Bizim Hikaye 18. Bölüm Özeti #itirafediyorum

Bizim Hikaye 18. bölümde neler olacak?Bizim Hikaye 18 Ocak da neler olacak? bizim hikaye 18. bölüm özeti çıktı mı? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bizim Hikaye 18 Ocak’ta Neler Olacak?

Fox TV ekranlarında yılbaşı nedeniyle bir hafta ara vermişti. Yeni yılın ilk bölümü çok ses getirdi. İkinci bölümü merakla beklenir oldu. Bizim Hikaye dizisinin 18 Ocak’da ekranlara gelecek olan 18. Bölümde; Barış yani Savaş hastanede yoğum bakımda iken Filizde kardeşlerini almak için hiç istemediği Cemil ile düğün yapmaktadır. Nikah kıymak için nikah memuru o meşhur soruyu Filiz’e sorar. Filiz ilk başta evet dese de düğünü yarıda bırakıp gidecek. Tülay ise çocuk sahibi olmadığı için yetimhaneden çocuk sahibi olmak için başvuruda bulunacak. Barış Tufan’ın yardımı ile Filiz’i düğünden kaçıracak. Ancak Filiz evlenmek için imzayı atmıştır bir kere. Fikri ise başı büyük belada Siroz hastalı kendisi gün ve gün etkilediğini anladıkça panik olacak.

Bizim Hikaye 18. Bölümde neler olacağından bahsettikten sonra bu hafta neler yaşandı kısaca hatırlayalım. Filiz kardeşlerinin vekaletini alabilmek için baba Fikri’ye karşı velayet davası açar. Baba Fikri ilk başta velayeti vermemek için elinden geleni yapsa da Savaş’ın girişimi ile Fikri ikna olur. Mahkemede hakim evlilik birliği tesis edilmediği için davayı ileri bir tarihe erteler. Hâkim evlilik olmadığı takdirde velayeti vermeyeceğini Filiz’e açık açık söyler. Rahmet ablasını sırf velayeti almak için evlenmesini istemez. Filiz ise ne olursa olsun bu kardeşlerinin velayetini alacağını bu yüzden evlenmek gerekiyorsa da evleneceğini söyler.

Bu durumu Cemile söyleyip yıldırım nikâhı ile evlenmek istediğini söyler. Cemil ise bu işi kendisine çevirmeye çalışır. Cemil annesine Filiz ile velayeti almak için bir an evvel evleneceğini söyleyince Cemil’in annesi düğün olmadan nikâh olmayacağını söyleyince Cemil de durumu Filiz’e söyler. Filiz gözünü velayet davasından başka bir şey görmediği için düğünü de kabul eder. Bu arada Savaş mahalleye gelir ve Cemil ile karşılaşınca kavga ederler. Mahalleli ikiliyi ayırır. Bu sırada Filiz de kavgayı görür ve hemen olay yerine gelir. Cemil yine Savaş’ı hırsız olduğu için tehdit etmek isterken Savaş hırsız olduğunu ve araba çaldığını mahalleliye bizzat kendisi söyler ve  Cemil’inde gitmesi için tehdit ettiğini söyler. Filiz bunları duyunca Savaş’a tokat atar hemde defalarca vurur.

Fikri ise velayet davasından vaz geçmesi karşılığında Barış yani Savaş’ın evini kendisine vereceğini söyler. Fikiri buradan kendisine gelir elde etmesi için Savaş’a kendi evinde kira alacağını, vermez ise mahkemeye tekrar dilekçe vereceğini söyleyince Savaş mecbur kabul eder. Hikmet yurttan izin alıp kardeşlerini görmeye mahalleye gelir. Rahmet, Barış ile olan mevzuyu anlatınca gerekleri kendi ağzından dinlemeye giderler. Bu sırada ablasının ise gitmediğini hatta yeni işini de Barış’ın ayarladığını öğrenirler. Rahmet ile Barış hemen ablasının işe gitmediğini duyunca önce Tülay’a sorarlar. Ancak Filiz Tülay’ın yanında olmadığını görünce panik olurlar. Barış ise birlikte gittikleri yerde Filiz’i bulur. 

Bizim Hikaye 18. Bölüm Fragmanı 

Yayıncı kuruluş Bizim Hikaye 18. Bölüm Fragmanı yayınlanmamıştır. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın