiç’in canlandırdığı Derya karakterini ablasıdır. Kenan Akara yıllar evvel eşini aldatmış ve Dilek dünyaya gelmiştir.

Kenan onu kendi nüfusuna kaydettirir ve onu diğer evlatlarından ayırt etmek istemez. Ancak Dilek hırslı, kibirli, kendi kurallarını kendi koymak isteyen hırçın halleriyle bilinmektedir. Kendinden küçük diğer kız kardeşlerini de sürekli eleştiren, bir türlü beğenmeyen halleriyle usandırmıştır.

Dilek yalnız kalmış ve bunun acısını çıkarmak için çabalamıştır. Babasının en sevdiği adamı olan Taner’den hamile kalan Dilek Akar, evlenip mutlu olmayı hayal etse de durum hiç de öyle olmaz. Eşi Taner’in aslında Derya’ya aşık olduğunu da ilerleyen vakitlerde anlayan Dilek türlü entrikalarla ailede fırtınalar estirir. [saributon]Bir Umut Yeter Oyuncuları[/saributon] (Tüm oyuncuları) tek bir başlık altında görmek için tıklayınız.

“Dilek genel bir tabirle kötü bir kadın ama haklı sebepleri var. Ömrü boyunca bir anne eksikliği yaşamış, dolayısıyla bu açığı kapatmaya çalışıyor. Aslında istediği tek bir şey var: sevgi görmek. Ama bunu biraz kendini ötekileştirerek yaptığı için etraftan yanlış anlaşılıyor ve yanlış adımlar atıyor. Birazcık da hırslı.” oyuncunun karakter hakkında söylediklerini sizlerle paylaştıktan sonra Bir Umut Yeter Dilek’in gerçek adı ve bilgileri ile yazımıza devam edelim.bir umut yeter dilek kim yağmur özbasmacı mermer resmiDilek’in gerçek adı Yağmur Özbasmacı Mermer. 1,74 m boyunda olan oyuncu 54 kg ağırlığındadır. Onur Mermer ile evli olan oyuncu Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Yengeç burcu olan oyuncu 1987, Ankara doğumludur. 2015 yılında Star Tv’de yayınlanan günlük dizi Beni Affet dizisinde İnci karakteri ile oyunculuğa ilk adımını atan Mermer, Esaretim Sensin dizisindeki oyunculuğu ile adından söz ettirmiştir. Son olarak Kanal D’de yayınlanmış olan Tutsak dizisinde evin hizmetlisi olan ve Bahadır’a deli gibi aşık olan Elmas karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu