Bizim Hikaye

Bizim Hikaye Fedakar Abla Filiz Kimdir?

Fox Tv’nin sevilen dizisi Bizim Hikaye seyirciden tam not almayı başaran dizilerden biri. Başrollerinde Burak Deniz ve Reha Özcan gibi sevilen usta oyuncuların bulunduğu dizinin sevilen karakterlerinden biri de Filiz.  Bizim Hikaye fanlarının merak ettiği Filiz ile ilgili gerçek adı nedir, nerelidir, hangi dizilerde rol almıştır gibi bütün detaylar haberimizin devamında…

bizim hikaye resmi

Bizim Hikaye’nin baş karakteri olan Filiz’in gerçek adı Leyla Hazal Kaya. Leyla ismini çok da duymadığımız güzel oyuncunun hem annesi hem de babası avukat. 1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelen güzel oyuncu çocukluk yıllarında İstanbul’da bulunmuştur. Çok küçük yaşlarda keman ve bale konusunda eğitim alan oyuncu, Ekol Drama adlı eğitim merkezinde de Ayla Algan’dan drama konusunda eğitim almıştır. Reklam filmleri ile ekranlara merhaba diyen Hazal Kaya, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde atölyeye de ismini veren Ümit Çırak’tan da oyunculuk konusunda ders almıştır.

hazal kaya resmi7

Henüz yedi yaşındayken anne ve babası boşanma kararı alınca velayetini alan annesi ile yaşamış olan Hazal Kaya, İstanbul İtalyan Lisesi mezunudur. Bu nedenle de çok iyi seviyede İtalyanca bilmektedir. Daha lisede öğrenciyken oyunculuk ajansına kaydolmuştur ve ardından bir dizide rol almaya başlamıştır. İlk olarak Coca Cola reklam filminde rol alan güzel oyuncu üniversite olarak ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Performans bölümünde eğitim almıştır.

hazal kaya resmi

2007 senesinde dönemin sevilen gençlik dizisi Genco’da başrol oyuncusu olarak rol alan oyuncu bu dizide Özge karakterini canlandırdı. 2008 senesinde epeyce konuşulmuş ve yurtdışında dahi tanınmış bir dizi olan Aşkı Memnu’da konağın kızı Nihal’e hayat vermiştir. 2011 senesinde Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Adını Feriha Koydum’da Feriha olarak seyirci ile buluştu. 2012 yılında ise Son Yaz Balkanlar 1912 adlı dizide rol aldı. Hazal Kaya ayrıca daha önce Sıla, Taşların Sırrı, Acemi Cadı, Behzat Ç adlı dizilerde de rol almıştır.

Hazal Kaya Fotoğrafları

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu