Dizi Haberi

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor? Yamanlar Konağı Nerede?

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor? Yamanlar konağına nasıl giderim? Gerçekte Yamanlar konağı var mı? Yamanlar Çiftliği nerede? İşte bu soruların cevapları haberimizin devamında sizleri bekliyor olacak.

Korona virüs sürecinde hazırda bölümleri olmadığı için sezon finalini erken yapmak durumunda kaldı. Müjgan’ın bulduğu mektup ve sonrasında Züleyha’yı asmaya kadar götüren bir final sahnesi bizleri oldukça heyecanlandırarak aramızdan ayrılan Bir Zamanlar Çukurova Yamanlar Çiftliği nerede? Varsa oraya nasıl giderim? Oyuncularla görüşme imkanı var mı? Diye sosyal medyada çok konuşulan konuları bu yazımızda cevabını bulabilirsiniz.

13 Eylül 2018 yılında ilk bölümü ile ATV ekranların da yayın hayatına başlayan ve ilk bölümden itibaren sevilen dizinin hayranları iki yılın ardından bir milyonu geçti. Adana ilimizi en iyi şekilde tanıtan ve dizinin yayınlanması ile Adan iline gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısı arttığı resmi rakamlarla tescillendi.

Bir Zamanlar Çukurova Nerede çekiliyor - arazi çekimleri
Bir Zamanlar Çukurova Nerede çekiliyor – arazi çekimleri

Adana iline gelip Fekeli ile Hünkar hanımın çay içtiği köprü manzarasında çay içmek isteyen nasıl gideceğini ve o köprünün nerede olduğunu merak edenlerin sayısı hiç de az değil. Sizleri daha fazla bekletmeden adım adım Bir Zamanlar Çukurova dizisi çekim alanları hakkında sizleri bilgilendirmeye başlayalım.

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncuları gerçek isimleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor?

Yapımını Tims&B Productions şirketinin üstlendiği yönetmen koltuğunda Murat Saraçoğlu’nun yer aldığı, Senaryosunu ise  Yıldız Tunç, Su Ersöz, Derem Çıray’ın yazdığı ATV ekranlarında 13 Eylül 2018 tarihinde başlayan Bir Zamanlar Çukurova Adan ilinde çekimleri yapılmaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor resmi
Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor resmi

Korona virüs sürecinde Adana ilinde İstanbul’a geçeceği konusunda çıkan haber asıl haber olduğunu ve dizi ilk günden bu zaman kadar ve bundan sonra Adana ilinde çekimleri yapmaya devam edecek. Adana ilimizin yüz ölçümüne baktığımızda 1.945 km² olduğu için direk olarka Yamanlar konağının açık adresi çok merak ediliyor.

Yamanlar Konağı Nerede?

Adana ilimizi de çekimleri yapan ATV’nin sevilen dizi için özel bir plato oluşturuldu. Adana ilimiz de çekimleri yapılsa da Yamanlar konağı olarka bildiğimiz adres Adana ili Yüreğir ilçesi Karaahmetli köyünde bulunan tarihi bir binada yapılmaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova Yamanlar konağı açık adresi resmi
Bir Zamanlar Çukurova Yamanlar konağı açık adresi resmi

Sadece çekim alanları Adana Yüreğir ilçesinde yapılmıyor. Bunun yanında Adana ilini tanıtan tarihi taş köprü ve Varda köprüsünde de çekimleri yapılmıştır. Set alanını merak edenler için yani Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor diye soranlar için bir kez daha tekrarlıyorum. Yamanlar konağının adresi: Adana ili Yüreğir ilçesi Karaahmetli köyündedir.

Yamanlar Konağını Adım Adım İnceliyoruz

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu